Kościarz

The dice man
83-7150-933-2
powieść
Kamulka84

Bohaterem powieści jest psychiatra Luke Rhinehart, który pewnego dnia znudzony codziennością wziął do ręki kostkę do gry i postanowił zagrać. Wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi, za pomocą tego małego sześcianu chciał podjąć decyzję. Od tej pory nieustannie rzucał kośćmi, towarzyszyły mu one wszędzie i podpowiadały, co robić. Zmieniły jego życie, jego świat, stały się filozofią i sposobem rozstrzygania wszelkich wątpliwości. Potwierdziły, iż jeśli pozwolisz, aby o życiu decydował kaprys losu ? wszystko może się zdarzyć.

książek: 2031
Monika | 2011-08-09
Przeczytana: 2008 rok

Bohaterem powieści jest psychiatra Luke Rhinehart, który pewnego dnia znudzony codziennością wziął do ręki kostkę do gry i postanowił zagrać. Wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi, za pomocą tego małego sześcianu chciał podjąć decyzję. Od tej pory nieustannie rzucał kośćmi, towarzyszyły mu one wszędzie i podpowiadały, co robić. Zmieniły jego życie, jego świat, stały się filozofią i sposobem rozstrzygania wszelkich wątpliwości. Potwierdziły, iż jeśli pozwolisz, aby o życiu decydował kaprys losu wszystko może się zdarzyć. I to nie tylko to, czego byśmy chcieli. Poddając się kościanemu sześcianowi podjął niesamowite ryzyko. A jak się to wszystko skończyło? Musicie dowiedzieć się sami :)

Książka porywająca, wywierająca ogromne wrażenie i zarazem szokująca. Inteligentny współczesny człowiek pozwala, by wszystko w jego życiu zależało od kości... przez to przekracza kojejne granice stworzone przez konwenanse. Swoje życie czyni jedną wielką zabawą, w której panuje tym większe napięcie im...

neon90 | 2016-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Na pewno niebanalna to powieść. Bohater za pomocą rzutu kostki decyduje którą opcje ma wybrać. Z różnym skutkiem, ale jego celem jest wyrwanie się z nudy i banału życia. Jest niezwykle konsekwentny w spełnianiu woli kości. Z każdą chwilą chciałam wiedzieć jak to się skończy, takie igranie z życiem. Być może niektórzy zatrzymali się jedynie na fragmentach o przygodach seksualnych bohatera, ale oprócz nich jest wiele innych inspirujących momentów, niektóre naprawdę piękne i wzruszające, dające do myślenia. W moim odczuciu lektura pobudzająca do działania, zerwania z monotonią życia, odcięcie się od z góry zaplanowanych dla nas ról, spróbowania czegoś nowego co być może okaże się najlepszą drogą w życiu a czego nigdy nie spróbowaliśmy.

paprotkowa | 2012-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Przykład jak bardzo dobry pomysł na fabułę może zostać zmarnowany poprzez wymieszanie ze sobą totalnej monotonii w akcji i ciągłe opisy seksu.

Karolina | 2013-07-31

zainteresował mnie pomysł tej książki. Główny bohater w pewnym momencie postanawia, że od tej pory o jego życiu będzie decydować rzut kostką. no i jeśli mówimy o rzeczach fajnych w tej książce to na pomyśle właśnie się kończy, bardzo szybko rozczarowałam się. myślałam, że to będzie jakaś bardziej psychologiczna książka o tym, że człowiek chętnie zrzuca z siebie odpowiedzialność za podejmowanie ważnych życiowych decyzji i woli zdać się na los, bo tak łatwiej. myliłam się i to grubo. okazało się, że chodzi głównie o sceny sexu. chociaż mam zaznaczone, że przeczytane to oczywiście nie doczytałam do końca, chociaż rzadko porzucam zaczętą książkę nawet jeśli okazuje się kiepska.

pięknie zmarnowany fajny pomysł.

jeśli ktoś lubi w koło czytać opisy sexu to może i coś dla niego. mi szkoda było czasu i oczu na to ,,dzieło".

Annuśka Więckowska | 2014-04-28

Fajny pomysł, dobrze się ją czyta i ogólnie... Dobrze napisana, autor nie zanudza czytelnika opisując wszystko na długość kilku stron. To się chwali.

agni | 2012-11-27
Przeczytana: 2000 rok

Żeby ocenić tę książkę rzuciłam kośćmi. Pokazały 6
;-)

radek25 | 2013-11-25

ksiazke czytalem wiele lat temu wiec nie pamietam szczegolow ale pamietam ze wywarla na mnie spore wrazenie mimo ze niedoczytalem ostatnich kilku kilkunastu stron

Sensej | 2017-05-18
Kejta23 | 2017-01-08
Leeon | 2016-12-08
70 najważniejszych książek Richarda Bransona

Może nie każdy kojarzy nazwisko Richarda Bransona, ale zdecydowana większość kojarzy nazwę jego Virgin Group. Branson to brytyjski przedsiębiorca i miliarder, którego majątek wyceniany jest na prawie 5 mld dolarów. Z okazji Światowego Dnia Książki Branson przygotował niezwykle ciekawą i różnorodną listę 70 najważniejszych dla niego książek.