Wiedźmin z Wielkiego Kijowa

Wydawnictwo: ISA

Znajdujemy się w świecie po kolizji. Niestety, buta uczonych spowodowała osobliwe i nie zawsze bezpieczne wymieszanie się nauki i magii. Ma to swoje zalety, ale także, o czym nie wszyscy wiedzą, sporo wad. Posłuszne, samodzielne i uduchowione maszyny... czasem wariują. Wtedy nie może pomóc ani elf, ani kobold, ani człowiek... jedynie specjalnie wyszkolony eksterminator, zmutowany człowiek...

Gwyn | 2010-08-15
Na półkach: Przeczytane, Kolekcja

Straszliwie dziwny wynalazek... Ale, o dziwo, udany. Bez wielkich wrażeń, ale czyta się świetnie, a czasem nawet uśmiechnąć się można. Interesujące i świeże, choć podejrzewam, że zainteresuje jedynie tych, którzy znają oryginał. Dla fanów "Wiedźmina", post-apo i fantastycznego postmodernizmu.

Arkadiusz | 2011-09-21

Jednak z najgorszych książek jakie czytałem.

Trzy razy próbowałem doczytać do końca. Wszystkie próby zakończyły się fiaskiem.

Sięgnąłem po nią w wyniku fascynacji Wiedźminem. Jednak niczym nie da sie zastąpić oryginału.

Coś było nie tak ze stylem autora. Czytanie tej książki przypominało mi zjadanie jajecznicy do której komuś wpadło zbyt dużo skorupek od jajka.

FomaLermont | 2016-03-28

Naszą cechą narodową jest poczucie niższości. Aktorzy są często określani polską wersją jakiegoś zaoceanicznego gwiazdora. Nie mieści się nam w głowach, że wiele wynalazków wynaleźli i opatentowali Polacy. Nawet własne kulinaria nazywamy z zagranicy- barszcz ukraiński, pierogi ruskie, sałatka grecka… Mamy postkolonialne przekonanie o swojej mniejszości. Chwalimy Simmonsa, Wellsa czy Gibsona zapominając, że mamy Lema, Zajdla czy Sapkowskiego. Na podstawie prozy tego ostatniego została stworzona gra która bije rekordy popularności na całym świecie. Zanim jednak „Wiedźmin: Dziki Gon” święcił triumfy seria związana z Geraltem z Rivii stanowiła już inspiracje literacką. I to dla nie byle kogo, bo współtwórcy „Dziennego Patrolu” Władimira Wasiliewa.

Wizja Wasiliewa jest jednak zupełnie inna niż świat przedstawiony w sadze Sapkowskiego. Wiedźmin ma na imię Geralt, lecz to wszystko co łączy go z...

Mojrzesh | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Ortodoksi "Wiedźmina" będą krzyczeć że świętokradztwo, no może nie wszyscy. Jak dla mnie doskonały pastisz i zabawa formą, bo czemu by nie. Nie jestem wielkim zwolennikiem Fantazy ale postać Geralta w post apokaliptycznym, na poły cyber punkowym świecie, coś wspaniałego. Świetna wciągająca akcja, nie skomplikowane historie, czyta się jednym tchem. Obecnie to jedyny sposób na nową formę, spojrzeć na stare z inne strony. Polecam szczerze dla odprężenia i poszerzenia horyzontów.

Yardash | 2013-03-12
Przeczytana: 10 marca 2013

Gratka dla fanów zarówno oryginalnego Wiedźmina, jak i sci-fi (klimaty post-apo, choć o żadnej apokalipsie się nie wspomina). Polowałem na tą książkę odkąd dowiedziałem się, że w nadchodzącym zbiorze "Opowiadań ze świata Wiedźmina" jednym z tekstów będzie właśnie kolejne opowiadanie Wasiljewa o wiedźminie z Wielkiego Kijowa. Akcja tych opowiadań dzieje się w futurystycznym świecie geograficznie podobnym do naszego, co można wywnioskować z nazw miast - Kijów, Moskwa, Charków, wspomniane są też Paryż i Nowy Jork oraz kilka innych zza naszej wschodniej granicy. Z tą różnicą, że w tym świecie oprócz ludzi żyją również elfy, krasnoludy, gobliny, koboldy, orki i wiele innych typowo fantastycznych ras, a także posiadające własną wolę maszyny. Co ciekawe, w tymże uniwersum znane są opowieści o "oryginalnym" wiedźminie!

Głównym bohaterem jest walczący z oszalałymi maszynami wiedźmin Geralt... i podejrzewam, że dla konserwatywnych fanów Sapkowskiego może to być jedna z większych wad tej...

djczaw | 2010-12-29
Przeczytana: 26 kwietnia 2009

Książka może i ma nudny początek ale z czasem się rozkręca. Ciekawa interpretacja innej książki Wiedźmina

Kamila | 2011-10-13
Przeczytana: 2011 rok

Opowiadanie, które łączy klimaty post apokaliptyczne z fantastycznym wiedźminem.

Baseciq | 2016-09-26
Na półkach: Papier, Przeczytane