Gorący lód

2006-01-01
83-7391-872-8
Małgorzata Żbikowska
miłość złodziej przygoda ucieczka

Z twórczością Nory Roberts mam bardzo burzliwą relację. Jedne z jej książek uwielbiam, a innych wręcz nienawidzę. Jak jest w przypadku „Gorącego lodu”?

Fabuła książki jest dość ciekawa i prawda jest tak, że gdy ją otworzyłam to nawet nie wiedziałam kiedy byłam już na końcowych stronach. Język jest dobry, całość czyta się bardzo szybko, a narracja i dialogi są bardzo naturalne, dzięki czemu momentami odnosi się wrażenie jakby wszystko działo się naprawę gdzieś obok nas.

Bohaterowie to postacie z bardzo silnymi osobowościami, dzięki którym naprawdę nie można się nudzić. Ich słowne przepychanki i silne przyciąganie robi tutaj największą robotę i sprawia, że momentami można się śmiać aż do łez.

Prawda jest taka, że książkę trzeba traktować jako romans z nutą kryminału i dreszczyku, a wtedy wypada naprawdę świetnie. Nie przeszkadza nawet fakt, że historia od samego początku zmierza w określonym kierunku (chociaż zakończenie i tak jest troszeczkę zaskakujące). Wątek miłosny jest mocno przewidywalny i prosty, a z piękną otoczką tworzy przyjemną powieść przygodową, która pozwala oderwać się od codzienności i chwilę odpocząć.

„Gorący lód” to powieść do której podeszłam bez żadnych oczekiwań i na całkowitym luzie dlatego też może tak bardzo mi się spodobała. Przez całą lekturę czułam się jakbym była zaraz obok bohaterów i oglądała na żywo komedię romantyczną (kto wie może kiedyś doczekamy się ekranizacji, a wtedy chętnie ją obejrzę).
Serdecznie 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

Nora Roberts mistrzowsko buduje napięcie, układając ze sobą elementy romansu i przygody! Bohaterowie są świetni! Uwielbiam takie mocne połączenia, gdzie mamy podejrzanego typka, który ucieka przez kimś i dziedziczkę fortuny, którą nudzi obecne życie i nienawidzi słuchać czyiś rozkazów. A mimo to, ta dwójka jakoś będzie musiała się dogadać! Wątek miłosny pojawi się tutaj dość szybciutko i mi bardzo się to podobało. Dużo momentów do uśmiania się i lektura świetnie odrywa od szarej rzeczywistości. Też mogłabym coś takiego przeżyć!

Jeśli szukacie czegoś na oderwanie od codzienności, to ta książka świetnie się u Was sprawdzi. Akcja szybko biegnie i już od samego początku i wstępu robi się naprawdę ciekawie i... szybko! W końcu przed nami ucieczka! Bardzo lubię twórczość autorki i cieszę się, że jej książki cały czas potrafią mnie zaskakiwać i ciekawić. Polecam!

Kiedy zwykła kolejna przejażdżka samochodem okaże się dla Ciebie zmianą życia o 180 stopni! Tego właśnie doświadcza nasza główna bohaterka Whitney. Niespodziewanie do jej samochodu wskakuje Dough, który … potrzebuje pomocy! Ich losy szybko się splatają, a my jesteśmy wciągnięci w wir i przygód i rozterk. To będzie naprawdę emocjonująca podróż.

Głowni bohaterowie to mocne osobowości, a autorka świetnie to uchwyciła w tworzeniu dialogów między nimi. Bardzo podobały mi się te ostre wymiany zdań, które nadają całości pikanterii. Polecam!

Głowni bohaterowie to mocne...

Autorka świetnie potrafi łączyć ze sobą różne gatunki i obok romansu wpleść też thriller czy sensację. Dzięki temu jej książki są uniwersalne, wciągają i sprawdzą się zarówno do czytania dla osób, które lubą lżejsze powieści, jak i dla tych (jak ja!) kogo fascynują mocniejsze książki.

Podobał mi się klimat, który autorka tutaj dla nas stworzyła. Bohaterowie to mocne osobowości z charakterem i nieustępliwe. Wszystko szybko się toczyło, akcja zaskakiwała i nie nudziłem się na niej nawet przez chwilę. A pomyśleć, że wziąłem ją z półki od mojej żony!

Kocham książki, gdzie bohaterowie to mocne osobowości, a tutaj to właśnie mamy! Oboje pokazują na co ich stać i czujemy aż tą chemię, która kipi z ich wypowiedzi. Całość wciąga, a fabuła jest zaskakująca i szybka. Przy czytaniu tej książki nie da się nudzić, chociaż opisy czasami są dość długie. Ja świetnie się bawiłam i przyznam się szczerze, że to było moje pierwsze spotkanie z Norą Roberts, ale po tej książce chętnie sięgnę po jej inne książki, a naprawdę jest ich sporo! 😍🤩

Cieszę się, że jedna z moich ulubionych książek autorki doczekała się kolejnego wznowienia! Pamiętam, że czytałam ją już bardzo dawno temu, więc tym bardziej z radością do niej wróciłam, bo to naprawdę dobry kawał literatury. Autorka wodzi za nos, buduje napięcie między bohaterami i zaskakuje czytelnika. Idealna książka dla osób, które lubią sięgać po powieści obyczajowe z tajemnicą, akcją i ciekawymi bohaterami!

Jest naprawdę świetna i cudownie było do niej wrócić. Polecam!

Uwielbiam autorkę i regularnie sięgam po jej książki, a to ta kolejna perełka! Jest i romantyzm i nutka przygody z niebezpieczeństwem.

Nora Roberts w mistrzowski sposób przedstawia świat bogactwa i luksusu, który jest jednocześnie areną dla niebezpiecznych wydarzeń. Bohaterowie, choć początkowo wydają się być z dwóch różnych światów, stopniowo odkrywają, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż się spodziewali.

To opowieść o miłości, poświęceniu i odwadze, która zostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury. Świetna i chciałabym zobaczyć jej ekranizację, bo naprawdę dużo się tutaj dzieje!

Ta historia to przykład doskonałego połączenia romantycznego wątku z pasjonującą akcją. Nora Roberts doskonale balansuje między rozwijającym się wątkiem romantycznym bohaterów, a dynamicznymi scenami pełnymi niebezpieczeństwa. Czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, zżywając się z bohaterami jeszcze mocniej dotykają go ich przeżycia!

Czeka tu też na nas ekscytująca podróż przez miasta i kontynenty. Bardzo mi się podobała!

Czeka tu też na nas ekscytująca...

Jak ja się ogromnie cieszę, że jedna z moich ulubionych książek tej autorki doczekała się kolejnego wznowienia! Cieszę się, bo to jest książka, którą czytałam bardzo dawno temu, a pamiętałam doskonale jak dobrze bawiłam się czytając ją. Nie myślcie sobie, że książka tak dawno napisana, a było to naprawdę dawno, bo w oryginale wyszła w 1987 roku, będzie mało atrakcyjna. Owszem bohaterowie nie mają przy sobie smartfonów, ale poza tym fabuła zachwyci wiele czytelniczek, które teraz sięgną po nią po raz pierwszy.

Whitney jest młodą, piękną dziedziczką fortuny. Uwielbia luksus, którym się otacza, ale znudzona jest trochę życiem, którego prowadzi. Towarzystwo bogatych i wpływowych ludzi, ekskluzywne imprezy to jej codzienność. Pewnego dnia do jej auta niespodziewanie wsiada mężczyzna, który grozi jej bronią i każe jechać, bo jak się okazuję ktoś go goni. Tak Whitney poznaje Doug'a, który bez oporów przyznaje, że jest złodziejem i potrzebuje pomocy. Tak zaczyna się niebezpieczna przygoda pary wspólników, która doprowadzi ich, aż do Madagaskaru, a towarzyszyć im będą zbiry, depczące im po piętach. Zapnijcie pasy i wybierzcie się w tę podróż z nimi!

Genialnie było ponownie przeczytać tą książkę. Nie pamiętałam jej szczegółowo, bo to naprawdę minęło wiele lat, ale dzięki temu też ponownie świetnie się bawiłam. Polecam dla wszystkich, którzy lubią takie romanse z dwoma silnymi osobowościami, którzy lubią słowne przepychanki i silne przyciąganie. Polecam dla tych co lubią dawkę adrenaliny, pościgi, niebezpieczne sytuacje i fabułę, która zabiera nas w egzotyczne miejsca, i w warunki dalekie od codzienności. Wiele komicznych sytuacji wynika z faktu, że bogata dziedziczka, którą Doug złośliwie nazywa księżniczką, nagle zamiast w swoich eleganckich ciuchach bawić się na jakiejś gali, ląduje w egzotycznym miejscu, gdzie zdani są na siebie, i walczą o przetrwanie. Uwielbiam ich dialogi i złośliwości! Genialnie spędzony czas ponownie, naprawdę ogromnie Was zachęcam do lektury!

• Nora Roberts
  • Romans