Okładka książki Gorący lód

przygoda, złodziej, bogactwo, emocje
typ
papier
Honda
6,43 (302 ocen i 28 opinii)

Opis książki

Whitney przebywa w towarzystwie bogatych i sławnych, chadza do ekskluzywnych klubów, podróżuje po świecie. Dopiero kiedy los styka ją z mężczyzną o bardzo podejrzanej reputacji i profesji, odczuwa dreszczyk emocji. Wkrótce jednak to, co wydawało się zabawnym przerywnikiem, zmienia się w niebezpieczną przygodę...

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
marcia | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

"Gorący lód" to już moja x książka Nory Roberts. Przeczytałam ich tyle, że powinien denerwować mnie schemat autorki (fantastyczni bohaterowie, zagadka trudna do rozwiązania, kłody rzucane pod nogi, główny bohater boi się miłości i małżeństwa, ale w końcu i tak wszystko kończy się szczęśliwie), ale co dziwne tak nie jest i chętnie sięgam po jej kolejne książki.

Tym razem przeżywamy wielką przygodę z Whitney MacAllister - bogaczką, którą nudzi codzienne życie oraz z Dougiem Lordem - złodziejem, który pomimo swojej profesji jest uczciwy.
Tych dwoje tak bardzo różnych ludzi, odnajduje wspólny język i radość z ekscytującej i niebezpiecznej eskapady.

Z początku myślałam, że Whitney będzie strasznie rozpieszczona, irytująca, głupia i myśląca tylko i wyłącznie o sobie, a tu się okazuje, że jest ciepłą, uczciwą i lojalną osobą. Miłe zaskoczenie :)
Sądziłam, że Doug to zarozumiały palant, dla którego liczy się tylko zysk, nie bacząc, że może skrzywdzić ludzi. I tu też się zdziwiła...

Dakota | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Na początku mnie zmyliła, uznałam że Whitney jest snobistyczną idiotką, która ponad wszystko ceni sobie pieniądze podarowane przez bogatego tatusia, a całe jej spotkanie z Douglasem od razu skojarzyło mi się z podrzędnym filmem akcji z lat osiemdziesiątych.
Na szczęście nie zaniechałam czytania a fabuła coraz bardziej mnie interesowała, skończyło się na tym że w jednym dniu za jednym zamachem przeczytałam aż 300 stron mimo iż wcześniej męczyłam się z osiemdziesięcioma przez dwa dni.
Każda kartka dalej powiewała mi filmem "Miłość, szmaragd i krokodyl", co biorąc pod uwagę moją sympatię do filmowej pary, bardzo mi się podobało.
Bardzo też polubiłam przekomarzania bohaterów, już wiem w czym polega urok dialogów Nory Roberts - są uszczypliwe, cyniczne, sarkastyczne, humorystyczne a nawet romantyczne.
A opisy bywają bardzo szczegółowe.

Sonja | 2013-09-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 23 września 2013

Niestety, nie podobało mi się, fabuła mnie nie zachwyciła... W połowie książki zaczęłam się nudzić!
Jednak muszę przyznać, że dialogi w wykonaniu Nory Roberts są genialne :) Książka chyba bardziej spodoba się miłośnikom przygody!

asia_30 | 2013-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2013

Egzotyczna i sensacyjna opowieść o poszukiwaniu skarbu na Madagaskarze przez młodego i przystojnego złodzieja i córkę lodowego potentata.Szybka akcja,zabawne dialogi i sympatyczna para bohaterów!!

Katherina87 | 2012-11-22

Romans sensacyjno-obyczajowy popularnej pisarki, pełna zwrotów akcja na egzotycznym Madagaskarze - dziedziczka ogromnej fortuny spotyka mężczyznę o podejrzanej reputacji Cóż może jeszcze poruszyć młodą, piękną i majętną Whitney MacAllister Ekskluzywne kluby, weekendy na Martynice, towarzystwo bogatychisławnych - to dla niej chleb powszedni. Dopiero, kiedy los styka ją z mężczyzną o podejrzanej profesji i reputacji, odczuwa dreszczyk emocji. Wkrótce jednak to, co wydawało się zabawnym przerywnikiem w udanym życiu, zmienia się w niebezpieczną przygodę...

Marta | 2012-08-09
Przeczytana: 28 lipca 2012

Książka od samego początku jest bardzo wciągająca, w jednej chwili jesteśmy w Nowym Jorku, a po kilku stronach lektury znajdujemy się już na Madagaskarze.
Lektura bardzo dobra na oderwanie się od życia codziennego.

Ziraelka | 2012-09-21

Straszliwie się wynudziłam, czytając tę książkę.

isabelle142 | 2013-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Przez rok stała na półce, zanim się do niej zabrałam, a to ze względu na malutkie litery (co dla okularnika ma znaczenie). Początkowo nie wydawała mi się zbyt wciągająca, ale siłą rzeczy akcja rozkręciła się. Nie brak tu oczywiście typowego dla Nory Roberts humoru i ciętych dialogów, a bohaterowie są zindywidualizowani. Najbardziej jednak podobały mi się wszystkie sceny z prosiaczkiem - mistrzostwo! ;D Bardzo lubię 'zwierzęce wątki' jako dodatek do fabuły, więc za to plus.

Honda | 2010-01-25

Narracja - ok, historia dosyć ciekawa ale jak dla mnie to tylko po prostu opis jakiegoś wydarzenia i tyle. Trochę emocji, jednak nie na tyle bym nie mogła się od niej oderwać...

meg | 2014-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

W ramach wytchnienia po mrocznych thrillerach ;) Kilka dialogów mnie rozbawiło...ale nie jest to lektura wysokich lotów.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,