Gorący lód

przygoda, złodziej, bogactwo, emocje
typ
papier
Honda
6,42 (304 ocen i 28 opinii)

Opis książki

Whitney przebywa w towarzystwie bogatych i sławnych, chadza do ekskluzywnych klubów, podróżuje po świecie. Dopiero kiedy los styka ją z mężczyzną o bardzo podejrzanej reputacji i profesji, odczuwa dreszczyk emocji. Wkrótce jednak to, co wydawało się zabawnym przerywnikiem, zmienia się w niebezpieczną przygodę...

źródło opisu: Wydawca

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
marcia | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

"Gorący lód" to już moja x książka Nory Roberts. Przeczytałam ich tyle, że powinien denerwować mnie schemat autorki (fantastyczni bohaterowie, zagadka trudna do rozwiązania, kłody rzucane pod nogi, główny bohater boi się miłości i małżeństwa, ale w końcu i tak wszystko kończy się szczęśliwie), ale co dziwne tak nie jest i chętnie sięgam po jej kolejne książki.

Tym razem przeżywamy wielką przygodę z Whitney MacAllister - bogaczką, którą nudzi codzienne życie oraz z Dougiem Lordem - złodziejem, który pomimo swojej profesji jest uczciwy.
Tych dwoje tak bardzo różnych ludzi, odnajduje wspólny język i radość z ekscytującej i niebezpiecznej eskapady.

Z początku myślałam, że Whitney będzie strasznie rozpieszczona, irytująca, głupia i myśląca tylko i wyłącznie o sobie, a tu się okazuje, że jest ciepłą, uczciwą i lojalną osobą. Miłe zaskoczenie :)
Sądziłam, że Doug to zarozumiały palant, dla którego liczy się tylko zysk, nie bacząc, że może skrzywdzić ludzi. I tu też się zdziwiłam,...

Sonja | 2013-09-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 23 września 2013

Niestety, nie podobało mi się, fabuła mnie nie zachwyciła... W połowie książki zaczęłam się nudzić!
Jednak muszę przyznać, że dialogi w wykonaniu Nory Roberts są genialne :) Książka chyba bardziej spodoba się miłośnikom przygody!

Dakota | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Na początku mnie zmyliła, uznałam że Whitney jest snobistyczną idiotką, która ponad wszystko ceni sobie pieniądze podarowane przez bogatego tatusia, a całe jej spotkanie z Douglasem od razu skojarzyło mi się z podrzędnym filmem akcji z lat osiemdziesiątych.
Na szczęście nie zaniechałam czytania a fabuła coraz bardziej mnie interesowała, skończyło się na tym że w jednym dniu za jednym zamachem przeczytałam aż 300 stron mimo iż wcześniej męczyłam się z osiemdziesięcioma przez dwa dni.
Każda kartka dalej powiewała mi filmem "Miłość, szmaragd i krokodyl", co biorąc pod uwagę moją sympatię do filmowej pary, bardzo mi się podobało.
Bardzo też polubiłam przekomarzania bohaterów, już wiem w czym polega urok dialogów Nory Roberts - są uszczypliwe, cyniczne, sarkastyczne, humorystyczne a nawet romantyczne.
A opisy bywają bardzo szczegółowe.

Kasia_1987 | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

Jeśli założymy, że książka ma być romansem z akcją to książka jest dobra, ale jednak pozostałe książki tej autorki podobały mi się bardziej. W tej książce nie ma większych zwrotów akcji i tak naprawdę od początku do końca wiadomo co będzie, wątek miłosny jest strasznie prosty. Książka miła i przyjemna nic więcej.

asia_30 | 2013-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2013

Egzotyczna i sensacyjna opowieść o poszukiwaniu skarbu na Madagaskarze przez młodego i przystojnego złodzieja i córkę lodowego potentata.Szybka akcja,zabawne dialogi i sympatyczna para bohaterów!!

Katherina87 | 2012-11-22

Romans sensacyjno-obyczajowy popularnej pisarki, pełna zwrotów akcja na egzotycznym Madagaskarze - dziedziczka ogromnej fortuny spotyka mężczyznę o podejrzanej reputacji Cóż może jeszcze poruszyć młodą, piękną i majętną Whitney MacAllister Ekskluzywne kluby, weekendy na Martynice, towarzystwo bogatychisławnych - to dla niej chleb powszedni. Dopiero, kiedy los styka ją z mężczyzną o podejrzanej profesji i reputacji, odczuwa dreszczyk emocji. Wkrótce jednak to, co wydawało się zabawnym przerywnikiem w udanym życiu, zmienia się w niebezpieczną przygodę...

Marta | 2012-08-09
Przeczytana: 28 lipca 2012

Książka od samego początku jest bardzo wciągająca, w jednej chwili jesteśmy w Nowym Jorku, a po kilku stronach lektury znajdujemy się już na Madagaskarze.
Lektura bardzo dobra na oderwanie się od życia codziennego.

Marta | 2014-03-15

Intrygujący tytuł zapowiada ciekawą fabułę i rzeczywiście tak jest. Wartka akcja, ciekawe miejsca i zabawne dialogi.

isabelle142 | 2013-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Przez rok stała na półce, zanim się do niej zabrałam, a to ze względu na malutkie litery (co dla okularnika ma znaczenie). Początkowo nie wydawała mi się zbyt wciągająca, ale siłą rzeczy akcja rozkręciła się. Nie brak tu oczywiście typowego dla Nory Roberts humoru i ciętych dialogów, a bohaterowie są zindywidualizowani. Najbardziej jednak podobały mi się wszystkie sceny z prosiaczkiem - mistrzostwo! ;D Bardzo lubię 'zwierzęce wątki' jako dodatek do fabuły, więc za to plus.

Honda | 2010-01-25

Narracja - ok, historia dosyć ciekawa ale jak dla mnie to tylko po prostu opis jakiegoś wydarzenia i tyle. Trochę emocji, jednak nie na tyle bym nie mogła się od niej oderwać...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku