Okładka książki Gorący lód

przygoda, złodziej, bogactwo, emocje
typ
papier
Honda
6.39 (271 ocen i 24 opinie)

Opis książki

Whitney przebywa w towarzystwie bogatych i sławnych, chadza do ekskluzywnych klubów, podróżuje po świecie. Dopiero kiedy los styka ją z mężczyzną o bardzo podejrzanej reputacji i profesji, odczuwa dreszczyk emocji. Wkrótce jednak to, co wydawało się zabawnym przerywnikiem, zmienia się w niebezpieczną przygodę...

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Sonja | 2013-09-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 23 września 2013

Niestety, nie podobało mi się, fabuła mnie nie zachwyciła... W połowie książki zaczęłam się nudzić!
Jednak muszę przyznać, że dialogi w wykonaniu Nory Roberts są genialne :) Książka chyba bardziej spodoba się miłośnikom przygody!

asia_26 | 2013-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2013

Egzotyczna i sensacyjna opowieść o poszukiwaniu skarbu na Madagaskarze przez młodego i przystojnego złodzieja i córkę lodowego potentata.Szybka akcja,zabawne dialogi i sympatyczna para bohaterów!!

Dakota | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Na początku mnie zmyliła, uznałam że Whitney jest snobistyczną idiotką, która ponad wszystko ceni sobie pieniądze podarowane przez bogatego tatusia, a całe jej spotkanie z Douglasem od razu skojarzyło mi się z podrzędnym filmem akcji z lat osiemdziesiątych.
Na szczęście nie zaniechałam czytania a fabuła coraz bardziej mnie interesowała, skończyło się na tym że w jednym dniu za jednym zamachem przeczytałam aż 300 stron mimo iż wcześniej męczyłam się z osiemdziesięcioma przez dwa dni.
Każda kartka dalej powiewała mi filmem "Miłość, szmaragd i krokodyl", co biorąc pod uwagę moją sympatię do filmowej pary, bardzo mi się podobało.
Bardzo też polubiłam przekomarzania bohaterów, już wiem w czym polega urok dialogów Nory Roberts - są uszczypliwe, cyniczne, sarkastyczne, humorystyczne a nawet romantyczne.
A opisy bywają bardzo szczegółowe.

Marta | 2012-08-09
Przeczytana: 28 lipca 2012

Książka od samego początku jest bardzo wciągająca, w jednej chwili jesteśmy w Nowym Jorku, a po kilku stronach lektury znajdujemy się już na Madagaskarze.
Lektura bardzo dobra na oderwanie się od życia codziennego.

Katherina87 | 2012-11-22

Romans sensacyjno-obyczajowy popularnej pisarki, pełna zwrotów akcja na egzotycznym Madagaskarze - dziedziczka ogromnej fortuny spotyka mężczyznę o podejrzanej reputacji Cóż może jeszcze poruszyć młodą, piękną i majętną Whitney MacAllister Ekskluzywne kluby, weekendy na Martynice, towarzystwo bogatychisławnych - to dla niej chleb powszedni. Dopiero, kiedy los styka ją z mężczyzną o podejrzanej profesji i reputacji, odczuwa dreszczyk emocji. Wkrótce jednak to, co wydawało się zabawnym przerywnikiem w udanym życiu, zmienia się w niebezpieczną przygodę...

Ziraelka | 2012-09-21

Straszliwie się wynudziłam, czytając tę książkę.

isabelle142 | 2013-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Przez rok stała na półce, zanim się do niej zabrałam, a to ze względu na malutkie litery (co dla okularnika ma znaczenie). Początkowo nie wydawała mi się zbyt wciągająca, ale siłą rzeczy akcja rozkręciła się. Nie brak tu oczywiście typowego dla Nory Roberts humoru i ciętych dialogów, a bohaterowie są zindywidualizowani. Najbardziej jednak podobały mi się wszystkie sceny z prosiaczkiem - mistrzostwo! ;D Bardzo lubię 'zwierzęce wątki' jako dodatek do fabuły, więc za to plus.

Honda | 2010-01-25

Narracja - ok, historia dosyć ciekawa ale jak dla mnie to tylko po prostu opis jakiegoś wydarzenia i tyle. Trochę emocji, jednak nie na tyle bym nie mogła się od niej oderwać...

Marta | 2014-03-15

Intrygujący tytuł zapowiada ciekawą fabułę i rzeczywiście tak jest. Wartka akcja, ciekawe miejsca i zabawne dialogi.

alexa | 2012-04-01
Przeczytana: 01 marca 2012

Nora Roberst napisała bardzo dużo książek.Tą udowadnia, że nie ma już czytelnikowi za wiele do przekazania.Akcia jest dziecinnie naiwna i trudno ją zaliczyć do przygodowych (giną niewinni ludzie, zupełnie przypadkowi) czy kryminalnych, fantastycznych, obyczajowych czy historycznych.Pogoń i ucieczka od pierwszej do ostatniej kartki.Dla mnie emocji zero, główni bohaterowie nijacy a mafia nieudolna :) momentami nawet dość miła :) W tle wątek historyczny i tu chylę czoła bo ten jeden zasługuje na uwagę i jest dość ciekawy.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku