Wojna Magów

Tłumaczenie: Michał Studniarek
Cykl: Doradcy i królowie (tom 3) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
The wizardwar

Porażka rodzi gniew. Nienawiść rodzi zemstę. Doradcy Halruaa po raz kolejny odparli atak maga Akhlaura. Po raz kolejny królestwo zostało uratowane. Lecz za zwycięstwo przyszło zapłacić ogromną cenę. Stary król jest słaby, jego moce zanikają. Jego główny doradca, Matteo, jest rozdarty między poczuciem obowiązku a głosem serca. Tzigone, bohaterka bitwy na Bagnach Akhlaura, została wrzucona w...

Porażka rodzi gniew.
Nienawiść rodzi zemstę.

Lecz za zwycięstwo przyszło zapłacić ogromną cenę. Stary król jest słaby, jego moce zanikają. Jego główny doradca, Matteo, jest rozdarty między poczuciem obowiązku a głosem serca. Tzigone, bohaterka bitwy na Bagnach Akhlaura, została wrzucona w mroczny świat, z którego może już nigdy nie wrócić. A na skraju czasu Akhlaur i jego sojuszniczka, Ogar Magów, szykują ostateczną zemstę.

źródło opisu: [Wydawnictwo: ISA, 2005]

To już ostatni tom trylogii "Doradcy i Królowie".

Podejrzenia z poprzednich części wyjaśniają się, potwierdzają, choć pojawia się dodatkowych kilka sekretów, które wcześniej były zakryte. Tzigone została uwięziona w świecie Cienistych Faerie i poznaje tragiczną przeszłość jej matki, a Matteo wraz z przyjaciółmi dziewczyny poszukuje sposobu na uwolnienie jej. Stary król Halruaa stara się jakoś wspomóc wszystkich, ale polityczne intrygi jego przeciwników wprowadzają wiele zamieszania w życie tych, dla których Tzigone jest przyjaciółką i wychowanką.

Zaś Kiva wraz z nekromantą Akhalaurem knuje zemstę, która ma mieć straszliwe konsekwencje... i wszystko rusza ku tragicznemu w skutkach finałowi.

No. W skrócie, tak fabuła wygląda. Dzieje się bardzo dużo, sporo, szybko. Akcja i fabuła jest wręcz gęsta od zwrotów akcji, od działań postaci i fabularnych wydarzeń. Pewne sytuacje jednak wydają się być stanowczo za bardzo naciągane, nawet jak na magiczny świat Forgotten Realms i Halruaa,...

Haubert | 2016-05-10
Przeczytana: 08 maja 2016

Świetna książka. Od samego początku już dzieje się akcja, która jest kontynuacją poprzedniej książki oraz co najważniejsze akcja ta trwa do samego końca i trzyma w niepewności

Wojciech Detko | 2015-11-14
majak | 2015-10-17