Zwiadowcy. Płonący Most

1 227
Ranger's Apprentice: The Burning Bridge
zwiadowcy, flangan, przygoda
pszczoolka

Drugi tom bestsellerowej serii Johna Flanagana o Zwiadowcach - kontynuacja losów Willa i jego przyjaciół. Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym baronem Morgarathem. Will, zwiadowca Gilan oraz Horace otrzymują ważne zadanie - wyprawiają się do sąsiadującej z Araluenem Celtii, by wezwać jej władcę na pomoc w walce z najeźdźcą. Gdy docierają na miejsce, ich oczom ukazuje się...

Gdy docierają na miejsce, ich oczom ukazuje się przerażający widok - wioski Celtii są opustoszałe, wiatr hula po zniszczonych zabudowaniach, na gościńcach zaś królują bandyci. Od wyczerpanej, niemal umierającej z głodu dziewczyny, bohaterowie dowiadują się, że Morgarath uprzedził ich zamiary - zaatakował Celtię, porwał górników, a króla i jego ludzi odrzucił daleko na południe... Gdy Gilan wyrusza z wieściami do Araluenu, Will, Horace i Evanlyn odkrywają, że plan diabolicznego hrabiego jest dalece bardziej wyrafinowany, niż mogliby sądzić.
Tylko dni dzielą Morgaratha od wybudowania mostu, który pozwoli mu przerzucić armię na ziemie królestwa. Nie ma czasu, by poinformować o tym władcę, Will i Horace muszą wziąć sprawę we własne ręcę. Ale spalenie mostu do dopiero początek kłopotów.

Łędina | 2016-03-05

Oto drugi audiobook zrealizowany na podstawie książkowej serii o Zwiadowcach, autorstwa Johna Flanagana. Pierwsza książka australijskiego pisarza zdobyła serca i zawładnęła wyobraźnią licznych odbiorców. Jak prezentuje się audiobook drugiego, równie udanego tomu? Świetnie!

John Flanagan – australijski pisarz. Najbardziej znany ze swojej debiutanckiej serii książek o Zwiadowcach, osadzonej w fantastycznym świecie powieści dla młodszego grona odbiorców. Od dzieciństwa chciał zostać pisarzem. Pracował w agencji reklamowej, ale dopiero satyryczny wiersz opisujący paskudnego kolegę zwrócił na niego uwagę przełożonych. Jeden z szefów agencji uznał, że warto zainwestować w młodego pracownika i tak autor dołączył do grona copywriterów. Przez prawie dwadzieścia lat pisał spoty reklamowe i scenariusze, później zaś trafił do telewizji. Dziś mieszka w Australii wraz ze swoją rodziną.

Tomasz Sobczak - polski aktor teatru, filmu, telewizji i dubbingu, a także reżyser. Zadebiutował w...

wiejskifilozof | 2016-09-29

Drugi tom jest również doskonały.Will bardziej wydoroślał,w książce otrzymuje pewny dar.
Bardzo ciekawy opis tego zdarzenia.
Dużo bitew.Te włochate stwory,są według mnie lepiej wyszczególnione.
Mamy,też rycerzy za wielkiej wody.Pewnie wielu domyśla się o kogo chodzi.
Tak więc trafiłem na dobry cykl.

MarCyśka | 2014-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Uzależnia! Ta seria już należy do moich ulubionych :D

Ferula | 2015-02-25

Potrzeba chwili uczyniła mnie lektorką drugiego tomu z serii "Zwiadowcy". Muszę przyznać, że John Flanagan stworzył pasjonującą serię przygodową dla młodzieży, która jest w stanie ująć nawet dorosłych. Wartka i ciekawa akcja, wzorowanie się na średniowiecznej historii Anglii i normandzkich podbojach, młodzi bohaterowie w obliczu niebezpiecznych i intrygujących zdarzeń, sprawiają, że czytelnicy z łatwością wpadają w zachwyt. W dodatku Flanagan zamiast epatować przemocą, położył nacisk na coś innego, może nawet ważniejszego. W przygodach młodych bohaterów uwypuklił ponadczasowe wartości: przyjaźń, odwagę, lojalność, w dodatku w arcy atrakcyjnej formie.

Oto młokosy z ostatnich szeregów stały się nieoczekiwanie bohaterami niebezpiecznych wydarzeń, wychodząc tym samym przed dojrzałych i doświadczonych wojowników i mistrzów walk. Na ich barkach spoczęła ogromna odpowiedzialność za króla i całe królestwo. Swoimi odważnymi, ale i nieco nieodpowiedzialnymi czynami dowiodą, że...

desire | 2013-12-30
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna część przygód Willa i Halta.
Czy jest dobra? Jest znakomita.
Ciekawa. Tajemnicza. Ujmująca. Wartościowa.

W drugiej części "Zwiadowców" coraz mocniej da się wyczuwać wojnę pomiędzy Morgarathem a dowódcami Araluenu. Próbując zyskać więcej sojuszników władca Araluenu - król Duncan wysyła dwóch uczniów Halta - Gilana i Willa, razem z Horace'm do Celtii. Przybywając tam zaskakują całą tę krainę opustoszałą. Próbując dociec co tak naprawdę się stało natrafiają na dziewczynę która była świadkiem ostatnich wydarzeń w Celtii. Tak zaczyna się ich wielka i niebezpieczna przygoda.
Ten tom przede wszystkim opowiada o wielkiej przyjaźni Willa i Horace'a. Osób które kiedyś przy każdej możliwej okazji przysłowiowo "skakały sobie do gardeł" a teraz są gotowe oddać za siebie życie.
Pokazuje też że nie ważne są więzy krwi do tego aby być rodziną, że nie ważne są pokrewieństwa do tego aby kogoś darzyć prawdziwą ojcowską miłością. Drugi tom "Zwiadowców" zawiera wiele jakże prostych ale bardzo...

SPALIĆ MOST! NAWET ZA CENĘ ŻYCIA...
"Płonący Most" jest drugą częścią serii Zwiadowcy Johna Flanagana .Autor ma bardzo dobry styl pisania.Jego książki są wciągające.Na początku książki widzimy mapę Araluen,Picta i Celti.Co ułatwia każdemu czytelnikowi wyobrażenie sobie całej akcji.
Powieść zaczyna się gdy Halt wraz z Willem przechwytują tajne plany Morgaratha dotyczące wojny z Araluen.Plany te wiozą do króla Duncana.Następnie do chatki zwiadowcy przybywa jego dawny uczeń.Gilan mówi mu ,że musi wyruszyć z poselstwem do Celti.W tym zadaniu pomogą mu Will i jego przyjaciel Horacy.Jednak gdy docierają do Celti kompletnie jej nie poznają:nikt nie pełni straży przy bramie,wioski są opustoszałe , nie widać żadnego człowieka.Pytanie brzmi "GDZIE SIĘ WSZYSCY PODZIALI ? Gilan uczy Horacego walki na miecze w,których pokazuje mu nowe chwyty.Uczy też Willa,który przy ostatnim spotkaniu z wargalami stracił wiarę w siebie.Właśnie dlatego Halt chciał ,by chłopiec wziął udział w wyprawie .Nagle do...

veinylover | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Dalszy ciąg motywu z pierwszego tomu, motywu zbliżającej się wojny z psychopatą i jego stadem zwyrodnialców.
Nie widzę sensu opowiadania fabuły, po co psuć efekt, książkę czyta się przyjemnie, jak pierwszy tom. Autor konsekwentnie kontynuuje opowieść o przygodach głównych bohaterów, widać jak ich umiejętności rozwijają się wraz z upływem czasu. Pierwszy raz spotykamy Skandian i Eraka.
Świat "Zwiadowców" składa się z kultur i wręcz narodów z naszej rzeczywistości, Skandianie wyglądają mniej więcej tak, jak Wikingowie. Araluen jest mniej więcej cywilizowaną Europą, Celtowie też mi kogoś przypominają, w każdym razie w tej dziedzinie autor nie kreuje nic odkrywczego. Poprawność polityczna króla Araluenu jest dla mnie irytująca (jak wszelka poprawność dzisiejszej zmiękkopyciałej Europy): pojedynek z Morgarathem? Jakiż z niego rycerz! To psychopata, bandyta, zdrajca i morderca, z mojego punktu widzenia strzała Halta powinna zakończyć ten żałosny żywot, albo sznurek i drzewo. Ale jasne,...

Estera | 2015-07-20

Kiedy wreszcie udało mi się wypożyczyć tę książkę, zdążyłam już zapomnieć o moich wcześniejszych zachwytach nad pierwszą częścią. I to był mój błąd. Bowiem chcąc ją wyeliminować z książek, które mi się podobają, zaczęłam ją czytać na próbie chóru w szkole muzycznej... A gdy wróciłam do domu nie potrafiłam się od niej oderwać, dopiero gdy poczułam się zbyt senna (było późno), żeby czytać, ją odłożyłam. A jak ją skończyłam, to płakałam, chyba przez reakcję Halta...

Książka bardzo mi się podobała, czyta się ją szybko, a po zakończeniu nie sposób nie sięgnąć po następny tom.

anika | 2016-07-31
Na półkach: 2016, Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 30 lipca 2016

Książka ta to raczej lektura dla niewymagających czytelników, którzy zwracać będą uwagę na opowiadaną historię - ta bowiem jest ciekawa. Razi natomiast niekonsekwencja w budowaniu postaci - często inteligentny bohater nie radzi sobie z odpowiedzią na najprostsze pytania, co bywa denerwujące, do tego stopnia, że gdybym sama czytała książkę już odstawiłabym lekturę. Nie zrobiłam tego ze względu na lektora, który świetnie interpretuje tekst i dla przyjemności słuchania go sięgam po kolejną część.

Alissia | 2016-01-22
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Drugi tom jest utrzymany na tak samo dobrym poziomie, co pierwszy, choć mi podobał się troszeczkę bardziej. No i to zakończenie...Tylko zmusza do rozpoczęcia kolejnej części.
Nie mam pojęcia co takiego ma w sobie ta seria, że czyta się ją tak szybko i przyjemnie. To naprawdę fajna odskocznia od nudnej codzienności.