Trzeci anioł

2010-02-10
Urszula Gardner
obyczajowe Londyn

więcej Więcej

Wbrew temu co twierdzą niektórzy wcale nie trzeba czytać tej książki od końca, żeby się w niej połapać. Odwrócenie chronologii jest celowym zabiegiem Autorki, do tego w tym przypadku zabiegiem przemyślanym.

Książka składająca się z historii trzech kobiet, które łączy pewien hotel w Londynie, duch, który się w nim pojawia oraz historia o trzech aniołach. Pierwsza opowieść, najbardziej współczesna, każda kolejna cofa się w czasie i w trzeciej dowiadujemy się prawdy o pewnym zdarzeniu, którego konsekwencją było pojawianie się ducha w hotelu codziennie o tej samej porze.
Każde z...

Tak, jak sugerowali czytelnicy, zaczęłam czytać od III części... I na tej skończyłam. Historia mnie nie zainteresowała. Zanudza opisami, mało konkretnej treści.

Czytało się tę książkę w miarę szybko. Niestety nic z niej nie wyniosłam. Nie zainteresowała mnie. Początek zapowiadał ciekawą powieść, pierwsza historia o dwóch siostrach i mężczyźnie, który zamierza poślubić jedną z nich, niestety atakuje go poważna choroba, z którą przegrywa. To by było na tyle co pozostało we mnie z tej historii. Reszta nie przypadła mi do gustu.

Piękna, trochę magiczna powieść, na pewno nie babskie czytadło. Niby smutny świat, ale czytając, chce się być jego częścią.

Trzy opowieści kobiet. Trzy opowiadania o miłości która wybrała złą drogę. O miłości którą obdarzyły niewłaściwych mężczyzn.
Adwokat Madeline Heller specjalnie przylatuje z Nowego Jorku do Londynu na ślub swojej idealnej siostry Allie. Niestety kobieta popełnia największy błąd w swoim życiu. Wdaje się w romans. Ale to nie koniec tego najgorszego. Okazuje się że to jest...

Jest do zdecydowanie moja ulubiona powieść. Czytałam ją przed rokiem i niedawno do niej powróciłam, co raczej mi się nie zdarza. Moim zdaniem, ma w sobie trochę magii... :)

Może mam uraz do romansów, nieszczęśliwych miłości i innych takich... Ale tą książkę czytało mi się z wielkim trudem... Początek jeszcze jest okej, ale od połowy zaczęłam się zastanawiać kiedy w końcu się ona skończy... Może na innym etapie życia wywarła by na mnie większe wrażenie, może by wciągnęła, zainteresowała... Ale teraz niestety wydaje mi się taka jakaś nijaka.

Niesamowita książka.Czyta się jednym tchem.
Jest kilka książek, które przeczytałam dwukrotnie. Jednak po raz pierwszy czytałam książkę po raz drugi od razu! Jak tylko skończyłam czytanie od początku do końca rozpoczęłam czytać książkę od końca!

"Trzeci anioł" utwierdził mnie w przekonaniu, że warto podejmować ryzyko i działać wpływem impulsu... Warto przeżyć niesamowite...

nie zapadłą mi w pamięci, to znaczy że szału nie ma.

• 2012
  • Z biblioteki