Czarna ceremonia

Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Ceremony in Death
śmierć, narkotyki, śledztwo, wypadek
Ewa

Inne wydania

Nagła śmierć sierżanta Franka Wjinsky'ego, sumiennego policjanta i dobrego kolegi, jest szokiem dla całego wydziału zabójstw. Wkrótce pojawiają się dowody świadczące o tym, że Frank zajmował się dystrybucją narkotyków. Sprawę ma wyjaśnić Eve Dallas. Tymczasem Alice, wnuczka zmarłego, przekonana, że dziadek został zamordowany, opowiada Eve szokującą historię o satanistach odprawiających straszliwe obrzędy w centrum Nowego Jorku. Wkrótce potem dziewczyna ginie w wypadku. Zbieg okoliczności czy może kolejne morderstwo? Eve Dallas staje do walki z mrocznymi siłami zła, jak zawsze mając u boku niezawodną Peabody i zakochanego w niej Roarke'a.

Kokosanka | 2014-04-15
Na półkach: Przeczytane, Po niemiecku, 2014
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Jestem naprawdę zdumiona tak wysoką oceną tej książki. Nie zrobiła na mnie żadnego szału. Irytowały mnie sceny seksu, Roarke nie myśli chyba o niczym innym tylko o seksie a Eve to też dziwna persona..tutaj mętlik w głowie o morderstwach i och zawsze chętna na baraszkowanie z mężem.. Jej bezczelny charakter spowodował, że nie zapałałam do niej sympatią..Sama intryga..wiadomo, że mordercą będzie albo ktoś od Seliny albo od Isis i gdzie tu jakieś zaskoczenie? Tak naprawdę szkoda trochę cennego czasu, gdy w biblioteczce czekają inne książki do przeczytania. Ja nie polecam.

wiejskifilozof | 2014-07-16

Szatan i jego wyznawcy.Nora Roberts,pokazała że może pisać i takie książki.Dość mocnego kalibru,mamy tu morderstwa.Nawet dość brutalne i dobrze.Fajnie się czyta,a jest to książka prosta i czyta się lekko.

asia_32 | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Tym razem Eve Dallas zajmuje się rytualnymi zbrodniami i sama omal nie pada ofiarą satanistów.Mocne.Polecam!

Małgorzata Chabzda | 2014-05-18
Przeczytana: 16 maja 2014

Czekałam na małe potknięcie Nory Roberts, bo przecież wszystkie książki nie mogą być doskonałe i jak na razie ta część jest słabsza od swoich poprzedniczek. Zobaczymy jak będzie z kolejnymi częściami.
Tym razem autorka zabiera nas do świata czarów, czarownic i czarnych rytuałów. Szatan i te sprawy. Niestety tu Nora Roberts się potknęła, ponieważ praktycznie od samego początku książki już wiadomo kto stoi za morderstwami.
Troszkę mnie znużyła ta część wiedząc od samego początku kto zabijał i dlaczego. Zaczyna też mnie powoli drażnić związek Evy i jej partnera. W tym wątku mamy seks, seks i jeszcze raz seks. Nic nadzwyczajnego. Jako całość oceniam jako przeciętną. Nie powaliła mnie na kolana a fabuła nie przykuła mocno mojej uwagi.

Sabinka | 2011-01-19
Na półkach: Z biblioteki, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2011

W ciemno sięgam za każdym razem w bibliotece po tą serię. Jest jakaś niesamowita, choć zawiera dużą dawkę fantastyki chętnie ją czytam. Domyślam się ,że nie jest to prawidłowa kolejność , ale i tak daje mi wiele satysfakcji!!!

Nagła śmierć sierżanta Franka Wjinsky'ego zaskakuje wszystkich, był bardzo dobrym policjantem, przyjacielem, a także dziadkiem...
Sprawę przejmuje Eve Dallas, która musi zachować dyskrecję i w tajemnicy przed kolegami po fachu przeprowadzić śledztwo. W czasie śledztwa okazuje się, że było to morderstwo, a w to wszystko zamieszane są sekty religijne. Zadaniem porucznik Dallas jest oczyszczenie Franka z podejrzeń i znalezienie winnego jego śmierci.
Eve Dallas zmaga się z wysłanniczka Lucyfera, a także z wyznawczynią Wicca.
Czy znajdzie mordercę ??? czy samego Diabła???? musicie niestety zapoznać się z książką :O)

Osobiście "Czarna ceremonia" na początku mnie poraziła, czarne koty, wiedźmy, diabły, okręgi, ceremonie, sekty, coś co daje do myślenia i choć...

Zuela | 2012-11-08

Właściwie cały cykl o porucznik Eve Dallas lekko mnie irytuje. Książki są wciągające, dobro zwycięża, ale główna bohaterka, mająca za męża milionera posiadającego na własność pół wszechświata, jest chyba typową przedstawicielką swojego pokolenia. Akcja cyklu dzieje się w latach 2058-2060, tłem jest skomputeryzowane Los Angeles, a groźna pani porucznik ścigająca złoczyńców i morderców, zdziwiona, że osoby urodzone w starym, XX wieku, lubią książki, niechętnie korzystają ze zdobyczy techniki i śmią dorównywać jej inteligencją. Ogólnie nie czytałam równie dobrych kryminałów, ale Eve Dallas nie będzie moją ulubioną bohaterką. Zaliczam się do osób,które ją dziwią.

hb78 | 2011-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2011

znaczenie słowa pisanego nie znajdzie tutaj żadnego odzwierciedlenia, w sercu ciągle czuję szybkość bicia, a w oczach mam ten niepokój, cięgle jestem zaskakiwana odwagą, droga wyboru, strachem, rozkoszą, miłością, odpowiedzialnością za siebie i cały świat. Ale to ciągle za mało aby opisać jak się czuję czytając kolejną jej książkę.

Patrycja Leszczyńska | 2010-10-07

Świetna, trzymająca w napięciu do samego końca. Nie polecam ludziom o słabych nerwach:)

merusia | 2014-06-17
Przeczytana: 12 czerwca 2014

W tym tomie zaglądamy do kwestii wierzeń. Nasza porucznik nie jest osobą wierzącą. Prowadzi ciekawe śledztwo zagłębiając się w tajemnice wierzeń czarnej i białej mocy. Kpiąc z satanizmu, Sama staje się celem mordercy.

Beata | 2014-03-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Nic dodać, nic ująć. Jak zawsze przeczytana z przyjemnością. Polecam fonom kryminałów z odrobiną "hot".