Zimny pocałunek

Okładka książki Zimny pocałunek Beverly Barton
Okładka książki Zimny pocałunek
Beverly Barton Wydawnictwo: Amber Cykl: Griffin Powell (tom 9) Seria: Wszystko dla Pań kryminał, sensacja, thriller
Griffin Powell (tom 9)
Wszystko dla Pań
Cold Hearted
Amber
2009-01-01
2009-01-01
Ewa Błaszczyk
mąż morderstwo dochodzenie

Pomysł dobry, realizacja już trochę średnia, bo cała historia miała świetny zarys kryminalny, choć czegoś brakowało, albo coś przeszkadzało, ale do końca nie wiem co. Ale 6/10 mogę dać, bo czytało mi się dobrze.

Jak dla mnie najsłabsza część "Griffin Powell". Główna bohaterka doprowadzała mnie do szału swoją dobrocią i filantropijnością. Ale każdy ma inny gust i o tym się nie dyskutuje.

Nie rozumiem skąd aż tak wysoka średnia dla tej książki. Jest to zwykłe, przewidywalne czytadło, nawet średnio dobre jako zajmowacz czasu w pociągu do pracy. Drogi Czytelniku, jeśli nie brakuje Ci inteligencji i od początku domyślasz się, kto morduje, to masz rację!
Poza tym ten nudny, barczysty Rick Carson - synonim męskości i ucieleśnienie idealnego faceta... Nudy, nudy, nudy...

Co tu dużo pisać, mistrzostwo.

Co tu dużo pisać, mistrzostwo.

Jakiś czas temu moja przyjaciółka zachwycała się książką „Zabójcza bliskość” autorstwa Beverly Barton. Niestety nie miałam jeszcze okazji po nią sięgnąć, za to przypadkowo natknęłam się na inne dzieło wyżej wspomnianej pisarki pod tytułem „Zimny pocałunek”. Postanowiłam czym prędzej zapoznać się z tą pozycją i zobaczyć, czy literacki kunszt pani Barton rzeczywiście jest tak wspaniały i dobry.

Fabuła zapowiadała się niezwykle interesująco, a także intrygująco. Najważniejsze pytanie jakie przed nami stawia brzmi następująco: Czy życie Jordan to pasmo nieszczęść gdzie w nagłych i zaskakując sytuacjach giną wszyscy mężczyźni z jej otoczenia, czy jednak to właśnie ona jest czarną wdową? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Rick Carson, który wbrew sobie zakochuje się w pięknej oraz delikatnej kobiecie.

Początkowo "Zimny pocałunek" odbierałam jako tanie romansidło i stratę czasu. Nie była ani trochę wciągająca, zwyczajnie mnie nudziła. Jednak postanowiłam wytrwać w czytaniu do ostatniej strony. To był trafny wybór. Z każdym następnym słowem akcja się zaczęła rozwijać, coraz bardziej ciekawić i fascynować. Razem z Rickiem, a także innymi bohaterami próbujemy rozszyfrować zagadkę, która wcale nie jest taka prosta jak z pozoru się wydaje. Przyznaję szczerze, że do końca typowałam niewłaściwą osobę, chociaż w jakimś stopniu podejrzewałam także i mordercę. Wydaje mi się nawet że na mojej liście podejrzanych uplasowała się na drugim miejscu.

Postać Jordan niektórych irytuje, ponieważ autorka stworzyła ją jako takie słodkie, bezbronne niewiniątko o dobrej duszyczce. Jednak według mnie charakter pani Price ukształtował się za sprawą osób z jej najbliższego otoczenia. Każdy nad nią skakał, zachwycał się nią, mówili o niej czasami nawet jak o świętej. Z drugiej strony jak inaczej mogli traktować kogoś od kogo byli zależni? Żyli w przekonaniu, iż bez niej przestaliby istnieć. U pewnej osoby zrodziła się wręcz psychicznie chora miłość, która do niczego dobrego nie doprowadziła... Uszczęśliwianie drugiego człowieka na przymus, według własnego widzimisię nie jest zdrowe, czyż nie?

Rick Carson... kolejny powieściowy przystojniak. Nie da się go nie lubić, a nawet pewnie wiele kobiet o takim mężczyźnie marzy. Chociaż ja bym szału dostała jakby mój ukochany musiał się golić dwa razy dziennie! ;) A do tego trochę za często myśli rozporkiem. Takie bynajmniej jest moje odczucie. Ale jako ochroniarz sprawuje się idealnie! ;) Przy nim na pewno można byłoby czuć się bezpiecznie.

„Zimny pocałunek” autorstwa Beverly Barton to naprawdę dobry thriller romantyczny z świetną i zawiłą zagadką kryminalną i pełną napięcia akcją. Napisany lekkim kobiecym piórem, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko. A zaskakujące zakończenie wręcz pochłania się z zapartym tchem i przerażeniem w oczach...

[Recenzja pochodzi z http://czytelnicze-zycie.blogspot.com.]

Sama historia była drętwa i naciągana. Mnie się nie podobała. A główna bohaterka wykreowana na Matkę Teresę- dobra do szpiku kości i przez to nudna.

Thiller erotyczny to raczej zbyt za dużo napisane bo tak naprawdę do końca to nie ten gatunek,jednak muszę przyznać że książka od pierwszych słów zaczyna wciągać i tak zostaje do samego końca.Pani Barton w sposób intrygujący opisuje całą historię że tak naprawdę do samego końca nie wiadomo kto zabił najbliższe osoby Jordan i czy to z pewnościa nie sama Ona.Tak samo nie wiadomo do końca jak potoczą się losy Jordan i detektywa-ochroniarza Ricka.Czy będą mieć romans,czy zakończy się to happy endem czy też ich drogi się rozejdą.

Jedna z najlepszych książek napisanych przez kobiece pióro i z pewnością poleciłabym to każdej znajomej osobie i wiem że p.Barton należy od tej ksiażki do jednej z Moich ulubionych autorów ksiażek.

"Gwałtowne zwroty akcji, które trzymają w niepewności i każą zgadywać aż do ostatniej strony" - Beverly Barton po raz kolejny mnie nie zawiodła... Polecam!!!

Moja jedna z ulubionych książek tej autorki.

Moja jedna z ulubionych książek tej autorki.

• Beverly Barton
  • Thriller romantyczny
  • 2009
  • Barton Beverly

Dodaj cytat z książki Zimny pocałunek