Urazy mózgu

Bad Brains
83-7150-127-7
Filifionka

Nota wydawcy:
"Malarz Austen Bandy przeżywa kryzys twórczy i nie może dojść do siebie po rozwodzie z żoną. Po nieszczęśliwym wypadku na parkingu sklepu samoobsługowego wszystko w jego życiu zmienia się nieodwołalnie."

[Zysk i S-ka 1996]

goskrzys | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Trudno mi sklasyfikować tę książkę, poukładać sobie tę opowieść w głowie, wtłoczyć w odpowiednie przegródki myślowe. Bo też jest to historia psychodeliczna - jak wariacka powieść drogi, przesycona elementami szaleństwa, choroby, mistyki i grozy. Jak przesycona narkotycznymi wizjami opowieść straceńca, wiedzionego przez życie jakimś nieodgadnionym uczuciem, jakąś siłą wyższą od niego, przejmującą nad nim kontrolę. Siłą, która ostatecznie doprowadza do jego całkowitego wyniszczenia, do zniszczenia tego, co kochał, co dotąd stanowiło całą jego rację bytu...

Z jednej strony - to arcyciekawa opowieść - a raczej sam pomysł ukazania historii z perspektywy ogarniętego postępującym szaleństwem człowieka. Z drugiej strony - trochę chaotycznie i nielogicznie się w niej to wszystko układało (choć czy książka o szaleństwie może być logiczna?). Kilka epizodów, które zdawały się dość znaczące, nie zostało rozwiniętych. Nie dopowiedziano również, na czym tak naprawdę mogło polegać szaleństwo...

Fidel-F2 | 2015-11-20

Próbowałem przeczytać, nie dałem rady, w 1/3 odpadłem. Badziew i męczenie buły przeokrutne, głupawe opowieści o pierdołach bez znaczenia. Nie byłem w stanie wykrzesać nawet odrobiny zainteresowania. Skuszony wcześniej opiniami kupiłem od razu trzy pozycje. Zaraz po próbie, sprzedałem wszystkie trzy solennie sobie obiecując nie tykać niczego autorstwa tej pani nawet bosakiem.

kami1811 | 2015-02-22
Przeczytana: 2014 rok

Absolutnym numerem jeden są książki mojej ukochanej autorki Kathe Koja! Każda książka przełożona na język polski jest dla mnie bestsellerem! Począwszy od „Urazów mózgu”, poprzez „Dziwne Anioły” aż po „Skórę” itd... Świat, który tworzy, jak go opisuje, jest tak wciągający, że nie sposób się od niego oderwać. Jest mroczny, barwny, wyobraźnia dosłownie świruje! W kilku słowach: szaleństwo, iluzja, horror.
POLECAM!!!

Szpilka | 2015-10-21

Oj uwielbiam :-) Książka, którą przeczytałam jako nastolatka i wywarła na mnie spore wrażenie. Psychodelia ale ja to lubię. Muszę przeczytać jeszcze raz , polecam:-)

gorekfaworek | 2016-12-04
Michał Majchrzak | 2016-08-04