Skóra

Skin
83-7150-748-8
Skóra
Barbara

Tess spędza całe dnie na wysypisku śmieci i w swoim warsztacie, gdzie tworzy niezwykłe rzeźby z metalu. Bibi jest tancerką, która chce rzeźbą uczynić własne ciało, poddając je najwymyślniejszym torturom. Spotkanie tych dwóch kobiet zaowocuje nową formą undergroundowejsztuki, kolażem skóry i stali, tańcem ciała i metalu, bólem, krwią, cierpieniem i rozkoszą. Przekraczając granice sztuki, Tess i Bibi popadają coraz głębiej w otchłań szaleństwa, aż do chwili, gdy pragnienie bólu wymknie się spod kontroli...

jestemtu | 2012-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Jeśli palisz vogue'i, masz piercing w waginie (nie polecam), jesteś lesbijką i po ASP, to może Ci to podejdzie.

Bastet | 2011-06-26
Przeczytana: 11 czerwca 2007

Książka ma swój narkotyczny rytm. Trudno się od niej oderwać. Bohaterowie wciągają. Historia wymyslona przez autorkę jest naprawdę niesamowita.
Niesamowita proza. Polecam.

edymucha | 2011-05-13
Przeczytana: 13 maja 2011

Wciągająca, ciekawa ale bardzo klaustrofobiczna.

nellanna | 2011-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2011

Jak daleko można się posunąć w autokreacji? Czy sztuka graniczy z szaleństwem? Ile jest w artyście pozorów a ile prawdy? Czy sumienie obowiązuje artystę tak samo, jak zwykłego śmiertelnika? Wiele tego rodzaju pytań pcha się do umysłu po przeczytaniu tej powieści. Mistrzowsko budowany nastrój, osaczenia i zwątpienia. Świetne, wyraziste postaci. Ale sam tekst niełatwy. Bardzo wnikliwa analiza tworzenia, opisy zmagań z materią i kreatywnością. To kawałek głębokiej analizy twórczej, nie w stylu tych "co autor miał na myśli", lecz znacznie bardziej sugestywnej, sięgającej głębiej, aż do trzewi pomysłu i procesów jego realizacji.

indiana ego | 2010-07-14

Szokująca książka o przekraczaniu granic. Koniecznie trzeba przeczytać. Nie sposób o niej zapomnieć.

Kaśku | 2015-11-24

Książka pisana jest szybkim językiem. Językiem bodźców, wrażeń i doznań estetycznych.
Akcja tak naprawdę wpleciona jest w opis, co na początku bardzo utrudnia czytanie, ale idzie się do tego przyzwyczaić.
Dialogi niestety są niedopracowane i szybko można się zgubić w kwestiach bohaterów (co kto mówi???).
Ogółem cała historia nie jest specjalnie wybitna, jednak wszelkie opisy każdego rodzaju sztuki naprawdę potrafią urzec - są tak wyraziste, że dana rzeźba po prostu staje nam przed oczyma, a tancerze wirują w dzikim, ekstatycznym tańcu wokół niej.
Kilka razy byłam naprawdę zaskoczona - nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji ani kierunku prowadzenia narracji, ale niestety muszę przyznać, że ta książka trochę mnie zawiodła. Spodziewałam się czegoś zgoła innego i utknęłam męcząc się z nią prawie miesiąc.
6/10 tylko ze względu na sztukę i poruszanie niszowych tematów.

Katarzyna | 2010-08-19

ksiązka do której chce się powrócić niejednokrotnie. mocno polecam ;]

xdecoy | 2013-10-07

Są książki, które bolą gdy się je czyta. Taką niewątpliwie jest "Skóra" i skojarzenie tego z patologicznymi modyfikacjami jakimi poddawane jest ciało to tylko pozór. Tutaj przeprowadza się mozolny i uporczywy (właśnie uporczywy a nie długi) zabieg na psychice i duszy. Przerażający i pociągający obraz de-ewolucji.

Natalia | 2013-10-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 18 października 2013

"Skóra" nie należy do łatwych i przyjemnych tekstów. Jest to powieść, która zabiera czytelnika w najgłębsze otchłanie szaleństwa i obłędu. Jest ona na tyle duszna i przytłaczająca, że nie sposób pochłonąć wszystko jednym tchem. Odpowiednie dawkowanie jest tu jak najbardziej wskazane. Chaotyczny i zarazem niezwykle plastyczny język autorki, w połączeniu z oryginalną tematyką, czyni "Skórę" piękną w swej brzydocie. Dla mnie to pozycja, której długo nie zapomnę.

PaniPegaz | 2016-01-26
Przeczytana: 2016 rok

Słowa kluczowe: koszmar senny, klaustrofobia, duszność, toksyczna miłość, turpizm, wściekłość, urażone uczucia, masochizm, przekraczanie granic, egoizm, szaleństwo, definicje sztuki i artyzmu. A nade wszystko BÓL. Fizyczny i psychiczny, nie można się go pozbyć. To wszystko jest w tej książce. Nie trzeba być ani lesbijką, ani amatorem modyfikacji ciała, żeby się w niej zakochać. Ale tylko wtedy można ją pokochać, kiedy odrzuci się swoje własne uprzedzenia i ograniczenia.