Szara Wilczyca

Tłumaczenie: Jerzy Marlicz
Cykl: Szara wilczyca (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Kazan The Wolf-Dog
Psioro

Powieść o życiu zwierząt i ludzi na Dalekiej Północy. Dzielny pies Kazan i jego ukochana towarzyszka Szara Wilczyca, oślepiona przez rysia, gdy walczyła w obronie swych szczeniąt, przemierzają razem lasy i pustkowia w poszukiwaniu pożywienia i legowiska. Spotykają na swej drodze przyjaciół i wrogów.

Ilustracje na okładce i w tekście Katarzyna Karina Chmiel.

źródło opisu: Okładka

Darek DTSG | 2013-07-26
Przeczytana: 2013 rok

„Szara Wilczyca” – wzrusza i zarazem skłania do refleksji, ale przede wszystkim pochłania bez reszty. To doskonała propozycja dla miłośników zwierząt i natury oraz czytelników spragnionych mocnych wrażeń. Z losami bohaterów powieści splatają się losy ludzi szlachetnych i okrutnych, kochających zwierzęta i je prześladujących. Lektura obowiązkowa

Sargento_Garcia | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

James Oliver Curwood to dla mnie niedościgniony mistrz historii których akcja dzieje się na dalekiej północy.

Roman Dłużniewski | 2016-12-07

Dla mnie to książka wybitna!! Kazan i jego niewidoma przyjaciółka. Szara wilczyca. Pięknie opisana ich przyjaźń i przygody. Koniecznie!!

Jarosław Prusiński | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 1999

Pamiętam tę książkę z dzieciństwa. I sam fakt, że ją pamiętam po tylu latach i tysiącach przeczytanych książek o czymś świadczy. Muszę kiedyś do niej wrócić. Koniecznie.
To książka o wilku, ale i ludziach. Czy po przeczytaniu tej książki powiemy jeszcze "człowiek człowiekowi wilkiem"? A może to wilki powinny mówić: "wilk wilkowi człowiekiem"?
Klasyka przed duże K.

Lilek404 | 2013-02-18

Dla jakich młodszych odbiorców! Co Wy gadacie. James Curwood jak Jack London pisali dla dorosłych i jak najbardziej dla dorosłych się takie książki nadają. Obaj opisywali świat, który czaruje, przeraża i zniewala. Historia Kazana i Szarej Wilczycy przekazuje emocje porównywalne do tych z najlepszych romansów. Tak właśnie uważam. To powieść o zwierzętach, ale napisał ją człowiek opisujący przyrodę ludzkim językiem uczuć. Jedyna książka, przy której moje łzy przekroczyły ostatnią barierę opanowania. T.T

radosiewka | 2011-03-23

W dzieciństwie uwielbiałam czytać książki przygodowe, w których głównymi bohaterami były zwierzęta. Szara wilczyca to jedna z moich ukochanych książek. Czytałam ją kilka razy i zawsze powodowała u mnie silne wzruszenia. Teraz, myśląc o tym tytule stwierdzam, że niedługo powinnam odświeżyć sobie twórczość Curwooda.
Jest to książka skierowana do młodszego odbiorcy, ale każdy miłośnik przyrody, wilków i wzywających historii znajdzie tutaj coś dla siebie. Książka świetnie nadaje się do zaszczepiania w dzieciach szacunku dla przyrody i zainteresowania ich jej problematyką.

Sprawdź moje najnowsze teksty na www.radosiewka.pl

Barbara | 2015-03-07
Przeczytana: 01 lutego 2015

Ponadczasowa książka nie tylko dla młodych czytelników.Każdy znajdzie tutaj odrobinę wzruszenia oraz niepokoju czy aby wszystko zakończy się szczęśliwie.Niesamowite,że udało się stworzyć autorowi tak świetną powieść,pełną niezwykłych przygód gdzie bohaterem jest pies.Polecam wszystkim.

karlin91 | 2018-09-23
Przeczytana: 11 września 2018

"Szara Wilczyca" to rewelacyjna powieść, w której autor konfrontuje świat flory i fauny z człowiekiem, świat zwierząt ze światem ludzi. James Oliver Curwood stworzył powieść, która zdecydowanie zasługuje na miano Klasyki przez duże K. Dobro, miłość, przyjaźń - one zawsze zwyciężają i to właśnie najbardziej chwyta za serce. Wartości te przemawiają do czytelnika niezależnie od wieku, każdy, absolutnie każdy może sięgnąć po ponadczasową "Szarą Wilczycę" i zatopić się w tej lekturze bez pamięci. Młodsi odbiorcy odnajdą w tej książce kilka cennych prawd, nauczą się odróżniać dobro od zła, a dla starszych pojawi się okazja do chwili refleksji, bo choć mamy tu do czynienia z powieścią przygodową, to jednak pewne walory, jakie podkreśla autor, można odnieść do wielu sytuacji z życia wziętych.

Nie skłamię, jeśli zdradzę, że istnieje ogromne prawdopodobieństwo wzruszenia i uronienia łzy podczas lektury. Kilka fragmentów ścisnęło mi gardo i zmoczyło oczy. Prawo, według którego wygrywa...

Krainaksiążek | 2018-09-23

Książka Curwooda zaskakuje swoją skalą na pomysł, przedstawia nam naturę, życie wilków, a to wszystko pochłonęło mnie do takiego stopnia, że uważam tę lekturę za bardzo pouczająca, chociażby samej pokory do natury, która zewsząd nas otacza. Jest to wszystko utrzymane w niesamowitym klimacie, autor z lekkością przedstawia nam swoją opowieść. Pokazuje także historie samej tytułowej szarej wilczycy, która w obronie swoich szczeniąt została poważnie ranna i na zawsze będzie miała po tym pamiątkę. Trudno się jest rozpisać na temat tej pozycji, jednak nie z tego powodu, że jest ona nudna, nie ciekawa, a wręcz przeciwnie! Mam wielką ochotę zdradzić wam jak najmniej odnośnie samej fabuły, gdyż powinno się to samemu przeczytać. Poznać ten świat i wtedy na pewno każdy w jakimś stopniu zrozumie moje słowa. Curwood wie jak pisać i to widać, nie wiem kiedy tak wiele czerpałam przyjemności z czytania historii, jaka spotyka naszych zwierzęcych głównych bohaterów. Na swojej drodze spotykają różne...

Agnieszka | 2011-02-13

Ukochana książka mojego dzieciństwa