Upadek Lucyfera

Tłumaczenie: Joanna Muszyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki braci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Inny Świat
The fall of Lucifer
978-83-924030-2-9
religia, fantasy, anioły
Paulina

Upadek Lucyfera, porywająca powieść oparta na motywach biblijnych, opowiada o wielkich wojownikach, dumie, zwątpieniu, potężnej miłości i zdradzie. Opisując z rozmachem niesamowite krajobrazy Pierwszych Niebios i kreując postacie anielskich bohaterów, Wendy Alec sięga początków odwiecznej walki dobra ze złem. Pierwsza księga Kronik braci to historia, która przybywa do nas sprzed wieków, porywa, bawi opisami codziennej beztroski i przeraża okrucieństwami wojny? wojny toczącej się pomiędzy trzema archaniołami, a w której stawką jesteśmy my - rasa ludzi.

Cornelie | 2011-09-19

„Upadek Lucyfera” jest według mnie obowiązkową lekturą dla tych, którzy interesują się wszelką anielską mitologią. Pierwsza część trylogii Kronik Braci, debiutującej na rynku Wendy Alec, przedstawia nam losy tytułowego Lucyfera oraz ukazuje Pierwsze Niebiosa w sposób nowatorski. Obraz ten jest o tyle ciekawy, co inny – jesteśmy wręcz w stanie zidentyfikować się w tym świecie. Świecie, w którym żyją istoty Nieśmiertelne, stworzone na podobieństwo Boga, mające wszystkie jego cechy. Wszystko zdaje się być sielanką, do czasu.
Lucyfer, najukochańszy syn ojca, buntuje się wraz z częścią wojska, po tym, jak odkrywa plany stworzenia nowej rasy. Zraniona duma, złość i brak wiary w uczucia sprawiają, że zostaje wygnany.
Co pchnęło go do tego czynu? Dlaczego zostawia za sobą wszystko, co niegdyś kochał? Dlaczego opuszcza braci, Michała i Gabriela? Co zamierza zrobić teraz?
Wraz z Lucyferem wybieramy się w podróż przez lata, podróż, podczas której odkrywamy powody nim targające, pobudki,...

Dzieckokwiatu | 2012-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Miałam plan nie tracić czasu na pisanie recenzji tak beznadziejnej książki. Miałam. Lecz jeśli już przecierpiałam lekturę, to przecierpię te piętnaście minut, a może kogoś uchronię przed tym kiczem.

Rzecz jest prosta: Pani Wendy Alec, dziennikarka, dyrektor kreatywny i tak dalej, postanowiła przedstawić ludzkości alternatywną historię Edenu, Lucyfera i wszystkich innych wątków Księgi Rodzaju. Zaciekawieni? Odegnajcie od siebie to uczucie, inaczej zbłądzicie i zmarnujecie czas na tą komercyjną wersję chrześcijańskiej propagandy! Wendy Alec postanowiła pójść drogą wydeptaną przez sławną Meyer! Tak, tej autorki sagi "Zmierzch", która w swych książkach zawiera wartości swojej własnej religii, pokazując nastolatkom, jak należy powstrzymywać pożądanie! Pani Alec dla odmiany oświeci nas, jakimi do łaskami obdarzono pierwszych ludzi, jakie to cierpienie dla Lucyfera, gdy zwycięża w nim zło! Tak, moi drodzy, teraz nawet, jak wierzącymi jesteście porzućcie biblię, testamenty i księgi,...

Anda | 2016-03-24
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2016

Tą książkę pragnę polecić z całego serca, zarówno wierzącym jak i niewierzącym. Jako osoba pomiędzy, przyznaje, że ta książka mną wstrząsnęła. wywołała tyle emocji, co żaden fantastyk jeszcze nie.

Używając faktów autorka przedstawiła nam nasze początki. Nasze, ale także naszych sprzymierzeńców -aniołów. Akcja rozpoczynająca się zwykłą sielanką. Istoty czczące Boga i kochające go całym sercem żyją w cudownym świecie, który im podarował. Czuli się jak jego dzieci, kochani i wdzięczni, całym głosem wysławiali wielkość swego Ojca, dzielnie wypełniając powierzone zadania. W tym jego Najukochańszy syn, którego tron przewyższał tylko tron jego ojca. Syn Jutrzenki, najbardziej oddany i kochający... Jak każde dziecko robił wszystko by nie zawieść swojego rodzica, jak każde dziecko, starał się być idealny i jak każde dziecko, w obliczu pojawienia się "zagrożenia" poczuł strach... Poczuł strach przed odrzuceniem... Zadawał pytania, na które nie dostał odpowiedzi, nie pomogli bracia, nie...

claudia665 | 2016-05-02
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Całkiem niezła ale trochę banalnie wytłumaczone dlaczego 1/3 aniołów upadła. I po wyglądzie archaniołów od razu wiadomo który będzie tym złym (Michal blondyn, Gabriel blondyn, Lucyfer - brunet)

Wojciech_Siwiec | 2015-10-04

ciekawa, czasami wrecz niemożliwie zaskakująca, jednak za dużo w niej opisów a za mało akcji.

Viktor | 2014-01-20
Przeczytana: 24 listopada 2012

Piękna książka opisująca bunt Lucyfera i odłączenie się niego od Boga. Czytałem bez wytchnienia, bardzo mnie wciągnęła. Od chwili przeczytania książki lepiej rozumiem powód buntu Szatana i jego nienawiść do ludzi.

Karolina | 2010-08-25
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

genialne! świetnie ukazana i obmyślona, szkoda że 2 tom nie został przetłumaczony na język polski :/ niedoceniona moim zdaniem :(

ginewra | 2015-10-28
Przeczytana: 2012 rok

Czy ktoś wreszcie wyda resztę tej serii?????? To się naprawdę dobrze zapowiada.

Jelcyn | 2015-11-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2008 rok

Rewelacyjna książka, na półce z ulubionymi. Czy ktoś ma informacje czy będą przetłumacznoe kolejne części? Nie mogę się doczekać...

wiewiorczynski | 2013-04-27

świetna książka, inna niż wszystkie fantastyczne, ukazująca ciekawą perspektywę na powstanie piekła