Upadek Lucyfera

Wendy Alec Wydawnictwo: Aetos Media Cykl: Kroniki braci (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Fall of Lucifer
2018-12-12
2007-01-01
Fabiola Janiszewska
Aetos Media
fantastyka fantastyka chrześcijańska powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie powieść religijna beletrystyka chrześcijańska archaniołowie
The Fall of Lucifer
Kroniki braci (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-12-12
Fabiola Janiszewska

Z ulgą powiedziałam sobie dość!
DNF 62/45
Historia może byłaby ciekawa, ale warstwa językowa jest okrutnie niestrawna. Pompatyczność zabiła wszelką radość z lektury.
To jak narrator opisuje bohaterów, jak sami bohaterowie się do siebie zwracają sugeruje, że chyba wszyscy tam mają permanentny, ekstatyczny wzwód na swój widok.

Świetnie opowiedziana historia powstania świata. Relacje między aniołami są niesamowite, a opisy Lucyfera po buncie mrożą krew w żyłach. Książkę pochłonęłam w ciągu 2- 3 dni. Polecam każdego kogo interesuje powstanie świat aniołów i powstanie świata. Według mnie dobra lektura dla młodych chrześcijan. Dużo wyjaśnia i pokazuje to w bardziej przystępny i zrozumiały sposób.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka dla tych komu opornie przychodzi wiedza biblijna. Świat ukazany w fantastyczny sposób na pewno przypadnie do gustu tym młodszym i tym starszym.

Spodziewałam się czegoś innego... chyba bardziej demonicznego...
Liczyłam, że historia będzie bardziej z perspektywy Lucyfera niż archanielskich braci.
Sama kreacja Lucyfera zasługuje na uznanie. Sposób opowiedzenia historii jego upadku również.

Tylko... niebo jako Centrum Nowoczesnej Technologii niczym w "Raporcie mniejszości"... nie... wychodzi na to, że wolę jednak...

„Upadek Lucyfera” to historia opierająca się głównie na biblijnym wątku Archaniołów, ich egzystencji w niebie i obowiązkach wobec Stwórcy. Jest tam również klamrowy wątek poboczny, który jest na tyle marginalny, że w sumie niewarty rozważań. Na główny plan wychodzą Michał, Gabriel i Lucyfer, umiłowani przez Boga świetliści strażnicy. Zajmująco opisane są ich relacje,...

Całkiem niezła ale trochę banalnie wytłumaczone dlaczego 1/3 aniołów upadła. I po wyglądzie archaniołów od razu wiadomo który będzie tym złym (Michal blondyn, Gabriel blondyn, Lucyfer - brunet)

Tą książkę pragnę polecić z całego serca, zarówno wierzącym jak i niewierzącym. Jako osoba pomiędzy, przyznaje, że ta książka mną wstrząsnęła. wywołała tyle emocji, co żaden fantastyk jeszcze nie.

Używając faktów autorka przedstawiła nam nasze początki. Nasze, ale także naszych sprzymierzeńców -aniołów. Akcja rozpoczynająca się zwykłą sielanką. Istoty czczące Boga i...

Rewelacyjna książka, na półce z ulubionymi. Czy ktoś ma informacje czy będą przetłumacznoe kolejne części? Nie mogę się doczekać...

Czy ktoś wreszcie wyda resztę tej serii?????? To się naprawdę dobrze zapowiada.

ciekawa, czasami wrecz niemożliwie zaskakująca, jednak za dużo w niej opisów a za mało akcji.

Dyskusje

• Fantastyka