Cienie przeszłości

Okładka książki Cienie przeszłości Magda Parus
Okładka książki Cienie przeszłości
Magda Parus Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA Cykl: Wilcze dziedzictwo (tom 1) fantasy, science fiction
Wilcze dziedzictwo (tom 1)
Agencja Wydawnicza RUNA
2007-09-21
2007-09-21
wilkołaki

Trudna w ocenie. Fabuła jest ciekawa i nieciekawa zarazem. Pomysł książki jest fajny i niefajny zarazem. Książka nie ma błędów logicznych i całkiem ciekawy rozwój wypadków, fabuła dość naiwna i powolna ale wciągająca. A więc sami widzicie, trudna w ocenie

Ogólnie bardzo dobry pomysł na fabułę. Jestem team wilkołaki, więc z miejsca kupiłam całą trylogię. I pierwsza część zaciekawiła mnie na tyle, ze zaraz sięgnę po drugi tom, ale....
Język może nie jest jakiś wyszukany i trudny, jednak momentami topornie przez to przechodziłam i miałam wrażenie, że po kilka razy czytam to samo. Rozumiem powtórzyć jakąś informację gdzieś w drugiej połowie książki, gdy ta pojawiła się na początku, ale tutaj momentami miałam wrażenie, że autorka albo się pogubiła, albo musiała zapchać czymś dziury w tekście.
Niemniej pani Parus przedstawiła tu bardzo ciekawą wizję wilkołaków: ich życia, transformacji, związków, struktury społecznej, wrogów i różnic między poszczególnymi wilkołakami. Pewien fakt z życia wilkołaków wśród wilków mnie zaskoczył i miałam takie "Że cooo?!" ale ostatecznie przyjęłam ten fakt +18 za akceptowalny.
Bohaterowie niczym się nie wyróżniają. Główną postać da się polubić, ale kurczę... z jednej strony dorosły silny wilkołak itp. a zaraz zachowuje się jak małolat i do tego burak. Nie podobało mi się określanie przez niego kobiet per "ładna suczka" - leciutko niefajne, przynajmniej dla mnie.
Czy to gówniarstwo musiało tu być? Byli irytujący strasznie. Małolaty chcące się bawić w tropicieli. Dobrze, że ten Mat taki w miarę ogarnięty, chociaż też miałabym mu co nieco do zarzucenia.
Uwielbiam Em - małe to to takie, ale jakie sprytne i błyskotliwe! Chyba głównie dla niej sięgam po kolejną część. Nie mogę powiedzieć, że ta książka to arcydzieło, ale da się przeczytać i polubić.

Znalezione podczas tegorocznych porządków świątecznych, a ponieważ tytuł sugerował rozrywkę odłożyłam na bok, by przed decyzją co dalej przeczytać ją. Czyta się szybko i to jedyny pozytyw. Język toporny, rozwiązania naiwne. Nawet jeżeli grupą docelową są young adult to lekturę wypromować może tylko moda na wampiry, wilkołaki i inne dziwactwa paranormalne, a i tak szkoda czasu.

Pewne miasteczko przeżywa najazd wilkołaków tych świadomych jak również tych nie zdających sobie sprawy kim są.

Początek wydawał się obiecujący, jednak z każdym kolejnym rozdziałem czułam się bardziej rozczarowana. Główny bohater zachowywał się niekonsekwentnie - raz podkreślał swoje doświadczenie i wysoką pozycję, to znów zachowywał się jak szczeniak. Jego rozważania nad samym sobą były raczej męczące - nie polubiłam go. A choć na koniec wiele (większość??) wątków pozostało otwartych, nie mam ochoty sięgać po drugą część.

Fajna książka, choć czasami naiwna. Miłośnikom fantastyki z pewnością się spodoba.

Książka kojarzy mi się ze znanym serialem" LOST: zagubieni".
Na samym początku książki czytelnik nie wie o niczym co się "wokół niego" w fabule dzieję.
Nie jest tak, że jeden rozdział daje "klucz" do wszystkich pytań.
Informację są podawane stopniowo w trakcie całej historii i to jest dla mnie największym jej plusem.

Książka kojarzy mi się ze znanym serialem" LOST: zagubieni".
Nie jest tak, że jeden rozdział daje "klucz" do wszystkich pytań.

Pomimo iż powieść nie wydała mi się interesująca, a wręcz uznałem ją za nudną, dałem autorce szansę przekonania mnie do siebie w drugiej części.
Bardzo wiele rozpoczętych wątków sprawiło, że byłem bardzo ciekaw co się dalej stanie.

Nuda!

Nuda!

Dość specyficzna produkcja o wilkołakach, całość może mało widowiskowe jednak dość przyjemnie wchodzi, trochę przypomina serial.

• Nie posiadam
  • 2010

Dodaj cytat z książki Cienie przeszłości