Demoniczne przymierze

Wydawnictwo: Red Horse
Covenant
Demoniczne, przymierze
horror

Powieść uhonorowana nagrodą Brama Stokera przyznawaną najlepszym pisarzom grozy. Ta książka pełna erotyzmu i tajemnicy pokazuje, jak wiele otwartych drzwi ma ludzka psychika. A demony nie zwykły pukać... Terrel Heights jest małym miasteczkiem, w którym z pozoru nic się nie może zdarzyć. A Joe Kieran – dziennikarzem, który szuka nowego, spokojniejszego życia. Jednak reporterskie śledztwo w sprawie tajemniczych samobójstw wiedzie go na skraj urwiska, do ciemnych jaskiń i w ramiona kobiet. Bo właśnie seks i pragnienie rozkoszy okazują się największą siłą i orężem demona z Terrel Heights.

Reckless Bastard | 2013-09-30
Na półkach: Przeczytane, Everson, John
Przeczytana: 22 września 2013

5/10 – PRZECIĘTNA

Splot niesprzyjających okoliczności zmusił Joego Kierana, niegdyś dobrze zapowiadającego się reportera „Chicago Tribune”, do osiedlenia się w małym nadmorskim miasteczku o nazwie Terrel. Dla ambitnego dziennikarza przyzwyczajonego do pełnych sensacji wielkomiejskich tematów, praca w miejscowej gazecie oznacza skazanie na zawodową banicję. Nic więc dziwnego, że samobójcza śmierć miejscowego nastolatka rozbudza wyobraźnię młodego żurnalisty na ciekawy temat. Joe szybko odkrywa, że przypadki podobnych samobójstw zdarzały się w Terrel już wcześniej, praktycznie co roku jakiś młody człowiek skacze z pobliskiego urwiska wprost w objęcia śmierci. Częstotliwość oraz brak motywów tragicznych zgonów budzą wątpliwości Kierana, który postanawia wszcząć swoje prywatne śledztwo. Dziennikarz nie spodziewa się jednak, że skały na górze Terrela kryją w sobie mroczną tajemnicę, której początkiem było zawarte kilkanaście lat wcześniej demoniczne przymierze.

Po przeczytaniu tomiku...

realsick | 2011-03-16

Od dobrych kilku lat polski czytelnik ma możliwość sięgnąć po „Demoniczne przymierze ” - debiutancką powieść Johna Eversona, a zarazem pierwszą pozycję tego pisarza wydaną u nas w kraju. Książka będąca przedmiotem tej recenzji została nagrodzona w 2005 przez Horror Writers Association nagrodą Brama Stokera, o czym wydawca – Red Horse, nie zapomina powiadomić na okładce. Czy takie prestiżowe wyróżnienie należało się autorowi? Trudno powiedzieć. „Demoniczne przymierze” to z pewnością pełnokrwisty horror okultystyczny. Jest krwawy, zawiera mocne sceny erotyczne, a akcja galopuje na złamanie karku. Jednak zaserwowana nam historia jest momentami naiwna i stosując porównanie do produkcji filmowych jest tylko horrorem klasy B.

Głównym bohaterem jest Joe Kieran, dawniej szukający afer korupcyjnych dziennikarz w największym chicagowskim dzienniku, obecnie reporter w małomiasteczkowej gazecie, gdzie za najciekawsze wydarzenie sezonu uznać można konkurs wypieków kółka gospodyń wiejskich....

RAVEN | 2011-05-24

Pomimo obszerności tej książki, połknęłam ją w jeden dzień pobijając tym samym swój rekord w ilości przeczytanych stron na dzień :)

Ta książka bardzo przypadła mi do gustu. Dużo w niej było seksu, ale mnie erotyzm nie przeraża, więc dobrze się czytało :)

Powieść magiczna na swój sposób, interesujący wątek, ciekawi bohaterowie...

Polecam jak najbardziej!!!

ZadokAllen | 2013-12-18

Po świetnym zbiorze opowiadań "Igły i Grzechy" byłem jak najbardziej przychylnie nastawiony do prozy Eversona. Jednak po lekturze "Demonicznego Przymierza" poczułem lekkie rozczarowanie. Spodziewałem się jazdy po bandzie a dostałem tylko dość solidne czytadło z jedną czy dwiema mocniejszymi scenami.
Pomysł na powieść ciekawy ale jego potencjał nie został wykorzystany w pełni. Główni bohaterowie jak dla mnie dość płytcy i ich los średnio mnie obchodził.
Pomimo tych minusów książkę czyta się szybko a akcja sunie zgrabnie do przodu. Lektura w sam raz na gorące letnie popołudnia i wieczory.

kinga1711 | 2016-06-16

Zarówno książka jak i autor, są nieznane. Nawet osoby, które pasjonują horrory nie znają Everson'a. Wielka szkoda, gdyż moim zdaniem nie ustępuję on Stephen'owi King'owi, tak już pospolitemu wśród czytelników. Wszystkich fanów horrorów zachęcam do sięgnięcia po Everson'a - warto. Lecz książka nie jest zwykłym horrorem, a jedną z gałęzi gatunku. Jest czymś co można nazwać horrorem erotycznym. Jak sama nazwa gatunku wskazuje, w książce znajdziemy elementy grozy, horroru, sceny brutalne i krwawe, a także wiele scen przepełnionych erotyzmem, pożądaniem czy sceny wulgarne. Zapewne jest książka dla ludzi o mocnych nerwach i odporności na pewien rodzaj nieprzyzwoitości. Nie jest to powieść dla grzecznych dziewczynek, ani chłopców.

Powieść zaczyna się jak dobry kryminał. Mam reportera, który trafia na niesamowitą zagadkę tajemniczych samobójstw. W sumie nic nadzwyczajnego. Jednak, gdy nasz głównych bohater zaczyna odkrywać tajemnicę samobójstw, poznaje również tajemnicę góry Terrela....

Radogost | 2011-08-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror
Przeczytana: 2008 rok

Powieść czyta się bardzo przyjemnie. Dużo akcji, sporo erotyzmu. Gdy zamykałem książkę idąc do pracy zastanawiałem się co będzie w kolejnych rozdziałach.

Przyjemna i wciągająca.

Hekate | 2010-09-01

Prosty, trafiający do przeciętnego czytelnika język. Kilka dobrych motywów erotycznych, zwrotów akcji i ciekawe przedstawienie postaci. Moim zdaniem warto przeczytać. ;)

BornInChaos | 2013-10-21

Przeczytałem ją kilka lat temu, jak jeszcze się uczyłem w technikum. Wtedy byłem nią zachwycony. Mam bardzo dobre wspomnienia z nią i polecam

Marcin | 2014-03-30

Książka bardzo dobra, mroczna i wciągająca. Spodoba się miłośnikom literatury rozrywkowej. Inni znajdą sobie inne książki.

BlackAngel Krajewski | 2014-03-20
Przeczytana: 18 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka dość fajna pełna erotyzmu...Kontaktu człowieka z demonem polecam.