Ścieżki chwały

Wydawnictwo: Rebis
Paths of Glory
978-83-7510-456-1
karola

Najnowsza książka Jeffreya Archera! Są ludzie, którzy miewają tak ekstrawaganckie marzenia, że – jeśli je tylko spełnią – mają na zawsze zagwarantowane miejsce w historii. Do takich ludzi możemy zaliczyć m.in. Francisa Drake’a, Charlesa Lindbergha, Edmunda Hillary’ego i Neila Armstronga. Ale co możemy powiedzieć o człowieku, który osiąga cel, lecz po realizacji ambicji nie pozostaje ślad? Ścieżki chwały to historia o takim właśnie człowieku. Jeffrey Howard Archer (ur.1940 r.), polityk, autor bestsellerowych powieści, przeważnie z wątkiem sensacyjnym. Studiował na Uniwersytecie w Oksfordzie. Był posłem w Izbie Gmin, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Partii Konserwatywnej. W lipcu 2001 r. Archer, oskarżony o złożenie fałszywych zeznań i nadużycie prawa w sprawie o zniesławienie z 1987 roku, został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. W więzieniu spędził 2 lata, ale efektem odsiadki jest Dziennik więzienny oraz powieść Synowie fortuny.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Łokieć_Pana_D | 2016-01-14
Monika | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Zaskoczyła mnie tematyka - bardzo nie "Archerowska". Tym razem autor przeniósł nas w świat mrozu, śniegu i alpinistów. Książka bardzo ciekawa, wzruszająca, niebanalna i napisana oczywiście w świetnym stylu.
Polecam wielbicielom gór i wielbicielom Archera.

Krzysztof | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Ciekawa historia próby zdobycia Mount Everest, aczkolwiek mam kilka zastrzeżeń. W samej książce za mało jest tytułowej góry, nie dowiedziałem się prawie nic o wspinaczce, zwłaszcza jej początkach i mimo emocji jakie powinny towarzyszyć zdobyciu szczytu, nie poczułem nic. Niemniej czyta się dobrze i szybko.

Szanowny Panie Archer,

nawet Pan nie przypuszcza jak mnie Pan zaskoczył swoją powieścią „Paths of glory”. Już nie pamiętam, kiedy aż tak się spłakałam... Ostatnie strony Pana powieści musiałam czytać z dala od domowników by nie narażać się na ich pytający i zdziwiony wzrok…, bo czyż czytanie powieści powinno wzbudzać aż takie emocje?...!

Biorąc do ręki tę książkę nie miałam żadnego, nawet bladego podejrzenia, jaką bombą się stanie. W dodatku z opóźnionym zapłonem, co sprawiło przede wszystkim ostatnie kilkadziesiąt stron.

O czym jest ta książka?

O naprawdę niesamowitym facecie, który zapisał się na kartach historii alpinizmu aczkolwiek jego sława nie jest powszechna. Na szczęście ta zbeletryzowana biografia przyczynia się do rozpowszechniania imienia tego nietuzinkowego człowieka, którym był Anglik, George Herbert Leigh Mallory. Archer swoim naprawdę mistrzowskim piórem doskonale ożywia tę postać czyniąc ją realną i bliską każdemu Czytelnikowi. Daje nam możliwość poznawania...

Amel V | 2016-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Tematem książki jest alpinizm.
Właściwie brytyjski alpinizm.
Właśnie udało mi się przekroczyć 100 stron.
Postanowiłem na wszelki wypadek pisać po każdej setce aż do szczytu. Nie wiem jak daleko dotrę.
A} Sprawozdanie z pierwszej setki:
Nie jest zimno. Jeffrey Archer zaskoczył nas tym razem powieścią biograficzną.
Bohaterem jest legenda brytyjskiego alpinizmu: George Leigh Mallory.
Pierwsza setka pozwala czytelnikowi poznać dzieciństwo i młodość Mallory'ego.
Ten okres pokazuje za co czytelnik kocha Brytanię. Mam cichą nadzieję, że chociaż Anglia i Walia pozostaną nadal na wskroś brytyjskie.
Nasz bohater dorasta w snobistycznej rodzinie pastora, który może nie całkiem jest chrzęścijaninem, ale głęboko wierzy, że należy do wyższej klasy średniej a jego rodzina (może dzieci albo wnuki) będzie dość zamożna, żeby chrzęścić jak należy.
Bohater nie zna lęku i udaje mu się dotrzeć na studia do Cambridge. Gdy zostaje studentem stara się zostać członkiem Klubu Wysokogórskiego {Cambridge...

Andrew Vysotsky | 2011-09-20
Przeczytana: 20 września 2011

Powieść Ścieżki chwały (oryg. Paths of Glory) zainteresowała mnie od momentu, gdy padł na nią mój wzrok. Szata graficzna okładki sugerująca jakieś podróże i odkrycia nie zgadzała się z tym, z czym kojarzyłem nazwisko autora, którym jest Jeffrey Archer. Brytyjski szlachcic jest jednym z moich najbardziej ulubionych mistrzów pióra. Jego sagi o posmaku sensacyjnie podanej ekonomii uważam za bardzo wartościowe, zwłaszcza dla młodego polskiego pokolenia, któremu w szkole brak lektur pokazujących kapitalizm i jego mechanizmy społeczne zależne w dużej mierze od pieniądza. Również kryminały różnych odmian jego autorstwa oceniam jako niezwykle udane. Jednak klimaty Indiana Jonesa w jego wykonaniu? No cóż... Postanowiłem się samemu przekonać.

Ścieżki chwały to napisana przez Anglika fabularyzowana opowieść o życiu innego sławnego Anglika – Georga Mallory’ego. Kto zna nazwisko, wie od razu, że happy-endu nie ma się co spodziewać. Kto postaci głównego bohatera nie kojarzy, ten też straci...

Zuela | 2014-09-11

Męska lektura o maniakach,którzy w latach dwudziestych chcą zdobywac najwyższe góry świata.Dla miłośników gatunku

Monika | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, Ebooks
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Kolejna książka Archera po przeczytaniu, której trudno mi wrócić do rzeczywistości...
Mr Archer szczyt, z całą pewnością, został osiągnięty

Książka napisana w sposób który trafia do przeciętnego czytelnika. Bardzo wciągająca fabuła, ciekawi bohaterowie, do tego zaprezentowany na tle Czomolungmy wspaniały talent do opowiadania historii przez Archera. Na pewno jest to książka, która będzie miłą rozrywką po pracy, wciągającą przygodówką czytaną w wypiekami na twarzy. Bardzo mi się podobała.

Jolanta Leśniak | 2011-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2011

Nie rozumiem ryzykantów, a tym bardziej zdobywających szczyty. Tym bardziej ,że nawet najlepsi - niestety - giną.
Powieść Archera nie przekonała mnie wcale do tego rodzaju wyczynów, chociaż teraz wiem ,że rodzą się ludzie, których życie to dążenie do wdrapywania się na niedostępne wierzchołki,mierzenie się z naturą.
Sam pisarz wspinaczem nie jest i oszczędza czytelnikowi do minimum trudy ,męczarnie,sposoby i techniki górskie i tak naprawdę książka na tym wg mnie traci.Jakoś tak łatwo , mimo tragicznych wydarzeń,to wydzieranie Matce-Ziemi (że się tak patetycznie wyrażę) jej niedostępnych miejsc,przychodzi.