Wygrana

Wydawnictwo: Buchmann
The Winner
wygrana, loteria, morderstwo, korupcja
Ag2S

LuAnn Tyler, żyjaca w skrajnej nędzy ze swą córeczką Lisą w przyczepie samochodowej, otrzymuje nagle propozycję intratnej pracy. Gdy przybywa na umówione spotkanie, okazuje się, że propozycja dotyczy nie pracy, ale udziału w loterii krajowej, który miałby przynieść LuAnn główną wygraną. Dziewczyna pozostawia sobie czas na przemyślenie propozycji. Dalej wypadki toczą się w błyskawicznym tempie: LuAnn zostaje zaplątana w morderstwo dwóch mężczyzn, a jednocześnie zamieszana w aferę korupcyjną. Ścigana przez policję i FBI, ucieka za granicę, ale po latach wraca, by ostatecznie rozwikłać tajemniczą również dla niej samej historię.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

wiejskifilozof | 2016-07-28

Wygrać 100 mln dolarów $ to,było by coś.Marzenie wielu ludzi.
LuAnn Tyler,taką kasą nie pogardzi.
Dziewczyna ma 20 lat,córcię 8 miesięcy i jest bardzo biedna.
Ale,czy taka wygrana nie budzi wątpliwość. Bo,dlaczego ja ? kobieta mogłaby się zapytać.
No,dobra 100 baniek już jest.I powstają kłopoty.

Tyler,musi uciekać z kraju.Wraca po 10 latach.Dorosła,wiele zrozumiała/
Ale,szkoda i to wielkie.Że,dość mało autor opisuje co dziewczyna robiła poza USA.
Bym sobie życzył więcej informacji.I czekają na nią problemy,które myślała.Już były za nią.
Ogólnie książka nie najgorsza.

Magdalena | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Gdyby ktoś Ci zaproponował pewny układ, w którym praktycznie nic nie musisz zrobić a możesz wiele zarobić. Nikogo nie musisz zabijać, nie musisz kłamać, oszukiwać. Wystarczy, że wypełnić kupon loteryjny i poczekasz na wyniki. Masz z góry zagwarantowane, iż wygrają liczby, które Ty wykreśliłeś. Czy zgodziłbyś się na coś takiego? Coś, co wydaje się podejrzane od samego początku, ale też coś, co może odmienić całkowicie twój los?

LuAnn Tyler musi dokonać takiego wyboru, ale przez nagłe zwroty wydarzeń, praktycznie nie ma wyjścia innego niż zgodzenie się na propozycje. Ale i to nie przynosi jej spokojnego życia...

Książkę czyta się dość szybko. Kłopoty LuAnn pojawiają się już na samym początku, a później jest jeszcze lepiej. Bowiem akcja się rozkręca może nie w zatrważającym tempie, ale na tyle szybkim, by się nie znudzić książką.

Postacie są wyraziste. Mamy biedną LuAnn, która przez swoje krótkie życie wiele przeszła, jednak mimo tego jest dość silną osóbką i nie da sobie tak...

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki, 2013
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Czyta się szybko i z zainteresowaniem. Wprawdzie ma się wrażenie, że pisana była trochę z myślą o ekranizacji przez "amerykańską fabrykę filmów" i jak każdy tego typu amerykański film sensacyjny musi się dobrze skończyć, nie odbiera to jednak przyjemności z czytania. Ciekawy pomysł, niezła charakterystyka postaci, miejscami może nieco schematyczne podejście do obsadzenia ról, ale reasumując warta przeczytania.

Marysieńka | 2011-03-28
Przeczytana: 2011 rok

Kto by pomyślał, że krajowa loteria może zostać ustawiona??? Pewien bardzo pomysłowy człowiek przez cały rok co miesiąc wyszukuje odpowiednie osoby, zawiera z nimi pewien układ a oni mają tylko wypełnić kupon loterii krajowej i wziąć udział w losowaniu. Jedną z wytypowanych jest LuAnn Tyler, dwudziestoletnia dziewczyna, matka malutkiej Lisy. Gdyby odmówiła jej los był już przypieczętowany. W ślad za nią podążał płatny zabójca, ale niespodziewane wypadki w jej życiu powodują, że musi uciekać wraz z dzieckiem. Przyjmuje dziwną propozycję niemal w ostatniej chwili i odtąd przez kolejnych dziesięć lat wciąż będzie tylko podróżować po świecie. Zmęczona ciągłym uciekaniem postanawia wrócić do kraju, chce by jej córka wreszcie mogła zapuścić korzenie. Wkrótce okaże się jak nieroztropnie postąpiła. Przeszłość, przed którą uciekała wraca z niebywałą siłą. LuAnn będzie musiała stoczyć walkę o życie swoje i córki a także przyjaciół...Doskonała powieść...

ataga | 2014-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Sto milionów dolarów do wygrania w loterii to suma o której wygraniu marzy każdy...no może z wyjątkiem LuAnn Tyler która ledwo wiąże koniec z końcem i której nie stać nawet na kupon. Ale właśnie to do LuAnn uśmiechnie się los. Dostanie propozycję z rodzaju tych nie do odrzucenia. Wystarczy że kupi los na loterii a stanie się szczęśliwą zwyciężczynią i wszystkie jej problemy rozwiążą się raz na zawsze. Wszystko to za sprawą tajemniczego Jacksona człowieka który może wszystko nawet ustawić wyniki ogólnokrajowej loterii.
Niestety jak to w życiu bywa sprawy nieco się skomplikowały i odtąd LuAnn będzie uciekać przed oskarżeniami o morderstwo, podatkami i własną przeszłością.
Wygrana to bardzo dobra powieść potwierdzająca kolejny raz że pieniądze szczęścia nie dają ale wszyscy ich pragną. A wygrana czasami jest tylko chwilowa gdyż jak pokazują statystyki większość szczęśliwców po pewnym czasie ogłasza bankructwo a tylko nieliczni potrafią wygraną zainwestować i nie roztrwonić na...

Ata77 | 2014-10-10
Przeczytana: 10 października 2014

Generalnie nie było źle. Książkę czyta się gładko, a to dzięki stale postępującej akcji oraz przystępnej narracji. Coś jednak nie grało. Zbyt idyllicznie, zbyt "dobrze". Sama historia to doskonały scenariusz pod film akcji. Jednak przez to, że wszystko w niej było takie "gładkie, oczywiste" z happy endem włącznie to nie mogę jej wyżej ocenić. Plus dla autora za pomysł. Minus za pokolorowanie tej historii kredkami. Zdecydowanie wolę czarny kolor...

Lily76 | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017

Pierwsze moje spotkanie z Baldaccim, do którego podchodziłam jak pies do jeża, ale jakże "owocne" - tzn. na tyle dobre, że na pewno sięgnę po inne jego powieści. Sama treść może nieco niewiarygodna, ale generująca na tyle dużo napięcia, że czyta się z zainteresowaniem, a miejscami może i z zapartym tchem.

_BB | 2012-02-09

Scenariusz może być jak najbardziej realny i to mnie przeraziło!

meg | 2013-02-13
Przeczytana: 2005 rok

fajny kryminał

Mel | 2014-07-29
Przeczytana: 17 lipca 2014

lektura dość zaskakująca i chwilami trzymająca w napięciu. chętnie sięgnę po inne pozycje tego autora.