Wygrana

Wydawnictwo: Buchmann
The Winner
wygrana, loteria, morderstwo, korupcja
Ag2S

LuAnn Tyler, żyjaca w skrajnej nędzy ze swą córeczką Lisą w przyczepie samochodowej, otrzymuje nagle propozycję intratnej pracy. Gdy przybywa na umówione spotkanie, okazuje się, że propozycja dotyczy nie pracy, ale udziału w loterii krajowej, który miałby przynieść LuAnn główną wygraną. Dziewczyna pozostawia sobie czas na przemyślenie propozycji. Dalej wypadki toczą się w błyskawicznym tempie: LuAnn zostaje zaplątana w morderstwo dwóch mężczyzn, a jednocześnie zamieszana w aferę korupcyjną. Ścigana przez policję i FBI, ucieka za granicę, ale po latach wraca, by ostatecznie rozwikłać tajemniczą również dla niej samej historię.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

dorcia2633 | 2019-09-24
Przeczytana: 24 września 2019

LuAnn Tyler, żyjąca w skrajnej nędzy ze swą córeczką Lisą w przyczepie samochodowej, otrzymuje nagle propozycję intratnej pracy. Gdy przybywa na umówione spotkanie okazuje się, że propozycja dotyczy nie pracy, ale udziału w loterii krajowej, który miałby przynieść LuAnn główną wygraną. Dziewczyna pozostawia sobie czas na przemyślenie propozycji. Dalej wypadki toczą się w błyskawicznym tempie: LuAnn zostaje zaplątana w morderstwo dwóch mężczyzn, a jednocześnie zamieszana w aferę korupcyjną. Ścigana przez policję i FBI, ucieka za granicę, ale po latach wraca, by ostatecznie rozwikłać tajemniczą również dla niej samej historię.

beataj | 2018-04-11
Przeczytana: 17 października 2000

Akcja rozkręca się z kartki na kartkę, wciąga i nie daje się odłożyć na później

Marcela | 2017-07-02

Po Baldacciego sięgam zawsze, kiedy chcę się zrelaksować przy mniej skomplikowanej lekturze, bo jego kryminały czyta się szybko i świetnie. Polecam!

Amelia | 2017-07-01

Wciąga, bardzo polecam!

elsauria | 2017-03-26

Historia spójna i lekka mimo że zawiła i niesamowita. Bardzo ciekawa historia loterii i przypadków i ciężko jest jej nie przypisywać do swojej opowieści życia. jednego dnia zmieniasz wszystko przypadkiem i kto by pomyślał że to nie był przypadek. Może tylko gdzieś tam zabrakło jasnej odpowiedzi - dlaczego.

Lily76 | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017

Pierwsze moje spotkanie z Baldaccim, do którego podchodziłam jak pies do jeża, ale jakże "owocne" - tzn. na tyle dobre, że na pewno sięgnę po inne jego powieści. Sama treść może nieco niewiarygodna, ale generująca na tyle dużo napięcia, że czyta się z zainteresowaniem, a miejscami może i z zapartym tchem.

Magdalena | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Gdyby ktoś Ci zaproponował pewny układ, w którym praktycznie nic nie musisz zrobić a możesz wiele zarobić. Nikogo nie musisz zabijać, nie musisz kłamać, oszukiwać. Wystarczy, że wypełnić kupon loteryjny i poczekasz na wyniki. Masz z góry zagwarantowane, iż wygrają liczby, które Ty wykreśliłeś. Czy zgodziłbyś się na coś takiego? Coś, co wydaje się podejrzane od samego początku, ale też coś, co może odmienić całkowicie twój los?

LuAnn Tyler musi dokonać takiego wyboru, ale przez nagłe zwroty wydarzeń, praktycznie nie ma wyjścia innego niż zgodzenie się na propozycje. Ale i to nie przynosi jej spokojnego życia...

Książkę czyta się dość szybko. Kłopoty LuAnn pojawiają się już na samym początku, a później jest jeszcze lepiej. Bowiem akcja się rozkręca może nie w zatrważającym tempie, ale na tyle szybkim, by się nie znudzić książką.

Postacie są wyraziste. Mamy biedną LuAnn, która przez swoje krótkie życie wiele przeszła, jednak mimo tego jest dość silną osóbką i nie da sobie tak...

czytamcałyczas | 2016-07-28

Wygrać 100 mln dolarów $ to,było by coś.Marzenie wielu ludzi.
LuAnn Tyler,taką kasą nie pogardzi.
Dziewczyna ma 20 lat,córcię 8 miesięcy i jest bardzo biedna.
Ale,czy taka wygrana nie budzi wątpliwość. Bo,dlaczego ja ? kobieta mogłaby się zapytać.
No,dobra 100 baniek już jest.I powstają kłopoty.

Tyler,musi uciekać z kraju.Wraca po 10 latach.Dorosła,wiele zrozumiała/
Ale,szkoda i to wielkie.Że,dość mało autor opisuje co dziewczyna robiła poza USA.
Bym sobie życzył więcej informacji.I czekają na nią problemy,które myślała.Już były za nią.
Ogólnie książka nie najgorsza.

metexis | 2015-08-14

Szału nie ma . ;/

Ata77 | 2014-10-10
Przeczytana: 10 października 2014

Generalnie nie było źle. Książkę czyta się gładko, a to dzięki stale postępującej akcji oraz przystępnej narracji. Coś jednak nie grało. Zbyt idyllicznie, zbyt "dobrze". Sama historia to doskonały scenariusz pod film akcji. Jednak przez to, że wszystko w niej było takie "gładkie, oczywiste" z happy endem włącznie to nie mogę jej wyżej ocenić. Plus dla autora za pomysł. Minus za pokolorowanie tej historii kredkami. Zdecydowanie wolę czarny kolor...