Lekarz dnia sądu

Cykl: Szpital Kosmiczny (tom 8) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
The Genocidal Healer
Lekarz, dnia, sądu

Kapitan-chirurg Lioren był jednym z najlepszych oficerów orpusu Kontroli. Jednak gdy trafił na planetę Crosmag, na której nastały czasy barbarzyńskich wojen, jedna jego decyzja przyniosła zgubę wszystkim mieszkańcom. Został uznany za winnego, ale odstąpiono od wymierzenia najsurowszej kary. Zdegradowanego funkcjonariusza skierowano na staż do Szpitala Kosmicznego. Tym razem jako adepta psychologii.

źródło opisu: [Rebis, 2005]

Efemeryda | 2017-03-25

Buszując w antykwariacie natrafiłam na małą książeczkę, cienką, w czarnej niczym się nie wyróżniającej okładce. Po otwarciu autograf na wklejce. Hmm.. autora nie kojarzyła, ale opis z tyłu był interesujący. Pod koniec lat 70 - tych nie mieliśmy zbyt wielu autorów "zachodnich". Nabyłam za kieszonkowe.
Przeczytałam i zaczęłam pożądać reszty. Przeczytałam powoli w mękach w oryginale ze 4 tomy, a potem po kilku latach, gdy wyszła po polsku reszta serii to ja nabyłam. Stoi sobie na półce, a ja czasem sięgam po nią by nostalgicznie powspominać.
Nie wszystkie tomy serii trzymają poziom, ale warto zapoznać się z każdym.

Kasia Kalbarczyk | 2017-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2017, E-book