Borders of Infinity
totfla

Syn Arala i Cordeli Vorkosiganów, Miles Vorkosigan, jest bohaterem czwartej części cyklu barrayarskiego. W trzech opowiadaniach śledzimy nieprawdopodobne perypetie Milesa, najpierw jako absolwenta Akademii Wojskowej, później zasłużonego żołnierza, który we wszystkich przedsięwzięciach niezmiennie stara się kierować humanitaryzmem, w najszerszym rozumieniu tego pojęcia. Niebezpieczeństwa, jakie...

W trzech opowiadaniach śledzimy nieprawdopodobne perypetie Milesa, najpierw jako absolwenta Akademii Wojskowej, później zasłużonego żołnierza, który we wszystkich przedsięwzięciach niezmiennie stara się kierować humanitaryzmem, w najszerszym rozumieniu tego pojęcia. Niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą rozwój eksperymentów inżynierii genetycznej i znaczenie wolności, jako fundamentalnej potrzeby człowieka - to dwa wiodące tematy tej książki. Memento dla naszego świata.

aleczka | 2011-11-27

Cała seria jest świetna, wciągająca, dobrze napisana! Bardzo mi się podobała.

Efemeryda | 2017-03-23

Cykl Barrayarski. Lubię. Przyjemnie się czyta. Odpowiednia dawka emocji i zdarzeń nieprawdopodobnych, z których Miles nas wyciągnie. Tu akurat jest bohaterem równorzędnym, a nie głównym, ale specjalnie mu to nie przeszkadza. W dodatku poznajemy jego, fuj, nietypowe gusta erotyczne. Z lektury poprzednich tomów wiem, ze lubi wysokie, ale żeby z zębami i szponami?!

Sakurcia | 2017-03-16
Ricardo | 2017-02-24