Sztuka chodzenia

Tłumaczenie: Piotr Madej
Wydawnictwo: Oficyna "Trojka"
Walking
Jakub Szwedo

Esej "Sztuka chodzenia" napisany został w ostatnim roku życia pisarza i odkrywa przed nami perspektywę doświadczania świata i siebie samego pieszo.

Rewolwerowiec | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Choć poglądy zawarte w tym eseju mogą się wydawać absurdalne w swojej prostocie to dotykają głębi człowieczeństwa. Coraz trudniej znaleźć spokój, cywilizacja stara się na wszelkie sposoby okiełznać dzikość natury, co paradoksalnie burzy harmonię która od zawsze istniała między Ziemią a jej mieszkańcami. Idee Thoreau sprawiają wrażenie mocno utopijnych, szczególnie w obecnych czasach, myślę jednak, że nie umniejsza to ich słuszności. Warto przystanąć, zmienić perspektywę i doskonalić sztukę chodzenia.

Jakub Szwedo | 2010-10-30
Przeczytana: 2009 rok

Niesamowity "poradnik" Thoreau na temat tego, jak znaleźć piękno we wszystkim co nas otacza. Tylko spacerując!

MONICZKA | 2012-08-04
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Krótki utwór poruszający sprawę życia człowieka, jego losu, celu z jakim żyje na świecie oraz wędrówce. Autor podkreśla dzikość Natury. Mieszkanie zdala od cywilizacji miejskiej jest jego priorytetem. Uważa, że pojmowanie wiedzy jest zwykłym przechwalaniem się.
Wiele z argumentów uważam za słuszne, na które należałoby zwrócić uwagę.

redsuperdry | 2013-10-04

Jakże treściwa, sycąca, ogrzewająca, porywająca do życia !

| 2016-04-16
Przeczytana: kwiecień 2016