Księga Hioba

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-02786-5
religia
Radek

Przełożył z hebrajskiego Czesław Miłosz. Wstępem opatrzył ks. Józef Sadzik. Postać Hioba to jedna z uniwersalnych i ponadczasowych figur ludzkiego losu, gdyż zawsze aktualne pytanie o porządek rzeczywistości i metafizyczny wymiar ludzkiego cierpienia narzuca się w przypadku sprawiedliwego męża ze szczególną wyrazistością, zyskuje szczególną intensywność. Wiara religijna okazuje się tu okrutną...

Przełożył z hebrajskiego Czesław Miłosz. Wstępem opatrzył ks. Józef Sadzik.

Postać Hioba to jedna z uniwersalnych i ponadczasowych figur ludzkiego losu, gdyż zawsze aktualne pytanie o porządek rzeczywistości i metafizyczny wymiar ludzkiego cierpienia narzuca się w przypadku sprawiedliwego męża ze szczególną wyrazistością, zyskuje szczególną intensywność. Wiara religijna okazuje się tu okrutną próbą, bezkompromisową i angażującą całość ludzkiego bytu. Dramat Hioba polega na napięciu, którego jak się wydaje nie można pokonać: z jednej strony przekonanie o własnej prawości, z drugiej pewność, że tym, który go doświadcza, jest Bóg Sprawiedliwy, napisał w przedmowie do swojego tłumaczenia Księgi Hioba Czesław Miłosz, któremu ta biblijna przypowieść jak sam wyznaje towarzyszy od wielu lat.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?id=165

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?id=165

kawon1960 | 2014-02-07

Szanowny czytelniku - jeżeli Twoja droga życiowa wydaje Ci się trudna , wiatr wieje w oczy a trudności zaczynają sięgać szczytu - przeczytaj co Bóg zgotował Hiobowi. Lektura wymaga wielu przemyśleń.

foo_13 | 2015-05-04
Przeczytana: 02 maja 2015

Moja opinia dotyczy znakomitego wstępu ks.Sadzika nie znakomitego tekstu, którego tłumaczenie z całym szacunkiem ale wydaje się toporne i męczące.

Grot | 2015-10-31

Arcydzieło biblijne.