Bestie jak ludzie

8370820905
powieść angielska, horror
horror
Abigail87

Każdy z nas, począwszy od narodzin, posiada ukształtowaną psychikę, rozwinięty umysł, wykształconą osobowość oraz charakter. Potrafimy odróżnić dobro od zła, mamy uczucia, staramy się osiągnąć jak najlepsze rezultaty, dążymy do najwyższych wartości. Wykształciliśmy w sobie etyczne oraz moralne wzorce, lecz czy to odpowiednio wykorzystamy i będziemy tych zasad przestrzegać, zależy tylko od nas. To, co robili pracownicy laboratorium oraz naukowcy Farmy z pewnością etyczne nie było. Hodowali oni istoty przypominające ludzi, lecz zupełne niegodne tego miana, istoty bez dusz i osobowości. To odmienny gatunek, gorszy od człowieka. Przechodziły wsteczną ewolucję, powracały do stanu dzikiego. Zostały wyszkolone, by atakować, pobudzone do brutalności w jednym celu - by zabijać. Całe to przedsięwzięcie realizowane było w celu zwiększenia bezpieczeństwa kraju. Wszelkie eksperymenty oraz wyniki badań objęte zostały specjalną ochroną. Do wyszkolenia tych bestii wybrany został Josh Avery, podpułkownik jednego z amerykańskich Fortów. Był to spisek przeciw niemu, gdyż on był zupełnie nieświadom, że bierze udział w jakimś specjalnym zadaniu. Nie mógł się wycofać z tej operacji, gdyż w rzeczywistym świecie jego akta nie istniały, został on zniewolony. Zmuszony był nauczyć dwie istoty obsługi helikoptera, by instytucja mogła wykorzystać je do celów bojowych. Było to niezmiernie trudne, Josh zmagał się z moralnymi problemami. Był zaniepokojony i zlękniony, gdyż świeża, ludzka krew doprowadzała osobniki te do szału. Stawały się z potulnych okazów krwiożerczymi bestiami. Zdany był tylko na siebie, a istoty, choć przyswajały techniki pilotażu były zbyt zdezorientowane, by zapamiętać ową wiedzę. Tak więc próby nauki spełzły na niczym, a do szkoleń wykorzystywano wciąż nowe bestie. Gdy Josh był u kresu, przydzielono mu pomocnika, mężczyznę, również wtajemniczonego w całą misję. Lecz to niekorzystnie odbiło się na całym Instytucie - obaj żołnierze pragnęli zemsty dążąc do unicestwienia całego przedsięwzięcia... "Bestie jak ludzie" to powieść ujmująca sferę wojskową splataną z ewolucyjnymi transformacjami, która jako całość tworzy sensacyjną historię ludzi próbujących zniszczyć miejsce, w którym dokonywano koszmarnych badań. Za wszelką cenę próbowali wydostać się z miejsca, gdzie żyły istoty pałające żądzą zabijania.

LadyCherry | 2011-07-16

Książka nie jest zła, lecz brakuje jej większej dawki napięcie. Dodałabym więcej scen drastycznych, w końcu to horror. Cała otoczka laboratorium i tajnych badań też średnio do mnie przemówiła. Książka z cyklu: na raz i zapomnieć.

waldek1982 | 2016-01-24

Odłożyłem po przeczytaniu kilkunastu stron i nie zamierzam do tego wracać. Beznadziejnie słabe.

Patrycja Wieloch | 2017-02-02
TiTana | 2016-12-16