Bestia apokalipsy

Tłumaczenie: Elżbieta Dagny-Ryńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horror - Amber". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Beastmaker
Bestia, apokalipsy
horror
dona

Gdy z tajnego laboratorium w Teksasie ucieka mutant, rozpoczyna się koszmar. Zwierzę jest częścią eksperymentu mającego dostarczyć USA nowego rodzaju broni. Bezwzględnego, szybkiego, niewzruszonego mordercy - żołnierza idealnego, który zniesie każdy rodzaj obciążenia wojennego. Odpowiedzialny za to doktor Warren Howell tworzy bestie z genów gatunków różnych niebezpiecznych zwierząt, otrzymując twór nieznany naturze, pragnący jedynie zabijać. Doktor przekonuje się jednak, że mutant nie da się kontrolować i przy najbliższej okazji ucieka. W trakcie swojej ucieczki z laboratorium zwierze zabija swego twórcę, oraz jego współpracowników (między innymi Beth - siostrę kapitana Marka Payna, który jest świadkiem rzezi). Bestia sieje terror i grozę wszędzie, gdzie się pojawi, a szanse na pokonanie jej wydają się nikłe. Lecz bardzo szybko znajduje się śmiałek gotów stawić jej czoła. Jest nim kapitan Payn gotowy podjęcia walki o bezpieczeństwo całej ludzkości.

WisemantheWise | 2016-07-01
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Właściwie za całą recenzję tej książki powinny wystarczyć - "znakomity" tytuł - BESTIA APOKALIPSY oraz slogan reklamowy z okładki "Bestia żyje tylko po to by ZABIJAĆ". Czyż można przejść obojętnie obok takiej historii. Bestia mordująca wszystko co napotka na swej drodze, myśląca tylko o zabijaniu, której każdy oddech przepełniony jest nienawiścią, do istot żywych. Wow, aż zaczyna się zazdrościć takiej determinacji działania. Jednak Bestia miała swe powody, aby tak czuć. Ponieważ to ludzie dla swych chorych fantazji powołali ją do życia. Więc czemu się dziwić, że robi to co umie najlepiej.

Jeszcze kilka ciekawostek "pół żartem, pół serio":
1) nieważne jak wielkie jest niebezpieczeństwo, wystarczy się zakochać i być blisko ukochanej/ego - MIŁOŚĆ bowiem zwycięża zawsze!!!
2) jeżeli w Twojej okolicy pojawi się jakiś podejrzany lekarz, naukowiec, bogacz lub wojskowy lepiej od razu pakuj swe rzeczy i zjeżdżaj póki możesz na drugi koniec kraju - prędzej czy później wpadnie on na pomysł...

mrzokonimow | 2014-05-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wyobraźcie sobie, że zapraszacie znajomych na obiad... Planujecie przygotować swoje popisowe danie, proste i pyszne... Ale, myślicie sobie, fajnie byłoby je trochę urozmaicić, poeksperymentować, dorzucić coś od siebie... Efekt jest taki, że na kwadrans przed przybyciem gości macie garnek niejadalnego paskudztwa, a całe spotkanie okaże się towarzyskim samobójem.

Mniej więcej na tej samej zasadzie do własnej bramki strzelił James V. Smith. Pomysł miał niezły, niespecjalnie oryginalny, ale do przyjęcia. Ktoś prowadzi badania nad wyhodowaniem superzwierzaka, dziwacznej hybrydy, która, w najkrótszych słowach, się przyda... Eksperyment wyrywa się spod kontroli i sieje spustoszenie. Krew się leje, kończyny fruwają. Problem w tym, że autor uparł się, by napisać powieść, podczas gdy materiału i sensownych pomysłów wystarczyłoby mu zaledwie na czterdzieści, góra sześćdziesiąt stron opowiadania. Zamiast spójnego "straszydła" mamy więc długą i nudną paplaninę, przegadaną przez pojawiające...

Straszydło-Dydłoń | 2013-05-22

Istnieją książki, które - podobnie jak filmy - są tak złe, że z przyjemnością poświecić im można czas, w nadziei na niezłe odmóżdżenie i odprężenie. Mistrzami takich pisarskich kiczów są Graham Masterton i, król królów, Guy N. Smith. Och, ileż radości dają ci nieumiejętnie skonstruowani papierowi bohaterowie i ich wydumane przygody!
Ale właśnie - takie gnioty trzeba umieć napisać. I okazuje się, że to sztuka nie lada. Czego przykładem jest "Bestia Apokalipsy" Jamesa V. Smitha (powiązania rodzinne z Guyem N. nieznane)
Nie jest to książka, przy której się ubawimy z powodu koszmarności stylu, fabuły, dialogów, czy czegoś tam jeszcze. Jeśli w tramwaju będziemy poirytowani podróżą, to ta książka nie znieczuli nas, lecz zaogni nasz stan psychiczny.
Jest źle. Bardzo.
I nie ma się nawet z czego pośmiać. A dla kiczowatej literatury to niemal zabójstwo.

Radogost | 2011-09-28
Przeczytana: 21 września 2011

Dość przewidywalna książeczka. Fabuła monotonna i niezbyt wciągająca. Książka dobra do tramwaju.

Marietta | 2014-05-09
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

No może będzie ciekawie.... o coś się dzieje.... masakra ile jeszcze do końca? Trochę akcji... nareszcie koniec! Tak bym streściła moje wrażenia podczas czytania...

dymek | 2016-10-18
akitto | 2016-06-08