Wehrmacht. Od inwazji na Polskę do kapitulacji

978-83-11-11641-2
Knopp, Wehrmacht
historyczna
Marcin

II wojna światowa była wspólną wojną Hitlera i generałów Wehrmachtu, którzy ją przygotowali i prowadzili. Taka jest teza książki, która sięga do nowo odkrytych źródeł, dokumentów i ostatnich żyjących świadków. Jest polemiką z próbą rehabilitacji armii Hitlera. Odpowiada na pytania: dlaczego armia tak łatwo stała się narzędziem ludobójczej polityki i podporą nazistowskiego reżimu? Czy 18 milionów żołnierzy wiedziało o zbrodniach wojennych? Dlaczego istniała tak nikła opozycja wobec Hitlera i dlaczego Wehrmacht był mu bezwarunkowo posłuszny aż do totalnej klęski? Mówią o tym generałowie, oficerowie, żołnierze i historycy.

krynston | 2014-10-03

Warto poznać opinię o niemieckiej armii czasów II-giej wojny światowej z perspektywy Niemca. Bardzo rzeczowe i naukowe podejście do wojennej machiny. W ciekawy sposób rozprawia się autor z mitem honorowego i rycerskiego Wehrmachtu, który to miał się wyróżniać na tle bestialskiego Gestapo.

Karakalla | 2015-06-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka warta lektury, choć są lepsze pozycje. Czytając ją miałem wrażenie, że bazują na niej wszystkie programy na kanałach tv typu discovery, national geographic itp.

Nowik | 2014-05-15

Bardzo dobrze napisana książka. Pokazuje jak działał Wehrmacht, w dość pragmatyczny sposób.

CzaroSW | 2013-12-14

Rzeczowo i obiektywnie napisana. Dużo ciekawych informacji.

Kenito | 2016-11-23
anteeekg | 2015-05-27