SS-Totenkopf. Historia dywizji Waffen SS

SS-Totenkops. The History of the
II Wojna Światowa, SS, historia
historyczna
Omnikoron

Szczegółowe omówienie SS-Totenkopf – jednej z najbardziej niesławnych dywizji Waffen-SS – z uwzględnieniem jej stanu osobowego, organizacji, uzbrojenia i wyposażenia oraz walk stoczonych przez dywizję. Publikacja zawiera unikalny materiał ilustracyjny – od sformowania Dywizji Waffen-SS Totenkopf ze straży obozów koncentracyjnych, szkolenia do późniejszych kampanii we Francji oraz na froncie wschodnim. Opartemu na źródłach tekstowi towarzyszą mapy i wykazy organizacyjne.

źródło opisu: Wydawnicto Bellona, 2008

wueldekum | 2013-01-05
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Jesli sie ktos interesuje tematyka wojenna , zwlaszcza jesli chodzi o dywizje SS to polecam , duzo archiwalnych zdjec ,faktow przy tym spora doza historii.
Polecam rownie poszukac ksiarzek Ruperta Butlera

Bubełe | 2011-10-27
Przeczytana: 27 października 2011

Czyżby z literatury historycznej wyszła literatura chorej fascynacji?

MIKA | 2015-08-01

Zgłębiam od niedawna tę tematykę. Książkę przeczytałam nie wiedząc nic na ten temat. Na początek może być. Jednak mam niedosyt. Mam takie wrażenie że jeszcze tyle jest na ten temat do powiedzenia. Ale zawsze warto od czegoś zacząć :)

SOLDIER | 2017-02-24
Przeczytana: 18 marca 2017