Tajemnice II wojny światowej

Wydawnictwo: Publicat
historyczna

Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło już ponad sześćdziesiąt lat i na jej temat napisano wiele książek, ten historii wciąż fascynuje. Sporo zagadek nadal czeka na wyjaśnienie, wciąż poznajemy nowe okoliczności wydarzeń i odkrywamy zaskakujące epizody. Autor odsłania przed nami niektóre tajemnice wojny, z pasją opowiada o ciekawych ludziach i zdumiewających faktach. Poznamy m.in.: historię sześcioletniego esesmana, tragedię Dunkierki, tajemnicę poznańskiej Cytadeli. Dowiemy się także: czy Niemcy mieli bombę atomowąa Czy można było zabić Hitleraa Co się stało ze skarbem III Rzeszya

jarr74 | 2014-05-09
Przeczytana: 2014 rok

Ogromna ilość różnorakich publikacji i medialnych doniesień dotyczących sekretów i tajemnic osnutych wokół wydarzeń i postaci II wojny światowej świadczy niezbicie o tym, że mimo prawie siedemdziesięciu lat które minęły od zakończenia tego najstraszliwszego konfliktu XX wieku, wiele została jeszcze do odkrycia i wyjaśnienia. W nurt ten wpisuje się również prezentowana tu publikacja Macieja Karalusa zatytułowana „Tajemnice II wojny światowej”.

Jak w wielu podobnych pozycjach, oprócz wielokrotnie komentowanych, powtarzających się i wciąż budzących wątpliwości i kontrowersje aktów tego globalnego dramatu, zarówno w odniesieniu do III Rzeszy, Związku Radzieckiego jak i samego teatru wojny (zagadka śmierci Martina Bormanna, „Wunderwaffe”- nazistowska cudowna broń, sekret ukrycia złota Banku Rzeszy, ewakuacja Dunkierki, zamachy na Adolfa Hitlera, kamikadze, itd.) znajdziemy kilka naprawdę mało znanych i przez to niesłychanie interesujących wątków dotyczących tej tematyki i...

Rydzek | 2013-07-20

Znawca wydarzeń wojennych uzna tę książkę za chłam. Ja jednak staram się patrzeć obiektywniej. Dla kogoś jeszcze nieobeznanego w działaniach wojennych, jest to warta uwagi pozycja. Przedstawia nieznane szerzej fakty, zagadki i tajemnice.

Wilczek | 2014-02-05

Książek o nieznanych faktach lub tajemnicach jest całe mnóstwo i niestety ta pozycja nic nowego nie wnosi. Jednak jest napisana w sposób bardzo rzetelny i jeżeli ktoś dopiero zamierza sięgnąć po taka literaturę jak najbardziej polecam, jak ktoś już coś w temacie dziwnych budowli lub wydarzeń poczytał nic tam nowego jednak nie znajdzie.

Stonee | 2010-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2010
Pyniu85 | 2013-05-02
Przeczytana: 2011 rok

W mojej opinii książka nie zawiera tajemnic, które nie były by szeroko znane dla tych którzy interesują się tematyką II wojny światowej. Polecam ją wiec wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają czytać o tej tematyce. Dla pozostałych informacje mogą wydać się szczątkowe.

PanHerbatka | 2016-07-10
jerzy | 2016-06-01