Dywizje Waffen SS 1939-1945

Tłumaczenie: Piotr Cieśla
Wydawnictwo: Bellona
ss, wojna
historyczna

Przewodnik, z pewnością należy do najlepiej opracowanych pozycji opisujących elitarne oddziały wojskowe III Rzeszy - dywizje Waffen SS. W książce zastosowano podział chronologiczny według daty powstania kolejnych dywizji Waffen SS. Dokładnie omówiono i zilustrowano używane przez niemieckich żołnierzy czołgi, pojazdy opancerzone i pomocnicze. Podano listę dowódców, typy oraz liczbę czołgów i...

W książce zastosowano podział chronologiczny według daty powstania kolejnych dywizji Waffen SS. Dokładnie omówiono i zilustrowano używane przez niemieckich żołnierzy czołgi, pojazdy opancerzone i pomocnicze. Podano listę dowódców, typy oraz liczbę czołgów i innych pojazdów wojskowych na stanie dywizji, a także struktury tych jednostek. Następnie omówiono udział dywizji w kolejnych kampaniach, schematy organizacyjne oraz godła dywizji. Każda biorąca udział w walkach dywizja SS, od tych najbardziej znanych, jak elitarne dywizje Das Reich czy Wiking, po mniej znane jak 11. Dywizja Pancerna Waffen SS Nordland czy składająca się z ochotników albańskich 21. Dywizja Górska Waffen SS Skanderberg, są omówione w tej publikacji.

Dywizje Waffen SS 1939-1945 z pewnością można zaliczyć do źródłowych przewodników, tak poszukiwanych entuzjastów historii wojskowości, a szczególnie tych, których interesuje historia dywizji Waffen SS w czasie II wojny światowej.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl