Złota orchidea

I thee wed
śledztwo, morderca, nieznajomy
dona

Inne wydania

Piękna i rezolutna Emma podczas przyjęcia ucieka przed niechcianymi zalotami i chowa się w garderobie. Z zaskoczeniem odkrywa, że kryjówka jest już zajęta przez przystojnego nieznajomego. Edisona nie przywiodły tu jednak umizgi jakiejś natrętnej damy. Tropi on adepta czarnej magii, który za cel swych morderczych zakusów wybrał... Emmę.

AuroraBorealis | 2014-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2014

Jako, że zmogła mnie niestety choroba, a konkretnie przeziębienie, miałam okazję do nadrobienia zaległości w czytaniu. Na pierwszy ogień poszła książka „Złota orchidea”. Niby to romans historyczny, ale bardziej przypominał mi kryminał pełen akcji i sekretów czekających na rozwiązanie, co mnie akurat bardzo odpowiadało. Amanda Quick znana też jako Jayne Ann Krentz charakteryzuje się właśnie takim stylem pisarskim.

Główni bohaterowie Emma – dama do towarzystwa i Edison - były członek tajemnego stowarzyszenia poznają się podczas balu w Ware Castle, w najbardziej nietypowym miejscu jakie można sobie wyobrazić – bo w szafie :) ona ucieka przed niechcianymi zalotami starego rozpustnika, a on ukrył się właśnie tutaj, by go nie wyśledzono podczas jego poszukiwań tajemniczej receptury. Kiedy znajomość dwojga ludzi zaczyna się w taki sposób wiadomo od razu, że będzie ciekawie ;).

I tak Edison proponuje Emmie, by u niego pracowała jako jego asystentka i pomogła mu znaleźć to czego...

zabielka | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Bardzo fajna książeczka. Polecam serdecznie. :)czyta się bardzo szybko, wciąga niesamowicie.Nie da się przy niej nudzić. :)

WampirkaJustynka | 2014-09-26
Przeczytana: 25 września 2014

Przy tym romansie nieźle się ubawiłam. Panna Emma i Edison tworzą świetną parę. Romanse Amandy Quick są lekkie i przyjemnie się je czyta. Zawierają dawkę dobrego humoru, kryminału i oczywiście płomiennego romansu między bohaterami. Serdecznie polecam !!!

Moje pierwsze romansidło:D.
Wątek ciekawy, nieprzewidywalny (przynajmniej dla mnie:)) i ekscytujący.
Najbardziej jednak spodobało mi się spotkanie w szafie:D świetna historia.

Patrycja Małysa | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Bardzo fajna lekka książka, jak to książki tej autorki bardzo fajnie jest wejść w klimat tamtego okresu, cudowny romans czytałam z zapartym tchem czekając na rozwiązanie intrygi i oczywiście na dalsze sceny wspaniałej pary dwóch ciekawych osobowości, duża dawka humoru i przyjemnych scen. Bardzo polecam

bookslover | 2013-08-18
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Płatna dama do towarzystwa zmuszona jest do wykonywania swojego zawodu, by przeżyć i zapewnić swojej siostrze Daphne lepszą przyszłość. Po śmierci rodziców dostała w spadku dom, który sprzedała i pieniądze ze sprzedaży przeznaczyła w całości na pewną inwestycję. Emma kierowała się często swoimi nieomylnymi przeczuciami. Miała takowe rozmyślając nad zainwestowaniem wszystkich pieniędzy w statek „Złota Orchidea”. Miała przeczucie, że będzie z tego duży zysk, zatem ufając przeczuciom zainwestowała. Okazało się, że statek nie pojawiał się na czas. Codziennie Emma sprawdzała w gazecie, czy nie ma jakiejś wzmianki o „Złotej Orchidei”. Jednak ciągle miała nadzieję. By przeżyć i opłacać szkołę siostry, musiała pracować.

Tego wieczoru była z jej chlebodawczynią – Letty – na balu. Okazało się, że pojawił się na nim jej poprzedni chlebodawca, przez którego wyleciała z pracy. Miał on skłonność do gwałcenia guwernantek, pokojówek i wszystkich kobiet, które pracowały w służbie. Jako dama do...

Lawenda | 2015-06-22

Bardzo ciekawy romans historyczny z wartką akcją i ciekawymi bohaterami. Można odprężyć się, oderwać od codzienności i przenieść do innej epoki. Książka bardzo wciągająca z wątkiem romantycznym i kryminalnym.

Klaroline | 2014-09-08
Przeczytana: 07 września 2014

Niezła książka, wciągająca i przyjemna fabuła. Jedyny minus jak dla mnie ciągłe powtarzanie "chlebodawca" które pojawiało się praktycznie co stronę, no ale to już szczegół bo książka ogółem dobra

Jeden z pierwszych romansów, które przeczytałam jednym tchem. Jest na prawdę super .

Paulina | 2015-08-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Ciekawy wątek kryminalny rozkręcił całą opowieść. Interesujące postacie i ich różne charaktery były bardzo przemyślane. Książkę czyta się szybko oraz przyjemnie. Idealna na wieczór. Romans pomiędzy głównymi bohaterami nie nudził, a wręcz przeciwnie. Bardzo dobra pozycja dla rozerwania się.