Zaginiony książę

Tłumaczenie: Maria Wójtowicz
Cykl: Two Dukes of Wyndham (tom 1) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Lost duke of Wyndham

Zwodnicze zagadki i miłosne potyczki w przesyconym subtelnym wdziękiem i humorem romansie współczesnej Jane Austen. Zamaskowany napastnik zatrzymuje na ciemnej drodze powóz księżnej Wyndham. Nie wygląda jednak na rzezimieszka. Lecz jakież będzie zdziwienie Grace, młodej damy do towarzystwa, gdy sędziwa księżna rozpozna w rozbójniku swego zaginionego potomka! Tylko czy pociągający Jack to prawdziwy książę Wyndham? I jakie są jego prawdziwe zamiary.

wiola | 2015-07-10

Dobra chwilka relaksu dla mojego zmęczonego umysłu. Akcja poprowadzona i osadzona barwnie bez moich jakich kol-wiek obiekcji. Polecam miłośnikom epoki regencji.

Mili | 2017-11-28

Grace Eversleigh to dama do towarzystwa, która po śmierci rodziców dostała się pod kuratelę starej księżnej. Jack Audley jest rozbójnikiem.
Pewnego razu napada na powóz, którym podróżują panie. Staruszce kradnie pierścień, a dziewczynie pocałunek.
Księżna rozpoznaje w nim zaginionego wnuka, lecz Jack bez większych wyjaśnień znika.
Jednak krzepka i zdeterminowana babka, porywa go z gospody i postanawia zwrócić należną mu pozycję, zaczynając od umieszczenia w rodowym majątku.
W zamku Jack musi stawić czoła Thomasowi, któremu być może niesłusznie obiecano tytuł od urodzenia, zrzędliwej księżnej i uroczej Grace.
Choć nie, tej ostatniej jakoś niespecjalnie się opiera :)
Historia bardzo fajna, ale męczyłam się jak nigdy podczas czytania książek tej pisarki.
Wyczerpały mnie przesadnie rozwleczone sceny i przeciagane dialogi.
Tylko humor Jacka i wstawki o malarstwie zdołały mnie doprowadzić do końca.

To pierwszy z dwóch tomów cyklu "Książęta Wyndham".

Alicja | 2011-10-22
Przeczytana: 22 października 2011

Dla mnie 7. Nie zachwyciła mnie jakoś strasznie, ale była dobra ;) Pewnie, gdybym wcześniej nie czytała "Czekając na księcia", zachwyciłabym się dużo bardziej.

"To zaś, co odczuwał, było znacznie silniejsze od zwykłego pożądania (...). Wydawało mu się to po prostu niewiarygodne, że zna ją zaledwie jeden dzień. Miał wrażenie, że zawsze znajdowała się przy nim i w nim i czekała na to, aż oczy mu się otworzą i ją odnajdzie. "

Historia Grace i Jacka. Ich drogi złączyły się w niecodzienny sposób. On napadł na wóz, w którym ona jechała z księżną. Jak się okazało wkrótce jego babką. Grace i Jacka łączy coś niesamowitego i nie jest to zwykłe pożądanie. Jaki bieg będzie miała ta historia i czy będą mogli oni marzyć o wspólnym życiu? Jest jeden ogromny problem ( a może zaszczyt), który może im wiele utrudnić.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Zaginiony książę "jest pierwszą częścią cyklu "Książęta Wyndham ".Ja jednak wcześniej czytałam "Czekając na księcia "i swoją przygode rozpoczęłam od historii miłosnej Thomasa i Amelii.

Tym razem mogłam poznać historie Jacka i Grace.

Moim zdaniem książka jest równie dobra tak jak "Czekając na księcia ".Bohaterowie są sympatyczni i łatwo ich polubić.

Bardzo podobała mi się postać Grace. Naprawdę fajna z niej dziewczyna. Urzekła mnie też postać Jacka i jego humor. Podobało mi się to jak ani przez moment nie wątpil w swój związek z Grace i nie zamierzał zrezygnować z ich miłości. Naprawdę to jak walczył o nią było romantyczne i urzekające.

Ta książka niby przedstawia dokładnie ten sam czas i historię dobrze znana z części o Thomasie . Ale nie do końca. Dobrze w książce znajdziemy sporo scen które się powtarzają z poprzedniej części.

Ale książka ma sporo scen i zdecydowanie przeważają te które nie znajdawały się w poprzedniej książce.

Historia niby ta sama ,ale...

Subtelne, wyrafinowane oraz z dobrym smakiem napisane. Bardzo przyjemna lektura na jeden wieczór. Polecam !

książek: 1983
Efemeryda | 2018-06-15
Na półkach: Nie posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Uroczy rzezimieszek z wyszukanymi manierami. Zaginiony potomek potężnego rodu. Poczucie sprawiedliwości i honoru aktualnego spadkobiercy tytułu (dodajmy, że związanego z niezłymi dobrami materialnymi). Oczywiście wszystko okraszone intrygą i miłością. Całkiem przyzwoita mieszanka, nawet momentami zabawna. A...z moralizatorskim zakończeniem, bo poświęcenie i prawda zostaje nagrodzone.

Sakarya | 2013-07-17

Nie dzieje się zbyt wiele, w sumie to ciężko powiedzieć, że cokolwiek się tam dzieje, ale czyta się ją przyjemnie ze względu na zabawne dialogi

Monique | 2011-09-18
Przeczytana: 18 września 2011

To jest chyba druga wersja Czekając na księcia,tylko że tutaj bardziej jest o Grace.

Cat | 2010-09-23

fantastic:D

Line | 2013-01-22
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Ciekawa, wciągająca, jak to książki tej autorki:)