Orchidea

orchidea zaloty magia cel

Na półkach: , , , , , ,

2 tom cyklu Vanza

2 tom cyklu Vanza

Bardzo ciepla i urocza ksiazka, nie ma tutaj moze plomiennego romansu i nie wiadomo jak intensywnych uczuc, ale bardzo milo sie to czyta, bohaterowie super.

Świetna, pełna zagadek.

Świetna, pełna zagadek.

Polecam

Polecam

Póki co najslabsza część z cyklu Vanza jaką przeczytałam, ale mimi to nie uważam jej lektury za stracony czas i była ona dla mnie miłą rozrywką na niedzielę.

"Złota Orchidea" przenosi czytelnika w przeszłość tak zgrabnie i płynnie, że praktycznie od pierwszych stron poczułam, że należę do epoki dam w balowych sukniach i dżentelmenów w surdutach...
Powieść należy do gatunku romansów historycznych, ale znajdziemy tu nie tylko wątek miłosny z historią w tle. Pojawia się bowiem morderstwo (i to nie jedno),kradzież, porwanie, a do tego tajemnicza księga, której poszukuje nie tylko główny bohater.
Ale po kolei: Emmę mamy okazję poznać, kiedy próbuje znaleźć kryjówkę przed umizgami starszego jegomościa, nie zrażonego jej jawną niechęcią. Edisona natomiast poznajemy w momencie, kiedy odkrywa on zamordowanego aptekarza. Akcja powieści nie pozwala się nudzić, a kiedy tych dwoje zaczyna pracować wspólnie, to już wiadomo, że miłość też będzie bohaterką tej książki. "Złota Orchidea" jest powieścią ciekawą, czyta się ją płynnie i szybko. Sama zaś historia urzeka swoją prostotą, choć jednocześnie zaskakujący okazuje się wątek kryminalny (tajemnicza księga, eliksir o dziwnej mocy, starożytne bractwo z dalekiej wyspy). Nie sposób się nudzić!

Hmmmm.... kiedyś to była moja ulubiona autorka. Chciałam więc przekonać się czy nadal tak jest. Troszkę się zawiodłam, bo wydawało mi się że jej powieści są rewelacyjnie wybitne, a tu była po prostu TYLKO bardzo dobra przygoda. Łatwo się czyta, fajna bohaterka, bardzo ją polubiłam, i nawet wątek kryminalny ciekawy, ale czegoś mi zabrakło. Dlatego tylko taka ocena. Dalej będę sięgać po książki Amandy Quick.

Emma dama do towarzystwa ucieka przed zalotami i chowa się w szafie. Miejsce jest już zajęte przez Edisona ,który poszukuje receptury eliksiru. Zaczynają współpracę , zostaje jego asystentką . On daje jej alibi aby nie zamieszano jej w morderstwo i zostaje jego narzeczoną. Dzięki Emmie Edison godzi się ze swoją babką. Piękny romans historyczny z wątkiem kryminalnym . Czyta się ją szybko z ciekawością i uśmiechem . Polecam

O ile romans raz na jakiś czas mogę przeczytać, to "romanse historyczne" były mi raczej obce. Książkę dostałam w prezencie od nauczycielki kilka lat temu i tyle czasu potrzebowałam, żeby się do niej przekonać.
Jednak książka okazała się niezwykle ciekawa i wciągająca, pewnie dlatego też, że nigdy nie miałam z taką do czynienia. Historyczne są tylko same rysy powieści, bardzo zaciekawiły mnie przedstawione w niej czasy. Kobiety w pięknych długich sukniach, bale i schadzki w ogrodach. Już z tego względu książka jest przesiąknięta pięknem i romantyzmem. Nie zabrakło też trudnej do rozwikłania zagadki, której akcja rozszerza się i ciągnie przez całą powieść. Zmartwiło mnie jedynie, że tak mało było mówione o samej tytułowej "Złotej orchidei".
Ogólnie książka wciągająca i ciekawa, ani przez chwilę nie była nudna, brak ciągnących się w nieskończoność opisów, cały czas coś się w niej dzieje. Interesujący wątek miłosny, momentami delikatny, a czasem dość pikantny. Książka utrzymana w bardzo ciekawym nastroju przeplatającego się romantyzmu i grozy.

Ciekawy wątek kryminalny rozkręcił całą opowieść. Interesujące postacie i ich różne charaktery były bardzo przemyślane. Książkę czyta się szybko oraz przyjemnie. Idealna na wieczór. Romans pomiędzy głównymi bohaterami nie nudził, a wręcz przeciwnie. Bardzo dobra pozycja dla rozerwania się.

• Romans historyczny
  • Romans