Heart on fire

Okładka książki Heart on fire Iwona Jaworska
Okładka książki Heart on fire
Iwona Jaworska Wydawnictwo: Moje Wydawnictwo Cykl: Miłość w alpach (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Miłość w alpach (tom 2)
Heart on fire
Moje Wydawnictwo
2024-04-17
2024-04-17

Dziś przychodzę do was z recenzją mojego patronatu, czyli najnowszej powieści Iwonki Jaworskiej.

💋 "Jest cudowna, piękna, wrażliwa, inteligentna... I tak cholernie seksowna, że z trudem przychodzi mi myślenie"
💋"W chwilach, gdy człowiek najbardziej potrzebuje drugiej osoby, i tak najczęściej zostaje sam. Żadne obietnice nie trwają wiecznie. Żadne słowa niczego nie gwarantują. Uzależniając się od drugiego człowieka, skazujemy się na cierpienie. Prędzej czy później ten ktoś nas zawodzi…"

Nie wiem, czy wiecie, ale ja uwielbiam książki Iwonki. Odkryłam jej pióro ,czytając "Szklaną fortecę" i od tamtej pory jestem jej fanką! Pamiętacie Gabrysia z "Heart of Ice"? Dałam jej 10/10 i kompletnie przepadłam dla tamtej książki. Kiedy otrzymałam propozycję patronatu nad drugim tomem, nie zastanawiałam się ani chwili. Lubię sięgnąć po książki sprawdzonych autorów, od Iwony, biorę wszystko w ciemno! "Heart on fire" okazała się kolejną, REWELACYJNĄ i bardzo zaskakującą historią. Jestem oczarowana zawartością. Nie mogę przestać o niej myśleć. Ciągle siedzi mi w głowie i wracam do poszczególnych scen. Przez kilka dni nie mogłam do siebie dojść i nie nie smakowało mi tak samo. Książkę wyróżnia też przepiękna, tematyczna okładka. Idealnie wpisuje się w klimat. No i te śliczne wyklejki. Gołym okiem widać, jak powieść została starannie zaplanowana, przemyślana,
pamiętając o najmniejszych szczegółach. Głównymi bohaterami są Hans oraz Corrinne, których mieliśmy okazję poznać w poprzednim tomie. Pamiętam, jak bardzo zaintrygowała mnie ta dziewczyna. Skrywała się za kapturem, unikała kontaktu z innymi. Szczerze? Próbowałam obstawiać, dlaczego tak się zachowuje, ale Iwonka tak bardzo zakręciła fabułę, że dałam się zaskoczyć i absolutnie tego nie wychwyciłam. Także brawo za duży element zaskoczenia. Przysięgam, że nawet gdy sytuacja była dość klarowna i myślałam, że już domyśliłam się jej przeszłości, otrzymałam plot twist, przez który byłam w szoku. Ja już wam kiedyś wspominałam, że ta autorka to mistrzyni zaskakujących momentów i nagłych zwrotów akcji! Zawsze w jej powieściach są takie elementy zaskoczenia, że zbiera się szczękę z podłogi. Tak było i tutaj...
Co do Hansa, to w pierwszym tomie wydał się taki szorstki, a w tym pozytywnie mnie zaskoczył. Dlaczego? A no dlatego, że to on w relacji z Corinne okazał się być tym bohaterem Sunshine, a nie Grumpy. Tak! To rzadko spotykane
. To on uganiał się za nią, pomagał jej i to ona wielokrotnie była wobec niego bardzo surowa, szorstka i niemiła. Oczywiście miała swoje powody, ale zastosowanie odwróconego motywu Grumpy x Sunshine było rewelacyjnie pokazane. Kolejny mężczyzna doskonale wykreowany. Skrywający pod maską bawidamka swoją ciepłą naturę. Dla Corinne był takim cichym bohaterem i wielokrotnie ratował ją z opresji, powoli wkradając się do jej skamieniałego serca. Przyjemnie było być świadkiem, jak ta dwójka zadurzała się w sobie, odkrywała sekrety partnera. Uwierzycie mi, ale nie szczędzili sobie uszczypliwości. Kocham dialogi w ich wykonaniu. Te utarczki słowne doprowadzały do mojego uśmiechu. Między nimi tak bardzo iskrzyło. Genialnie poprowadzona relacja hate -love. Za co najbardziej uwielbiam tę serię?
Za zimowy klimat, pięknie przedstawione zmagania z żywiołem. Myślę, że ta powieść może stanowić wartość edukacyjną. Nigdy nie interesowałam się górami, ale ta seria zdecydowanie uczy.
Szanuję też to, że główni bohaterowie nie są idealni i posiadają pewne cechy, które odróżniają je od społeczeństwa. Także te tajemnice podkręcają całość i nadają charakteru tej wspaniałej powieści. Podziwiam też, że nie zabrakło w niej trudnej, bolesnej i chwytającej za serce tematyki.
Bardzo polubiłam się z postaciami drugoplanowymi, oprócz jednej małpy. Liczę, że chłopcy z pogotowia ratunkowego doczekają się swoich historii. Liczę na spin off. Iwonko, ty już wiesz, o co kogo chodzi. I dziękuję ci za to wspaniałe zakończenie! Ja się po prostu rozpływałam i cieszę się, że mogłam znów spotkać się z Gabrysiem. To mój numer jeden w tej serii. Kocham Hansa, ale Gabryś to mija pierwsza miłość.
Iwonko! Co tu dużo mówić... Kolejny raz podbiłaś moje serce! A ci bohaterowie zostają ze mną na zawsze. Dziękuję ci za wspaniałe emocje i to, że nadal przeżywam tę historię. Czy to nie o to właśnie chodzi w dobrej książce, aby jej nie zapomnieć, tylko ciągle ją wspominać?
Kochani, jeżeli jeszcze nie znacie tej powieści, szykujcie się na mega udaną lekturę i mile spędzony czas. Ze swojej strony obiecuję, że niejednokrotnie doświadczycie nagłych zwrotów akcji, chwili wzruszeń, uniesień, mnóstwo uśmiechu i odrobiny smutku. Iwonko, nie zawiodłaś mnie i widząc na moim TikToku, moich oferujących również. Dziękujemy za kolejną świetną książkę. I liczymy na więcej!

Tak jak niegdyś pokochałam pierwszy tom i polubiłam go za emocje oraz ciekawy pomysł na fabułę, tak teraz muszę przeprosić autorkę, bo historia Hansa i Corinne ZDECYDOWANIE mocniej chwyciła mnie za serce 😍

To był rollercoaster emocji! Co tam się działo, nie mogę powiedzieć, bo tego nie da się opisać prostymi słowami. Piszę recenzję jeszcze z wypiekami na twarzy po lekturze 😊 Co jakiś czas odkładałam książkę tylko po to, aby sobie powzdychać z zachwytu nad fabułą. Hans to najromantyczniejszy facet na tej planecie, serio ❤️

Relacja głównych bohaterów niesamowicie wypełniona uczuciami. To była, według mnie, łagodna odmiana hate to love, co osobiście uwielbiam 🥰 Końcowe rozdziały dały popalić mojemu sercu, aż miałam łzy w oczach!

Mam nadzieję, że autorka przemyśli sprawę i 2 tom jednak nie będzie ostatnim. Jest jeszcze kilku bohaterów, którzy zasługują na swoje pięć minut 😘

Pani Iwono, gratuluję warsztatu i skutecznego poobijania oraz posklejania od nowa mojego serduszka tą cudowną powieścią 🥰🔥

Druga część jest zdecydowanie napisana w innym charakterze. Czy to źle? Z pewnością nie, choć zabrakło mi tych nowinek, które napotkałam w poprzednim tomie.
Heart on fire przenosi czytelnika ponownie do alpejskiego miasteczka, w którym ludzie są sobie bliscy . Łączą ich trudne doświadczenia i walka o życie każdego mieszkańca.
Corinne Adams była odważną, dzielną, pracowitą dwudziestolatką. Pomimo swojego młodego wieku życie przeczołgało ją przez niejeden poligon i dało mocno w kość. Nie miała marzeń, nie miała sprecyzowanych celów. Bała się kolejnych potknięć i upadków, nikt nie podawał jej ręki, by wstać.
Szczęściem w nieszczęściu było poznanie Petera i wyjazd do Schwarzzimmer. Nowa praca, nowi ludzie, zmiana otoczenia i te góry, które wołały. Co takiego się w nich kryje? Jaki cień, jakie głosy ukrywają się za tymi szczytami?
Hans " TopGun" Fischer w ekipie ratunkowej AlpaCapulco był pilotem śmigłowca. Pseudonim zdobył dzięki niewiarygodnej odwadze podczas trudnych wysokogórskich akcji. Dziesięć lat temu przybył do tego alpejskiego miasteczka, by zaczerpnąć sił. Nie szukał stałych związków. Wystarczyły mu chętne kobiety z krótkim terminem znajomości. Wszystko do czasu, gdy pojawiła się Corinne.

Corinne Adams była odważną, dzielną,...

❤️‍🔥PRZEDPREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA ❤️‍🔥

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @mojewydawnictwo @iwona_jaworska_autorka

Cudowna, wzruszająca historia, która dociera w każdy zakamarek serca, a po przeczytaniu skłania do refleksji.Jestem niezmiernie wdzięczna, że mogłam wziąć pod swoje skrzydła tak wyjątkowa książkę.

Historia, która roztopi niejeden lód i spowoduję, że serce zacznie bić. Czasem, aby odnaleźć siebie trzeba zmierzyć się z przeszłością. Tam, gdzie zgubiłaś kawałek serce odnajdziesz nowe.

Jesteście gotowi wkroczyć do malowniczego górskiego miasteczka, gdzie poznacie mężczyznę o piekielnych oczach. Autorka stworzyła niesamowitą fabułę z tajemnicą w tle, która momentami mrozi krew w żyłach, powoduje szybsze bicie serca raz ciarki na plecach. Jej odkrycie spowoduje cierpienie oraz przyniesie ulgę.

Zwartka akcja, która do samego końca trzyma w napięciu. Autorka po mistrzowsku przelewa na papier emocje.Budowanie napicia między bohaterami to taka wisienka na torcie. Czuć ich emocje, niechęć oraz pożądanie które w pewnym momencie zaczyna oddziaływać na nich jak magnes. Będzie gorąco, odważne i bardzo namiętnie. Gra się rozpoczęła, a ich pragnienia ugasić mogą tylko Oni.

Hans zasługuje na miano książkowego męża. On jest wręcz udowny. Przystojny, troszeczkę arogancki, z nietuzinkowym poczuciem humoru. I jest pilotem śmigłowca, którego dąży niezwykłym uczuciem.W pracę wkłada całe swoje serce a niesienie pomocy innym to dla niego sama radość.Ma jedną wadę przyciąga za dużo kobiet i niechcący łamie im serca 🤭

Relacja Corinne o Hansa jest wyjątkowa. Od pierwszego spotkania zaczęło się coś między nimi dziać. To była czysta nienawiść, ale z jakim polotem. Tam przy każdym spotkaniu leciały wióry dosłownie. Dobrze, że nie doszło do rękoczynów. Autorka stworzyła dwa silne charaktery, które pokazały, na co je stać.Razem byli niezniszczalni,spowodowali, że w pochmurny dzień świeciło słońce.

To słodko gorzka historia z tajemnicą w tle. Z traumą, która wyniszcza człowieka, bo czasem boimy się prosić o pomoc, aby nie zostać odrzuconym. Jeśli przez całe swoje życie trzeba było polegać tylko na sobie trudno się tego oduczyć. Autorka pokazła, że miłość można spotkać wszędzie.

❤️‍🔥PRZEDPREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA ❤️‍🔥

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @mojewydawnictwo @iwona_jaworska_autorka

Historia, która roztopi niejeden lód i spowoduję, że serce zacznie...

On jest ratownikiem górskim…
Uczynny, pomocny, zawsze wie, co ma robić… Do czasu, aż spotkał ją…
Corinne.
Irytującą, tajemniczą i zarazem intrygującą dziewczynę, którą chcę ochronić.

Pytanie… Czy można ochronić kogoś, kto nie chce żadnej pomocy?

Kolejny raz Iwona Jaworska sprawiła, że zbierałam się po książce kilka dni. Dawno nie przeżyłam takiego rollercoasteru emocji. To było jak przejażdżka kolejką górską z ogromnymi zakrętami, na których chciałam wysiadać tylko po to, żeby zaczerpnąć powietrza i wsiąść ponownie. Co tu się zadziało… 🤯 Kłaniam się nisko. Najlepsza książka w tym roku przeczytana przeze mnie to właśnie „Heart on fire”.

Znajdziecie tu wszystko, co doceniam w romansach. Znakomite miejsce akcji. Charakterni bohaterowie. Tajemnice. Będą łzy, radość. Przystojni mężczyźni. Zaskakujący finał. I OGROM emocji do ostatniej kartki. Czego trzeba więcej?

✨️ „Nikomu nie jestem potrzebna, nikt na mnie nie czeka, nie robię żadnych ważnych dla świata rzeczy".

Corinne ma swoją mroczną stronę, o której nie mówi nikomu. Na ogół mało mówi, nie przepada za ludźmi i kontaktami z nimi. Zawsze ma odpowiedź na wszystko. Pod kapturem skrywa się prawdziwa piękność, ona uważa, że jej uroda to przekleństwo. Pragnie spokoju, a nie wygłodniałych spojrzeń. Przybywając do Schwarzzimmer ma nadzieję, że odnajdzie swój spokój. Niemal od razu zostaje on zburzony przez przystojnego ratownika górskiego. Hans jest chodzącym ideałem, choć Corinne by się w życiu do tego nie przyznała. Z jakiegoś powodu nie daje jej spokoju… I choć ona bardzo nie chce, zaczyna wymykać się wszystko spod kontroli. A Hans kruszy mury, za którymi się schowała.

✨️„(…) wiele bym dał, by nasza historia wyglądała inaczej. Aby ona nie była skrzywdzoną dziewczyną, której powinienem pomóc, a ja – mężczyzną, który już nigdy nie zdecyduje się na związek”.

Ich znajomość rozwija się powoli, bez żadnych oczekiwań. Nie można przewidzieć toku fabuły ani tego, jaki będzie los bohaterów. Hans i jego cała załoga od razu zdobyli moje serce. Umówmy się – ciężko stawiać opór komuś, kto na co dzień ratuje życie i wygląda jak milion dolarów (nawet tylko na papierze 😄). Byli jak jedna wielka, (gorąca 💥🙈😜) rodzina. Znali się jak mało kto. W każdej sytuacji mogli na siebie liczyć. Złośliwości, przekomarzania – wszystko było bardzo naturalne. Uśmiech nie schodził mi z twarzy. Ich relacje były proste, a ja nie mogłam się doczekać kolejnych akcji z ich udziałem.

✨️„Ona się boi, lecz sam już nie wiem, czego bardziej: tego, co jej dolega, czy tego, że ktoś mógłby chcieć jej pomóc”.

Relacja Hansa i Corinne już nie była taka prosta i oczywista. Choć iskry były od samego początku, jej trudny charakter niczego nie ułatwiał. Hans momentami nie wiedział, co ma zrobić, a uwierzcie mi – to się często nie zdarzało. Działał po omacku, ona próbowała się bronić… dało to efekt znakomitego „slow burn”. Ja obgryzałam paznokcie, przysięgam! A potem nastąpił zwrot akcji i znowu nie wiedziałam, co będzie dalej. Istny armagedon. Było piekielnie gorąco między nimi, iskrzyło, atmosfera była napięta do granic możliwości, ale wiele razy na koniec zostałam oblana wiadrem zimnej wody.

✨️„Góry są niebezpieczne. Zabiją każdego, kto nie na do nich szacunku”.

Research i tym razem mnie zachwycił. Miejsce akcji jest wyjątkowe, zimne, ale piękne! Można przenieść się w całkiem inny świat. Wszystko wydało się bardzo autentyczne. Górski klimat nie zawiódł i potrafił ochłodzić rozpalone do granic zmysły.

✨️ „Walka z żywiołem sprawia, że żyje, walka z pokusą, że umieram w męczarniach”.

„Heart on fire” to nieprzewidywalna historia, w której cierpienie przeplata się z nadzieją. Każdy wątek mnie zaskoczył, co nie zdarza się często. Autorka zadbała o wszystko, a przede wszystkim o realizm emocji, które pochłaniały bohaterów, a ja z łatwością czułam to, co oni. Każdy ból, strach, niepewność, radość i szczęście. Zakończenie niesamowicie mnie zaskoczyło, bo oprócz wątku romantycznego między bohaterami dostajemy też zagadkę, przy której wylałam wiele łez, a wszystkie puzzle wskoczyły na swoje miejsce. Cudowna historia, której nigdy nie zapomnę. Ma specjalne miejsce w moim sercu i bardzo chętnie do niej wrócę. Iwonko gratuluję talentu, jesteś jedną z niewielu autorek, która słowami potrafi trafić tam, gdzie ja to poczuje i za to tak uwielbiam twoje pióro i jego moc.

On jest ratownikiem górskim…
Uczynny, pomocny, zawsze wie, co ma robić… Do czasu, aż spotkał ją…
Corinne.
Irytującą, tajemniczą i zarazem intrygującą dziewczynę, którą chcę ochronić.

Pytanie… Czy można ochronić kogoś, kto nie chce żadnej pomocy?

Druga z serii ale dla mnie jeszcze lepsza niż pierwsza. Kupiona od wydawnictwa jeszcze przed premierą i przeczytana w jeden wieczór-wciąga. Najlepsze jest to że dzień po przeczytaniu jej zobaczyłam audiobooka-oczywiście że już go mam-jest cudowny, ten głos głównego bohatera… przepadłam! POLECAM!

Świetna historia 👍

Czekam na kolejne.

• Lekarze/Medycyna
  • Romans ❤️
  • Polscy autorzy

Dodaj cytat z książki Heart on fire