Szklana forteca

Okładka książki Szklana forteca Iwona Jaworska
Okładka książki Szklana forteca
Iwona Jaworska Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Edynburg (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Edynburg (tom 1)
Dlaczemu
2022-03-23
2022-03-23

Świetnie napisana historia❤️❤️❤️❤️

Świetnie napisana historia❤️❤️❤️❤️

Intrygujący był jedynie początek potem zwiało nudą i absurdem.

Intrygujący był jedynie początek potem zwiało nudą i absurdem.

Książka stanowi pierwszą część cyklu „Edynburg” Iwony Jaworskiej.
Po ukończeniu studiów Oliwia Holder wyjeżdża do Edynburga, gdzie ma wkrótce rozpocząć pracę w szpitalu jako pielęgniarka. Tymczasowo zamieszkuje u dziewczyny brata. Ta otacza ją opieką, organizuje wspólne wypady na zakupy, uczy sztuki makijażu. Oliwia nie przypuszcza, że dziewczyna może mieć, w tym jakikolwiek interes. Ich pierwszy wypad do pubu szybko przeradza się w koszmar. Okazuje się, że Oliwia została sprzedana Kennetowi Covil, który uważa ją za prostytutkę. Jak poradzi sobie Oliwia?

Jest to moja pierwsza książka autorki a złapałam się na dobre opinie o całym cyklu. Początek mnie zaintrygował i myślałam, że będzie dobrze. Niestety dało się czytać do momentu, gdy Oliwia zostaje sprzedana Kennetowi, a potem było już tylko gorzej. Trudno mi było polubić główną bohaterkę, bo była strasznie głupiutka. Myślałam, że w którymś momencie będzie jakiś przełom i coś mnie zainteresuje, jednak nic z tego. Na pewno nie sięgnę już po kolejne części cyklu.
Książkę oceniam na 3 pkt.

Książka stanowi pierwszą część cyklu „Edynburg” Iwony Jaworskiej.

Intrygująca historia Oliwii.
Porwanie, miłość, cięty język głownej bohaterki.
Świetna historia.

Intrygująca historia Oliwii.
Porwanie, miłość, cięty język głownej bohaterki.
Świetna historia.

Zapowiadało się dobrze, potem zrobiło się irytująco w zawiązku, z tym jak zachowywała się gł. bohaterka. Zgrywała wielką "panią psycholog", bawiła się w doradcę i filozofkę a nie potrafiła zachowywać się jak dorosła w kontaktach ze swoim "oprawcą". Miała do niego dziwne wyrzuty, była kąśliwa i przemądrzała zamiast być wdzięczna za sytuację, w której się znalazła. Za to, że ją wyciągnął z bagna i pozwalał na swobodę. Nie rozumiałam jak on mógł tolerować jej zachowanie - normalny człowiek dawno wystawił by ją za drzwi.
Ogólnie nudziły mnie jej wywody i "dobre rady". Więcej było tu relacji jej z jego bratem, kierowcą i przyjaciółką niż z nim samym. Mnóstwo użalania się nad sobą niż faktycznej akcji.

Szybko weszła jeszcze szybciej wyjdzie. Taki zapychacz czasu w formie audiobooka akurat sprawdza się przy sprzątaniu.

Świetna historia, wciągająca i zaskakująca . Olivia przeżyła wiele w swoim życiu , jej cięty język nie raz stanowił problem , dziewczyna z charakterem. Wyjechała do wymarzonej pracy, została porwana i zyskała miłość swojego życia . Pękną emocji i intrygująca historia Oliwii i Kenneta. Polecam.

Doczytana do większej połowy. Nic ciekawego się nie dzieje. Odpuszczam dalszy ciąg.

Książka ciekawie ujmuje losy głównej bohaterki. Olivia, która udaje prostytutkę, która w rzeczywistości nie jest.
Humor zawarty w książce też jest na plus.

Akcja rozwijała się do pewnego momentu.. potem szybko się kończy główny wątek z alfonsem. Następnie kolejny wątek dotyczący Bena i ojca Kennetha jest w mojej opinii ciągnięty na siłę.

Humor zawarty w książce też jest na plus.

Czułam się jak narkoman na czytelniczym głodzie. Serio... W sumie nie jestem w stanie stwierdzić co najbardziej mnie ujęło, bo podobało mi się prawie wszystko. Poczucie humoru autorki jest fenomenalne ❤️
Jeden minus za tę akcję z byciem nierządnicą. W sensie... Były sceny rodem z filmu sensacyjnego, aż tu nagle- bam! Bajkowy romans. No ten romans swoją drogą był fajny i mega 🔥🔥🔥, ale trochę za szybko ta akcja zjechała.
No musiałam się do czegoś przyczepić, żeby nie było za słodko 😁
Nie mniej jednak..uwielbiam🤩 świetny klimat i co najważniejsze bohaterowie wykreowani bosko 🙂
Będę wracać do autorki, jestem mega ciekawa co nowego nam zaserwuje.

• Przeczytane 2022