Niepokorny

Okładka książki Niepokorny Karolina Wilczęga
Okładka książki Niepokorny
Karolina Wilczęga Wydawnictwo: KD Wilczęga Cykl: W&L&C Media (tom 1) literatura obyczajowa, romans
W&L&C Media (tom 1)
KD Wilczęga
2024-03-01
2024-03-01

Nawet to fajne. Mamy tajemniczą przeszłość, którą systematycznie odkrywamy poprzez retrospekcje, mamy różnicę wieku, pierwszą miłość, wielką dramę, załamywanie się głównych bohaterów, walkę o miłość i swoje racje.
Bardzo dobrze się czytało tą książkę, cały czas coś się dzieje, bohaterowie są dojrzali i fajnie wykreowani, brakuje im tylko rozmowy i szczerości. Lekka dawka erotyzmu, jeśli ktoś lubi długie podchody to będzie zadowolony.
Świetna lektura na nudę i do pochłonięcia za jednym razem.

"Miłość powinna być nieskazitelna, czysta, pełna niewyczerpanej nadziei oraz wiary. To uczucie powinno uskrzydlać, a nie przybijać do ziemi. Powinno największego grzesznika wznieść wyżej, aby widział światełko, dzięki któremu będzie chciał żyć."

Książki od zawsze były wielką miłością Ivy. To też zaraz po studiach zatrudnia się w jednym z najlepszych wydawnictw Nowego Jorku, by móc odkrywać nie tylko perełki w postaci pięknych historii ale i autorów, którzy tak jak ona, próbują swoich sił w świecie wydawniczym. Oprócz cudownej pracy w której się spełnia, dziewczyna chętnie spędza czas w gronie najbliższych przyjaciół. Matthias Walker jest nie tylko jej bratnią duszą ale i bratem mężczyzny, który niegdyś zdeptał jej uczucia pozostawiając pytania bez odpowiedzi.

"Roztrzaskał moje serce, choć nie wiedział, że należało do niego. A ja wtedy zrobiłam to, co musiałam, aby żyć dalej. Pozbierałam serce na nowo i choć nie wyglądało tak idealnie jak na początku, to pęknięcia i rysy miały mi przypominać, kogo unikać."

Matthew Walker współzałożyciel W&L&C Media oraz dziennikarz, który swoją dociekliwością i bezwzględnością zyskał sławę wśród swoich odbiorców i nie tylko. Przy jego zawodzie brak słabości jest bezpieczną alternatywą. Lecz czy napewno Matt jej nie ma?

"Niepokorny" jest pierwszym tomem serii W&L&C Media i jednocześnie rewelacyjnym początkiem historii, która wciąga. Czytałam już niejedną książkę autorki i wiem, że z każdą kolejną się nie zawiodę. Na pierwszy rzut historia Matta i Ivy. Oboje niegdyś zranieni. Niewyjaśnione do końca sprawy kładł się cieniem na ich relacji. Nieporozumienia i brak szczerych rozmów zniszczyły to co niegdyś ich połączyło. Kto zawinił? Kto się pomylił, a kto miał rację? Tego musicie dowiedzieć się sami czytając "Niepokornego".

Kolejna książka do czytania podczas wakacji, dla resetu, bardzo przyjemna

Kolejna książka do czytania podczas wakacji, dla resetu, bardzo przyjemna

Historia mocno naciągana, jedyną ciekawą postacią dla mnie była IVY. Bardzo schematyczna, ale miała stanowić rozrywkę.

"– Spójrz na mnie, do cholery! – podnoszę głos, bo wiem, że inaczej stracę jego chwilową uwagę.
Matt otwiera oczy i wbija we mnie pociemniałe spojrzenie.
– Popatrz na mnie jak na kobietę, nie jak na dziewczynkę, która nie wie, co robi. Popatrz na mnie jak na wszystkie kobiety, które wybierasz, i powiedz mi, dlaczego to właśnie mnie odtrącasz."
"Niepokorny" @karolinawilczega to pierwszy tom serii W&L&C MEDIA.
A może tak książka hate-love?
Czy mieliście kiedyś tak, że książka wam się mega podobała, ale nie wiedzieliście jak wyrazić swój zachwyt nad nią w swojej recenzji? Cóż, właśnie ja tak mam w tym momencie, ale spróbuję napisać to tak, aby was zachęcić do sięgnięcia po nią.
Po przeczytaniu tej książki mogę zdecydowanie stwierdzić, że jest to najlepsza książka autorki, chociaż każdą z nich oceniłam najwyżej jak się da.
Uwielbiam powieści Karoliny, ale ta miała w sobie coś nowego, coś co ciągnęło mnie do niej od pierwszych stron, a na koniec chciałam więcej.
"Niepokorny" to historia z takim rollercoasterem emocjonalnym, że głowa mała. Szczęście, pożądanie, miłość, mrok, ból, to wszystko znajdziecie w tej jednej powieści. Przeżywałam wszystko wraz z bohaterami, a czasem nawet bardziej niż oni. Nie wspominając ile razy moje serce krwawiło. To co się działo w mojej głowie podczas czytania, to istny huragan.
Nie mogłam odłożyć tej książki chociaż na chwilę. Pochłonęła mnie do samego końca, trzymając w napięciu, a gdy ją skończyłam to nie pozwoliła o sobie zapomnieć.
Autorka w książce porusza bardzo trudne i ważne tematy z jakimi zmagamy się w dzisiejszych czasach.
Niestety ocenianie innych w mediach społecznościowych jest na porządku dziennym, a zwłaszcza w ten niekulturalny sposób. Nie wspominając o tym, że na tym się teraz zarabia.
Porusza również temat śmierci bliskiej osoby i traumie po niej, a także pokazuje jaki wpływ na nasze życie może mieć druga osoba, która jako przyjaciel nie pozwoli nam upaść.
Owszem jest to romans, ale Karolina nie zapomniała o tematach, dzięki których ta historia poruszy czytelników.
W tej książce poznajemy Ivy oraz Matta, którzy nie darzą się sympatią. Da się to odczuć na każdym kroku. Jednak jak to w większości przypadkach bywa "kto się czubi ten się lubi".
Matthew to jeden z tych bohaterów, którego z początku się nie lubi, aby na końcu go polubić. Z rozdziału na rozdział możemy go lepiej poznać i dowiedzieć się czemu się tak zachowywał wobec Ivy.
Ta dwójka ma wiele niewyjaśnionych spraw, które powodują ich wieczne potyczki słowne.
Muszę zwrócić uwagę również na bohaterów drugoplanowych, którzy byli równie świetnie wykreowani i wnieśli wiele do tej powieści. Uwielbiam ich wszystkich!
Ta książka była niesamowita. Naprawdę niesamowita. Nie była to słodka lektura, prędzej bym się pokusiła o stwierdzenie, że słodko-gorzka (z przewagą gorzkości),ale za to mocna. Bardzo mi się podobała i nie mogę się doczekać, aby przeczytać kolejną książkę z tej serii, więc mam nadzieję, że długo nie będę musiała czekać.
Dziękuję po raz kolejny Karolinie za zaufanie, i że mogłam być częścią tej historii 🖤!

Matt otwiera oczy i wbija we mnie pociemniałe spojrzenie.
"Niepokorny"...

Recenzja 🖤

Współpraca reklamowa @wydawnictwokdwilczega2023

Dziś wpadam do was z recenzją najnowszej książki @karolinawilczega " Niepokorny ", która otwiera pierwszy tom serii " W&L&C Media " . Pióro Karoliny znam i bardzo cenie, więc nie wahałam się ani chwili sięgnąć po tą książkę, która swoją drogą przeczytała się sama. Zaczynając ją nie spodziewałam się, że wpadnę po uszy i z każdą kolejną stroną będę pragnęła przeczytać ją jeszcze szybciej. Nie będę wam przytaczać opisu, bo jego znajdziecie kilka postów wcześniej, ale napięcie seksualne pomiędzy dwójka naszych głównych bohaterów uderza do głowy jak kieliszek szampana. Ich historia sięga kilka lat wstecz podczas sporego nieporozumienia dochodzi do przerwania ich relacji. Nieporozumienie, które mogło zostać naprawione od razu, lecz gdy zabrakło odwagi na szczerą rozmowe oboje muszą ponosić tego konsekwencje. Gdy ich drogi krzyżują się na nowo, nie będzie cukierkowo, lecz boleśnie. A ból który pozostawi po sobie ta książka zagnieździ się z waszym serduszku. Ich droga do naprawienia relacji będzie długa, a autorka funduję nam prawdziwy rollercoster emocji to warto spędzić z nią każdą chwilę. Kompletnie nie żałuję każdej poświęconej jej minuty i z niecierpliwością będę wypatrywać kolejnego tomu w którym pojawi się kolejny wspólnik.
Serdecznie polecam ❤️

Recenzja 🖤

Współpraca reklamowa @wydawnictwokdwilczega2023

Ivy jest asystentką redaktor naczelnej wydawnictwa i pracuje przy najnowszych książkowych premierach. Ta praca jest jej pasją, więc wykonuję ją z uwielbieniem. Z równym uwielbieniem traktuje swojego przyjaciela Matthiasa. Przyjaźń obojga trwa już od kilku lat, lecz nie tylko Matthias jest jej bliski. Jego starszy brat Matthew, który jest dziennikarzem, również. Ivy i Matta łączyła kiedyś przyjaźń, która przerodziła się w uczucie. Oboje jednak nie posunęli się na tyle, by zostać parą. Mało tego, ta przyjaźń skończyła się pięć lat temu. Od tego czasu Iva i Matt nie mają z sobą kontaktu. Mężczyzna jest oschły i darzy niechęcią kobietę. Dlaczego tak jest? Czy miłość wygra w walce z nienawiścią?

Wczoraj przedstawiałam wam kobietę niepokorną, więc dziś czas na faceta😅. Jednak nie mylcie autorek! Przedstawiam historie od Karoliny Wilczęgi. Miałam przyjemność wcześniej obcować przy serii mafijnej autorki. Dziś mamy całkowicie odmienną fabułę. Motyw second chance i różnicy wieku to dwa ewidentne motywy, które wysuwają się na pierwszy plan. Poza tym jest tu także zawarty motyw friends to lovers i hate to love, bowiem główni bohaterowie swoją znajomość zaczęli od przyjaźni, by następnie zapałać do siebie miłością i skończyć na żywieniu do siebie urazy.

Co do bohaterów, to autorka stworzyła tutaj kreacje postaci, przy których czytelnik nie jest obojętny. Ivy była kobietą, która miała za sobą trudne doświadczenia, okupione niesprawiedliwością losu. Jej się nie da nie polubić. Natomiast Matthew to egoista, który zapatrzony był w swoje racje, nie pozwalając innym dojść do głosu. Jego zachowanie było podyktowane gniewem i niesłusznym osądem. Tak, to był dupek, któremu należałoby przemówić do rozsądku 😅. Był on dla Ivy zarówno trucizną, bowiem jego zachowanie niszczyło ją wewnętrznie, ale także jej lekiem, gdyż kobieta wiedziała, że tylko on da jej szczęście.

Kupiła mnie ta historia! Fajnie napisana, dopracowana i jednocześnie lekka w czytaniu! Do tego przedstawienie jej ze stron obojga bohaterów, sprawiło, że bardziej się w niej zagłębiałam. Ta historia uświadamia, jak niewiele potrzeba, by zaprzepaścić coś wyjątkowego przez niewłaściwie zinterpretowany obraz sytuacji. Ponadto demonstruje, że wybaczenie jest trudną sztuką, ale czasami trzeba dumę schować do kieszeni i się przemóc. Tu mamy przykład na to, że przyjaźń damsko - meska jest możliwa! Mnie ta więź mega zauroczyła ❤️❤️❤️. Gorąco polecam wam przeczytać jeśli chcecie przekonać się, że "W miłości nigdy nie jest za późno na drugą szansę". Z mojej strony dodam, że teraz chętnie poznałabym bliżej Matthiasa 😉.

📖 RECENZJA 💼

Niepokorny. W&L&C Media #1

✒️ Karolina Wilczęga
📚 K & D Wilczęga

[ Współpraca reklamowa ]

"Mogliśmy mieć miłość. Wybraliśmy nienawiść."

🖊 To co ich połączyło było mocne, niestety nietrwałe. Splot trudnych wydarzeń w życiu obojga, nie to miejsce i nie ten czas nie pozwoliły im być razem.
🖊 Ivy to niezwykle pracowita i ambitna młoda redaktorka książek. Twardo stąpa po ziemi, lecz ma jedną wielką słabość, a jest nią brat jej najlepszego przyjaciela. Jest nim Matthew, o 10 lat starszy, pewny siebie i arogancki dziennikarz, wspólnik świetnie prosperującej telewizji internetowej. Ich spotkania ..., aż sypią się iskry, jest uraza i potyczki słowne, zaś kluczem jest tu ich wspólna przeszłość.
◆ Co ich poróżniło?
◆ Czy jest jeszcze szansa, aby zdobyć to o czym skrycie marzą?
◆ Jaką tajemnicę skrywa Matt?

🖊 Kochani takie pióro to ja lubię. Już od pierwszych zdań (które notabene należą do Matta) wiedziałam, że tu nudzić się nie będę i będzie intrygująco. Akcja rusza z kopyta, świetnie wprowadzając w ich zawodowy świat, który pośrednio ich łączy. Bezpardonowy i dosadny język w wydaniu Matta ... dla mnie na wskroś męsko i dosadnie. Narracja Ivy zaś pokazuje jej wrażliwość skrywaną pod fasadą twardej. W świat ich odczuć i wzajemnego na siebie oddziaływania wprowadzają nas retrospekcje z ich przeszłości. Jest to świetny zabieg i nie można wprost się doczekać ujawnienia całych zaszłych zdarzeń. Przede wszystkich tych, które zostają źle zinterpretowane lub poprostu zatajone. I tak to co było miłością zaczyna jawić się jako nienawiść. Czy jest szansa, aby to zatrzymać?
🖊 Świetna fabuła, nieszablonowy romans biurowy w którym nie braknie gorących scen, liczne uczucia i emocje, zazdrość, tego tu nie braknie. Świetne relacje z matkami, które jak nikt potrafią wysłuchać i doradzić. Niesamowita przyjaźń damsko-męska, paczka przyjaciół. Świetnie podkreślony trudny wątek braterski, z zachwianą więzią, ale dużą lojalnością. Jest to jednak przede wszystkim historia o wybaczaniu i mierzeniu się z przeciwieństwami.
🖊 Pieniądze szczęścia nie dają. To dobro luksusowe i ulotne, aby trwało trzeba o nie dbać i je pielęgnować. Rodzina super, ale do pełni potrzeba tej drugiej połówki siebie. A gdy się bardzo ją zraniło, nie jest łatwo odzyskać zaufanie. Znów uwierzyć w miłość.
🖊 Ogromnie polecam i już łapki zacieram na intrygujących wspólników Matta: beztroskiego Trevora, i skrytego Michaela.❣️

📖 RECENZJA 💼

Niepokorny. W&L&C Media #1

✒️ Karolina Wilczęga
📚 K & D Wilczęga

[ Współpraca reklamowa ]

"Mogliśmy mieć miłość. Wybraliśmy nienawiść."

🖊 Ivy to niezwykle pracowita i ambitna młoda redaktorka książek....

Jeśli lubisz motyw hate-love, sporą różnica wieku między bohaterami i trudną miłość, to ta książka jest dla ciebie.

Ivy to młoda dziewczyna, która spełnia swoje zawodowe marzenia. Jest bardzo pracowita i daje z siebie wszystko. Po pracy często spotyka się z paczką przyjaciół z czasów studiów. Choć najlepszy kontakt ma z Matthiasem, bratem Matta - mężczyzny, który 5 lat wcześniej brutalnie złamał jej serce. Dziewczyna mimo uczucia jakim nadal darzy brata przyjaciela, stara się żyć dalej. Niestety nie jest to łatwe, gdyż Matt jest dziennikarzem, a także jednym z założycieli W&L&C Media, przez co na każdym kroku dziewczyna widzi jego poczynania oraz fotografie z innymi kobietami. Oprócz tego mężczyzna jest starszy, władczy, dominujący i wydawałoby się pozbawiony skrupułów. Jednak co jeśli to maska, pod którą kryją się zranione uczucia?
Historia jest z pozoru lekka. Jednak im dalej czytamy, tym bardziej odkrywamy jak ważne przesłanie zawiera. Niedomówienia, niejasne sytuacje wyrwane z kontekstu, bez próby wyjaśnienia z drugą osobą mogą w okropny i bolesny sposób nas zranić i spowodować, że stracimy miłość swojego życia. Tak też było w tym przypadku. Bohaterowie stracili 5 lat życia na wyimaginowane urazy. Brak komunikacji odbił się na nich dotkliwie. Do tego wydarzenia z przeszłości dodatkowo boleśnie się na nich odcisnęły.
Bardzo podobało mi się, że autorka pisała z perspektywy obojga bohaterów. Lubię wiedzieć co czuje każda ze stron. Dzięki temu też przychylniej patrzyłam na Matta, który wbrew pozorom był całkiem inny 🙂
Cała historia jest bardzo przemyślana i życiowa. W połączeniu z przyjemnym stylem autorki powoduje, że czyta się bardzo szybko. Relacja między bohaterami jest bardzo fajnie dopracowana i opisana. Oboje nie mają łatwo, choć Matt jednak musiał napocić się bardziej i otworzyć na drugą osobę. Jakoś nie było mi go szkoda 😅
Ale to co działo się potem uff, ależ było gorąco 💗
Przyznaję, że bardzo przyjemnie spędziłam czas z książką.

Niepokorny"
W&L&C Media #1
Karolina Wilczęga
Premiera. 15.03.2024

Współpraca @karolinawilczega

CZASAMI NAJPIEKNIEJSZY ANIOŁ MA NAJCZARNIEJSZE SERCE I PRZYPALONE SKRZYDŁA

Matthew Walker już od czasów szkolnych był postrzegany jako ktoś, kto dąży do celu bez względu na wszelkie przeszkody. Jest arogancki, bystry, przebiegły, niebezpieczny i bardzo skrupulatny w swoim fachu. Nie boi się konfrontacji jest bezwzględny, pewny siebie i skrywa pewną tajemnicę ☺️, która dotyczy przyjaciółki jego młodszego brata.
Ivy pyskata Thomson.
Cholerna gówniara, którą powinienem wymazać z pamięci, jednak za każdym razem, kiedy jestem blisko niej, tracę pieprzony rozum.

Kiedyś była między nimi nić porozumienia. Młodziutka dziewczyna znalazła dojrzałego mężczyznę z którym mogła porozmawiać o swoich planach i marzeniach. A ona mogła go wyciągnąć z mroku i pokazać jak żyć szczęśliwie. " Dziewczyna, która lata temu złamała jego serce, a dla której był w stanie zrobić wszystko."
OBOJE ZOSTALI SKRZYWDZENI
" Nie wiem, czy dzisiaj prawda cokolwiek by zmieniła, jednak ja zawsze będę cieniem Ivy.
Zawsze będę ją chronił."

Kochani jeśli szukacie historii z motywem hate - love, age gap, tajemnicą, drugą szansą i wyjątkowymi bohaterami to" Niepokorny " jest idealny ❤️. Uwierzcie rozpali Was do czerwoności odważnymi scenami 😉, powroty do przeszłości również będę fantastyczne, chwilami urocze jak i bardzo bolesne 🥹, ale niesłychanie istotne w historii Matta i Ivy. Po raz kolejny mam to szczęście, że mogę czytać powieść pisaną przez Karolinę, która każdym zdaniem trafia do mojego serducha. To jak została opisana więź Matta z rodzicami, ile pięknych, mądrych i wartościowych słów wyniosłam z ich rozmów to właśnie te chwile koiły i utwierdzały jeszcze bardziej w przekonaniu, że rodzina jest najważniejsza i wspiera mimo wszystko ❤️
Uwierzcie nie chciałam kończyć tej przygody, ale...na horyzoncie są przecież wspólnicy Matta, którzy mam nadzieję doczekają się swoich historii ♥️
Karolinko jeszcze raz dziękuję 🥰

Niepokorny"