Niezdobyta twierdza

Okładka książki Niezdobyta twierdza Iwona Jaworska
Okładka książki Niezdobyta twierdza
Iwona Jaworska Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Edynburg (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Edynburg (tom 2)
Dlaczemu
2022-10-05
2022-10-05

Książka gruba, ale czyta się super.
Uważam, że lepsza od pierwszej części, pełna różnych emocji.

Książka gruba, ale czyta się super.
Uważam, że lepsza od pierwszej części, pełna różnych emocji.

,,Pamiętaj, że zawsze koniec jednej drogi oznacza początek nowej. Często trudniejszej, bardziej wyboistej i sprawiającej, że czujesz się pokonana”

Jeśli lubicie historie miłosne, to mam dla was książkę idealną! "Niezdobyta twierdza" to już drugi tom cudownej serii #edynburg. Każda kolejna część jeszcze bardziej kradnie moje serce. To historia idealna dla osób, które lubią zabawne, seksowne romanse z dużą dawką emocji i miłości. Tej historii udało się wywołać całe stado motylków w moim żołądków i uśmiech, który nie schodził z mojej twarzy. Bez dwóch zdań do książki jeszcze nie raz powrócę.

,,Nie liczy się wczoraj, nie liczy się jutro, liczy się dziś. Tu i teraz, ta chwila”

Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak szybko przeczytałam jakąś książkę. ,,Niezdobyta Twierdzą” jest dość gruba, to prawda, ale strony same uciekały mi spod palców. Dwieście stron przeczytałam na raz wieczorem, a resztę na następny dzień. To przyjemna historia, z nietypowymi schematy i niepowtarzalną fabułą. Wielką kartą przetargową Iwony Jaworskiej są bohaterowie. Polubiłam ich i poczułam do nich chemię. Moje serce skradł oczywiście Eliot 💜

,,Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”

Iwona Jaworska od pierwsze strony wrzuca nas w wir akcji. Poznajemy Vanesse Williams, żywiołową dwudziestosześcioletnią policjantkę. Dziewczyna oprócz pięknej buzi ma niewyparzony język i ciętą ripostę.

Eliot Covill to playboy, którego wyprzedza reputacja. Niektórzy twierdzą, że niedługo zabraknie kobiet, które mogłyby mu się oprzeć. Jest coś jednak w Vanessie i to coś sprawia, że mężczyzna nie może wyrzucić jej z głowy. Zaczynają się podchody i próby przekonania jej do siebie. Czy kobieciarza da się zmienić? Musicie przekonać się sami ✋

Z bohaterami związałam się emocjonalnie. Relacja Vanessy i Eliota zafunduje wam solidny wachlarz przeróżnych emocji. To dwójka osób, która pomimo początkowej niechęci i nieporozumień odkrywa w sobie coś, czego nie znaleźli jeszcze nigdy w żadnej innej osobie. To Eliot okazuje Vanessie wsparcie i zrozumienie oraz budzi instynkty, aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze, zaryzykować i otworzyć swoje serce na prawdziwą miłość. Pokochałam w nich tak wiele, przede wszystkim wzajemne docinki i to, jak świetnie rozumieli swoje poczucie humoru. To razem z nimi śmiałam się do łez, ale też płakałam z powodu złamanego serca.

Czy muszę wam mówić, że Autorka na tacy serwuje wam kolejnego genialnego męża książkowego, dla którego przepadniecie? Eliot zauroczył mnie z tak wielu powodów, ale najważniejsze było to, że jego miłość do Vanessy widać było we wszystkim, co dla niej robił. Wisienką na torcie jest osadzenie akcji na malowniczych ?, gdzie naszych bohaterów czeka nie tylko cały rollercoaster zawirowań sercowych, ale też wiele przygód pośród dzikiej natury.

Przy okazji zaznaczę, że to książka, która zawiera obrazowe opisy intymnych zbliżeń, które opisane są gustownie i z klasą. Iwona Jaworska sprawnie operuje językiem, co wpływa na szybkość czytania. Fabuła jest nietypowa, spójna, a narracja przedstawiona jest z dwóch punktów widzenia, co zawsze ubogaca opowieść. Uwielbiam takie rozwiązanie!

,,-Powiedz… - zniżam głos do szeptu - … czy czas goi rany? Ten ból kiedyś mija?
- Nie - odpowiada z brutalną szczerością. - Ale po jakimś czasie sprawia, że się do niego przyzwyczajasz”

Gorąco polecam 💜

Nie mogę się doczekać przeczytania kolejnego tomu tej serii!

Moje odczucia są identyczne jak po przeczytaniu pierwszej części 🤩🔥🔥
Bardzo dobra historia.

Moje odczucia są identyczne jak po przeczytaniu pierwszej części 🤩🔥🔥
Bardzo dobra historia.

☙ Dorobiłam się w te wakacje aż trzech mężów książkowych za sprawą jednej autorki. Da się? Oczywiście.. 🥹😁

☙ Choć inny szkot zdobył pierwsze miejsce mojego rankingu, to bohater Niezdobytej Twierdzy - Eliot idealnie wpasuje się na drugiej, ale jakże dla mnie ważnej pozycji. Ja już po 30 stronach "zamknięta" w grobowcu z bohaterami wiedziałam, że się od tej historii nie oderwę, dopóki nie poznam tych osobowości i ich wspólnej historii.

☙ W drugim tomie serii #edynburg poznacie Eliota i Vanesse.

Vanessa może i czasami nie działała zgodnie z rozsądkiem, ale jakie ona miała serce! Ogromne, pełne miłości, wsparcia i współczucia. Jak sobie coś obiecała- szła po trupach do celu. Nie patrząc na to, że zaraz może stracić pracę, albo co gorsza renomę, która i tak już była nadszarpnięta. Policjantka ale taka pełna pasji , cieszyła ją ta praca i dawała satysfakcję. Potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy? Vanessa na pewno pomoże. ;) Nie jest idealem, ale kto nim jest? ;p
Straciła przyjaciółkę i znowu mogłam się utożsamić z kolejną bohaterką wykreowaną przez autorkę.. ah jak ja ją momentami rozumiałam. 🥹 Mam wrażenie, że w każdej książce autorki jest cząstka moich doświadczeń, to dziwne ale piękne uczucie.

Eliot..pokręcony bohater, myślący głównie o kobietach wyjących się pod nim. Wolna dusza, korzystanie z życia to jego specjalność, ale w jakiś magiczny sposób nadal był słodki i sympatyczny. Miał swój magnez, który kusił i mnie. 😈 Jest mistrzem ciętej riposty,
a czasami miałam ochotę go po prostu zamordować..😆 Zdecydowanie originalny, świetnie wykreowany.

To kolejna książka autorki, która pokochałam za wszystko. Bohaterowie, fabuła, zwroty akcji. Wszystko ze sobą świetnie współgra.
Sarkazm oczywiście jest i to w dużych ilościach, ale ja to uwielbiam. To dodaje takiej pozytywnej energii i choć książka jest dość spora, to w ogóle się tego nie odczuwa. Wątek kryminalny porusza ważny temat i z ciekawością go śledziłam. Nie ma ani chwili na nudę. Relacja bohaterów jest dynamiczna. Przeczytałam całą serię i w każdej autorka pozytywnie mnie zaskoczyła swoimi pomysłami i tymi elektryzującymi emocjami między bohaterami. Chemia, napięcie, wszystko świetnie skonstruowane, tak aby czuć niepokój i z wielką niecierpliwością czekać na wielki wybuch!

Żal mi trochę, że to już koniec Szkotów, mają ciężkie charaktery ale jak już pokochają to nie ma zmiłuj. Cudowna seria. Cudowni bohaterowie.
I mam nadzieje, ze zaraz pojawi się kolejna książka autorki, bo już tęsknię za jej piórem.

Polecam, ciekawa historia z dużą dozą pikantnych scen i humoru

Polecam, ciekawa historia z dużą dozą pikantnych scen i humoru

„Niezdobyta twierdza” to historia młodej policjantki - Vanessy Wiliams i utalentowanego tatuażysty - Eliota Covilla. Pierwsze spotkanie tych dwojga miało miejsce w dość nietypowej scenerii, bo odbyło się na… cmentarzu w środku nocy. Jakby tego było mało - sytuacja zmusiła bohaterów do ukrycia się na dłuższą chwilę w ciasnym grobowcu. To zaciemnione miejsce, poczucie anonimowości oraz wymuszona bliskość sprawiły, że tych dwoje otworzyło się na siebie i wyjawiło sobie nawzajem kilka głęboko skrywanych sekretów. W końcu byli dla siebie kompletnie obcymi ludźmi, którzy mieli się już nigdy więcej nie spotkać, prawda? Okazało się, że los ma dla nich zupełnie inne plany. Jakie? Przekonacie się, sięgając po lekturę, którą ze swojej strony szczerze polecam. Kąśliwe dialogi głównych bohaterów były epickie i nieraz wywoływały u mnie głośne parsknięcia śmiechem. Prawie 600 stron tekstu pochłonęłam w jeden weekend i kompletnie tego nie odczułam! Ta historia wciągnęła mnie już od pierwszej strony. Cały czas działo się coś, co nie pozwalało mi oderwać się od lektury. Ta książka zawierała całkiem sporo niespodziewanych zwrotów akcji. Bardzo przyjemnie było się w pewnym momencie przenieść wraz z bohaterami na rajskie Malediwy. Na plus zasługuje również fakt, że relacja głównych bohaterów rozwijała się powoli, a na sceny zbliżenia trzeba było trochę poczekać. W książce zostały poruszone także trudne tematy dotyczące samobójstwa, skomplikowanych relacji rodzinnych oraz traumy z przeszłości. Znalazłam w niej sporo wartościowych cytatów, które sobie zapisałam. To była wspaniała przygoda. Będę ją miło wspominać i na pewno sięgnę po kolejne książki autorki.

[ Współpraca reklamowa - patronat - z Wydawnictwem Dlaczemu ]

Wylałam wcześniej swoje żale w opinii, którą LC mi nie dodało:( Napiszę tylko, że przesłanie książki polegające na "Idźcie w świat i się gzijcie/segzujcie z kim popadnie, a szczęśliwymi będziecie" jest słabe (jak ta książka). Tyle.

Dzisiaj trochę o książce, która, mimo, że jest romansem, a po ten gatunek nie sięgam zbyt często, zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

„Niezdobyta Twierdza" to idealny mix humoru, sarkazmu, konfliktów, miłosnych zawirowań i szczypty kryminału. Wszystko to okraszone świetnie poprowadzonymi dialogami i opisami, które napisane są ze smakiem. Widać, że autorka ma bogatą wyobraźnię, bo potrafiła mnie zaskoczyć nie raz i nie dwa. Postać Mii skradła moje serce, ale również kreacja pozostałych bohaterów zasługuje na słowo uznania. No i Eliot Covill, moje drogie, to niezły przystojniak, który pod maską beztroskiego faceta, skrywa miękkie serce 😉.

Mój entuzjazm trochę jednak opadł w drugiej połowie książki, ale na szczęście autorce udało się nadrobić ten chwilowy spadek zainteresowania. To książka, przy której z pewnością będziecie się dobrze bawić, poruszy Wasze serca, a emocje bohaterów, staną się Waszymi. Mimo swojej objętości, czyta się ją bardzo szybko. Tak więc nie czekajcie i czytajcie, bo naprawdę warto ❤️.

2049

Książka "Niezdobyta twierdza" Iwony Jaworskiej to drugi tom cyklu "Edynburg".
Poznajemy bliżej Eliota, młodszego z braci, który jest tatuażystą, lekkoduchem z wielkim ego i kobieciarzem, który przebiera i wybiera różne kobiety na jedną noc.
Przypadkowo spotyka pewną kobietę. Jednak ich drogi rozchodzą się. Zbieg okoliczności sprawia, że trafiają na te same wakacje marzeń, na których zamierzają odetchnąć.
Pióro autorki jest lekkie i przyjemne. Czytając ebooka miło spędziłam czas.

Książka "Niezdobyta twierdza" Iwony Jaworskiej to drugi tom cyklu "Edynburg".

Eliot i Vanessa. Co tam się działo 🙈

Eliota poznajemy w "Szklanej Fortecy" i mimo kilku lat, które upłynęły Eliot nie bardzo się zmienił. Nadal lubi jednonocne przygody i nie ma zamiaru dać wepchnąć się pod pantofel (przy okazji dowiadujemy się co u Oliwii i Kenneta😉)

Jednak pomimo całej tej swojej beztroski, Eliot jest po prostu słodki (nie przesłodzony i tak wiem, że o facetach nie mówi się, że są słodcy 😁). Do tego jego poczucie humoru wywoływały u mnie niekontrolowane ataki śmiechu.

Z Vanessa poznają się w dość nietypowych (bardzo) warunkach a tajemnicza dziewczyna nie chce wyjść mu z głowy. I tutaj niespodzianka, z Nessi nie będzie tak łatwo jak zawsze. Tylko czy to zniechęci młodszego z braci Covill?

Po raz kolejny powiem, że żałuję, że chłopaki tak długo na mnie czekali na półce.

Książka była nieodkladalna. Zabawne dialogi. Wydarzenia, które prowadzą nie jeden raz do wybuchu. Iskry, między głównymi bohaterami. Charakterna Nessi i wcale nie mniej charakterny Eliot.
Wszystko rozwija się powoli, ale nie nudno. Tu się dzieje zdecydowanie dużo (koniec 30-stego rozdziału pozostawię bez komentarza 😉).

Czy pewien wyjazd zmieni życie obojga? I jakie będą tego wszystkiego konsekwencje?

Tego Wam już nie powiem, ale proponuję, żebyście się przekonali sami. A wręcz do tego zachęcam😉

Eliot i Vanessa. Co tam się działo 🙈

• Polscy autorzy