Granite Hills tom I. Księga krwi

Okładka książki Granite Hills tom I. Księga krwi Anna Leokadia
Okładka książki Granite Hills tom I. Księga krwi
Anna Leokadia Wydawnictwo: Amare Cykl: Granite Hills (tom 1) fantasy, science fiction
Granite Hills (tom 1)
Amare
2024-02-21
2024-02-21

Powieść młodzieżowa w klimacie dark academia, z dodatkiem sił nadprzyrodzonych. Po korytarzach szkoły Granite hills chodzą nie tylko ludzie, ale również stworzenia zrodzone z nocy… Tak dobrze myślicie wampiry, a sama szkoła nie jest zwykłą placówką, to miejsce skrywa wiele tajemnic i to my je odkryjemy, wraz z główną bohaterką Candice Campbell.

Candice trafiła do liceum w Pensylwanii po nieszczęśliwym zdarzeniu, które skutkowało usunięciem z poprzedniej placówki. Tym razem słodki uśmiech i zapewnienia dziewczyny o swojej niewinności spełzły na niczym a rodzice postanowili odciąć ją od “złego” towarzystwa i umieścić w szkole dla dzieciaków z problemami.
Niestety nowa szkoła okazuje się czymś zgoła innym, co nie przypada dziewczynie do gustu, w dodatku zaczyna podejrzewać, że nie wszyscy uczniowie i nauczyciele są ludźmi.

Cóż to była za historia!! Wręcz nie potrafiłam się od niej oderwać. Już zapomniałam jak bardzo kocham klimat szkół i nadprzyrodzonych istot. Autorka ma bardzo lekkie pióro, a język którym się posługuje jest prosty, imiona bohaterów też nie są jakoś bardzo skomplikowane, co pozwala nam w mgnieniu oka ogarnąć, kto, kim jest. I chociaż główna bohaterka wkurzała mnie bardzo często, to i tak jest to historia godna uwagi.

Bardzo polecam i z wielką przyjemnością sięgnę po drugi tom.

Candice trafiła do liceum w...

„Granite Hills. Księga krwi” to pierwszy tom z serii młodzieżowej, która utrzymana jest w dość tajemniczym i fantastycznym klimacie.

Fabuła została bardzo ciekawie przedstawiona, akcja jest sprawnie poprowadzona, a styl Autorki jest lekki oraz przyjemny przez co tak naprawdę przez tom 1 przeleciałam jak burza i odrazu sięgnęłam po kolejny. Podczas lektury towarzyszyło mi pełno emocji spowodowanych nie tylko tym, że mogłam poczuć się jak za nastoletnich czasów, ale przede wszystkim ogromnie wczułam się w akcję i to co Autorka przygotowała dla Candice. Zwroty których kompletnie się nie spodziewały mocno potrafiły mnie zaskoczyć, ale i lekko namieszać w życiu głównej bohaterki.

Candice to postać z krwi i kości. Dziewczyna zachowuje się jak typowa nastolatka - kombinuje, obmyśla plany ucieczki, przeżywa rozstanie ze swoim chłopakiem, a targające nią emocje to taki prawdziwy kalejdoskop młodzieńczej burzy hormonów. Jedna co się dziwić skoro sytuacja zmusiła ją do zmiany szkoły, gdzie była „kimś”, a teraz miała stać się „nikim”. W dodatku odkrywa, że Granite Hills to wcale nie jest zwyczajne miejsce dla młodzieży sprawiającej problemy.
Reszta postaci także została ciekawie wykreowana i są oni autentyczni. Autorka zadbała o to, aby każdy wykazał jakieś emocje i nie mógł zostać odebrany nijako.

Samo zakończenie książki… kompletnie się tego nie spodziewałam i cieszę się, że odrazu mogłam sięgnąć po kolejną część i zaspokoić swoją ciekawość.

„Granite Hills. Księga krwi” to świetna książka młodzieżowa, która pozwala oderwać się od codziennych trosk i przenieść się w zupełnie inny świat. Serdecznie 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

Lekka i przyjemna młodzieżówka, troszkę w klimacie zmierzchu. Dobrze poprowadzona fabuła, ciekawi bohaterowie. Styl Autorki przypadł mi totalnie do gustu, to sprawiło, że w oka mgnieniu dotarłam do zakończenia. A zakończenie.. Tego się nie spodziewałam. Autorka mocno mnie zaskoczyła. Polecam.

Candice nie należała do spokojnych nastolatek, ale to co stało się w jej szkole, to było przegięcie, którego ona się nie dopuściła - została wrobiona, i to w narkotyki. Wydalenie ze szkoły nie przyniosło nic dobrego. Rodzice szybko znaleźli dla niej nową szkołę, jednak aż 4 godziny drogi od jej domu. Nie było jej to na rękę, ponieważ to tutaj miała znajomych, chłopaka i swoje życie. Nowa szkoła, pełna zagadek, niedomówień i dziwnych sytuacji, pobudza w dziewczynie chęć ucieczki jak najdalej. Dzieją się tam rzeczy, które wywołują ciary na plecach. Czy dziewczyna odnajdzie się w nowej, pełnej tajemnic i nadnaturalnych sił szkole? Jaki plan mają na nią nowi nauczyciele?
—————
Stwierdzam, że warto było udać się w świat nadnaturalnej mocy i tajemnic, które zaczęły dziać się w życiu bohaterki i jej nowych przyjaciół. Historia świetnie wymyślona i choć pierwsze strony były dość „oklepane”, tak z każdym rozdziałem chciałam znać więcej szczegółów. Ciekawie stworzone postacie, które intrygują, dodatkowo pobudzają wyobraźnię, zwłaszcza że wchodzimy w świat wampirów, wilkołaków i innych tworów. Idealnie są też w niej opisane odczucia i pomysły nastolatek. Cieszę się, że sięgnęłam po coś nowego, a zakończenie tego tomu zdecydowanie pobudziło moją ochotę na kolejny.

„Granite Hills. Księga krwi” to pierwszy tom książki rozpoczynający cykl Grante Hills, ostatnio częściej sięgam po książki, w których jest motyw akademii, czy szkoły z internatem, innej placówki, do której bohaterowie zostali zmuszeni, aby tam się pojawić. Nikt nie wybiera takiego miejsca sam, zazwyczaj nie ma się wyboru i musi się zebrać w sobie, aby przetrwać. Bohaterka trafia do miejsca dla problematycznej młodzieży, takiego miejsca, które jest odcięte od świata, a wszystko przez to, że miała coś, czego nie powinna. Byłam ciekawa wizji Anny Leokadii tej tajemniczej szkoły, czy mimo wszystko zachęci mnie i wpłynie na rozważania chęci uczęszczania do niej? Chętnie sięgnęłam po tą powieść, pomimo tego, że niewiele o niej wiedziałam, może tak było lepiej? Czy można wpaść w jeszcze większe tarapaty, tam, gdzie powinno się z nich wychodzić?
Główną bohaterką książki autorstwa Anny Leokadii od tytułem „Granite Hills. Księga krwi” jest Candice Cambell, sympatyczna dziewczyna, która wpadła w nieoczekiwane kłopoty. Ktoś podrzucił do jej torby narkotyki, ewidentnie chcąc się jej pozbyć, zgodnie z tym założeniem dziewczyna została wydalona ze szkoły. Jej rodzice nie mogli sobie pozwolić na to, aby zakończyła się jej edukacja, więc postanowili wysłać ją do innej placówki. Granite Hills to miejsce, do którego trafia młodzież z problemami, jednak realia tam panujące są trudne. Candice tęskni za swoimi przyjaciółmi, chłopakiem, co wpływa na jej samopoczucie. Zaczęła dostrzegać, że to miejsce jest dziwne, dzieją się w nim niepokojące rzeczy, czy istoty nadprzyrodzone istnieją naprawdę? Kim jest dyrektor tej placówki? Czy Ezra De Vymonte poskromi jej charakterek? Jakie rodzinne tajemnice odkryje Candice?
„Granite Hills. Księga krwi” to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, mam jednak nadzieję, że nie będzie ostatnie, ponieważ w swojej powieści udało jej się stworzyć intrygujący świat, który chętnie zgłębię. Sama główna bohaterka jest zwyczajną nastolatką, która trafia do miejsca, które niespecjalnie do niej przemawia. Jest bardzo uparta, ma niewyparzony język, to sprawia, że często wpada w kłopoty. W książce znajdują się elementy humorystyczne, sprawiające, że się uśmiechałam, ale także takie, które wbijały mnie w fotel, jak zakończenie. Mam nadzieję, ze na kontynuację tej historii długo nie przyjdzie nam czekać, bo chciałabym się dowiedzieć, co dalej zaplanowała dla bohaterów autorka. „Granite Hills. Księga krwi” zabiera czytelnika w bogato wykreowany świat, w którym można natknąć się na wampiry, wilkołaki, czy czarownice. Autorka zadbała o to, żebym ciekawiła się każdą chwilą, w której przebywałam w Granite Hills. Przygotujcie się na niebezpieczeństwo i tajemnice, które trzeba rozwiązać.

Zwykła szkoła z internatem?
O takiej, nawet się Candice nie śniło.

Po felernych wydarzeniach, jakie zostały zrzucone na barki nastoletniej Candice, dziewczyna w ramach pokuty zostaje odesłana do szkoły z internatem.
Jej codzienność legła w gruzach, a przyszłość maluje się w niezbyt ciekawych barwach. Wszystko, co ją spotyka niesie ogrom konsekwencji, a te... stawiają ją tuż przed drzwiami do Granite Hills.

Pozornie zwykła szkoła już od pierwszego dnia daje dowody na to, że ze słowem "normalność" ma niezbyt wiele wspólnego.
Cóż, dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, w jaką paszczę lwa trafiła - a może nawet niekoniecznie przysłowiowego lwa.

Za każdym rogiem czają się istoty nie z tego świata, a przekąski w postaci krwistoczerwonych napojów, znajdują się na wyciągniecie ręki.
Jednak czy to wszystko?
Z całą pewnością nie, a zdolność Candice to pakowania się w kłopoty osiągnie w tym miejscu apogeum.

To było iście odświeżające! Powrót do świata wampirów oraz innych stworzeń, które z magią mają wiele wspólnego, zawsze jest miłym doświadczeniem.
Dostałam kawałek bardzo przyjemniej młodzieżówki, z wątkiem romantycznym i bardzo wiarygodną główną postacią!
Zachowania Candice były tak ludzkie, że momentami wiedziałam, że zrobiłabym dokładnie tak samo - ucieczki, kombinowanie, pomysły rodem ze szkoły średniej.
Zabawa była przednia i mam nadzieję, że dane mi będzie sięgnąć po drugi tom!

Zwykła szkoła z internatem?
O takiej, nawet się Candice nie śniło.

Początek był sredni, ale z każdym rozdziałem moje zaciekawienie rosło, I kurcze muszę stwierdzić że spodobała mi się ta książka a przez zakończenie jestem ciekawa kolejnego tomu

Wyrzuć z piernika długopis. W Granite bardziej przyda ci się osikowy kółek.

To fatalne uczucie, gdy nikt ci nie wierzy. Gdy wszyscy mają cię za winną, choć mija się to z prawdą.

Tego doświadczyła Candice. Nikt nie dał się przekonać, że marihuana w jej torbie nie należy do niej, że została jej tam podrzucona przez kogoś innego. Nikt jej nie wierzy. O choć nie jest winna musi ponieść konsekwencje, jakimi są wyrzucenie ze szkoły.

I tak dziewczyna musi znaleźć nowe liceum, ci okazuje się bardzo proste. Jest to palcówka dla dzieciaków z problemami w Granite Hills.

Pierwszym problem jest rozłąka z chłopakiem i przyjaciółmi z danego liceum. Jednak za nic nie przypuszczała, że drugi problem będzie o wiele poważniejszy i bardziej zaskakujący. Nagle na głowie na rodzinnej sekrety, wampiry, i czarownicy a także śmierć. Co tu się dzieje?

Jak ja się cieszę, że historie o wampirach znowu stały się podobne. Mamy tutaj intrygujący tytuł jak i okładkę, nawet niebanalną fabułę. Bardzo podoba mi się połączenie wampir i szkoły średniej. Ciekawe są też sekrety i całe to napięcie. Ciekawa książka.

Wyrzuć z piernika długopis. W Granite bardziej przyda ci się osikowy kółek.

Candice zostaje wyrzucona z liceum Willow Oak. Zawiodła rodziców, którzy musieli wziąć sprawy w swoje ręce - wybrali dla niej nową szkołę i natychmiast przetransportowali tam córkę. Masywny budynek Granite Hills wzbudza respekt, ale fakt że to szkoła o zaostrzonym rygorze, w której znajdują się uczniowie z dużymi problemami nie napawa Candice optymizmem. Panują tutaj dziwne zasady, na dodatek nauczyciele są bardzo młodzi. Gdy dziewczyna natrafia na hektolitry krwi w szkolnej chłodni - planuje ucieczkę z tego piekła.

Z dokładnością poznacie przemyślenia głównej bohaterki. Targają nią emocje, ale w tej sytuacji nie jest to niczym dziwnym. W poprzedniej szkole była kimś - tutaj jest nikim. Plan zemsty opanowuje jej umysł, ale nauka w nowym miejscu skutecznie gasi jej zapał. Candice ma mocny charakter, ale czasami postępuje lekkomyślnie, a w niezręcznych momentach jej odzywki zahaczają o dziecinne tony - jednak bohaterka potrafiła mnie także rozbawić. Zawiera przyjaźnie i będzie musiała poradzić sobie w sercowych rozterkach - a nie tak łatwo jest ukryć swoje uczucia.

Sam pomysł na fabułę przyciąga! Kiedyś zaczytywałam się w książkach o wampirach i innych nadnaturalnych stworzeniach. Wspomnienia wróciły więc nic dziwnego, że kończąc jeden rozdział chciałam od razu zaczynać kolejny. Zasady panujące w tym świecie są inne, intrygujące i ciekawie się je odkrywa. Chociaż wszystko podane jest w bardzo lekkiej formie.

Zakończenie zaskakuje i zostawia czytelnika z wieloma pytaniami - jestem bardzo ciekawa, co stanie się w kolejnym tomie! 🩸

Historia o wampirach, nadprzyrodzonych mocach z nutką nieprzyzwoitego romansu… Rzadko kiedy sięgam po fantastykę lecz ta spełniła moje wszystkie oczekiwania.
Od pierwszych stron poczułam więź główną bohaterką- Candice. Zauważyłam, że jeśli chodzi o jej zachowanie, to mamy wiele wspólnego, dlatego szybko znalazłam bezpieczną przestrzeń w tej historii.
Szkoła z internatem w której urzędują wampiry, to miejsce, które posiada wiele tajemnic oraz zagadek. Oczywiście, żeby nie było tak prosto, świat wampirzy zadbał o to, aby Candice się nie nudziła, a my wraz z nią.
Przyjechać pomiędzy bohaterami- Candice, Celeste oraz Londonem jest zdecydowanie moją ulubioną. Ich poczucie humoru, żarty oraz zaufanie, którym się darzą jest dla mnie czymś zjawiskowym.
Świat pełny zagadek i tajemniczych niespodzianek mnie oczarował. Tak samo jak dyrektor placówki- Ezra De Vymont. Jego troska nad pewną uczennicą była urocza… Muszę też wspomnieć, że od tego czasu, gdy przeczytałam o tej historii, nie mogę pozbyć jej się z głowy. Stała się ona moim „roman empire”.
Historia Candice i Ezry jest zdecydowanie nadzwyczaja I nie do niezapamiętania. To, w jaki sposób autorka opisała ten cały świat i bohaterów też mnie zachwycił. Ich dialogi czy nawet emocje były jak dla mnie opisane bardzo dobrze.

Szkoła z...

• Nowe serie