Gamerka 2. Gra o wszystko

Tak bardzo, bardzo, bardzo lubię styl pisania Kasi Wycisk! Wszystko jest takie lekkie i swobodne, a zarazem dosadne i trafiające prosto w serce... Kasia pięknie pisze o emocjach i uczuciach swoich bohaterów, a ja z zapartym tchem śledzę ich losy.

Jestem totalnie oczarowana nawiązaniami do mojej ukochanej bajki “Alicji w Krainie Czarów”. Kilian i Wiki rozmawiający ze sobą cytatami z tej powieści to coś naprawdę pięknego : )

W tym tomie jest bardziej nerwowo, sytuacja między Wiktorią a Kilianem jest naprawdę napięta i z czystym sumieniem mogę napisać, że dosłownie nie mogłam oderwać się od tej historii. Gdyby doba była dłuższa z pewnością udałoby mi się przeczytać tę książkę w jeden dzień : )

Wiki stała się jedną z moich ulubionych bohaterek literackich. Musi na każdym kroku stawiać czoła trudnościom w bezwzględnym, męskim świecie e-sportu, a do tego walczy jak lwica o swoją relację z Kilianem i o jego zdrowie psychiczne. Jestem pełna podziwu dla jej determinacji i uporu.

Duży plus dla Kasi za poruszenie trudnego tematu jakim jest schizofrenia. W pewnym momencie pękło mi serce przez to, jak potoczyły się losy jednej z moich ulubionych postaci drugoplanowych. Rozumiem jednak, dlaczego Kasia tak pokierowała losami Alicji. Dzięki temu cała problematyka chorób psychicznych wybrzmiała jakoś tak... mocniej i dosadniej.

Na sam koniec chciałabym wspomnieć o tym, że oba tomy Gamerki to jedne z najpiękniejszych książek w mojej biblioteczce i nie mogę przestać podziwiać ich cudownie malowanych brzegów : )

“Gamerka 2. Gra o wszystko” to godna kontynuacja historii Wiktorii i Kiliana, a zakończenie to wprost wisienka na torcie całej historii!

Nie mogę się doczekać, kiedy w moje ręce wpadną kolejne dzieła Kasi Wycisk 😊

Współpraca z Katarzyną Wycisk

Dziewczyna w świecie e sportu ? Wiktoria już zmierzyła się z ogromnym hejtem, że dziewczyny nie powinny grać w fife. Dlatego postanowiła założyć maskę WhiteRabbita i nagrywać streamy, nie pokazując nikomu kto kryje się pod maską. Wiktorii w końcu udaję się dostać na mistrzostwa Polski, gdzie będzie musiała zmierzyć się z MadHatterem, którego jest wielką fanką.

Kilian aka MadHatter, jeszcze nie wie co czeka na jego drodze, w hotelu spotyka Wiktorię, która od pierwszych minut go zauroczyła, ale co z WhiteRabbitem? Przecież Killian nie wie, że te dwie osoby to tak naprawdę jedna. A jaki mroczny sekret skrywa Killian ?

Jako osoba, która również czasami lubić chwycić za pada, świetnie się bawiłam przy tej Dylogii! Kasia znowu nas zaskakuję świetnym reserchem! Uwielbiam w tej historii, że fabuła daje nam również świetny rozwój postaci męskiej, nie tylko damskiej. Jeśli potrzebujecie oderwać się od rzeczywistości to wkraczajcie w świat Gamerki, która ma świetnie nawiązania do Alicji w Krainie czarów !

Oczywiście chyba nie muszę wspominać o tym jak pięknie jest ta książka wydana ? Barwione brzegi, art na czołowej stronie, cudowna okładka oraz ukryty tekst, który pokazuję się pod światłem UV!

Kilian aka...

Cudowna książka <3 Porusza tematy, których raczej nie spotykałam do tej pory. Jest nieszablonowa.
Polubiłam tych bohaterów. Z łatwością ich rozumiałam.
"Gamerka" to nie tylko gra i zabawa. To opowieść o mroku i świetle, który jest w każdym z nas.
Książka Kasi Wycisk porusza wiele trudnych tematów.
Jest ważna, mądra, wartościowa, potrzebna.
Zdecydowanie polecam ^^

Polubiłam tych bohaterów. Z łatwością ich rozumiałam.
Książka Kasi Wycisk porusza wiele trudnych tematów.
Jest ważna, mądra, wartościowa, potrzebna.
Zdecydowanie polecam...

Część drugą oceniam nieco niżej. Dalej mocno wciągająca, przeczytałam ją w rekordowym tempie, jednak moim zdaniem niektóre wątki mogłyby być trochę bardziej rozwinięte. Dość dużo dzieje się w tym tomie i mam wrażenie, że przepływa się przez to zbyt szybko.

"Gamerka. Gra o wszystko" - 2 tom cyklu Gamerka - Katarzyna Wycisk
9/10

Po tym jak zakończył się pierwszy tom byłam niezwykle ciekawa, ale też miałam w sobie obawy jak potoczą się dalsze losy Wiktorii i Kiliana. To też nie od razu zabrałam się za czytanie Gamerki 2. Jednak gdy już nadszedł ten moment, wsiąknelam w ten wykreowany przez autorkę świat.

Nie będę się rozwodzić nad szczegółami, jednak zapewnić Was mogę, iż jest to doskonale napisana kontynuacja, pełna napięcia, emocji, wrażliwości od której oderwać się nie mogłam. Ta książka pochłania czytelnika bez reszty, jak pochłonęła Alicję kraina czarów. Tą książkę pochłania się na jednym wdechu.
Ta książka również jest przykładem, że romans nie jest tylko romansem, jest czymś więcej, a przemycane przez autorkę choroby i inne trudne tematy dodają jej historiom głębi. To jest jakby inny wymiar.

Nadal mamy tu e-sport, który torzarzyszy bohaterom na codzień i z którym są silnie związani. Jednak to co jest tu kluczowe, co wysuwa się na pierwszy plan to choroba psychiczna, ale też motyw gw@łtu. Cieszę się że Kasia poruszyła oba problemy.
Jeśli chodzi o ten drugi problem to zwykle słyszy się, że to kobiety doświadczają tego przykrego faktu. Tu jednak role się odwróciły i doczynienia mamy z gw@łtem, którego dopuściła się kobieta. Możemy zobaczyć jak bardzo jest to traumatyczne dla mężczyzny.
Kasia w niezwykle realny i dokładny sposób pokazała z jakimi emocjami wiąże się jedno i drugie. Jak bardzo choroba czy przepracowywanie traumy ma oddziaływanie na nas samych, na otoczenie i jak bardzo potrafi być destrukcyjne. Jak ważne jest wsparcie i pomoc bliskich.

Jestem pod wrażeniem fabuły, kreacji bohaterów, tego jak na nowo rozwijała się ich relacja, ogólnie pomysłowości autorki i tego jak rzetelnie i z precyzją opisała nie tylko świat gamingu, ale też schizofrenie, wątek psychologiczny oraz konsekwencje tego co przydarzyło się Kilianowi.

Nie wspominając już o tym jak pięknie jest ta historia wydana. Jeśli miałabym wybrać top najładniej wydanych książek jakie mam w swojej biblioteczce to Gamerka byłaby na pewno w czołówce.

Oczywiście polecam 🎮

"Gamerka. Gra o wszystko" - 2 tom cyklu Gamerka - Katarzyna Wycisk
9/10

Nie będę się...

• Postanowiłem wyjść ze swojej strefy komfortu i napisać opinię na temat tej książki, bo porusza tak istotny i trudny temat, że nie mogłem przejść obok niej obojętnie, odsłuchać i zapomnieć.

• Autorka w swojej książce porusza tak wiele ważnych kwestii i są one tak rzetelnie i dobrze przygotowane, że mam wrażenie, iż to nie one są tłem romansu, a romans i e-sport jest tłem dla tematu przemocy i chorób psychicznych.

• Jeśli chodzi o samą książkę to słuchałem jej w audiobooku i lektor wcielający się w postać Kyliana to było coś niesamowitego. To jak fantastycznie oddał emocje tego bohatera, jego uczucia- zarówno te pozytywne jak i negatywne było fantastyczne. Jego spokojny, melancholijny głos potrafił skupić całą moją uwagę i wbić w fotel.

• Największą siłą w tej powieści nie jest wątek romantyczny i spicy sceny, a emocje jakie im towarzyszą w kluczowych momentach. Autorka świetnie to podkreślała i nawet taki stary cynik i przeciwnik "mechaniczności" aktów seksualnych jak ja to docenia. Mam nieodparte wrażenie, że nie one były najważniejsze dla autorki i dlatego całość wyszła tak świetnie.

• Jedyne do czego mogę się przyczepić to przygotowanie audiobook'a. Było bardzo cicho, więc słuchanie go podczas spaceru było uciążliwe, a wręcz niemożliwe. (Testowałem inną książkę na tych słuchawkach i było dobrze 🤷) Dodatkowo, przejścia między rozdziałami były strasznie szybkie i takie...rwane. Poza tym było w porządku. Edit. Podobno głośność została już poprawiona.

współpraca reklamowa @katarzynawycisk @daniel wycisk 💜

„- Gdzie jesteś, Alice?
- Za daleko.
- Nie możesz wrócić?
- Nie znam drogi powrotnej.”

Wystarczyła jedna noc, aby strącić Kiliana do Krainy Czarów. Gdzie jest jawa, a gdzie sen? Co się wydarzy, gdy zamknie oczy? Czy znalazł się po drugiej stronie lustra? Kilian, podążaj za najsilniejszą z figur na szachownicy…

Druga część “GAMERKI” robi nam sieczkę z mózgu, co tu dużo mówić. To trzeba przeczytać, żeby zrozumieć ten duszny klimat zagubienia. Byłam tak mocno skupiona na przeżyciach Wiki i Kiliana, że dla mnie FIFA była tylko otoczką wśród walącego się życia bohaterów. Kasia kolejny raz nam pokazuje, że jest mistrzynią emocji, uwielbiam jej pióro. Jeszcze raz gratulacje zrobienia tak porządnego researchu odnośnie choroby. „GAMERKA 2” zmiotła mnie z planszy.
Pierwszy tom kończy się w momencie, w którym zaczyna się najmocniejsza jazda. Bałam się i jednocześnie nie mogłam się doczekać, żeby wiedzieć jak Kasia pociągnie temat dalej… I zrobiła to, czego oczekiwałam. Utrzymała moje napięcie i ścisk w klatce piersiowej przez prawie całą książkę. Klimat mocno się udzielał, zaopatrzcie się w tlen, bo w niektórych momentach możecie zapomnieć o oddechu. Opisywane przez Kasię odczucia i myśli Kiliana mocno wnikały w mój umysł, było niekomfortowo, ale lektury nie dało się odłożyć! Czym on zasłużył na to wszystko?

“- Gdy znów otworzę oczy, Ty tutaj będziesz, prawda? - pytam, muskając ustami jej słodkie wargi.
- Zawsze. I nigdy nie pozwolę ci utonąć w morzu własnych łez.”

Demony przeszłości, brak poczucia rzeczywistości, brak jakiejkolwiek kontroli, uwięzienie we własnym umyśle.. Było mocno. A w tym wszystkim Wiki - straszliwie było mi jej szkoda, jednak niezmiernie ją podziwiam za determinację i siłę. Kasia wykreowała najmocniejszą kobiecą postać ever! Śmiałam się, żeby za chwilę uronić łzę (a w pewnym momencie krztusić się płaczem) lub okropnie się wkurzyć.
Bohaterowie “GAMERKI” to ludzie z krwi i kości, szybko się do nich przywiązałam i bardzo mi przykro, że to już koniec ich historii.
Ta dylogia jest wyjątkowa. Nie znajdziemy w niej utartych schematów. Tu nawet nie wieje świeżością, tylko szaleje huragan zaskoczenia, emocji i kreatywności.
Jestem już parę dni po lekturze i dreszczyk dalej pozostał. To była zdecydowanie mocniejsza, mroczniejsza i cięższa część. Solidne 10/10 💜

współpraca reklamowa @katarzynawycisk @daniel wycisk 💜

„- Gdzie jesteś, Alice?
- Za daleko.
- Nie możesz wrócić?
- Nie znam drogi powrotnej.”

Druga...

Gamerka to tak dobra książka, nie tylko pod względem tego jak świetnie została przedstawiona gra FIFA, jej zasady oraz świat e-sportu, ale przede wszystkim przez miłość Wiki i Kiliana. Ich postacie są silne, a ich uczucie można było odczuć czytając Gamerkę.
Podczas przygody z drugim tomem towarzyszy ból i smutek, oraz ciarki na plecach spowodowane mrokiem, który w każdej chwili chcę dopaść Kiliana. W tym wszystkim wspaniała postać Wiki, która kocha Kiliana na zabój i nie pozwala by cokolwiek złego mu się przydarzyło.
Gamerka kończy się tak jak każdy fan tej dylogii sobie życzy. Nic nie jest w stanie przezwyciężyć miłości tych dwojga.

2 tom „Gamerki” był jedną z książek, na które czekałam najbardziej. Pierwszy na prawdę mi się podobał, ale jednocześnie zostawił mnie z niemym krzykiem na ustach (zakończenie prosiło się o natychmiastową kontynuację). W końcu dostałam dalsze losy Wiki i Kiliana i na nowo mogłam wkręcić się w ich pogmatwany, ale pełen pasji i uczuć świat.

Uwielbiam styl pisania autorki. Przez każdą jej książkę po prostu się płynie - nie ważne czy to fantastyka czy, jak w tym przypadku, obyczajówka. Kiedy pierwszego dnia usiadłam z zamiarem przeczytania pierwszych 50 str, ostatecznie przeczytałam ich 150!

Muszę przyznać, że bałam się tej kontynuacji. Miscomunication nie należy do moich ulubionych wątków, jednak tutaj zostało to dobrze wyjaśnione. Choć pod koniec 1 części nie do końca rozumiałam zachowanie Kiliana, w 2 zostało ono wyjaśnione tak, że nawet jego upór w unikaniu i niewyjaśnianiu Wiktorii sytuacji zaczynał mieć sens.

Mówiąc o Kilianie… moje odczucia co do niego to była istna sinusoida. Właściwie nadal nie wiem co mam o nim myśleć. Nie zrozumcie mnie źle - uwielbiam bohaterów, którzy nie są jednolici. Kilian jest postacią, której jednocześnie nie da się lubić i nie da się NIE lubić. Przeczytacie - zrozumiecie.

Właściwie moim jedynym „ale” są SMUTne sceny. Były dobrze napisane - jak już wspomniałam autorka ma świetny warszatat. Po prostu ja chyba za nimi nie przepadam, a w tym tomie trochę ich było. (To nie minus, tylko moje upodobania - jeśli lubicie 🌶️🌶️ sceny, te na pewno Wam się spodobają).

Prawie bym zapomniała. W tym tomie jeszcze bardziej niż w pierwszym wspomniana jest schizofrenia. Przyznam, że poruszenie tak ważnego tematu (razem z chodzeniem na terepie) to ogromny plus tej książki!

W każdym razie jeśli lubicie motyw esportu, który tutaj jest naprawdę ważny i jednocześnie świetnie prowadzony + romans i MOTYW ALICJI W KRAINIE CZARÓW - przeczytajcie - to coś dla Was!

Uwielbiam styl pisania autorki....

Jeszcze nigdy nie spotkałam książki, której treść poruszałaby tyle ważnych i przede wszystkim trudnych tematów życiowych jakimi są choroba schizofrenia oraz wykorzystanie seksualny mężczyzny, a tak że tego, iż skorzystanie z pomocy specjalisty, by uporać się z męczącymi demonami wcale nie jest oznaką słabości. Drugi tom, moim zdaniem zdecydowanie lepszy od pierwszego. Motyw książki, cytaty z Alicji w Krainie Czarów dodawały książce niezwykłego klimatu, swojskiego znaku rozpoznawalnego, ponadto fabuła związana z światem e-sportu, niespotykana jak dotąd w książkach, które czytam sprawiła, ze w tym roku ta książka skradła moje pierwsze 10⭐️. Polecam!

• Romans