Zamiana. Oszukać Brama Larsena

Okładka książki Zamiana. Oszukać Brama Larsena Karolina Żynda
Okładka książki Zamiana. Oszukać Brama Larsena
Karolina Żynda Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Zamiana (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zamiana (tom 1)
NieZwykłe
2024-02-07
2024-02-07

Uwaga! Książka konczy sie cliffhangerem 😒

Fajna! Przyjemnie sie słuchało (uwielbiam ta lektorkę!!!),fajna fabuła, taka nieskomplikowana 😉 Polubialam Wren a Alyssa to glupia pinda. Brama tez polubialam, chodz kompletnie nie kumam jego podejscia do rozwodu. No idiota jakich mało! Z checia siegne po 2 tom :)

Uwaga! Książka konczy sie cliffhangerem 😒

"To nie jest koniec naszej historii, tylko zakończenie jednego rozdziału."
"Zamiana. Oszukać Brama Larsena" to pierwszy tom serii o tym samym tytule.
Co byście zrobili, jakbyście się dowiedzieli, że macie bliźniaka/bliźniaczkę?
Historia Wren to moje pierwsze spotkanie z twórczością Karoliny. Długo do tej książki mnie nie trzeba było namawiać, wystarczył mi sam opis i już widziałam, że przepadnę dla tej historii, chociaż gdzieś z tyłu głowy miałam miałam obawy, że mogę się rozczarować, że za wcześnie się nią "podjarałam". Jednak moje pierwsze przeczucie było trafne. Ta książka byłą niesamowita!
"Zamiana. Oszukać Brama Larsena" to zabawny romans, z nutą pikanterii, który na przemian mnie bawił, by zaraz rozpalić moje policzki do czerwoności. Wiele razy uśmiechałam się, czytając to jak przekomarzali się bohaterowie. Humor nie wydawał się wymuszony, a Wren i Bram sprawiali wrażenie jakby byli prawdziwi i łatwo było ich polubić. Chociaż Bram to taki typ faceta, którego na początku się nie do końca lubi (przynajmniej ja miałam do niego mieszane uczucia),by później, z każdym kolejnym rozdziałem, móc się nim zachwycać. Wren to taka trochę szara myszka, która od samego początku mnie do siebie przekonała. Podsumowując... Z tą dwójką nie ma miejsca na nudę! Ale jest jeszcze Alyssa... Jak ja jej nie cierpię! I jeszcze to zakończenie... Karolina! No ja się nie zgadzam. A jeżeli już tak chcesz się bawić, to poproszę drugą część na wczoraj.
Bardzo podobała mi się ta historia i już nie mogę się doczekać kontynuacji. Nie chciałam, żeby ta książka się skończyła! To jedna z tych historii, która całkowicie pochłania i nie pozwala oderwać się od rzeczywistości. Było zabawnie, gorąco i dokładnie tak, jak miałam na to w tamtym momencie ochotę. Powieść Karoliny, to książka którą wszyscy miłośnicy romansów powinni mieć na półce. Jestem pewna, że będziecie nią tak samo zachwyceni jak ja. A ja teraz powinnam lecieć i nadrobić resztę książek autorki, bo coś czuje, że również mi się spodobają.

"To nie jest koniec naszej historii, tylko zakończenie jednego rozdziału."
"Zamiana. Oszukać Brama Larsena" to pierwszy tom serii o tym samym tytule.
Co byście zrobili, jakbyście się dowiedzieli, że macie bliźniaka/bliźniaczkę?

Wren dowiaduje się, że ma siostrę i to do tego bliźniaczkę o której nie miała pojęcia. Bardzo cieszy się na spotkanie z nią ale Alyssa zaskakuje ją proponując jej układ. Wren ma pojechać na Alaskę i udawać samą Allysse przed jej mężem. Ponadto ma przekonać go do rozwodu. Skuszona dobrą zapłatą dziewczyna zgadza się, jednak nie spodziewa się, że Bram okaże się jej ulubionym pisarzem i w dodatku przystojnym mężczyzną, który bardzo zawróci jej w głowie.

Kiedy przeczytałam opis tej książki już nie mogłam się doczekać kiedy zacznę ją czytać. Wydał mi się tak bardzo ciekawy, że pierwsze 100 stron pochłonęłam na raz. Spodobał mi się cały klimat, tematyka i fabuła. Było po prostu bardzo ciekawie i już czułam, że szybko nie zapomnę tego tytułu. Wtedy jednak wszystko mocno przyspieszyło co niezbyt przypadło mi do gustu. Z każdą stroną niestety coraz mniej podobało mi się co się dzieje. Z niespodziewanych wydarzeń przeszliśmy do monotonnej fabuły, której miałam wręcz dosyć. Skończyłam czytać trochę zmuszając się z myślą, że może na końcu znowu zrobi się ciekawiej ale tak się nie stało. Raczej nie planuję sięgnąć po kontynuację o ile się taka pojawi.

Gdy do Wren odzywa się jej siostra bliźniaczka o której nie miała pojęcia wszystko się zmienia. Zamiast spokojnej rozmowy odnośnie ich życia kobieta otrzymuje od niej propozycje aby skłonić jej męża Brama Larsena do rozwodu.
Kobieta ma wcielić się w swoją siostrę bliźniaczkę na Alasce jednak obie nie spodziewają się że to zadanie mimo tego iż wydaje się proste zburzył całe ich dotychczasowe życie...

Zamiana to nie zwykły romans, a zawirowania miłosne głównych bohaterów, w których walka toczy się o najwyższa stawkę - szczęście.
Wren to kobieta, która w dążeniu do spełnienia marzeń postanawia podjąć nie
moralną grę w której jak się może później okazać może być tym przegranym... ale czy rzeczywiście tak będzie?
Bram Larsen natomiast to mężczyzna o którym marzy każda książkara - pisarz z boskim ciałem... Uwikłany w grę której zasad nie zna, zaczyna tworzyć własne zasady...

Zamiana to jedena z tych książek które będziemy pamiętać już na zawsze. Tutaj nic nie jest oczywiste a autorka zadbała o takie zwroty akcji o jakich czytelnik może tylko pomarzyć.
Ta historia niejednokrotnie przyprawiła mnie o mocniejsze bicie serca a relacja między głównymi bohaterami to jest właśnie to COŚ ! Mimo wyraźnych różnić miedzy nimi, przyciąganie jest wręcz namacalne i to w tym wszystkim jest najlepsze.
Co do tych bardziej gorących scen powiem wam tylko jedno... One Bed Trope 😁😁😁
Także myślę że nic dodawać już nie muszę!

To jedna z najbardziej oryginalnych książek jakie czytałam, osobiście zakochałam się w tej historii na tyle że czytałam ją już 3 razy !!! TAK TAK 3 RAZY !
I powiem wam w tajemnicy że za każdym razem emocje są tak samo silne a dodatkowo odkrywam pewne wskazówki oraz dodatkowe smaczki 😁
Autorka udowodniła nam jak często zdarza nam się ocenić kogoś powierzchownie, pokazuje że każda decyzja niesie za sobą pewne konsekwencje ale przecież każdy jest kowalem swojego losu i zawsze możemy w pewien sposób nim pokierować.

Bram oraz Wren to bohaterowie którzy wywołują na mojej twarzy zarówno uśmiech jak i złość! Bo przecież każdy z nas ma czasem problemy z mówieniem o sobie ale to właśnie szczera rozmowa jest najważniejsza przy relacjach z drugą osobą. Jest też tutaj oczywiście Czarny charakter, który niejednokrotnie namiesza
Ale połączenie tego wszystkiego sprawia że ta książka jest na prawde wyjątkowa!
Polecam ją każdemu !!

ᴏsᴢᴜᴋᴀᴄ́ ʙʀᴀᴍᴀ ʟᴀʀsᴇɴᴀ ᴋᴀʀᴏʟɪɴᴀ ᴢ̇ʏɴᴅᴀ

[ Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle ]

4/5☆

Zabawna, gorąca i romantyczna. Tak opisałabym Zamianę trzema słowami.

Gdy Wren po raz pierwszy spotyka swoją siostrę bliźniaczkę czuje ekscytacje, lecz ta szybko mija, kiedy orientuje się, że jej siostra miała dodatkowe motywy związane ze spotkaniem. Alyssa proponuje Wren, by ją udawała i tym sposobem nakłoniła jej męża Brama do rozwodu.

Wren wyjeżdża na Alaskę, gdzie poznaje mężczyznę. Kobieta szybko zrozumiała, że Bram jest przeciwieństwem tego, jak opisała go Alyssa. Po jakimś czasie przestaje być jej obojętny, a wszystko zaczyna się komplikować.

Gdy dostałam maila z propozycją recenzencką odrazu wiedziałam, że będzie to strzał w dziesiątkę i rzeczywiście tak było.🤍
Cała akcja dzieje się na Alasce w odosobnieniu, a to jest coś co wręcz uwielbiam.
Bram z pewnością zalicza się do nowego książkowego męża, a na dodatek jest pisarzem i ma dwa koloru oczu. No po prostu ideał.

Wren również tak sądzi, ponieważ od samego początku bardzo jej się spodobał, ale to, że sytuacja związana z nim nie szła po jej myśli już nie. Zgodziła się na cały układ, chcąc spełnić marzenia o otwarciu cukierni, a jej cel pokrzyżował Bram, który okazał się sprytniejszy i postanowił zagrać z nią w grę. Która potem okazała się czymś więcej.

Tak jak już wspomniałam na samym początku, przy książce można świetnie się bawić, bohaterowie rozbawili mnie do łez, ale również były gorące momenty, które były świetnie opisane. Zdecydowanie scena z maszyną do pisania jest moją ulubioną.😮‍💨

Dałabym pięć gwiazdek, lecz brakowało mi nieco więcej plot twistów i szkoda, że większość akcji dzieje się tylko w domu Brama lub wokół niego. Mimo to jestem na tyle ciekawa kontynuacji, że już planuje przeczytać drugi tom na Wattpadzie.

ᴏsᴢᴜᴋᴀᴄ́ ʙʀᴀᴍᴀ ʟᴀʀsᴇɴᴀ ᴋᴀʀᴏʟɪɴᴀ ᴢ̇ʏɴᴅᴀ

[ Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle ]

4/5☆

Zabawna, gorąca i romantyczna. Tak opisałabym Zamianę trzema słowami.

ciekawa historia niby sporo podobnych jednak ma w sobie to coś juz nie mogę doczekać się drugiej cześći

Czasem bywa tak, że pewne niemoralne zachowania prowadzą do dobrych wydarzeń. Czasem bywa również tak, że zbyt szybko oceniamy kogoś na podstawie jego wyborów, nie poznając jednak tego, co nim kierowało podczas ich dokonywania. •Zamiana• to historia pewnego trudnego wyboru, ciężkiej decyzji i bohaterki o wątpliwej moralności. Zapraszam na recenzję 💚

Wren ma siostrę bliźniaczkę, z którą została rozdzielona w dzieciństwie. Po latach Alyssa daje o sobie znać i proponuje spotkanie. Wren jest pełna nadziei na polepszenie stosunków z rodzoną siostrą, jednak jej entuzjam szybko znika. Motywy Alyssy zdecydowanie nie są przyjemne, proponuję ona, by Wren udawała ją i w ten sposób pomogła nakłonić jej męża do rozwodu. Oferuje Wren sporą ilość pieniędzy, co sprawia, że główna bohaterka przyjmuje ofertę. Akcja zaczyna się w momencie, w którym okazuje się, że Bram Larsen wcale nie jest taki, jakim przedstawiała go jego żona.
Do tej pory nie miałam okazji przeczytać historii podobnej do •Zamiany•, co już na wstępnie jest zdecydowanym plusem. @karolina_zynda świetnie poprowadziła tę historię, dlatego też z przyjemnością objęłam ją patronatem medialnym. Poznajemy tutaj bohaterkę uwikłaną w pewną intrygę, staramy się dać jej szansę, choć jej moralność nie do końca jest czysta jak łza.
Dostajemy tutaj kawał dobrej historii, która pokazuje drugie dno - każdy powinien dostać szansę na wytłumaczenie swojego zachowania. Z tej historii możemy wyciągnąć również inne wnioski - między innymi to, jak brak komunikacji może doprowadzić do załamania małżeńskich relacji. Bram jest silnym bohaterem, który został w pewien sposób uwikłany w małżeństwo bez przyszłości. Ma żonę, jednak tylko na papierze. Jest wspaniałym pisarzem, tworzy poczytne historie, które uwielbiają kobiety. Czytelnik zadaje sobie pytanie „co poszło nie tak, że nie może dogadać się z własną żoną?”. Tego musicie dowiedzieć się sami, czytając •Zamianę•. Dostaniecie tutaj nie tylko świetną fabułę, naprawdę fajne poczucie humoru, ale również romans, o którym będziecie długo myśleć. Klimat Alaski, wycieczki po lesie, niedźwiedzie. Spicy sceny, które napisane są naprawdę dobrze. Napięcie między bohaterami, które okupione jest nutką tajemniczości. Silnego bohatera, który może stać się waszym książkowym mężem. Mnóstwo emocji podczas czytania. Polecam 🐻

Wren ma siostrę...

szczerze mówiąc nie miałam do tej pozycji żadnych wymagań, lecz nie będę ukrywać, że niesamowicie zaciekawiła mnie już po samym opisie i wątkach. byłam jej bardzo ciekawa i nie będę ukrywać, że podobało mi się i to bardzooo!

nie będę ukrywać, że od samego początku akcja mnie zaciekawiła, ten plan wymiany bliźniaczek i próba oszukania Brama, która nie miała gwarancji powodzenia. w fajny sposób rozwijała się relacja głównych bohaterów była pełna napięcia, ale też wielu niedopowiedzeń. dodatkowo klimat książki, lasy, odludzie, niedźwiadki, a do tego główny bohater to pisarz, którego książki czytała główna bohaterka. styl pisania autorki był bardzo przyjemny, lecz czasami rozdziały wydawały mi się za długie i momentami brakowało mi też drugiej perspektywy:(

bohaterowie zostali wykreowani w fajny sposób! od samego początku polubiłam się z Wren, została napisana w świetny sposób, bohaterki pewnej siebie, ale też skłonnej do poświęceń i układów żeby wreszcie żyć lepiej. Bram od pierwszych stron niesamowicie mnie zaciekawił i bardzo mocno chciałam poznać jego postać i dlatego też brakowało mi tej drugiej perspektywy, z biegiem książki też obdarzyłam go sympatią, lecz po zakończeniu miałam ochotę go rozszarpać, ale mam wielkie nadzieje co do drugiego tomu, że znowu będę w stanie go lubić!

2/10
Opis to jedyna zaleta tej książki. Odnoszę wrażenie, że autorka kompletnie nie miała pomysłu na tę historię. Akcja jest niemal zerowa, a główna bohaterka jest infantylna, naiwna i irytująca.

2/10

Miałam spore oczekiwania, bo zapowiadało się ciekawie, ale niestety lektura pozostawiła mnie z mieszanymi odczuciami.
Trochę więcej tutaj: https://www.instagram.com/amanda.says/p/C3qgN3lLPfM/

Trochę więcej tutaj: https://www.instagram.com/amanda.says/p/C3qgN3lLPfM/