Gamerka. To tylko gra

Okładka książki Gamerka. To tylko gra Katarzyna Wycisk
Okładka książki Gamerka. To tylko gra
Katarzyna Wycisk Wydawnictwo: K.Wycisk Cykl: Gamerka (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Gamerka (tom 1)
Gamerka
K.Wycisk
2023-10-28
2023-10-25

Wiktoria musi ukrywać swoje podwójne życie, bo oprócz pracy i chodzenia po klubach jest też (prawie) zawodową gamerką. FIFA stała się dla niej odskocznią, szkoda tylko, że w tym męskim świecie kobieta taka jak ona, nie jest brana na poważnie. Bo przecież dziewczyny nie potrafią dobrze grać, prawda? Właśnie dlatego ukrywa się za maską białego królika.

Jej największym wrogiem po fachu,a jednocześnie cichą miłością jest Kilian. Prawdziwy profesjonalista i mistrz FIFY. Tajemniczy, skryty ale też wzbudzający ciekawość. Przy okazji kolejnego turnieju WhiteRabbit i MadHatter stają naprzeciwko siebie zarówno online jak i w realu. Czy aby napewno powinni się spotkać? Jak długo będą ukrywać swoje tożsamości? I co wspólnego ma z tym biały królik i szalony kapelusznik?

Są takie bariery, które można pokonać tylko razem. Wiktoria musiała zdjąć swoją maskę, a Kilian otworzyć się na bliskość. Mimo, że byli rywalami znaleźli wspólny język i stawili czoła tym problemom, które przerosły ich w pojedynkę.

Ah cóż to był za wspaniały romans. Taki dojrzały, prawdziwy i emocjonalny! Nasi bohaterowie muszą nauczyć się ufać sobie nawzajem, żeby przetrwać ten najgorszy czas i pozbyć się wszelkich wątpliwości. Czułam motyle w brzuchu kiedy czytałam o tym jak odkrywają czym jest ta prawdziwa miłość, czym jest związek albo czym jest wsparcie. „Gamerka” była absolutnie przepięknym, namiętnym i wciągającym przeżyciem, które za długo zostanie w moim sercu. Jednym słowem jestem zakochana w historii Wiktorii i Kiliana!

Moim największym zaskoczeniem okazał się wątek związany z esportem. Niezbyt często mam styczność zarówno z FIFĄ jak i z całym środowiskiem. Bałam się, że cała otoczka gamingowa może nieco zaburzyć mi odbiór fabuły. Na szczęście to co zrobiła autorka przerosło moje najśmielsze oczekiwania! Obecny wątek esportu jest jedynie tłem i subtelnie nadaje kierunek wydarzeniom, dzięki czemu na pierwszym planie dalej pozostaje romans wraz z pobocznymi perypetiami rodzinnymi. Każdy wątek idealnie się ze sobą łączył i uzupełniał każdy kolejny.

Znalezienie prawdziwego szczęścia i tego konkretnego uczucia jest niezwykle ciężkie, ale kiedy odnajdzie się tą jedyną osobę wszystko staje się łatwiejsze i osiągalne. Trzeba sobie zaufać i przejść różne próby, tylko co jeśli ta ostatnia stanie się niezwykle trudna? Czy Kilian i Wiktoria sobie poradzą?

Jej największym...

Dziś o książce, która przyciągnęła mnie nie tylko oprawą, która moim zdaniem jest epicka 🥹 Do lektury zachęciła mnie przede wszystkim tematyka 😀 Jako że sama lubię od czasu do czasu pograć w Fifę ( z mężem, nie online jak Bohaterowie) byłam bardzo ciekawa jak autorce pójdzie połączenie romansu z tak nietypowym zajęciem bohaterów 😈 I poszło jej znakomicie ! ❤️ Postać WhiteRabbita od pierwszych stron kusi i nęci, a jego rola jest naprawdę bardzo ważna przez całą powieść 😍 Mamy tu też naprawdę dopracowany wątek Fify, autorka oddała nie tylko klimat samego grania ale również wszelkie zawody i teleturnieje dzięki czemu czytelnik znalazł się w cholernie kuszącym świecie 😈 Dodatkowo, poza oczywistym wątkiem romantycznym, mamy również dość mocno dopracowany wątek chorób psychicznych czy...no tego to już nie zdradzę, bo za dużo byście wiedzieli a przyjemność z czytania byłaby nikła 🤭 W każdym razie od początku książki czuć relacje bohaterów, wszelkie emocje, ich życie oraz zabawne sytuacje są jak cholernie dobry film który z przyjemnością oglądamy nie odrywając oczu od ekranu 🥹 A na pewno nie oderwiecie ich od książki, to wręcz nierealne ❤️ Całość utrzymana w klimacie Alicji z Krainy czarów, która nie jest tylko tłem a odgrywa tutaj bardzo ważną rolę 😍
Koniec wstrząśnie waszym światem w posadach, co zapewne jest celowym zabiegiem - w końcu drugi tom czeka na półce 😉 Naprawdę wam polecam 😘

Katarzyna Wycisk @katarzynawycisk
"Gamerka - to tylko gra"

* "Życie to nie bajka. To wyboista droga, którą musisz przejść na boso, z przepaską na oczach. Tu nie ma miejsca dla słabych."

* " - Czasami zwyczajne rzeczy też są niezwykłe, o ile przeżywany je z odpowiednimi osobami."

Poznamy Wiktorię ukrywająca się pod pseudonimem WhiteRabbit, dziewczyna jest na dobrej drodze do zostania profesjonalnym graczem. Poznamy również Killiana pseudonim "MadHatter", który jest mistrzem.
Co mają ze sobą wspólnego? Co czeka tych dwoje? Czy w życiu tak jak w grze można zmieć coś, aby było lepiej?

Fabuła jest jak smak. Początek zapowiadał się niczym poznanie nowych smaków, które przeplatały się delikatnie z tym co już znam czyli posmakiem słodkości i szyczpty kwaśnego. Jednak im dalej zagłębiałam się w historie zaczynałam odczuwać, więcej słodkości, delikatnej gorzkości i szczyptę pikanterii, która dodawała delikatnego pieczenia bardzo przyjemnego! By na koniec pozostać z goryczą i nieprzyjemnym posmakiem, który cały czas czuje. Lecz to są same pozytywne odczucia smakowe! Bo ta historia właśnie taką jest, pozytywna w ukazywaniu trudnych tematów. Dlatego te smaki są niejasne, mieszają się ze sobą, są różne, a czasem trafimy na nowy posmak.

Akcja jest niczym oddychanie. Wiesz, że oddychasz i oddychać będziesz aż do śmierci. Lecz nigdy nie wiesz w jakim momencie oddech zacznie Ci przyspieszać i kiedy nad nim zapanujesz, a kiedy będziesz musiał się poddać i jakoś to przetrwać! By nagle z nikąd się uspokoić i oddychać równomiernie przez czas, który nie wiesz kiedy się zmieni.

Bohaterowie są wykreowani w sposób realistyczny, tutaj naprawdę można stracić poczucie, że nie jest to tylko książka, a coś więcej. Bohaterów poznamy więc niż tylko głównych i tutaj każdy z nich jest z krwi i kości, charakterny i indywidualny. Nie sposób jest niektórych polubić, a innych wręcz przeciwnie.

Opisy są dopracowane pod każdym względem. Nie odczujemy ich zbyt dużej ilości tak jak nie odczujemy ich braku. Autorka idealnie wyważyła ich ilość.

Emocje jakie towarzyszyły mi podczas czytania są nie do opisania. Zaskoczyło mnie to jak przywiązałam się do tej historii, jak szybko się w niej odnalazłam. Jak emocjonalnie się przywiązałam do bohaterów. Przeżywałam wszystko wspólnie z bohaterami, od radości po smutek, od gniewu do bezradność.

Dużym plusem jest warstwa psychologiczna bohaterów, tutaj nie sposób jest nie poczuć i nie starać się zrozumieć ich zachowania po przez tego co przeszli bądź przechodzą. Przemyślenia i rozterki nie raz i nie dwa nakłaniają do własnych rozmyśleń.

Autorka stworzyła niepowtarzalną historie, którą nie sposób jest nie przeżyć. Jej styl jest po prostu rewelacyjny, odnalazłam się od razu i przepadłam. Fabuła przeplata się tutaj z filmem, który uwielbiam i jestem pełna podziwu za to jak autorka potrafiła przerodzić fabułę filmu pod swoją książkę.

Podsumowując "Gamerka - to tylko gra" to historia, która potrafi zaskoczyć. Ta historia otuli serce by później je rozbić. Dla tych co kochają emocję będzie to powieść idealna! Kiedy zaczniecie czytać, przepadniecie jak w dobrej rozgrywce!

Perun poleca dla tych co kochają szybsze bicie serca, a to jest gwarantowane nie tylko przez dobrze napisane sceny miłości. 🤭
#mójpiesczyta

Ps. Lubicie gry? Jak widzicie czasem u mnie w relacji, ja lubię wręcz uwielbiam! Kiedyś grałam w inne tytuły, ale jak na razie ciężkie maszyny skradły moje serce i wiem doskonale co czuła główna bohaterka, bo wiem jak to jest! Ale pamiętajcie dziewczyny również potrafią grac! Czasem lepiej niż mężczyźni! 😎 Czy moje ego jest w tym momencie wysokie? Tak, bo wiem, że potrafię grac w WoT i się tego nie wstydzę. 😁

Katarzyna Wycisk @katarzynawycisk
"Gamerka - to tylko gra"

Czy Wy widzicie to wydanie? KUSI!
„Gamerka” to książka, którą z pewnością można pochłonąć w jeden wieczór. Bardzo polubiłam się z piórem autorki, potrafi pisać tak, że wydaje nam się, że jest to historia realna, że wydarzyła się naprawdę. Czytałam z wypiekami na twarzy, ponieważ świat gier jest mi zupełnie obcy. Nie miałam zielonego pojęcia, że granie może być czyjąś pracą. Autorka świetnie wprowadza nas do tego oryginalnego i raczej większości czytelnikom mało znanego świata, który rządzi się swoimi prawami. Dobrze poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się czegoś nowego. Ten romans zapewnił mi naprawdę dużo frajdy i radości, jest świetną odskocznią i takim świeżym powiewem w świecie literatury. Napięcie zbudowane jest fenomenalnie, a sieć intryg rozrasta się wraz z kolejnymi stronami. Bardzo polubiłam się z bohaterami, szczególnie z postacią męską, która jest absolutnie nieoczywista i muszę przyznać, że wielokrotnie mnie zadziwiła. Bohaterowie dojrzewają wraz z historią, zmienia ją się i rozwijają. I było kilka zaskakujących momentów! Książce poruszony zostaje temat nietolerancji oraz braku równości w niektórych aspektach życia społecznego. Absolutnie chętnie sięgnę po tom drugi.

WhiteRabbit to absolutnie tajemniczy gracz, który chce zostać profesjonalistą. Nieznana tożsamość i maska pod którą skrywa swoje prawdziwe oblicze jeszcze napędza jego popularność. Gracz chce się zmierzyć z wicemistrzem świata, ale jego sekrety mogą stanąć mu na drodze do spełnienia. Bez nich jednak może stać się zupełnie zwyczajny.

Czy Wy widzicie to wydanie? KUSI!

Dziewczyna w świecie e sportu ? Wiktoria już zmierzyła się z ogromnym hejtem, że dziewczyny nie powinny grać w fife. Dlatego postanowiła założyć maskę WhiteRabbita i nagrywać streamy, nie pokazując nikomu kto kryje się pod maską. Wiktorii w końcu udaję się dostać na mistrzostwa Polski, gdzie będzie musiała zmierzyć się z MadHatterem, którego jest wielką fanką.

Kilian aka MadHatter, jeszcze nie wie co czeka na jego drodze, w hotelu spotyka Wiktorię, która od pierwszych minut go zauroczyła, ale co z WhiteRabbitem? Przecież Killian nie wie, że te dwie osoby to tak naprawdę jedna. A jaki mroczny sekret skrywa Killian ?

Jako osoba, która również czasami lubić chwycić za pada, świetnie się bawiłam przy tej Dylogii! Kasia znowu nas zaskakuję świetnym reserchem! Uwielbiam w tej historii, że fabuła daje nam również świetny rozwój postaci męskiej, nie tylko damskiej. Jeśli potrzebujecie oderwać się od rzeczywistości to wkraczajcie w świat Gamerki, która ma świetnie nawiązania do Alicji w Krainie czarów !

Oczywiście chyba nie muszę wspominać o tym jak pięknie jest ta książka wydana ? Barwione brzegi, art na czołowej stronie, cudowna okładka oraz ukryty tekst, który pokazuję się pod światłem UV!

Kilian aka...

Zaskakująco fajna książka, aż sama się zdziwiłam, że mi się podobała!

Zaskakująco fajna książka, aż sama się zdziwiłam, że mi się podobała!

Czy granie w gry na konsoli lub komputerze może stać się czyimś sensem życia?
WhiteRabbit pojawił się znikąd. Jako utalentowany gracz szybko zyskał fanów na całym świecie, którzy śledzą jego poczynania w Internecie. Jego streamy ogląda coraz więcej osób, a sukcesy w FIFie są wprost proporcjonalne do jego rosnących umiejętności. Wzrok widzów przykuwa też maska białego królika, która stała się jego znakiem rozpoznawczym.
MadHatter to jeden z topowych graczy FIFy, profesjonalnie utrzymujący się z esportu. Udało mu się zarabiać na własnej pasji, co zawsze było jego marzeniem. Teraz próbuje piąć się po kolejnych szczeblach kariery i zdobywać coraz to wyższe tytuły. Dobrze wie, że jest jednym z najlepszych graczy i ma zamiar to wykorzystać.
Tych dwoje połączy coś więcej niż wspólna pasja do gry. Nawet nie znając swoich prawdziwych twarzy zwiążą się w nierozerwalny sposób, choć ich relacja wcale nie będzie obfitować jedynie w przyjemne momenty. Stopniowo, krok po kroku, uchylą przed sobą rąbka tajemnicy. Czy wtedy to, co się między nimi zrodziło ma szansę przetrwać?
Gdy ściągają maski i iluzje zaczynają opadać WhiteRabbit okazuje się kimś innym niż powszechnie sądzi się w mediach społecznościowych. Jak zareaguje MadHatter na tę nagle odkrytą wiadomość? Czy ma dla niego znaczenie kto kryje się za maską białego królika?
„Gamerka” to książka, w której Katarzyna Wycisk zmiksowała gry, romans i bajkę o Alicji w Krainie Czarów. I wyszło z tego coś świetnego!
Podoba mi się jak Autorka połączyła głównych bohaterów. Niby przypadkiem ale z pełną premedytacją splotła ich losy. Książka jest momentami mocno pikantna, na szczęście nie jest to główny wątek powieści, a raczej miły dodatek, na który się wyczekuje. Stworzone postacie są głębokie, mają pasje i unikatowe charakterki, które podczas całej powieści nie raz dają o sobie znać.
Zostaje mi czekać aż drugi tom w końcu zagości na mojej półce!

Czy granie w gry na konsoli lub komputerze może stać się czyimś sensem życia?

Jestem w połowie i już z czystym sumieniem mogę stwierdzić jedno: to chyba najlepsza książka, jaką przeczytałam (wysłuchałam) w tym roku. Dobrze, że cała seria na storytel 🤩

Przez końcówkę i durne zachowanie głównego bohatera książka ma ode mnie 5/10 zamiast 7/10

Naprawdę dobrze przemyślana historia, którą niesamowicie szybko pochłonęłam, bowiem nie mogłam doczekać się dalszych wydarzeń związanych z głównymi bohaterami Kilianem i Wiktorią. Ciekawy motyw miłości, która rozgrywa się w świetle e-sportu. E-sportu, w którym nadal kobiety są postrzegane przedmiotowo. Wiktoria jest tego boleśnie świadoma, dlatego skrywa pewien sekret. Kilian również coś ukrywa, czy relacja głównych bohaterów utrzyma się kiedy skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne?

Dodaj cytat z książki Gamerka. To tylko gra