Miłość mojego życia

HARDE Wydawnictwo
2024-03-27
2024-03-27
2022-03-01

Tytuł mógłby sugerować romantyczną opowieść. Oczywiście uczucia i mówiąc wprost - miłość odgrywają tutaj kluczową rolę, ale są one przede wszystkim żyzną glebą dla wzrostu szeregu nieporozumień, kłamstw, a nawet psychicznych zaburzeń.

Emma w imię miłości i strachu przed jej utratą latami skrywała pewien sekret. Dopiero jej choroba popchnęła Leo do zgłębienia przeszłości. Jak się okazało, bardzo niewiele wiedział o własnej żonie.

Każda tajemnica wiąże się z konsekwencjami. Bohaterowie muszą zmierzyć się z emocjonalną falą jaka zaleje ich dotychczasowe życie. Ich związek zacznie się chwiać w posadach i tylko od siły uczucia, wzajemnego zrozumienia i zaufania będzie zależeć, czy uda im się przetrwać kryzys.

Historia jest spójna, szybko nabiera rozpędu, a jej konstrukcja i styl są przyjazne w odbiorze. Czyta się bardzo szybko. To książka z półki "jeszcze tylko jeden rozdział".

Polecam

"Miłość Mojego Życia" to poruszająca opowieść o zawiłościach ludzkiej natury, miłości i tożsamości, której główni bohaterowie, Emma i Leo, stawiają czoło w obliczu niezwykłego wyzwania.

Emma, znana biolożka morska, wydaje się mieć wszystko - kochającego męża Leo i urocze dziecko, Ruby. Jednakże, pod pozorną doskonałością, skrywa mroczną tajemnicę. Każde słowo, które wypowiedziała o sobie, okazuje się kłamstwem. Gdy Emma zachorowuje, jej mąż, Leo, staje w obliczu straszliwej prawdy - kobieta, którą kochał, nie istnieje tak naprawdę. Pogrążony w szoku, Leo zaczyna dociekać prawdziwej tożsamości żony, używając swojego zawodu autora nekrologów jako narzędzia.

W miarę jak Leo odkrywa coraz więcej, zaskakujące fakty ujawniają prawdziwą naturę ich związku. Emma musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich dawnych decyzji i udowodnić Leo, że mimo wszystko, zasługuje na jego miłość i zaufanie.

Książka porusza głębokie tematy, takie jak autentyczność, przebaczenie i trudność zbudowania zaufania. Bohaterowie, zmagając się z własnymi demonami, przemierzają emocjonalną podróż, która wciąga czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Autorka zręcznie balansuje między tajemnicą a uczuciami, odsłaniając kolejne warstwy historii, aż do zaskakującego finału.

"Miłość Mojego Życia" to nie tylko historia o konfrontacji z własnymi kłamstwami, ale również o odwadze potrzebnej do odkrycia prawdy i odnowienia więzi między ludźmi. To lektura, która porusza, inspiruje do refleksji i pozostaje w pamięci jeszcze długo po zakończeniu lektury.

Świetna książka

Świetna książka

Świetny thriller, wielowątkowy a jednocześnie nie przytłaczający. Polecam.

Świetny thriller, wielowątkowy a jednocześnie nie przytłaczający. Polecam.

Świetny thriller, polecam

Świetny thriller, polecam

CU DO WNA!!!! KSIĄŻKA. Jestem absolutnie zachwycona. Dawno nie czytałam tak wciągającego thrillera... A w dodatku jaka piękna okładka!!!

"Miłość mojego życia" to emocjonujący thriller psychologiczny.
Emma znana biolog morska pasjonuje się pewnym rzadkim gatunkiem krabów. Jej mąż Leo pisze nekrologi znanych osób. Wspólnie wychowują córeczkę. Są szczęśliwą rodziną, bardzo się kochają i jeden dla drugiego zrobiłby wszystko. W ich życie wkrada się zwątpienie i kłamstwo po tym jak Leo pisze nekrolog żony. Często nekrologi sławnych osób pisane są z wyprzedzeniem, tym bardziej że Emma zachorowała na poważną chorobę. Leo za wszelką cenę chce się dowiedzieć kim jest jego ukochana żona. Nie może uwierzyć, że ukrywała przed nim swoje dawne życie. Bolesne życie, które zgotował dla niej los. Jedna zła decyzja powoduje lawinę kolejnych. Paradoks wyboru, poważne dylematy czy podjęła słuszną decyzję. Kim naprawdę była ? Co ją powstrzymywało przed wyjawieniem prawdy mężowi ?
Intrygi, manipulacje, odrzucenie, miłość.
Początek książki toczy się spokojnym rytmem. Poznajemy głównych bohaterów, którzy zostali przez autorkę dobrze wykreowani. Są autentyczni w swoich emocjach i razem z nimi przeżywamy każdą chwilę. Historia wyjątkowo wciągająca i zawiła. Akcja nabiera rozpędu i krok po kroku odkrywamy prawdę, która jest zaskakująca i nieoceniająca.

"Miłość mojego życia" to emocjonujący thriller psychologiczny.

Główna bohaterka - Emma, wydaje się być idealną żoną i oddaną matką. Kobieta również spełnia się zawodowo jako biolożka i badaczka morskiej fauny. Podczas gdy Emma zmaga się z chorobą nowotworową, jej mąż ucieka się w pisanie tekstów na temat życia swojej żony. Leo sięga po dokumenty Emmy i wtedy odkrywa coś czego się nie spodziewał… Cała jego rzeczywistość zaczyna się rozpadać.
Emma przez lata oszukiwała rodzinę podszywając się pod kogoś innego ukrywając prawdziwą tożsamość. Mimo, że początkowo nie wierzy w to, co widzi, stopniowo zaczyna łączyć fakty i dochodzi do przerażającego wniosku, że nie znał swojej żony tak dobrze, jak myślał.
Thriller psychologiczny "Miłość mojego życia” prowadzi czytelnika przez labirynt kłamstw, manipulacji i złamanych obietnic. Autorka zgrabnie buduje napięcie i wodzi czytelnika za nos, aż do zaskakującego finału. Emma okazuje się być mistrzynią w kreowaniu fikcyjnej wizji samej siebie. Jakie miała powody by posunąć się do tych czynów? Czy Leo będzie w stanie pogodzić się z prawdą o swojej żonie i przetrwać ich małżeński kryzys? Ta powieść to emocjonująca podróż przez mroczne strony ludzkiej osobowości, które mogą się kryć za idealnymi fasadami. Serdecznie polecam ten thriller!

To książka o kłamstwach. O tych, które są w stanie zniszczyć życie i które trudno wybaczyć. Pasjonujące było odkrywanie prawdy kawałek po kawałku, zwłaszcza że kłamie tu nie jeden.

Cóż to był za porywający thriller psychologiczny. Niesamowita historia, tak pokręcona, że do końca trzymała w napięciu.
Emma choruje na raka, czeka na informację w jakim stadium choroby się znajduje, u jej boku dzielnie towarzyszący, kochający mąż Leo. Mężczyzna pracuje w jednej z brytyjskich gazet zajmuje się pisaniem nekrologów znanych osób, w związku z tym, że Emma kilka lat temu prowadziła w telewizji program przyrodniczy i też należy do rozpoznawalnych obywatelek, Leo postanawia już teraz zebrać materiał, który miałby się ukazać w gazecie na wypadek śmierci Emmy. W trakcie zbierania informacji o żonie natrafia na dziwne dokumenty, listy, które żona przez lata chowała w domu pod kluczem. Leo zaczyna dociekać czym zajmowała się jego żona, zanim go poznała, kto jest w kręgu jej znajomych i co wiedzą o jej przeszłości.
Leo kluczy, błądzi, trafia na nie do końca prawdziwe informacje, które sprawiają, że mąż zaczyna wątpić, że kiedykolwiek znal swoją żonę. W końcu trafia na właściwe informacje i po nitce do kłębka odkrywa prawdę o Emmie.
Czy to co Emma ukrywała przez lata Leo będzie potrafił zaakceptować? Co sprawiło, że Emma przez całe ich wspólne życie nie potrafiła wyjawić mężowi prawdy, dlaczego osobie, która ją kochała nie potrafiła zaufać na tyle by wyjawić swój największy sekret?
„Miłość mojego życia” to dramatyczna historia kobiet, które musiały podjąć najtrudniejsze decyzję w życiu, kobiet, które kłamały i były okłamywane, które zmagały się większość życia z ogromnym balastem psychicznym. Ich decyzje zmieniły wszystko, a prawda, która wyszła na jaw wywraca do góry nogami życie wielu osób.
To niesamowita książka, emocjonująca, wzruszająca i zaskakująca. Jeden z lepszych thrillerów psychologicznych jakie czytałam. Polecam!!

• Romans
  • Legimi powieści
  • Szukam
  • W planach ebook

Dodaj cytat z książki Miłość mojego życia