Do trzech razy śmierć

Okładka książki Do trzech razy śmierć Jenny Blackhurst
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Do trzech razy śmierć
Jenny Blackhurst Wydawnictwo: Albatros Cykl: Niemożliwe zbrodnie (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Niemożliwe zbrodnie (tom 1)
Three Card Murder
Albatros
2024-02-15
2024-02-15
Anna Dobrzańska
Thriller psychologiczny

Wciągająca, pełna napięcia książka, ale jednak końcówka nie przypadła mi do kustu

Może być, jak na przeciętny kryminał, choć jest niemożebnie przekombinowana i sztuczna. Jak na Jenny Blackhurst, która jest Autorką kilku z moich ulubionych thrillerów - wielkie rozczarowanie...

To moje pierwsze spotkanie z Jenny Blackhurst i wypadło dość przeciętnie. Dzięki temu, że nazwała swój cykl Niemożliwe Zbrodnie, to się trochę wyratowała, gdyż balon imposibli w tej powieści rozrósł się do rozmiarów sterowca. Jeżeli jednak potraktujemy tę książkę jak lekką rozrywkę, w której autorka miesza czytelnikowi w głowie i daje mu do rozwiązania coraz to bardziej zmyślne zagadki, to da się to przełknąć. Dla mnie jest to taka niezobowiązująca lektura w sam raz na dłuższą podróż pociągiem lub samolotem. Doskonale sprawdzi się też na plaży w wakacje.

Niecodzienna historia, co chwilę zwroty akcji. Jestem bardzo ciekawa dalszej historii. Polecam

Jenny Blackhurst znowu mnie nie zawiodła. Muszę wręcz przyznać, że jej najnowsza powieść mnie zaskoczyła. Nie da się ukryć, że "Do trzech razy śmierć" różni się od wcześniejszych utworów autorki. Tym razem mamy do czynienia z nietypową zagadką kryminalną, którą rozwiązać próbuje nietuzinkowy duet - policjantka i oszustka. Ta historia wciągnęła mnie od samego początku a swojego zainteresowania nie straciłam aż do ostatniej strony. Cieszę się, że to dopiero początek historii Tess i Sarah. Chociaż z drugiej strony żałuję, że będzie trzeba czekać na jej kontynuację.

Genialna książka! Polecam.

Genialna książka! Polecam.

Moim zdaniem jest to zdecydowanie najlepsza książka tej autorki. Cudownie zagmatwana i skomplikowana historia, w której nie da się czegokolwiek domyślić, a zakończenie idealnie łączy wszystko w spójną całość, a jednocześnie jest zapowiedzią dalszego ciągu.

„Dobre kłamstwo to w dziewięćdziesięciu procentach prawda”.

Do trzech razy śmierć to pierwszy tom serii Niemożliwe zbrodnie pokazująca historię młodej dziewczyny, która jest panią detektyw. Stanęła przed wieloma tajemniczymi morderstwami, w których ofiary były znajdowane w zamkniętych od wewnątrz pokojach lub były przed budynkiem, ale drzwi pozostały nietknięte. ​​Śledztwo staje się niezwykle skomplikowane, kiedy okazuje się, że zna jedną z ofiar, do tego dochodzi jeszcze zamieszana w to wszystko siostra, która jest zawodową oszustką. Obie nie widziały się dobre parę lat, a teraz będą musiały połączyć siły. Czy uda im się wspólnymi siłami złapać mordercę, który daje im znaki, że je bardzo dobrze zna?

Autorka w swojej powieści pokazała nam, że ciężko jest uciec od wydarzeń z przeszłości, które prędzej czy później wrócą do nas niczym bumerang, uderzając ze zdwojoną siłą. W takim momencie dobrze mieć przy sobie osobą, która będzie wsparciem i opoką. Czasami warto wszystkie urazy odrzucić w zapomnienie i dać drugą szansę.

Książka pełna tajemnic, intryg, akcji, nutki niebezpieczeństwa, morderstw, więzów rodzinnych, trudnych wyborów, rozterek, poszlak, zagadek oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Polecam wam sięgnąć po tę powieść, która wciągnie was bez reszty, nie będziecie mogli jej odłożyć, póki nie poznacie zaskakującego finału, do którego osobiście mam mały niedosyt.

Całość opinii na blogu Świat książkowy Mali 💙

„Dobre kłamstwo to w dziewięćdziesięciu procentach prawda”.

Kiedys czytalam juz Blackhurst i choc samych ksiazek nie pamietam, pamietam ze mi sie w miare podobaly, dlatego te wzielam w ciemno. Duzy blad. Infantylna, plaska, nieprawdopodobna, nudna. Sztampowi bohaterowie i “oszukane” zakonczenie. Strata czasu.

O Matko! Co za nuda!!!

O Matko! Co za nuda!!!