Kości niezgody

Okładka książki Kości niezgody Lisa Regan
Okładka książki Kości niezgody
Lisa Regan Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Josie Quinn (tom 5) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Josie Quinn (tom 5)
Ślady zbrodni
The Bones She Buried
Wydawnictwo Dolnośląskie
2024-02-15
2024-02-15
Maciej Muszalski

Typowy, bardzo rozbudowany kryminał, nie przepadam za takimi. Nadmiar postaci spowodował, że już w połowie książki zacząłem się gubić. Jakoś jednak dotrwałem do końca.

Josie razem ze swoim partnerem Noah wybieraja się na obiad do jego mamy. Po przyjeździe z przerażeniem odkrywają nieruchome ciało Colette w ogródku. Ewidentnie nie był to wypadek a morderstwo.

Wkrótce pojawiają się kolejne morderstwa, ataki, podpalenia domów. Czy to możliwe, że wszystko ma ze sobą związek? Jak śledztwo odboje się na relacji Josie i Noah?

Mamy mnóstwo poszlak. Ciągle wydaje się brakować pewnych elementów układanki. Detektywi błądzą niepewnymi tropami. Robi się momentami sporo wątków. Wszystko na końcu układa się w całość a prawda okazuje mocno zaskakująca i przerażająca.

Bardzo ciężko było mi odłożyć książkę i właśnie dla takiego kryminału mogłabym zerwać nockę. Czytałam z zapartym tchem. Mam nadzieję, że będzie mi dane kiedyś przeczytać poprzednie tomy bo bardzo polubiłam detektyw Quinn. "Kości niezgody" to już piąty tom z serii ale można czytać je niezależnie.

Na duży plus wyraziści bohaterowie. Niektórzy aż za bardzo bo już dawno nie spotkałam na stronach książki tak irytującej postaci jak siostra Noah. Podziwiałam Josie za anielską cierpliwość.
Autorce można naprawdę pogratulować pomysłu i realizacji a wam gorąco polecam ten tom.

W domu Colette odnaleziono też trzy osobiste przedmioty zaginionych przed laty osób. Czy to możliwe, żeby z pozoru idealna matka miała na sumieniu czyjeś życie i mroczne tajemnice?...

Ta seria jest super, niby jak każdy kryminał ale jest coś co daje lekkość czytania i odbioru głównej postaci.

Tym razem sprawa dotyczy Noaha i jego rodziny.Sprawy z przeszłości wypływają współcześnie i pociągają za sobą ofiary.👍

Wyśmienita! Kolejna lektura z cyklu "Josie Quinn prowadzi śledztwo...", stworzonego przez Lisę Regan, czyta się z wielką przyjemnością. Dynamiczna, zawiła fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie to jedne z wielu plusów tej historii.
Lisa Regan nie zwalnia tempa. Przygody policjantki Josie Quinn to jedne z lepszych kryminałów jakie dane było mi przeczytać.
Warto sięgnąć!

Warto...

Jak zawsze się nie zawiodlam . Bardzo fajnie się to czytało i nawet nie wiem kiedy skończyłam ta książkę. Ciekawa akcja , sporo się działo. Polecam jak najbardziej.

W trakcie mojej walki z chorobą dosłownie pochłonęłam najnowszy tom z detektyw Josie Quinn @lisareganauthor ! Po tę serię sięgam w ciemno. I choć tym razem nie powiem, że ten tom był lepszy od poprzedniego to niezmiennie był to naprawdę dobry kryminał!

Josie i osoby z jej otoczenia nie mają w życiu łatwo. Tym razem okropnej tragedii doświadczył Noah. Zaczyna się więc walka z czasem o poznanie prawdy, ale też wzajemne oskarżenia i różne metody przechodzenia żałoby.

Z pozoru idealna matka. Niemająca żadnych tajemnic przed rodziną. Dlaczego musiała zginąć? Czy jednak jej bliscy o czymś nie wiedzieli? A może skrywała jakiś sekret, który doprowadził do jej śmierci? Czy ma to związek z tajemniczymi 3 przedmiotami?

Lisa Regan w swoich książkach tak świetnie operuje emocjami czytelnika. Kiedy mamy się smucić, wtedy się smucimy, kiedy mamy odczuwać złość, wtedy czujemy ją pod skórą. Każdy najmniejszy element jest tutaj przemyślany i autorka podrzuca malutkie smaczki, które po poznaniu zakończenia wskakują na swoje miejsce jak zagubione puzzle odnalezione po latach.

Każdy tutaj jest po coś. Każdy bohater mial niebagatelny wpływ na tę historię. A najgorsi okazało się być Ci, których może niektórzy z was raczej by nie podejrzewali. I tutaj mój malutki minusik, bo dość szybko rozpoznałam antagonistę. Ale jego motywację, wow, totalnie się tego nie spodziewałam! Z pozoru prosta historia, a kryje w sobie dużo dużo więcej!

Z całego serducha polecam wam serię z Josie Quinn! Nie zawiedziecie się 🖤

Macie jakąś ulubioną serię? Moją stała się seria Ślady zbrodni od @lisareganauthor .

Josie Quinn wraz z partnerem wybiera się na obiad do jego mamy. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że kobieta nie żyje. Śmieć nie nastała z przyczyn naturalnych. Została zamordowana, a dowody są jednoznaczne. Kobieta miała piach w buzi, a oprócz tego w ogrodzie znaleziono zakopane paciorki różanica oraz teczkę z dokumentami oznaczaną imieniem Drew Pratta. Mężczyzna zaginął dawno temu, a jego historią żyło całe miasteczko Denton. Detektyw Quinn za wszelką cenę chce dowiedzieć się co łączyło matkę Noaha z Prattem. Jak daleko będzie musiała sięgnąć, by odkryć prawdę…

Lisa Regan pisze takie kryminały, że nie sposób się od nich oderwać. Sam początek zwiastuje, że będziemy mieć do czynienia z pogmatwanym, tajemniczym, intrygującym śledztwem.

Tom piąty wyróżnia się na tle pozostałych. Autorka przyzwyczaiła mnie do wartkiej akcji, ale w tym tomie dostaniemy ją dopiero na sam koniec. A więc co się dzieje przez trzy czwarte książki? Lisa Regan wyprowadza czytelnika w pole, zostawiając poszlaki i sprytnie, manipulując nami. Zaskoczyła mnie ogromnie!

Zakończenie jest tak zaskakujące, że w żadnym momencie nie przeszło mi przez myśl, o co w tym wszystkim może chodzić. Zagadka została stworzona po mistrzowsku.

Jestem ciekawa co czeka na nas w kolejnych tomach. Kto będzie czekał razem ze mną?

Jedną z serii, której kontynuacji wyczekuję jest właśnie ta od Lisy Regan.

"Kości niezgody" to już piąty tom kryminalnych zagadek z Josie Quinn w roli głównej. Nasza detektyw jak zawsze staje na wysokości zadania, choć tym razem musi zmierzyć się ze sprawą dość osobistą.

Ta seria to must read dla wszystkich, którzy lubią kryminalne zagadki. Lisa Regan po raz kolejny stworzyła ciekawą fabułę, która już od pierwszych stron angażuje czytelnika i skłania do myślenia. Niejednokrotnie udało jej się wyprowadzić mnie w pole po czym zaserwować tak nieoczekiwany zwrot akcji gdzie emocje sięgały zenitu🤯

Sama Josie to babka, której po prostu nie się nie lubić choć ma wady jak każdy z nas.

Jest to jedna z tych serii, którą szczerze będę polecać każdemu! I oczywiście czekam na kolejny tom😊
Czytajcie!🖤

Jedną z serii, której kontynuacji wyczekuję jest właśnie ta od Lisy Regan.

Swoją czytelniczą przygodę rozpoczęłam od kryminałów i thrillerów. W pewnym momencie czytałam ich naprawdę sporo i choć nadal lubię po nie sięgać, to czasem trudno jest mi trafić na takie, które potrafiłyby mnie zaskoczyć nietuzinkową zagadką czy oryginalnym zakończeniem. Kolejnym częścią serii kryminalnej Lisy Regan udaje się to za każdym razem.

Autorka w cyklu o Josie Quinn funduje nam zagadki zagmatwane, wydające się niemożliwe do rozwiązania, a przy tym nieodzownie związane z postacią głównej bohaterki. Tak było i tym razem. Piąta część serii nie odstaje od poprzednich, a opisana w niej sprawa jest dla Josie kolejnym wyzwaniem. Tym razem na próbę został wystawiony jej związek z Noah.

Choć w książkach Lisy Regan występuje pewien schemat – każde śledztwo jest powiązane z główną bohaterką, to mi to w ogóle nie przeszkadza. Co więcej, uważam to za ogromną zaletę tej serii. Dzięki kolejnym tomom obserwujemy rozwój postaci, podróżujemy po Denton i Pensylwanii oraz angażujemy się w nietuzinkowe śledztwa. Czego chcieć więcej? Uwielbiam tę serię i już czekam na kolejny tom!

[współpraca reklamowa]

Autorka w cyklu o Josie...

• Kindle
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Kości niezgody