ALEO. Burza na północy

Okładka książki ALEO. Burza na północy Tomasz Miękina
Okładka książki ALEO. Burza na północy
Tomasz Miękina Wydawnictwo: Tomasz Miękina Cykl: Aleo. Seria powieści (tom 1) fantasy, science fiction
Aleo. Seria powieści (tom 1)
Tomasz Miękina
2024-01-24
2024-01-24

ALEO to książka o rubinowowłosej dziewczynie, która nie jest tym, kim myśli. Czego może chcieć od niej król? Dlaczego jego żona oraz córka jej nienawidzą? Jakie niebezpieczeństwo czeka na kraj? Tego dowiecie się czytając e-booka.

Powieść przyjemnie się czyta, bohaterowie są bardzo ,,ludzcy", a Aleo nie da się nie lubić. Urocza, empatyczna dziewczyna, która zawsze chce pomóc to naprawdę wspaniała bohaterka.
Muszę jednak zaznaczyć jeden minus: Mało co się dzieje przez całą pierwszą część. Mamy różne niepokojące znaki, wydarzenia, lecz większość akcji dzieje się w dość spokojnym mieście i skupia się na zwykłym życiu Aleo wraz z jej wujkiem.

Podsumowując...książka bardzo przyjemna, idealna na spokojny wieczór.

🍃🍃🍃🍃 Recenzja 🍃🍃🍃🍃

Tomasz Miękina "Aleo. Burza na północy" #1
@aleoseriapowiesci

Cykl : Aleo. Seria powieści #1

Wydawnictwo :Empik Selfpublishing

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

" Nie wiedząc, czy to jawa, czy sen, usłyszała przyjemny kobiecy głos: Aleo, Aleo .Nie bój się tego, co nadejdzie. Nie uciekaj przed tym. Dziewczyna próbowała poukładać to w całość. Jednak obraz szybko się zmienił. Jasna, wypełniająca wszystko przestrzeń, zniknęła. Głos ucichł..."

" Aleo. Burza na północy" to historia o młodej bohaterce o imieniu Aleo, jest niezwykle wyjątkowa ze względu na swoje rubinowe włosy, które są rzadkością w królestwie Adonu..

Aleo można określić jako powieść młodzieżową z elementami fantasy, tajemnicy i przygody..

Powieść jest naprawdę wciągająca i pełena tajemniczości.. Styl autora jest bardzo opisowy i barwny, co pozwala nam wczuć się w historię.. Opis postaci głównej bohaterki, Aleo, jako nastolatki o rubinowych włosach, nadaje jej wyjątkowość w królestwie Adonu..
Autor zgrabnie wprowadza nas w świat Aleo, opisując jej codzienne życie i tajemnicze elementy związane z jej dziedzictwem..

Następnie autor wprowadza zwrot akcji, informując nas, że Aleo dowiaduje się, że jest prawowitą dziedziczką tronu. Ta informacja jest związana z przepowiednią, która mówi o odkupieniu Rubina z Kalantari..

Przepowiednia o odkupieniu Rubina z Kalantari dodaje całości jeszcze większego napięcia..

Styl autora sprawia, że czujemy się jakbyśmy byli częścią tej magicznej historii.. Gorąco polecam go wszystkim miłośnikom tajemniczych i pełnych przygód powieści..

Podsumowując, styl autora jest pełen tajemniczości i intrygi, zapewniając czytelnikowi poczucie niepewności i ciekawości, co stanie się dalej w historii Aleo..

Jestem ciekawa kolejnej części , jak potoczą się dalsze losy Aleo i jakie przygody ją czekają..

" Zsiadająca z wozu, staruszka przytrzymała się ręki Aleo. Sto-jąc na ziemi, popatrzyła dziewczynie w oczy. Wtedy zupełnie nie-spodziewanie błysnęło jasne światło i znikło wszystko, co je do tej pory otaczało. Została tylko mlecznobiała mgła.
Znikąd pojawił się piękny głos, który recytował wiersz. Taki, jakiego nigdy wcześniej Aleo nie słyszała... "

Aleo to nastoletnia dziewczyna o niezwykłych, rubinowych włosach, których nie można znaleźć nigdzie indziej w królestwie Adonu.. Mieszka u wuja od czasu, gdy została osierocona w dzieciństwie.. Jej życie wydaje się być całkiem zwyczajne, pomaga w prowadzeniu domu.. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia..

Aleo dowiaduje się, że zgodnie z przepowiednią, jest prawowitą dziedziczką tronu jako pierworodne dziecko pierworodnego ojca.. Ta wiadomość zaskakuje ją i stawia przed niezwykłym zadaniem..

🍃🍃🍃🍃 Recenzja 🍃🍃🍃🍃

Tomasz Miękina "Aleo. Burza na północy" #1
@aleoseriapowiesci

Cykl : Aleo. Seria powieści #1

Wydawnictwo :Empik Selfpublishing

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

Spokojnym królestwem Adonu wstrząsa wieść o możliwej wojnie.
Obywatele, do których dotarła ta informacja nie chcą dać wiary pogłoskom i nie mają ochoty spełniać prośby władcy, by zabezpieczać zapasy, fundusze oraz broń. Ciężko im bowiem przyjąć do wiadomości, że każdy wróg, kiedyś odbuduje swoje siły.
Zwykły człowiek woli skupić się na codziennym życiu i na przyjemnościach, do których należy choćby coroczny Wielki Jarmark Plonów, podczas którego można było nie tylko sprzedać dzieła własnych rąk ale i spotkać dawno niewidzianych znajomych.
Wśród lubianych sprzedawców jest Sili. Znana zarówno z dobrego serca jak i wyrobów doskonałej jakości.
Jedną z osób, które czekają na spotkanie jest wychowywana przez wujka nastoletnia Aleo, nastolatka o rubinowych włosach.
Normalny przebieg jarmarku zakłóca nocna wichura. Miasto zostaje spustoszone, stragany zniszczone, a towary… uleciały z wiatrem. Wśród osób, które ucierpiały najbardziej jest Sili. Straciła bowiem nie tylko towary, ale i sama została poważnie ranna.
Aleo, nieproszona, sama rusza na miasto, by znaleźć jak najwięcej z dobytku nie tylko Sili.
Nieoczekiwanie dla samej siebie kobieta prosi nastolatkę o odnalezienie pewnej szkatułki…
Jakby tego było mało jakiś czas później Aleo dostaje zaproszenie do pałacu na tajną naradę…
Dlaczego Aleo mieszka z wujem?
Jaki był cel zwołania rady?
Kto zagraża królestwu?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie właśnie w tej książce.

Na początku miłe zaskoczenie, czyli mapa świata, w którym toczy się cała historia. Krótka analiza ilustracji i można się zanurzyć w historii…
Pierwsze kartki to opowieść, która stylem nieco kojarzyła mi się z „Silmarillionem”. Niestety szybko zostałam sprowadzona na ziemię, a raczej do brutalnej… wróć… prozaicznej rzeczywistości.
Zwykłe królestwo, zwykli obywatele, zwykła codzienność i… mnóstwo opisów, które sprawiały, że na moje usta cisnął się krzyk rozpaczy: Dialogi, dialogi, królestwo za dialogi!
Trudno mi jednoznacznie stwierdzić, czy to plus czy minus. Ja osobiście nie przepadam za opisami, ale wiem, że są ludzie, którzy mają inne zdanie na ten temat.
Ale nic to, laska… powtarzałam sobie… nie jesteś od badania gustów czytelników, tylko od wyrażenia łasnej opinii o książce. I na tym się właśnie skupię.
Wśród wspomnianego już morza zwykłości żyje niezwykła dziewczyna o imieniu Aleo. Wyróżnia się pogodnym charakterem, otwartością na ludzi i… kolorem włosów. Jako jedyna w mieście, a może i w całym królestwie, ma bowiem rubinowe włosy. I dziwne, że nikt jej z tego powodu nie dokucza, ba… jest jedną z bardziej lubianych obywatelek miasta. Może ze względu na to, kto jest jej opiekunem?
Ale to wie chyba tylko Autor, bo ja mam spore wątpliwości…
Wracając jednak do włosów Aleo. Z ich kolorem, związana jest pewna przepowiednia. Nie jest zbyt rozpowszechniona, ale mimo to sporo osób zna jej treść. Mimo to nikt nie wpadł na to, że może chodzić właśnie o znaną im nastolatkę.
Może gdyby choć jedna osoba postąpiła inaczej, dziewczyna nie byłaby zaskoczona pewnymi wydarzeniami…?
Podsumowując: jeżeli lubicie historie opowiedziane w formie… opowieści bajarza, jest to książka dla Was.
Ja osobiście ponownie wzięłabym na tapet treść i parę rzeczy (w tym te, o których wspomniałam) omówiła z beta czytelnikami, z naciskiem na damską część tego grona.

Za ebooka do recenzji dziękuję Autorowi.

Spokojnym królestwem Adonu wstrząsa wieść o możliwej wojnie.
Zwykły człowiek woli skupić się na codziennym życiu i na przyjemnościach,...

Dodaj cytat z książki ALEO. Burza na północy