Uwięziona królowa

Wydawnictwo: IUVI
The Caged Queen
#smoki
Izabela1505

Żyły kiedyś dwie siostry, które łączyła tak silna więź, że nic nigdy nie mogło ich rozdzielić. Roa i Essie nazywały to „nicią”. Zajmowały się magią – aż Essie straciła życie w straszliwym wypadku i jej dusza została uwięziona w tym świecie. Sprawcą jej śmierci był Dax, dziedzic tronu Firgaardu. Roa poprzysięgła znienawidzić go po kres. Jednak osiem lat później Dax wrócił, by błagać ją o...

Sprawcą jej śmierci był Dax, dziedzic tronu Firgaardu. Roa poprzysięgła znienawidzić go po kres. Jednak osiem lat później Dax wrócił, by błagać ją o pomoc. Zamierzał zdetronizować swego okrutnego ojca, który dla ludu Roi był bezlitosnym ciemiężycielem.
Roa zawarła z Daksem układ: da mu swoją armię, jeżeli on uczyni ją królową. Tylko jako królowa mogła wybawić swój lud spod panowania Firgaardu.
Wraz z Daksem i jego siostrą Ashą Roa i jej poddani obalili tyrana. Teraz jednak Asha musi uciekać, bo wyznaczono wysoką cenę za jej głowę. Roa natomiast jest królową z obcych stron, żyjącą z dala od domu, poślubioną wrogowi. Najgorsze zaś jest to, że obietnice Daksa pozostają niespełnione: lud Roi nadal cierpi.
I oto pojawia się szansa, by naprawić wszelkie zło – Roa ma okazję pozbyć się wroga i wybawić ukochaną siostrę.
Musi jedynie zabić króla…

źródło opisu: http://iuvi.pl/

źródło okładki: http://iuvi.pl/

Heather | 2019-07-04

Władza, szczególnie ta okrutna, zawsze domaga się ofiar. Czy w świecie pełnym zła i mroku głos jednej bohaterki zostanie usłyszany przez cały tłum?

Jakiś czas temu w moje ręce wpadł pierwszy tom serii Iskari od Kristen Ciccarelli. Podeszłam do tej historii z lekkością i bez żadnych oczekiwań a okazało się, że to powieść naprawdę dobra i napisana z pomysłem. Autorka pokazała mi nie tylko swój warsztat literacki od najlepszej strony, ale przede wszystkim wielką wyobraźnię, którą z łatwością potrafi przelać na papier. Zamknęła swoją opowieść w ramach gatunku fantasy i stworzyła tak wyjątkowe miejsce, że z przyjemnością powróciłam do niego w kontynuacji losów bohaterów.

Wszystko zaczęło się od dwóch sióstr, których więź była nierozerwana. Roa i Essie były dla siebie wszystkim i wspólnie zajmowały się magią. Do czasu nieszczęśliwego wypadku, w którym zginęła jedna z nich. Dusza Essie pozostała uwięziona w tym świecie a Roa nie spocznie dopóki nie uwolni siostry. Dlatego nawiązuje...

Angelika Musiał | 2019-07-03

Po sukcesie Ostatniego Namsary, książki która naprawdę bardzo mi się podobała, przyszedł czas na kolejną część, kolejny tom cyklu Iskari. Czekałam i wypatrywałam go w zapowiedziach wydawnictwa IUVI, aż wreszcie egzemplarz do mnie dotarł... Pachnący nowością, wypełniony tajemnicą i znanymi mi już, ulubionymi bohaterami. Jednak jak to z kontynuacjami bywa, obawiałam się nieco o jakość dzieła. Czy autorka nie odpuściła? Czy równie dobrze prowadziła całą akcję? Czy drugi tom powtórzy u mnie sukces tomu pierwszego? Pytania kłębiły się, ale dziś już wiem! Uwięziona królowa jest czymś wspaniałym! Na taką książkę właśnie czekałam, tego było mi trzeba. Kilka pierwszych stron wystarczyło mi, by uwierzyć, że dzieło jest naprawdę dobre i będę go czytała z wielką uwagą i zaangażowaniem.