Syndrom Miłej Dziewczyny

Okładka książki Syndrom Miłej Dziewczyny Engel Beverly
Okładka książki Syndrom Miłej Dziewczyny
Engel Beverly Wydawnictwo: Biały Wiatr poradniki
poradniki
The Nice Girl Syndrome. Stop Being Manipulated and Abused – and Stand Standing Up for Yourself
Biały Wiatr
2024-01-26
2024-01-26

Książki Wydawnictwa Biały Wiatr zmieniają życie i oto kolejny przykład takiej właśnie niezwykłej pozycji. Ile razy w swoim życiu słyszałyście nakaz „bądź miła”? A czy bycie miłą, ułożoną i potulną da się pogodzić z niezależnością i pozwalaniem sobie na przeżywanie różnorakich emocji? Jeśli macie w głowie mnóstwo pytań i wątpliwości, to książka „Syndrom Miłej Dziewczyny” zdecydowanie rozjaśni Wam wiele kwestii. Idę też o zakład, że praktycznie każda kobieta ma w sobie choćby cząstkę tytułowego syndromu, co jest równoznaczne z wieloma tematami do przepracowania. Na szczęście wspomniana książka krok po kroku prowadzi przez najpopularniejsze mity i stwierdzenia pokutujące we współczesnym społeczeństwie i bezwzględnie się z nimi rozprawia.
Jeśli jesteś gotowa na przemianę z „Miłej Dziewczyny” w „Silną Kobietę” to jak najszybciej sięgnij po tę niezwykłą książkę. To poradnik, który powinna przeczytać absolutnie każda kobieta.

To jeden z najlepszych poradników, jakie miałam okazję przeczytać!
SYNDROM MIŁEJ DZIEWCZYNY TO TOTALNY MUST HAVE DLA KAŻDEJ Z PAŃ, KTÓRA CHCE ZYSKAĆ SIŁĘ DO ŻYCIA I DECYDOWANIA O SOBIE I WŁASNYCH POTRZEBACH. Ta książka jest doskonałym narzędziem do pracy w tym obszarze. Pozwala na zrozumienie, skąd bierze się nasze zachowanie i podpowiada jak zmienić sposób swojego postępowania. Jeżeli nie jesteś pewna, czy pozycja jest dla Ciebie: na początku książki umieszczono ankietę, która rozwieje Twoje wątpliwości.
Po więcej zapraszam na: https://www.instagram.com/czytam.z.beza/

To jeden z najlepszych poradników, jakie miałam okazję przeczytać!

To książka, której potrzebowałam, ponieważ sama należę do grona Miłych Dziewczyn.
W książce są liczne przykłady, które pokazują dlaczego nie warto być Miłą Dziewczyną. Książka wskazuje również możliwe powody, dlaczego jest się Miłą Dziewczyną np. Lęk przed facetem, wyniesienie z domu, iż mężczyzna jest ważniejszy od kobiety. Przeważnie Miła Dziewczyna oczekuje, iż jeżeli jest sympatyczna dla kogoś to ten ktos będzie sympatyczny dla niej. Niestety w drugą stronę to nie zawsze działa i nie ma gwarancji, że ta osoba będzie dla nas miła. Książka mówi jak ważne jest, aby wsłuchać się w swoje potrzeby oraz uczucia.
W książce przeczytałam bardzo ważny fragment o tym, iż gdy ktoś nas zawiedzie to winimy tylko siebie. Mile Dziewczyny również myślą, iż jeżeli nie będą miłe i nie dopasują się do danej sytuacji to ludzie nie będą ich lubić, dlatego często nie wyrażają własnego zdania.
Warto także pamiętać, iż nie mamy wpływu o tym co myślą o nas inni ludzie.
Niektórzy mają bardzo bezwzględnego wewnętrznego krytyka, który nie dopuszcza do siebie możliwości pomyłki. Nie wolno pozwolić wewnętrznemu krytykowi na niszczenie samooceny.
Postawienie się komuś nie ma sprawić, aby druga osoba się zmieniła, lecz abyśmy my poczuli się ze sobą lepiej 🩷
Książka uświadomiła mi, że muszę zacząć myśleć o sobie, nie patrzeć na innych. Uważam, że posiada wiele cennych rad i naprawdę warto ją przeczytać! ✨

Zastanawialiście się kiedyś, jak bardzo społeczeństwo i rodzina zakorzenia w nas kobietach bycie miłymi, bo kobiecie nie wypada mówić „nie”, bo kobieta powinna być urocza, grzeczna i niewinna, nawet kosztem ochrony siebie. Beverly Engel, autorka poradnika “Syndrom Miłej Dziewczyny” m.in. tak definiuje, kim jest miła dziewczyna: „Miła Dziewczyna bardziej przejmuje się tym, co myślą o niej inni, niż tym, co sama myśli o sobie. Bycie Miłą Dziewczyną oznacza, że kobieta bardziej przejmuje się uczuciami innych ludzi niż swoimi własnymi. Oznacza to również, że bardziej zależy jej na tym, żeby dawać ludziom kredyt zaufania, niż ufać swoim własnym obserwacjom.” Czyż bycia właśnie taką Miłą Dziewczyną nie oczekują od nas mężczyźni, ale również kobiety, którzy świetnie potrafią „wyczuć” takie Dziewczyny i bezwzględnie wykorzystać to na swoją korzyść? Engel w swojej książce przytacza liczne, często wręcz dramatycznie i tragicznie skrajne przykłady Miłych Dziewczyn, broniących swoich, nie boję się tutaj użyć słowa oprawców, wymyślając wręcz kuriozalne usprawiedliwienia. Autorka Syndromu Miłej Dziewczyny upatruje w czterech głównych źródłach zachowania: predyspozycjach biologicznych, przekonaniach społecznych przekazywanych dziecku za pomocą kultury lub społeczeństwa, w którym się wychowuje, poglądy rodzinne przekazywane dziecku przez rodzinę, bezpośrednio lub poprzez obserwowanie zachowań rodziców i innych krewnych oraz na przekonaniach opartych na doświadczeniach kształtowane przez dziecko w wyniku jego osobistych doświadczeń, w tym traum z dzieciństwa. Sami przyznajcie, że stosunkowo łatwo jest „wychować” Miłą Dziewczynę, jednak zerwać z tym syndromem już tak łatwo nie jest, stąd też
Autorka przekonuje, że kobiety, zwłaszcza te młode, powinny jak najszybciej porzucić syndrom Miłej Dziewczyny i stać się Silną Kobietą. Aby stać się Silną Kobietą należy posłużyć się zasadą czterech C pochodzącą od angielskich słów: confidence, competence, conviction i courage, czyli: pewnością siebie, kompetencjami, wiarą w swoje przekonania i odwagą. Brzmi prosto, prawda?
Aby rozpocząć pracę nad sobą, Autorka proponuje umacniające wzorce i poprzez środki zaradcze prace nad fałszywymi przekonaniami wpojonymi nam m.in. w okresie dziecięcym. Ku mojemu (pozytywnemu) zdziwieniu, Engel nie skłania nas do tak modnych afirmacji, lecz do wyprawowania trwałych zmian, poprzez opracowanie pozytywnych wzorców, opartych na pracy nad sobą, a nie wizualizacjach. Dużym plusem tej pozycji jest to, że ponad 2/3 książki to ćwiczenia pomagające „walczyć” z fałszywymi przekonaniami, na których oparty jest syndrom Miłej Dziewczyny.

Myślę, że mogłabym ten poradnik polecić wszystkim kobietom, bo niezależnie od tego jak samowystarczalne i niezależne się sobie wydajemy, zawsze gdzieś pod powierzchnią tkwi ta Miła Dziewczyna, która próbuje wyrwać się na wolność i zacząć spełniać oczekiwania innych, nawet kosztem siebie. Jeśli któraś w Was, tkwi w toksycznym związku, albo jest wzorcowym wręcz przykładem Miłej Dziewczyny, to lektura tej książki, może być pierwszym krokiem, do uświadomienia sobie problemu i podjęcia terapii (żaden poradnik, nigdy nie zastąpi profesjonalnej pomocy).

Serdecznie polecam!

Czy jesteś miłą dziewczyną?

Bycie na siłę miłą i dobrą, bo tak wychowali Cię rodzice, którzy wpajali od maleńkości, że będąc życzliwą dla każdego i w każdej sytuacji dziewczyną, a w życiu dorosłym kobietą sprawi, że będzie Ci lepiej i łatwej. Będziesz przez to mocniej kochana i lubiana. To bzdura!

Bo gdzie są w tym wszystkim własne pragnienia, cele i marzenia?

My kobiety od dawna zmagamy się z walką o bycie tą lepszą, ładniejszą, chcemy być atrakcyjne, wyjątkowe dla męża, partnera.
Musimy jednak pamiętać o sobie, bo to My Kobiety, Dziewczyny jesteśmy w tym wszystkim najważniejsze!
Nie dajmy się podporządkować innym, ponieważ mamy własne pragnienia, własne oczekiwania, własne cele i własne życie.
Którego nikt za Nas nie może przeżyć.

W książce „Syndrom miłej dziewczyny" znajdziecie na pewno wiele cennych wskazówek i ćwiczeń. Jak przezwyciężyć samą siebie, odnaleźć spokój wewnętrzny, zrozumieć jak okazywać prawdziwe emocje, takie jak złość, radość - w sposób szczery, prawdziwy, niewymuszony przez innych.

Serdecznie zachęcam do przeczytania 📖 !

Dziękuję Wydawnictwu @bialywiatr11 za egzemplarz książki do recenzji ❣️

Czy jesteś miłą dziewczyną?

Bo gdzie są w tym wszystkim własne pragnienia, cele i marzenia?

My kobiety...

Lubicie książki rozwojowe? Jeżeli tak, to ta książka może was zaciekawić. Polecana jest każdej kobiecie, niezależnie od wieku. Autorka przedstawia nam analizę psychologiczną kobiety. Pokazuje, że nie trzeba być miłą i kochaną, aby inni nas lubili. Mamy być zwyczajnie sobą!

Mówi się, że kobiety są wykorzystywane, ponieważ nie potrafią odmawiać. Boją się, że ich odmowa zostanie źle odebrana, a one stracą w oczach innych. To nie jest prawda! Autorka pokazuje nam za pomocą książki, że kobiety dość często przez swoją naiwność i sympatię, mogą być odbierane zupełnie inaczej niż tego oczekują. Ludzie często tą dobroć wykorzystują, a tak nie powinno być.

W książce zapoznamy się z siedmioma typami Miłych Dziewczyn. Jakie one są? Popychadło, aktorka, niewinna, ofiara, męczennica, cnotka, oświecona – każdy z tych typów posiada wyjaśnienie. Będziemy mogły zrobić również szereg ćwiczeń, które pozwolą nam się zmienić. Autorce zależy na tym, aby zacząć zauważać siebie i to właśnie swoją osobę stawiać na pierwszym miejscu.

Książka jest naprawdę wartościowa i warto ją przeczytać. Według mnie, każda mama powinna podarować ją swojej córce – nastolatce. Niech wie, że dobro musi wychodzić z prawdy, a nie z tego, że tak wypada.

Nie da się tej książki, a właściwie poradnika opisać. Trzeba go przeczytać, aby zrozumieć. Ten poradnik to taka terapia dla każdej z nas!

Czym dla Ciebie jest słowo MIŁY/MIŁA?
Ta książka dedykowana jest tym wszystkim kobietom na świecie, które wciąż wierzą, że muszą być miłe, żeby być kochane, akceptowane, otoczone opieką i bezpieczne. Jest też przeznaczona dla wszystkich terapeutów oraz obrońców praw kobiet, którzy dokładają starań, żeby pomóc kobietom zrozumieć, że lepiej jest być w swojej mocy, niż być miłą. Wiele wartościowych treści odnajdą tu zarówno te kobiety, które pragną wyzwolić się z dotychczasowych wzorców i wreszcie stanąć po swojej stronie, jak i dla tych, które już są na ścieżce powrotu do siebie, aby mogły sprawdzić na ile stare schematy wciąż jeszcze są obecne w ich życiu.
Kobiety od wieków są wychowywane w myśl – bądź miła dla każdego, bądź opiekuńcza, pomocna i zapomnij o sobie. Jednostki, które zachowywały się inaczej, były negowane. Od paru lat, dzięki różnym akcjom społecznym ten schemat jest modyfikowany. Kobiety nie boją się walczyć o siebie i mówić, co myślą. Autorka w książce pokazuje jak zakorzenione przekonania potrafią wpłynąć na wszystkie nasze decyzje. Zawarła wiele historii, które idealnie obrazują „syndrom miłej dziewczyny” – nie widzą nic złego w tym jak są traktowane, bo według nich tak powinno być.
Książka nie jest lekarstwem, ale pokazuje inną perspektywę sytuacji, które wydają się „normalne”. Nie bój się mówić głośno tego, co myślisz. Mów o tym, czego oczekujesz i pragniesz. Pozwól sobie na realizację własnych celów. Jeśli chcemy zerwać z schematem, musimy popracować nad wiarą w siebie. Troska, którą chcemy otrzymać od innych – powinna zacząć się w pierwszej kolejności od nas samych. Posiadanie cudownej relacji z samym sobą jest wspaniałym uczuciem.

Czym dla Ciebie jest słowo MIŁY/MIŁA?

16/2024

Beverly Engel "Syndrom Miłej Dziewczyny" wyd.Białywiatr [współpraca barterowa]

Poradnik dla kobiet.Beverly Engel w swoim poradniuku przedstawia Nam analizę psychologiczną kobiet,przedstawia jak wiele "nieszczęść" czeka na "Miłe Dziewczyny".Autorka poprzez analizę,stara się przedstawić czytelnikowi, skąd się biorą dane zachowania i jak wiele z Nich jest kopią tego co zaznali lub widzieli w dzieciństwie.

Autorka przekazuje Nam swoją wiedzę i spostrzeżenia ktòre zbierała przez wiele lat pracy.
W książce są podane normy,które kobiety powinny spełniać,a przynajmniej tak myślą.Ile znamy kobiet które nie mają siły aby odejść od oprawcy.Robią wszystko tak jak On chce mimo,że to im dzieje się krzywda.

Napiszę Wam przykład z mojego życia.Robiłam wszystko dla innych,nie patrzyłam na własne potrzeby,chciałam aby każdy się ze mną liczył,a na koniec zostałam potraktowana jak najgorsza.Zapytacie dlaczego? Dlatego,że powiedziałam co tak naprawdę myślę,zawalczyłam o siebie i dzieci. Czytając poradnik zauważyłam,że właśnie starałam się być "Miłą dziewczyną".
Kiedy znalazłam w sobie siłę,a dzieci mi jej jeszcze dodały zawalczyłam o Siebie i o Nich.

Drogie Kobiety,nie poddawajmy się,walczmy o siebie,wspierajmy się,każda z Nas ma w sobie siłę tylko trzeba ją pokazać. Poradnik pokaże Wam punkty asertywności,napewno doda odwagi.
Moja ocena 10/10

Poradnik będzie dla mnie zawsze odniesieniem,że zawsze warto walczyć do końca.Dla siebie.
Poradnik polecam każdej Kobiety bez względu na wiek,zawsze można o siebie zawalczyć Pamiętajmy o tym.

Dziękuję wyd.Biały Wiatr za możliwość zrecenzowania poradnika.

16/2024

Beverly Engel "Syndrom Miłej Dziewczyny" wyd.Białywiatr [współpraca barterowa]

Czy problem w byciu ,, miłą dziewczyną” jest to, że jest życzliwa dla innych, zawsze chętna do pomocy, czy okazuję każdemu szacunek?- Otóż nie. Miła dziewczyna stara się zawsze myśleć i dbać o innych, zapominając o własnych uczuciach i własnym dobru. Miłe dziewczyny nie mówią tego co myślą, bojąc się o reakcje innych. W obawie przed złością, atakiem partnera, robią wszystko o co ich poproszą, wbrew sobie. Dlatego również tak często dochodzi do przemocy w związkach. Kobiety są zastraszone, nikomu nie mówią o tym, co ich spotyka i w ich czterech ścianach. Ze strachu boją się wyjść z tego zła, w obawie przed reakcja otoczenia. Miła dziewczyna nie zaprząta sobą głowy innych. Jest sama ze swoimi myślami i problemami.

Pomimo, że świat od dawna ruszył z postępem, syndrom Miłej Dziewczyny dotyczy nadal ogromnej liczby kobiet. Są one wykorzystywane na różnych płaszczyznach życia. W domu, w pracy. Przez osoby bliskie, przez partnerów, przez otoczenie.
Miła dziewczyna stara się zawsze zadowolić wszystkich wokoło, nie patrząc siebie. Jest niezdecydowana, daje się bardzo łatwo manipulować innym.

Ta książka idealnie pokazuje to, że bycie dobrym i miłym dla innych nie zawsze jest gwarancją tego, że inni odwdzięczą się tym samym dobrem . Wręcz przeciwnie. Ludzie często wykorzystują to dla swoich korzyści.

Beverly Engel w swojej książce uświadamia, że czas zacząć myśleć w końcu o sobie i swoim szczęściu. Aby to osiągnąć należy porzucić zakiełkowane w nas już od dziecka przekonaniao tym, że ,,powinniśmy być” jacyś. Mieć powinność dla świata. Być zawsze miłym, grzecznym, uczynnym, nie bacząc na własne przekonania. Czas w końcu postępować w zgodzie ze sobą. Postawić siebie na pierwszym miejscu w tej hierarchii wartości. Słuchać siebie i swoich potrzeb. Czas pokochać się takim, jakim się jest, bez szukania akceptacji w otoczeniu.

W książce znajdziemy wiele cennych przemyśleń, które otworzą niejednej kobiecie oczy i pozwolą szerzej spojrzeć na swoje dotychczasowe życie. Bardzo podoba mi się w książce łatwy i prosty przekaz.

,,Syndrom Miłej dziewczyny” to bardzo ważna i wartościowa lektura dla każdej kobiety. Cieszę się, że ją przeczytałam. Mam nadzieję, że posłuży niejednej czytelniczce i pozwoli im wyjść z tej ,,miłej” skorupy.

Cudowna książka. Polecam

🌸 SYNDROM MIŁEJ DZIEWCZYNY 🌸

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Autor: Beverly Engel

Witajcie Moliki!

Moja propozycja czytelnicza na dziś, jest przeznaczona dla kobiet, dziewczyn.

Nasuwa mi się na myśl jedno pytanie .
Czy jesteś dobrą dziewczyną?

Czy zdajesz sobie sprawę że bycie na siłę dobrym i miłym ,bo tak wychowali nas rozdzice, dziadkowie.
Wpajając nam od maleńkości że będąc dobrym i miłym dla, każdego i w każdej sytuacji sprawi że będzie Nam dziewczyną a w życiu dorosłym kobietą lepiej i łatwej. Że będziemy przez to kochane i lubiane.

A gdzie w tym wszystkim własne pragnienia, własne cele i własne myślenie.
Bo gdy ,powie ktoś mi coś przykrego i wyrządzi mi krzywdę to, też mam być miła, dobra i z całą tą otoczką wpajaną mi od zawsze tłamśić swoje emocjie?

Nie!
Oczywiście że nie !
Będę miłą, będę dobra pod warunkiem że to samo otrzymam w zamian od samego partnera, kolegów, przyjaciół.
Bo przecież bycie dobrymi i miłymi ludźmi nie gwarantuje nam że będziemy bardziej kochane czy lubiane.
My kobiety od zawsze zmagamy się z walką o bycie tą lepszą ,ładniejsza ,chcemy być atrakcyjne dla ,partnera dla,otoczenia.
Lecz musimy pamiętać w tym wszystkim o sobie samych.
To My Kobiety, Dziewczyny jesteśmy najważniejsze!
Nie dajmy się stłamsić prze upodobania innych, przez oczekiwania rodziców . Bo mamy własne pragnienia, własne cele i własne życie.
Którego nikt za Nas nie przeżyje. W tym wszystkim jesteśmy najważniejsze MY!

Pamiętajcie o tym i wlaczcie o siebie, jesteście piękne i dobre same w sobie.
Nie musicie okazywać na siłę emocji których nie odczuwacie w danym momencie ,wpadać w depresję czy w wyrzuty sumienia .

POLECAM SERDECZNIE tą książka,znajdziecie w niej wiele cennych porad i ćwiczeń. Jak przezwyciężyć samą siebie ,odnaleźć spokój w sobie ,czy zrozumieć jak okazać prawdziwe emocjie, gniew, radość te szczere prawdziwe nie wymuszone czy wpojone przez innych.

ZACHĘCAM DO PRZECZYTANIA!

🌸 SYNDROM MIŁEJ DZIEWCZYNY 🌸

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Autor: Beverly Engel

Witajcie Moliki!

Moja propozycja czytelnicza na dziś, jest przeznaczona dla kobiet, dziewczyn.

Nasuwa mi się na myśl jedno pytanie .
Czy jesteś dobrą dziewczyną?

Wpajając nam od maleńkości...

• Współpraca recenzencka
  • Współpraca z Wydawnictwem