Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji

Okładka książki Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Okładka książki Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji
Katarzyna MillerJoanna Olekszyk Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Zwierciadło
2023-11-08
2023-11-08

Okładka książki Być synową i nie zwariować Anna Bimer, Katarzyna Miller
Być synową i n... Anna Bimer, Katarzy...
Okładka książki Seksownik, czyli mądrze i pikantnie Katarzyna Miller, Beata Pawłowicz
Seksownik, czy... Katarzyna Miller, B...

🪷🪷🪷 Recenzja 🪷🪷🪷

Katarzyna Miller & Joanna Olekszyk " Daj się pokochać dziewczyno "

Wydawnictwo : Zwierciadło
@wydawnictwo_zwierciadlo

🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷

" Nawet nad najbardziej udanym związkiem zbierają się czasem czarne chmury. Dlaczego?
Już choćby z tego powodu, że nie ma relacji idealnych. Kryzysy są nieuniknione, ale też niezwykle cenne, bo - mądrze przepracowane - cementu ją miłosne więzi..."

" Daj pokochać się dziewczyno" to prawdziwa skarbnica mądrości o miłości i relacjach..

Katarzyna Miller, psycholożka i psychoterapeutka, w swoich rozmowach z Joanną Olekszyk, redaktorką naczelną "Zwierciadła", odkrywa tajniki kochania mądrze siebie i partnera..
Nie dając prostych odpowiedzi, Katarzyna skupia się na prawdziwej miłości, która nie polega na cierpieniu czy poświęceniach, ale na zachwycie nad światem i radości, jaką przynosi druga osoba..

Styl autorki jest bardzo przystępny i klarowny..
Autorka używa prostych słów i jasno przedstawia swoje myśli.. Jej sposób pisania jest przyjazny i łatwy do zrozumienia..
W książce można zauważyć, że autorka stara się być obiektywna i przedstawiać informacje w sposób rzetelny.. Podoba mi się, jak autorka potrafi skupić się na istocie tematu i przekazać go czytelnikom w sposób interesujący..

Książka jest również bardzo inspirujący i skłania do refleksji.. Autorka przedstawia ważne koncepcje dotyczące miłości i relacji, które mogą pomóc czytelnikom spojrzeć na te tematy z nowej perspektywy.. Jej słowa są pełne mądrości i empatii, co sprawia, że czytanie tego tekstu jest naprawdę wartościowym doświadczeniem.. ć

To poradnik, który pomoże ci zrozumieć, jak pielęgnować miłość i odnaleźć jej prawdziwe uczucie..

🪷🪷🪷 Recenzja 🪷🪷🪷

Katarzyna Miller & Joanna Olekszyk " Daj się pokochać dziewczyno "

Wydawnictwo : Zwierciadło
@wydawnictwo_zwierciadlo

🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷

Poznaj sekret udanych relacji.

Jak kocham mądrze siebie i partnera, jak wskrzesić ogień w długotrwałym związku, jak pozbierać się po zdradzie, jak znaleźć prawdziwe uczucie. Książka uświadamia wiele rzeczy. Czytając ją na raty czułam się jak na prywatnej terapii ja i książka. Dowiedziałam się wiele rzeczy o sobie, jak i o miłości.

Książka daje dam podpowiedź, jak zmienić swój związek w bajkę. Żeby pomyśleć nad swoim zachowaniem, ale również i starać się bardziej. Dać sobie szansę na szczęście.

Poradnik, który z wypowiedzi kobiet pokazuje nam życie i jakie błędy w nim popełniamy, co możemy zmienić i doskonalić. Ale również, jak poradzić sobie ze stratą jak zakończyć związek i zawalczyć o siebie.

Myślę, że każda żona, matka czy singelka powinna przeczytać książkę i dać się pokochać przede wszystkim sobie. Książka ma duże wartości w sobie i z pewnością warto do niej wracać i przypominać sobie niektóre punkty z niej.

Poznaj sekret udanych relacji.

Książka daje dam podpowiedź, jak zmienić...

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Jest to książka, która skupia się na związkach oraz uczuciach im towarzyszących. Napisana jest w formie przyjemnej rozmowy dwóch kobiet. Pani psycholog Karoliny Miller wraz z dziennikarką Joanną Olekszyk. W tej rozmowie Panie uświadamiają nam że sukcesem do dobrego i szczęśliwego związku w pierwszej kolejności jest akceptacja własnej osoby. Gdyż jeżeli my sami nie będziemy w stanie pokochać samych siebie to tym bardziej w związku z drugą osobą nie znajdziemy szczęścia. Pani Karolina tlumaczy mam że problemy w związkach bardzo często mają swoje źródło w okresie dorastania. Brak miłości, akceptacji i uwagi przez rodziców i bliskich przenosi się na naszą późniejszą relację z partnerem/ partnerką.

Mi jako singielce spodobała się właśnie rozmowa na ten temat. Bo to nie jest tak, jak zakłada duża część społeczeństwa że jesteśmy sami bo nikt nas nie chciał albo że jesteśmy tak wybredni. To jest kwestia tego że nie wiążemy się z pierwszym, lepszym napotkanym mężczyzną, który zwrócił na nas uwagę. Gdyż to nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Zarówno my jak i tak druga strona będziemy się męczyć w związku, co doprowadzi do nieuniknionego rozstania. Więc czasami warto poczekać i przemyśleć wszystko na spokojnie, czy to jest właśnie ta osoba, z którą ja chcę spędzić swój czas.

Moim zdaniem jest to książka, którą zdecydowanie wszyscy powinni przeczytać. Gdyż znajdziecie w niej wiele ciekawych pytań jak i odpowiedzi dotyczących relacji międzyludzkich 😉

Za egzemplarz do recenzji dziękuję bardzo wydawnictwu @wydawnictwo_zwierciadlo 😊😘😘

#recenzjaksiazki #poradnik #dajsiępokochaćdziewczyno #wydawnictwozwierciadło #wartoprzeczytać #współpraca #współpracabarterowa #bookstagram #związki #trudnepytania #czytanie #czytanieuzależnia

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

To było moje pierwsze spotkanie czytelnicze z p. Miller i muszę przyznać, że było bardzo udane. Czułam się jak na spotkaniu z koleżankami, na którym próbujemy rozwikłać damsko-męskie relacje. Mądrze, lekko i z humorem. Polecam.

Często każdy z nas zadaje sobie pytania związane z naszymi uczuciami w związku. Okazuje się, że miłość nie musi być całkowicie oddana i nie wymaga całkowitego podporządkowania się do siebie.
~
Niestety jak to bywa w naszym zagmatwanym życiu lubimy sobie wszystko komplikować i tworzyć swoje własne teorie spiskowe. Zapewne każdy z nas ma swoją własną definicję miłości i wydaje mi się że nie każda taka definicja jest prawdziwa. Wtedy z pomocą rusza poradnik Pani Kasi napisany wraz z Panią naczelną magazynu Zwierciadło.
~
Dość często mamy dość wyidealizowaną definje miłości i poczucia w związku. Co powoduje, że nie potrafimy cieszyć się z narastającego uczucia lecz często na siłę szukamy problemów. Często je też znajdujemy i to powoduje, że nie potrafimy stworzyć trwałwj i zdrowiej relacji.
~
Czy my postępujemy zgodnie z własnym sumieniem? Czy często ulegamy wpływom? Jak rozwiązać problemy w związkach?
~
Autorki w bardzo szczerej rozmowie starają się dotrzeć do punktu tychże konfliktów i je rozwiązać. Podoba mi się sposób przekazania tej wiedzy odbiorcy. Rzadko sięgam po poradniki ale ten pozwolił mi spojrzeć inaczej na mój związek. Teraz dostrzegam co ja faktycznie robię źle a co mój partner.
~
"Daj się pokochać dziewczyno" prowadzi do bardzo szczerej refleksji nad samym sobą. Książka pozwala zastanowić się nad (nie)idealnym związku i relacjami. A jak każdy z nas wie ze swojego doświadczenia życiowego, że nie ma ludzi i związków idealnych.
~
Ja osobiście nie zgadzam się z każdym poruszanym zagadnieniem przez autorki ale to kwestia indywidualna. Ale niektóre z porad na pewno wprowadzę w swojej dotychczasowe życie, za co bardzo dziękuję. Reasumując poradnik dość ciekawy i inspirujący. Nie każdy lubi taki gatunek książek ale czasem warto po takie sięgnąć aby zobaczyć że nie tylko my mamy problemy w związkach i nie jesteśmy sami z wszystkim. Polecam dla osób które chcą coś zmienić w swoim życiu ale też dla osób, które lubią życiowe porady.

Dziękuję wydawnictwu Zwierciadło za egzemplarz ♥️

~

Wielu z ludzi zadaje sobie często pytania na temat swoich uczuć i związków. Psychoterapeutka przekonuje, że prawdziwa miłość nie oznacza cierpiętnictwa, całkowitego oddania wolności ani podporządkowania się ukochanej osobie. Jednak są osoby, które posiadają złą definicję miłości. I to warto zmienić. W tym mogą pomóc rozmowy Katarzyny Miller z naczelną miesięcznika Zwierciadło.
Dość często ludzie mają dość pokrętną, nieraz wypaczoną definicję miłości i związków. Przez to nie potrafią tak naprawdę cieszyć się z ukochanej osoby i budować trwałych, zdrowych związków. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, wśród, których można wymienić m.in. wzorce pochodzące z rodziny, książki czy filmy… A może da się naprawić błędne myślenie? Z pewnością! Tylko trzeba na to czasu i chęci a także odpowiedniej pomocy.
Daj się pokochać dziewczyno stara się odpowiedzieć na rozliczne pytania dotyczące między innymi miłości oraz zdrowych związków. Autorki w szczerej rozmowie starają się dotrzeć do ich sedna i zrozumieć mechanizmy, które kierują ludźmi, jeśli chodzi o damsko-męską chemię. Jej lektura pozwoliła mi zastanowić się nad (nie)idealnymi relacjami, które nie tylko (nie)satysfakcjonują, ale czasami wręcz są toksyczne. Niestety nie mogę zgodzić się ze wszystkimi diagnozami, jakie postawiła jedna z autorek. Niektóre z porad, które mogliśmy poznać w moim zdaniu są szkodliwe.
Generalnie książka jest ciekawa, ale z pewnością nie wprowadzałabym w swoje w życie wszystkich porad, które możemy w niej przeczytać.

To już moje kolejne spotkanie z książką pani Katarzyny. Zawsze trafia do mnie bezpośredniością oraz trafnymi uwagami. Każdą książkę, jeżeli miałabym zaznaczać fragmenty z którymi się zgadzam musiałabym pokolorować niemal co linijkę. W tej książce znajdziemy dialog między Katarzyną a Joanną. Dialog o kobietach, miłości i o tym jak się pokochać czy pokochać nas mógł ktoś.
Pokochać … siebie.

Tym razem książka odwołuje się do miłości i związków. Bo jak sama autorka przyznaje ludzie najczęściej przychodzą do niej po miłość. Jednak miłość jawi nam się najczęściej jako ta romantyczna, z filmów pełna uniesień. A przecież rzeczywistość jest jaka każdy widzi. Codzienne obowiązki i szybkie tempo zdarzeń. Dlatego tak ważna jest miłość do siebie. I to od siebie trzeba zacząć tę całą przygodę. Jeżeli my będziemy się ze sobą dobrze czuły, to każdy kto z nami będzie obcował też. Czy to potencjalny partner czy przyjaciółka. My jako kobiety jesteśmy też niezdecydowane. Same nie wiemy czego chcemy, a na dodatek oczekujemy od mężczyzn by wiedzieli czego pragniemy.

Droga czytelniczko, jeżeli wiesz czego chcesz, to bardzo ci tego zazdroszczę (chociaż to też nie dobrze)! Bo są dni kiedy najchętniej człowiek by po prostu pomarudził. A tu autorka stawia nam wyzwania, pracuj nad sobą, bądź miła, nie wybuchaj. Stwórz miłą atmosferę. To wszystko to ciężka praca! O ile łatwiej jest marudzić, denerwować się i ciągle mieć pretensje? Tym bardziej że żyjąc w naszej polskiej rzeczywistości, wynosimy z domów wzorzec nie najlepszy.

całość i cytaty https://czytamdlaprzyjemnosci.pl/2023/12/170-23-daj-sie-pokochac-dziewczyno-katarzyna-miller-joanna-olekszyk/

To nie jest poradnik. To jest świetne spotkanie dwóch przyjaciółek, do których stolika przy kawie ja się dosiadłam. Swobodny, naturalny, niewymuszony dialog o tym, co w życiu nas spotyka i dlaczego.

Więc siedziałam z nimi, piłam swoją latte, czasami kiwałam głową, ale czasami mówiłam, nie no serio?

Czym jest miłość? Bliskością, znajomością, odkrywaniem?
Zamiast mówić nuda czy doceniamy jak bardzo się znamy z drugą połową?

Bardzo mi się podobało potwierdzenie tego co już wiedziałam: utarte schematy i traumy, które wynosimy z domu. Och, jak ja bym chciała, aby były takie konsultacje z totalnej biologi dla każdej z osób i par, albo jako przedmiot obowiązkowy do matury. Bo tak na serio, to wchodzimy w ten świat z ogromem doświadczeń, bólu i niezrozumienia. Rodzina z jakiej wychodzimy i nasi przodkowie, to jest nasz bagaż doświadczeń, który musimy przerobić, aby być szczęśliwym w naszym, a nie ich życiu. A my często żyjemy ich życiem i nie rozumiemy dlaczego nas to spotkało. Ja się bardzo cieszę, że ponad 6 lat temu zetknęłam się z pojęciem totalnej biologii.
A te 2 kobiety, również o tym mówią, chociaż nie wprost i nie dosłownie. Ale ja to doskonale rozumiem.

Poczucie własnej wartości to nie strata, to wartość dodana. I taką wartość dodaną każdy z nas wnosi do związku. I tylko od nas zależy, jaki ten związek będzie. I tylko w naszej władzy jest ten oręż, który dzierżymy. Nasz los, jest w naszych rękach. Nie koleżanki, nie kochanka, nie teściowej. Nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej.
Życzę Wam wszystkim cudownych związków, na Waszych zasadach. Znajdźcie swoją drugą połowę i bądźcie w nich spełnione❤️

Czym jest miłość? Bliskością, znajomością, odkrywaniem?
Zamiast mówić...

Rzadko czytam poradniki, ale po ten sięgnęłam ze względu na jedną z autorek.
Katarzyna Miller to psycholożka i psychoterapeutka, charyzmatyczna i szczera do bólu.
"Daj się pokochać dziewczyno" to jej rozmowa z Joanną Olekszyk, dziennikarką i redaktor naczelną Zwierciadła. Rozmowa ta dotyczy miłości, relacji i poznawania siebie.
Autorka nie daje tu gotowej recepty na udany związek, podpowiada ale nie nakazuje. Tłumaczy, że nie ma gotowych rozwiązań na udane życie, że każdy z nas może wypracować swoje rozwiązania, takie, w których czuje się dobrze i nikogo nie krzywdzi.
A że rozmowy te prowadzone są przystępnym językiem, bez zbytniego filozofowania, są łatwiejsze w odbiorze. Dlatego tez poradnik ten szybko się czyta. A czy rady, których udziela Katarzyna Miller wprowadzimy w życie, to już nasza sprawa.
Jeśli lubicie poradniki to przeczytajcie, bo warto. Może też on być dobrym pomysłem na prezent dla kogoś, kto lubi tego typu publikacje.

Rzadko czytam poradniki, ale po ten sięgnęłam ze względu na jedną z autorek.
Autorka nie daje tu gotowej recepty na udany...

Moja propozycja na prezent...

"Daj się pokochać dziewczyno" autorstwa Katarzyny Miller i Joanny Oleszczyk to książka, która stawia sobie za cel odpowiedzenie na pytania dotyczące miłości, relacji i samego siebie. Autorki, podejmują tematy trudne, często pomijane w literaturze z zakresu psychologii miłości, takie jak kryzys w związku, zdrada czy toksyczne relacje. Wszystko przedstawione w formie ich rozmowy, co sprawiło, że czułam się jakbym była razem z nimi.

Książka nie obiecuje łatwych rozwiązań, ale zamiast tego proponuje głęboką refleksję nad naturą prawdziwej miłości. Autorki podkreślają, że miłość nie powinna być utożsamiana z cierpieniem czy poświęceniem, ale raczej z zachwytem nad światem, sobą i innymi ludźmi. To podejście odróżnia tę książkę od wielu innych poradników, skupiających się na cierpieniu jako części miłości.

Katarzyna Miller, jako doświadczona psycholożka i psychoterapeutka, wzbogaca treść książki swoimi spostrzeżeniami i wiedzą z dziedziny psychologii. Jej rozmowy z Joanną Oleszczyk, redaktorką naczelną miesięcznika "Zwierciadło", są mądre, pełne empatii i dotykają istotnych aspektów życia uczuciowego.

Autorki nie boją się podejmować trudnych tematów, takich jak kryzys w związku, zdrada czy toksyczne relacje. Przykłady z życia, które zostały zamieszczone w książce, nadają jej autentyczności i pozwoliły mi łatwiej zidentyfikować się z opisywanymi sytuacjami.

Język używany przez autorki jest zrozumiały, co sprawia, że książka jest przystępna dla szerokiego grona czytelników. Mimo poruszania trudnych tematów, ton książki jest pozytywny, co sprawia, że czyta się ją z przyjemnością. Autorki nie tylko analizują problemy, ale również oferują praktyczne rady i wskazówki, jak radzić sobie z trudnościami w miłości.

"Daj się pokochać dziewczyno" to godna polecenia lektura dla wszystkich, którzy pragną głębszego zrozumienia swojego życia uczuciowego.

Moja propozycja na prezent...

• Chcę przeczytać - nie posiadam
  • Egzemplarz recenzencki
  • PSYCHOLOGIA
  • *** 📦📚🎁
  • RECENZJE PRZEDPREMIEROWE, egz. od wydawcy
  • Przeczytam 52 książki w 2023 roku

Dodaj cytat z książki Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji