10 000 mil, które nas dzielą

Okładka książki 10 000 mil, które nas dzielą Mercedes Ron
Okładka książki 10 000 mil, które nas dzielą
Mercedes Ron Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo Cykl: Bali (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bali (tom 2)
10.000 millas para encontrarte
HARDE Wydawnictwo
2024-02-28
2024-02-28
Elżbieta Moniuszko

"10 000 Mil Które Nas Dzielą" jest to kontynuacja książki "30 Zachodów Słońca W Którym Można Się Zakochać" historia bohaterów mnie urzekła. Pokazuje, że prawdziwa miłość wytrzyma wszystko.
Zdecydowanie mocno mnie wciągnęła niż pierwsza część. Może być dlatego, że jest to romans + delikatny thiller. Moim zdaniem fajnie, że jest piękny Londyn tym razem, kolejne piękne miejsce, które jest idealnie wyszczególnione. Szkoda, że mało Bali ale co nie można mieć wszystkiego.
Szczerze polecam wam poznać dalsza historię Nikki i Alexa!.

Zakończenie „30 zachodów słońca, w których można się zakochać” mnie dosłownie urzekło. Dziękowałam niebiosom, że kolejna część znajdowała się tuż obok czekając w kolejce. Bez chwili przerwy sięgnęłam po nią by poznać dalsze losy bohaterów.

Po rozstaniu z Alexem, Nikki musiała zmierzyć się z nową rzeczywistością, która choć tak bliska przysporzyła jej wiele bólu. Powrót do Londynu był dla mężczyzny, końcem cudownych chwil. Szare otoczenie stolicy dalekie jest od malowniczej Bali. Przede wszystkim jednak brakuje mu kobiety, która w trzydzieści dni zmieniła jego spojrzenie na świat i zagościła w jego sercu. Czy da się pokonać odległość? Połączyć dwa odmienne światy, które dzielą tajemnice i przeszłość pełna bólu?

To rewelacyjna historia, którą się wręcz pochłania. W drugim tomie autorka funduje nam nie tylko rollercoaster emocji, ale i zwroty akcji, które trzymają w napięciu i zmieniają spojrzenie na otaczającą bohaterów rzeczywistość. Tajemnice przeszłości zarówno z życia Nikki jak i Alexa, wpływają negatywnie na ich znajomość. Czy uda się uratować coś co miało zniknąć po 30 zachodach słońca? Czy miłość będzie wystarczająco silna by przetrwać okres rozłąki i wygrać z różnicami między nimi, które z biegiem czasu wydają się rosnąć? Kolejnym atutem jest ciąg dalszy losów Margot i Nate. Ich burzliwa relacja, błędy, które popełniają a zarazem to jak dojrzewają niemal na naszych oczach, w trakcie lektury. Było to doskonałym dodatkiem i uzupełnieniem przy głównym wątku.

Książkę czyta się z zawrotną prędkością. Niebezpieczeństwo, które wydaje się czyhać tuż za rogiem, utrzymuje wysoki poziom napięcia. Kto zagraża Nikki? Komu dziewczyna może zaufać? Relacja bohaterów potrafi wzniecić ogień, ale i wzruszyć. Zwłaszcza, że oboje, zarówno Alex jak i Nikki znajdują się w innych sytuacjach, na odmiennych etapach życia i oboje muszą sporo zaakceptować. Od wspólnie spędzonego czasu na Balii wiele się wydarzyło i zmieniło. Ogień, który w nich płonął mimo wszystko nie gaśnie, ale otoczenie i zwyczajna codzienność nie sprzyjają budowaniu ich zaufania i uczucia. Czy żyjąc na dwóch krańcach świata, dążąc do innych celów będą w stanie wypracować kompromis? Czy ich uczucie z góry skazane jest na zagładę? Przekonajcie się sami, co skrywa Londyn. Polecam Wam tę dylogię, która skradła moje serce.

🌿🌿 🌿Recenzja 🌿🌿🌿

Mercedes Ron " 10 000 mil, które nas dzielą "#2

Seria : Saga Bali #2

Wydawnictwo : Harde Wydawnictwo
@hardewydawnictwo

🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿

" Zrozumiałam, że moje życie właśnie zmieniło się bezpowrotnie i że konsekwencje tej zmiany będą dotyczyć zarówno mnie, jak i tych, którzy zdecydują się być przy mnie..."

" 10 000 mil, które nas dzielą " to kontynuacja historii bohaterów z poprzedniej części " 30 zachodów słońca, w których można się zakochać "

Styl autorki jest pełen napięcia i intrygi.. Jej opisy są barwne i wciągające, potrafią przyciągnąć czytelnika od pierwszych stron.. Autorka doskonale balansuje pomiędzy romantycznymi momentami a tajemniczymi wydarzeniami, tworząc niezwykłe połączenie, które trzyma czytelnika w napięciu..

Emocje, które przenikają przez strony tej książki, są intensywne i przejmujące.. Czytelnik może odczuwać zarówno radość, jak i smutek, nadzieję i rozczarowanie, a także strach i niepewność.. To emocjonalne salto sprawia, że czytanie tej historii jest prawdziwą przygodą..

Bohaterowie są głęboko wykreowani i pełni życia.. Nikki to silna i niezależna kobieta, która musi stawić czoła swoim rodzinnych tajemnicom.. Jej determinacja i odwaga sprawiają, że czytelnik z łatwością się z nią utożsamia.. Aleks jest tajemniczym mężczyzną, który skrywa własne sekrety.. Jego postać budzi ciekawość i intryguje czytelnika, który chce poznać prawdę o jego przeszłości..

Od początku do końca ta historia jest pełna zwrotów akcji, nieoczekiwanych wydarzeń i wciągających momentów.. Autorka potrafi zaskoczyć czytelnika i trzymać go w niepewności, co sprawia, że trudno się oderwać od tej książki..

" Dziesięć tysięcy mil morskich zredukowane do trzech metrów, sofy i parkietu do tańca oraz kilku osób między nami..."

Alexie i Nikki, którzy spotykają się na wakacjach na Bali.. Od samego początku czuć między nimi napięcie i chemię..

Spędzają razem trzydzieści niesamowitych dni na tej rajskiej wyspie.. Ale niestety, ich czas razem musi się skończyć, gdy Alex musi wrócić do Londynu, a Nikki zostaje w swoim rodzinnym mieście.. To jest moment, w którym historia zaczyna nabierać emocji..

Jednak Margo odkrywa, że jest w ciąży i postanawia odwiedzić Natana w Londynie.. Dziewczyna prosi swoją przyjaciółkę żeby poleciała razem nią.

Nikki ma lęk przed lataniem samolotem.. To jest moment, w którym czujemy naprawdę dużą dawkę napięcia i niepewności..

W końcu Nikki decyduje się pokonać swoje lęki i wsiada na pokład samolotu, aby odwiedzić Alexa.. Kiedy się spotykają, ich uczucia wciąż są silne.. Jest tak wiele emocji, które próbują ukryć, ale w końcu Alex wyznaje swoje uczucia w piękny sposób.. To jest moment, w którym serce zaczyna mocniej bić..

🌿🌿 🌿Recenzja 🌿🌿🌿

Mercedes Ron " 10 000 mil, które nas dzielą "#2

Seria : Saga Bali #2

Wydawnictwo : Harde Wydawnictwo
@hardewydawnictwo

🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿

" 10 000 mil, które nas dzielą " to kontynuacja...

Po ostatnich wydarzeniach, Alex wraca do Londynu a Nikki do swego domu. Właśnie dowiaduje się od przyjaciół o śmierci wujka, przez co załamuje się. Nie jest w stanie normalnie funkcjonować i zamyka się dla wszystkich. Nie odpowiada na wiadomości Alexa. Ten nie wie, co się dzieje i postanawia dać jej czas. Czas się wydłuża a kobieta nie odzywa do mężczyzny. Nikki ma lęk przed latanie i tym o to sposobem wyklucza sobie możliwość spotkania się z ukochanym. Lecz kiedy Margot prosi o Nikki żeby poleciała z nią do Londynu niechętnie, ale się zgadza. Wizja tego, co może się wydarzyć i strach jest silniejsze.
Co wydarzy się w Londynie?
Kto tak naprawdę odpowiada za śmierć rodziców Nikki?
Czy dziewczyną coś zagraża w Londynie?
Jak zakończy się ta historia?
Styl pisarki bardzo przypadł mi do gustu jest prosty i lekki, co za tym idzie przyjemny w odbiorze. Ta powieść skradła moje serce i zamknęła je bezpowrotnie. Z każdą stroną, kiedy czytałam nie mogłam się oderwać od niej gdyż za każdym razem byłam ciekawa, co wydarzy się dalej. Sceny są tak precyzyjnie napisane, że zamykając oczy wszystko sobie dokładnie wyobrażałam bez większego problemu.
Autorka książki w bardzo doby sposób opisywała sytuacje zdarzeń a język i styl, z jakim się czyta jest zrozumiały dla czytelnika. Jeśli szukasz książki, dzięki której będziesz mogła zapomnieć o tym, co dzieje się wokół ciebie to ta książka taka właśnie jest.

Pożądanie, kłamstwa, intymność, tajemnice, miłość i dzieląca 10 000mil odległość.
A przede wszystkim strach, strach przed tym wszystkim…

Po pięknych trzydziestu dniach na Bali, bajkowe życie Alexa i Nikki musiało się skończyć. Alex musiał wrócić do swojej rzeczywistości, do Londynu. A kobieta pozostała w miejscu, które od zawsze było jej domem. Kiedy Maggi odkrywa, że jest w ciąży postanawia wybrać się do Londynu, aby przekazać tę informację Nate’owi. Prosi swoją przyjaciółkę Nikkki, aby ta poleciała razem z nią. Nikki musi przezwyciężyć swój strach przed tym, aby wsiąść na pokład samolotu. Ale to nie wszystko, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Londynie spotka Alexa.
Szybko okazuje się, że oboje nie potrafią o sobie zapomnieć i ich uczucia są cały czas tak samo mocne jak przez te wspaniałe 30 dni, które spędzili na wyspie. Nikki próbuje się bronić przed tym uczuciem i chociaż widać gołym okiem to, co czuje kobieta, ta nie zamierza się do tego przyznawać i mówić o tym głośno. Alex natomiast, pięknie ubiera w słowa i w czyny swoje uczucia.

Kto kogo okłamał i dlaczego?
Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne?
Czy 10 000 mil powstrzyma Nikki i Alexa przed uczuciem, które ich do siebie ciągnie?

Drugi tom Cyklu Bali od Mercedes Ron nie jest już takim powiewem świeżości i intymności. Nie sposób nie dostrzec różnicy między malowniczą wyspą, która była wspaniale opisana w pierwszej części, a szarym i deszczowym Londynem. Nie mniej jednak, to genialne skonstruowana kontynuująca pięknego romansu i trudnego uczucia. Z jednej strony wielka miłość a z drugiej rozwaga.
Dwoje głównych bohaterów jest jak magnes, im bardziej chcą się odpychać, tym bardziej ich do siebie ciągnie. Uważam, że nie warto rezygnować z takich uczuć, ale co zrobią bohaterowie?
Podoba mi się również fakt, że autorka niezapomniała o Maggi i Nate. Uwielbiam tę parę, albo na siebie krzyczą, albo lądują w łóżku.
Czy dostaną szanse, tego dowiecie się czytając tę historię.

Czytanie polecam rozpocząć od pierwszej części, jaką jest „30 zachodów słońca, w których można się zakochać”.

Ze swojej strony – serdecznie polecam tę sagę. Czytajcie!

Dziękuję wydawnictwu Harde za egzemplarz do recenzji.
Współpraca z wydawnictwem nie ma wpływu na recenzję.

A przede wszystkim strach, strach przed tym wszystkim…

Czytając pierwszy tom tej dylogii udało mi się bardzo mocno poczuć wyspiarski klimat, co w dużej mierze poskutkowało tym, że tak przypadł mi do gustu pierwszy tom.

Dziś przychodzę do Was z recenzją drugiego tomu, który opisuje kontynuację wydarzeń, jakimi zakończono ten pierwszy. Po tym jak drogi głównych bohaterów się rozeszły, a w tle pojawiła się tajemnica związana z katastrofą lotniczą, moje oczekiwania były bardzo duże co do tego tomu.

Ta część w głównej mierze została poświęcona wątpliwościom i tęsknocie, jaka się narodziła między bohaterami. Dzięki temu pojawiło się dużo scen związanych z ich wewnętrzną walką między tym czego by chcieli a tym co mogą z siebie dać.

Ta walka obierała dla mnie czasami niezrozumiale zachowania jednego i drugiego, biorąc pod uwagę jak szybko zmieniało się ich nastawienie do zachowań prezentowanych przez drugiego z nich. W niektórych momentach miałam wrażenie, że poszczególne sceny zostały wprowadzone, tylko po to, aby się pokłócić.

Przez dużą koncentrację na wątku romantycznym, w cień został rzucony wątek, który tak bardzo mnie zainteresował, dotyczący tajemnicy śmierci i katastrofy lotniczej. Niestety nie poświęcono mu tyle czasu ile oczekiwałam, a jego rozwiązanie było dla mnie dość płytkie i stanowczo za szybkie.

Plusem natomiast tej części jest poprowadzenie fabuły drugiej z par, która stanowi postacie drugoplanowe. Ich wątek dodawał fajnego urozmaicenia fabule i stanowił ciekawy przerywnik między pozostałym wydarzeniami.

Czytając drugi tom tej dylogii otrzymałam coś zupełnie innego niż oczekiwałam. Nie jest to coś złego. Historia tej dwójki jest naprawdę czuła i pełna miłości, która niejednego wzruszy i wywoła niemałe emocje. Mnie jednakże tych emocji zabrakło, tak samo jak wyspiarskiego klimatu, w którym się zakochałam podczas czytania pierwszego tomu.

Zachęcam Was mimo wszystko do sięgnięcia po tę sagę i wyrobienia sobie własnej opinii, na którą ja z niecierpliwością będę czekać!

Czy związek na odległość może przetrwać?

Drugi tom dylogii o losach Nikki i Alexa.

Po tym, jak Alex opuszcza wyspę, a życie Nikki staje na głowie, musi ona pokonać swój największy lek i wsiąść do samolotu, by lecieć do Londynu, wspierać przyjaciółkę i jednocześnie poznać prawdę o swoim pochodzeniu. Próbuje też, skontaktować się z Aleksem, ale to, okazuje się niemożliwe.

Aleks po powrocie zaczyna swoje nowe obowiązki jako dyrektor i jako ojciec. Nie umie odnaleźć się w żadnej z tych ról, nastoletnia córka, o której istnieniu dowiedział się kilka miesięcy wcześniej, jest dla niego tylko obowiązkiem, choć stara się nawiązać z nią relacje, nie jest to takie proste.

Gdy ta dwójka przez przypadek, wpada na siebie w barze, zaczynają się dziać złe rzeczy, czy po tylu problemach i dzielących ich kilometrach, odnajdą w końcu spełnienie?

Ta część jest szybsza, tempo fabuły przyśpiesza, znów mamy intrygę i wątek kryminalny, bohaterowie próbują też uporać się z uczuciami i dzielącymi ich różnicami.

Tak jak już wspominałam, cała seria jest bardzo przyjemna, czyta ją się zaskakująco szybko. Polecam, jeśli lubicie romanse z wątkiem drugiej szansy.

Czy związek na odległość może przetrwać?

Drugi tom dylogii o losach Nikki i Alexa.

„10 000 mil które nas dzielą” autorstwa Mercedes Ron to kontynuacja sagi Bali. No i ta część zdecydowanie była inna. Może nieco gorsza niż pierwsza. Ale to pewnie dlatego, że mi dużo bardziej podobał się klimat Bali aniżeli Londynu. Ale wiecie, to nie znaczy, że ta książka była słaba. Wyciągnęłam ją tak szybko jak pierwszą. Ale myślę, że dostanie pół oceny niżej. Już piszę dlatego.

Opis:

Po trzydziestu cudownych dniach ich drogi się rozchodzą. Nikki musi zmierzyć się z trudną prawdą, którą przekazał jej Alex. Z kolei on wraca do Londynu. Do obowiązków, do rodziny, do firmy. I jest coś, czego nie powiedział dziewczynie, a co może zmienić ich relację i zakończyć ją na zawsze. Oboje cierpią i oboje wiedzą, że ta relacja nie przetrwa. I nagle Margot wyskakuje z wiadomością, która szokuje wszystkich. I we dwie lecą na Wyspy. Czy spotkają tam swoje letnie miłości?

Opinia:

W tej części fabuła głównie rozgrywała się w Londynie. Dużo bardziej poznaliśmy Alexa, jego rodzinę, zachowanie, charakter. Czy mi się to podobało? Oj, chyba wolałam go takiego z Bali. Dużo więcej się działo jeśli chodzi o taki charakter sensacyjny, czy nawet akcyjny. Bo nagle żyjąca w spokoju Nikki jest w niebezpieczeństwie, a Alex postanawia zrobić wszystko, żeby ją chronić. No i trochę wyszedł niego bad boy, który jest świadomy tego kim jest, co robi i jaką dzięki temu zdobywa fortunę. Czy mi to przeszkadzało? Nie. Aczkolwiek chyba bardziej odpowiadała mi forma pierwszej części, która była lekka, przyjemna, a relacja między bohaterami niezobowiązująca. W tej części pojawiły się problemy i niebezpieczeństwo.

Tutaj było inaczej, zdecydowanie! Ale uważam, że to naprawdę fajna i wciągająca dylogia. I będę Wam polecać, bo jest warta poznania 💜

📜RECENZJA 📜

Ich wspólnie spędzony czas się skończył.
Jednak zanim ich drogi zupełnie się rozchodzą Alex wyjawia kilka faktów na temat śmierci rodziców Nikki.Okazuję się, że ojciec był wpływowym biznesmenem,a ona jest jego jedyną spadobierczynią.Samolot,którym lecieli jej rodzice należał do rodziny Alexa,a wypadek nie był przypadkowym zderzeniem...

Alex wraca do Londynu, aby stawić czoła problemom o których chciał zapomnieć choć na chwilę.Musi uporać się że nie będzie pilotował już samolotów, a zasiadał za biurkiem rodzinnej firmy.A także nauczyć się jak być ojcem dziewczynki ,o kotrej nie miał pojęcia przez 11 lat...

Nikki pozostała na Bali.Wieści odnośnie jej rodziny i złamane serce wprowadzają chaos w życiu. Dodatkowo informacja o śmierci wuja wstrząsa jej światem.Jednak to nie koniec rewolucji w jej zyciu Okazuje się ,ze jej najlepsza przyjaciółka Margo jest w ciąży, a ojcem jest Nate,przyjaciel Alexa.Nikki stara poukładać sobie wszystko w głowie.
Po wielu przemyśleniach, dziewczyny decydują się na podróż do Anglii. Nikki chce dowiedz się czegoś więcej o swojej rodzinie ,a Margo poinformować ojca dziecka o ciąży...

,,10 000 mil które nas dzielą,, jest drugim tomem #sagabali.
Historia o zmierzeniu się z brutalną rzeczywistością.Radzeniu sobie z rozstaniem,tęsknotą i poczuciem pustki.O rozpamiętywaniu łączącej więzi.O próbie odnalezienia się w zupełnie nowej rzeczywistości. Stawieniu czoła wielu problemom I przeciwnością losu. Pokonywaniu wielu trudności I przeciwności.
Historia o zmierzeniu się z wieloma tajemnicami I sekretami.Potrzebie odkrycia prawdy I poukładania faktów.Posklejania swojego życia na nowo.
Historia o uczuciu, które nie wygasło pomimo upływu czasu i odległości.Odczuwaniu sprzecznych emocji. Rozterkach I dylematach. Poczuciu ,żalu, zazdrosci.O relacji pelnej napiecia i nieypowiedzianych zarzutow.Walki pomiedzy rozumem, a sercem.Podejmowaniu niezwykle trudnych I ryzykownych decyzji.Zupełnym przewartościowaniu swojego życia na nowo.O odwadze,determinacji, przełamywaniu własnych lęków. Pragnieniu, pożądaniu I przyciąganiu...
Historia w kotrej nie zabraknie także intryg, niebezpieczeństwa I chwil grozy....
Historia o miłości, która przetrwa wiele ...

Poprzednia część tej sagi pozostawiła wiele niewiadomych i niedosyt więc od razu zabrałam się za czytanie tego tomu.
Świetna fabuła sprawiła, że książkę pochłonęłam w mgnieniu oka.Przedstawione wątki wciągają od pierwszej strony, a odkrywanie tajemnic kartka po kartce dostarcza deszczyku emocji. Akcja powieści toczy się dynamicznie I płynnie choć wielokrotnie zaskakując zwrotami I momentami trzymając w napięciu. Bohaterowie dostarczą wielu wrażeń. Ich losy śledziłam z zapartym tchem I mocno kibicowałam ich relacji.
Książka, którą chciałam przeczytać od razu ,ale jednocześnie przeciągać i dawkować sobie ją kartka po kartce.
Wciągającą, intrygująca historia wywołująca całą masę emocji. Przy której niejednokrotnie się uśmiechnełam, wzruszyłam jak I kilkutornie wstrzymałam oddech.
Polecam.

📜RECENZJA 📜

Ich wspólnie spędzony czas się skończył.

Alex wraca do Londynu,...

Współpraca reklamowa z @hardewydawnictwo

Alex i Nikki. Cudowne trzydzieści dni na rajskiej wyspie, po których ich drogi się rozchodzą. Dzieli ich tytułowe 10 000 mil ale i nie tylko. Oboje bowiem są bardzo przywiązani do miejsc z których się wywodzą i kochają swoje dotychczasowe życie. Jednak w ich sercach pomimo tysięcy mil tli się iskierka ...
Jak wiemy los lubi płatać figle i odkrywać karty w najmniej oczekiwanych momentach.
Alex po powrocie do Londynu dowiaduje się że ma córkę i musi odnaleźć się w tej nowej dla niego roli.
Nikki odkrywa, że jest jedyną spadkobierczynią majątku rodziców. Wyrusza z przyjaciółką do Londynu by odkryć tajemnice przeszłości. By dowiedzieć się więcej o wypadku samolotu w którym zginęli jej najbliżsi.
Jak te wszystkie sekrety wpłyną na relację Alexa i Nikki? Czy ich przyszłość to ... I żyli długo i szczęśliwie?

Kochani jeśli szukacie lekkiej i przyjemnej lektury idealnej na jeden wieczór czy zastój czytelniczy ta książka jest dla Was. Oczywiście polecam zacząć od tomu pierwszego, który również czyta się mega szybko. Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania i prowadzi fabułę tak by czytelnik nawet na moment nie odłożył książki.
Polecam

Współpraca reklamowa z @hardewydawnictwo

Jak wiemy los lubi płatać...

• Aaa
  • Empik audio powieści