Sposób na bałwana

Joanna Maziarek Wydawnictwo: White Raven literatura obyczajowa, romans
White Raven
2024-03-21
2024-03-21

Czy lubicie lektury na poprawę nastroju?
"Sposób na bałwana" to idealna propozycja na miłe spędzenie czasu z uśmiechem na twarzy.
To jest urocza historia o życiu 34- letniego Olafa, który z dnia na dzień staje się prawnym opiekunem małego Eryka, ponieważ rodzice chłopca giną w tragicznym wypadku. Stąd niezbędne jest zatrudnienie opiekunki do dziecka. I tu w życiu Olafa i Eryka pojawia się 22- letnia Laura.
W książce oprócz trudnych tematów - jak śmierć bliskich, żałoba, biedą pojawiają się wątki przyjaźni i miłości.
"Sposób na bałwana" wciąga od pierwszych stron w zabawne perypetie i dialogi i trzyma w napięciu do samego końca. Ta książka Was wzruszy, ale również wywoła uśmiech na twarzy.
Jest to lekka i przyjemna lektura - idealna na majówkę.
Polecam gorąco. Poprawcie sobie humor, gdyż jest to ważne w dzisiejszych trudnych czasach.
Dziękuję Wydawnictwu White Raven za egzemplarz do recenzji

Czy lubicie lektury na poprawę nastroju?

☃️❤️RECENZJA ❤️☃️
@joannamaziarekstronaautorska
@wydawnictwowr
"SPOSÓB NA BAŁWANA "

Zanim przejdę do recenzji tej książki przybliżę trochę bohaterów.

Olaf to facet, który prowadzi swój bar,pewnego razu odbiera telefon ze straszną wiadomością i zostaje opiekunem 5 letniego Eryka ,któremu zawalił się mały świat.
Laura to młoda kobieta,którą z powodu pewnego zdarzenia wykorzystuje matka I brat.Kobieta tyra na kilku etatach ale zaciska zęby i walczy.

W życiu małego Eryka potrzebna jest stabilizacja ,ale ten mały cudny smerf nikogo do siebie nie dopuszcza ,jedyną osobą, której Malutki pozwala się do siebie zbliżyć oprócz wujka jest właśnie Laura,która przyszła na rozmowę o pracę do Olafa.

Jednak w wyniku pewnych zdarzeń tych dwoje dorosłych ludzi się nie cierpi, ale dla dobra Eryczka muszą zacisnąć zęby i spróbować się porozumieć.....

Nie powiem więcej, bo jak się rozkręcę to zdradzę za dużo, ale uważam, że każdy powinien przeczytać tę książkę 🤗

Bohaterowie???No po prostu ich kocham....
Przy tej książce bawiłam się prześwietnie, śmiałam się, zamykałam oczy z zażenowania i płakałam ze wzruszenia. TO nie tylko zabawna komedia tomantyczna ,to nie kolejna piękna powieść z romantycznym wątkiem. To przecudna opowieść o dwójce ludzi i malutkim człowieczku, którzy muszą przejść swoje aby zrozumieć, że życie wcale nie musi być takie złe .....że jeszcze może być dobrze.
Ale najfajniejsze jest to,że nie odłożycie tej książki ani na chwilę, pochłonie Ona was tak bardzo,że jak się spostrzeżecie to będzie koniec,a Uwierzcie mi z takimi książkami ciężko się rozstać 🥹
Laura i Olaf to bohaterowie z którymi się utożsamiacie .Którzy są dla was kimś kogo znacie ,kogo chcecie przytulić i ukoić.
Wątki poboczne ,i bohaterowie drugoplanowi też dużo wnoszą do tej historii ,ale dzięki temu jest ona spójna i treściwa.
Przeżyłam cudowne chwilę z tą lekturą i jestem zakochana 🥰
Ps jak skończycie będziecie cały dzień nucić "Ulepimy dziś bałwana "😆gwarantuję.....
#kochamtakieksiazki#cudnyczas #pieknahistoria #bałwan #miłośćjestwszystkim #bookstagramtopasja #czytaniemojapasja #czytambopotrzebuje #czytanieuzaleznia

☃️❤️RECENZJA ❤️☃️
@joannamaziarekstronaautorska
@wydawnictwowr
"SPOSÓB NA BAŁWANA "

Zanim przejdę do recenzji tej książki przybliżę trochę bohaterów.

Laura to młoda kobieta,którą z powodu pewnego zdarzenia...

Książka z serii tych "wstałam, wzięłam prysznic myjąc się jaśminowym żelem i wyszczotkowałam zęby miętową pastą. Ubrałam niebieskie dżinsy, czerwony sweter i czarne botki. Włosy związałam frotową gumką. Potem zjadłam na śniadanie tosty i wypiłam kawę rozpuszczalną". Mnóstwo zbędnych zapychaczy! Od pierwszych stron nie polubiłam panny Kaczorek, zresztą Olaf niewiele lepszy. Styl autorki koszmarny. A najgorsze jest poczucie humoru.. czy też jego brak, bo żarty są tak denne, że aż niesmaczne i na poziomie drugoklasisty! Nie polecam.

"Sposób na bałwana" to zwariowana komedia romantyczna. Słodko-gorzka historia, która w swoisty sposób podkreśla znaczenie słów „po deszczu zawsze wychodzi słońce”. 😘 Autorka stworzyła historię, w której bohaterka, rozkłada czytelnika na łopatki - swoim poczuciem humoru wyrażanym przez nieokiełznane myśli. Laura, to pokręcony wulkan energii. Jej postrzelony charakter wyraża chaos myśli, czy niekontrolowane mistrzowskie przytyki. Młoda kobieta, o delikatnej duszy – która swoją przystań znalazła przy aroganckim Olafie. 💣 Opiekuńczy i odpowiedzialny mężczyzna, zawsze pojawiający się w odpowiednim momencie. Niebezpieczne połączenie inteligentnego przystojniaka z niegrzecznym mężczyzną. 💥 Nietrudno się domyślić, że autorka zadbała, aby pomiędzy bohaterami stopniowo tworzyła się intymna nić. Obok życia pełnego odpowiedzialności i radzenia sobie z trudem codzienności - bohaterowie, mają siebie i budują własną „równowagę”. 💋

Bez dwóch zdań, przebywanie z bohaterami to przepis na #rollercoaster emocjonalny. Powieść naszpikowana jest ciętym dowcipem, który napędza ping- pong słowny. Czy też książka ma swoja rozczulającą stronę, poprzez historię małego Eryka. 😇 Pisarka wraz z kolejną powieścią podnosi poprzeczkę (w swojej twórczości),dzięki czemu w ręce czytelnika trafia dopieszczona perełka. Opowieść potrafi zaskoczyć nagłym zwrotem akcji, czy podkreślić piękno – prostoty prostych gestów, o których tak pochopnie zapominamy. 💯

Joanna Maziarek, autorka znana z różnorodnych tematów i stylów literackich, tym razem zaskakuje czytelników zupełnie nowym spojrzeniem na życie i jego nieprzewidywalność. W jej czwartej powieści, "Sposób na bałwana", wyruszymy w emocjonującą podróż przez labirynt uczuć, gdzie humor miesza się z dramatem, a napięcie trzyma nas w nieustannym zaciekawieniu.
Głównym bohaterem jest Olaf Dymon, 34-letni właściciel warszawskiego baru, którego życie przewraca się do góry nogami po tragicznym wypadku, w którym traci brata i bratową, zostając jednocześnie prawnym opiekunem ich syna, Eryka. To wydarzenie rzuca go w nową rolę, na którą wcale nie jest przygotowany. Autorka bardzo realistycznie ukazuje proces adaptacji Olafa do nowych obowiązków, które wymagają od niego zarówno siły, jak i delikatności.
Jednak życie mężczyzny jeszcze bardziej komplikuje się, gdy do jego życia wkracza Laura Kaczorek, 22-letnia opiekunka zatrudniona do opieki nad Erykiem. Dziewczyna, pomimo swojej młodego wieku i pozornego luzu, okazuje się być postacią, która burzy dotychczasowy porządek w życiu Olafa. Ich relacja jest pełna napięcia, zazdrości i rywalizacji, a komunikacja między nimi często ogranicza się do złośliwości. Asia zręcznie buduje tę dynamiczną relację, ukazując subtelne zmiany w postawach i uczuciach bohaterów.
Co więcej, autorka nie boi się poruszać trudnych tematów, takich jak traumy, straty czy konflikty międzyludzkie. Jednakże, w jej narracji zawsze jest miejsce na nadzieję i pozytywne przesłanie. Joanna udowadnia, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach można odnaleźć drogę do szczęścia i spełnienia.
"Sposób na bałwana" to powieść, która nie tylko bawi i trzyma w napięciu, ale także skłania do refleksji nad życiem, relacjami i sensem przeciwności losu. Joanna Maziarek w mistrzowski sposób opowiada historię pełną emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, które sprawiają, że lektura pozostaje z czytelnikiem jeszcze długo po zakończeniu. To zdecydowanie książka, którą warto przeczytać dla jej głębszych przesłań i doskonałego warsztatu literackiego.

Głównym bohaterem...

Rozkosznie lekka i przyjemna lektura, pełna wzruszeń ale też zabawnych ripost.
Olaf niespodziewanie zostaje opiekunem 5-letniego Eryka, jego kawalerskie życie wywraca się do góry nogami. Eryk po traumie jaką przeżył, jest bardzo nieufny, z większością osób nie rozmawia, poszukiwania niani nie są więc łatwym zadaniem. Laura pracująca na dwa etaty, postanawia spróbować swoich sił jako niania i idzie na rozmowę kwalifikacyjną. Traf chce, że to właśnie do niej mały Eryk czuje sympatie i to z nią jedną zaczyna rozmawiać. Laura i Olaf za sobą nie przepadają, ona uważa go za gbura a on ją za wariatkę. Jak wiadomo jednaj od nienawiści do miłości jeden krok, tak i między tym dwojgiem zaczyna iskrzyć. Jest to książka pełna ciętych zabawnych ripost, mówienia na głos tego co się pomyślało ale też ogromnej miłości do dziecka. Oczywiście nie może być tak prosto, bo byłoby nudno. Laura wpada w oko przystojnemu sąsiadowi, Eryk zaczyna podejrzewać ją o kradzież. A czy zakończenie będzie z happy endem musisz się przekonać czytając tę książkę.

Rozkosznie lekka i przyjemna lektura, pełna wzruszeń ale też zabawnych ripost.

Ah ta Jo... Umie w humor 🙃 fajna, luźna książka na wieczorny relaks. Czyta się szybko i lekko. Oryginalny pomysł jak zawsze, ciekawi bohaterowie. Było kilka momentów, w których śmiechłam w głos 😁 bardzo duży plus za brak błędów i literówek w tekście! Gratuluję udanego tekstu 🙂

OPINIA PATRONACKA
współpraca reklamowa @joannamaziarekstronaautorska @wydawnictwowr

Premiera z dnia 21.03.2024!

SPOSÓB NA BAŁWANA 💙🤭💜

Dziękuję Asiu jeszcze raz , że mogłam poznać historię Olafa , Eryka i Laury dużo wcześniej i móc jej patronować. Stworzyłaś przepiękną historię.
Choć na początku lały się łzy, to potem przyszło chichranie się do ekranu , które skutkowało wielorazowym go opluciem 🤭😂 .

Historia Olafa i Eryka nie zaczęła się dobrze. Biedny chłopczyk stracił rodziców w wypadku samochodowym i trafia pod opiekę swojego wujka , który troszkę inaczej prowadził swoje dotychczasowe życie. Właściciel warszawskiego baru w skutek tragedii musi zmienić swoje życie i zapewnić bratankowi wszystko co teraz jest mu potrzebne . Po kilku tygodniach stwierdza , że przydałaby mu się niania , która pod nieobecność jego zajmie się Erykiem . Tak na ogłoszenie trafia Laura Kaczorek, pracująca na dwa etaty chciałaby coś zmienić. Pod namową koleżanki dzwoni na rozmowę w sprawie pracy niani . Udało się! Teraz jedynie stawić się ... i tu już zaczynają się małe kłopoty, ale dość zabawne. Znajomość Olafa i Laury nie zaczęła się dobrze 🤭 prawie ją Olaf potrąca autem. Kilka minut później ta sama Laura staje w jego drzwiach na jej widok Olaf traci siły i nie chce tej kobiety w swoim jak i Eryka życiu. Niestety albo stety Eryk ma inne zdanie i nie daje za wygraną. W końcu dopina swego i Laura staje się oficjalnie jego nianią.
Oh zaczyna się robić gorąco 🥵 Teksty rzucane z ust Laury w stronę Olafa rozbawiają do łez 😂😝 .
Potwor z Loch Ness często pada z jej ust 🤭 .
Relacja tej dwójki jest zażarta i oboje nie potrafią przyznać się, że mają się ku sobie do pewnego czasu, gdy na horyzoncie pojawia się drugi mężczyzna. Olafowi odbija rzecz ujmując 🤣 .
Na szczęście szybko przychodzi mu rozum do głowy .

Czy trudności jakie są ze strony Laury i Olafa zdołają przezwyciężyć i znajdą wspólne szczęście?

Tego dowiecie się sięgając po SPOSÓB NA BAŁWANA ⛄🤣💙
Ubaw po pachy gwarantowany!

OPINIA PATRONACKA
współpraca reklamowa @joannamaziarekstronaautorska @wydawnictwowr

Premiera z dnia 21.03.2024!

SPOSÓB NA BAŁWANA 💙🤭💜

“Była uroczo zadziorna I w pewnym stopniu niewinna. Połączenie, z którym nigdy wcześniej się nie spotkałem – może dlatego tak bardzo mnie do niej ciągnęło”.

Życie Olafa zmienia się po wypadku, w którym giną jego brat I bratowa. Olaf zostaje prawnym opiekunem ich 5-cio letniego synka Eryka. Mężczyzna był do tej pory wolnym duchem, więc spada na niego wielka odpowiedzialność. Jakby tego było mało, pojawia się w jego życiu Laura. I o matko, moce wszelkie miejcie gow swojej opiece 😂😂 Okazuje się, że Laura nie jest taką zwykłą, spokojną opiekunką do dzieci. Co więcej, jego bratanek akceptuje tylko ją! A to oznacza kłopoty…

Laura to Laura. Dziewczyna która mimo swoich 22 lat kocha bajkę “Kraina lodu” a Olaf kojarzy jej się tylko z bałwanem. I to na pewno nie tym slodziutkim, bajkowym. Poza tym ma w zwyczaju nazywać swojego 34-letniego szefa dziadkiem🤭 Co zdecydowanie mu się nie podoba. Dziewczyna ma w sobie niesamowitą niezdarność i przypadłość wyrażania myśli na głos. Z Olafem się nie patyczkuje, za to w stosunku do Eryka jest ciepła, opiekuńcza i zrobiłaby dla niego wszystko. I właśnie to połączenie trafia Olafa jak grom z jasnego nieba. Co wcale a wcale mi się nie podoba. Tak jak Laurze to, że seksowny tyłek jej szefa działa na nią nie tak, jak powinien…😈

To było moje pierwsze spotkanie z piórem Autorki i było zdecydowanie bardzo przyjemne. Takiej lektury potrzebowałam. Pełnej humoru, ciętego języka I bucowatego faceta. Kiedy oboje uświadamiają sobie, jak na siebie działają, robi się naprawdę gorąco.

Podobała mi się zmiana, jaką przeszła Laura, pewność siebie, jaką zdobyła. I to, że postawiła granice tam, gdzie powinna. Ale również zmiana Olafa. To jak zaczął postrzegać świat I potrafił przyznać się do błędów.

Jeśli szukacie książki, która wzruszy, poprawi humor, wywoła uśmiech oraz rumieńce, to sięgnijcie po Bałwana ❤️🩷

Taka nie skomplikowana historyjka.
Początek wciągający, ale potem jakoś wszystko się rozmywa. Uczucie Laury i Olafa, rozpoczynają się od pożądania. Dialogi bardzo proste.
I nie żałuję, że ją przeczytałam, ale nie jest, to lektura, która zostanie w mojej pamięci na dłużej.

Taka nie skomplikowana historyjka.

• Ebooki
  • Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Sposób na bałwana