Dokąd zaniesie nas wiatr

Okładka książki Dokąd zaniesie nas wiatr Anna A. Sosna
Okładka książki Dokąd zaniesie nas wiatr
Anna A. Sosna Wydawnictwo: Endorfina literatura obyczajowa, romans
Endorfina
2024-02-16
2024-02-16
przyjaźń nostalgia emocje miłość Romans 15+ Wakacje Kamper Podróż

Okładka książki Gorąca trzydziestka antologia K.M. Dyga, Greta Eden, Joanna Izdebska, Ewelina Krucza, Helena Leblanc, E. Lorenc, P. Lorenc, Monika Nawara, Leonia Oscar, Joanna Serafin, Anna A. Sosna, Ola Sukiennik, Magdalena Szponar
Gorąca trzydzi... K.M. Dyga, Greta Ed...
Okładka książki Cyfrowa przyszłość czytania. Antologia opowiadań. #10latEbookpoint eBook Katarzyna Gnacikowska, Malwina Kozłowska, Kamil Kulesza, Sylwia Leśna, Konrad Linde, Anna A. Sosna, Przemysław Trafalski, Anna Wesołowska, praca zbiorowa
Cyfrowa przysz... Katarzyna Gnacikows...
Okładka książki Mikrohistorie 2018 Mateusz Antczak, Lech Baczyński, Bożena Białkowska, Anna Białousewicz, Karolina Biel, Krzysztof Birch, Monika Cetera, Natalia Ciwoniuk, Elwira Kaczmarek, Andriej Kotin, Martyna Kowalczyk, Anna Kurpiel, Marcin Kuźma, Agnieszka Łukasiewicz, Urszula Maciuga, Franciszek Mocek, Przemysław Ornicz, Alicja Owsianik, Anna Piaseczna, Agnieszka Sobczak, Anna A. Sosna, Agnieszka Szaforz, Katarzyna Szewioła-Nagel, Mateusz Waligóra, Angelika Wiktor, Paulina Wydra, Patrycja Żurek
Mikrohistorie ... Mateusz Antczak, Le...

Super książka polecam ją każdemu już nie mogę się doczekać kolejnego dzieła spód pióra Ani🥰

Trochę może przegadana, ale intrygująca.

Trochę może przegadana, ale intrygująca.

Hejka! Książka, o której Według Was powinno być głośniej?

Moim zdaniem zdecydowanie ,,Dokąd zaniesie nas wiatr" 🚌🌾
Jest to przepiękna historia dwojga młodych ludzi, których życie wcale nie jest takie beztroskie jakby się mogło wydawać. Hanka i Michał wybrali się we wspólną wakacyjną podróż kamperem 🚌 Dla przechodniów wyglądali zapewne jak szczęśliwa para zwiedzająca Polskę, odpoczywająca i nie mająca żadnych zmartwień, jednak przyjaciele mają za sobą bardzo trudną przeszłość 💔 Bolesne doświadczenia, śmierć i przykre myśli - chociaż starają się to przykryć beztroskim uśmiechem, gdy maska opadnie, dopadają ich w pełni...

,,Dokąd zaniesie nas wiatr" na pewno poturbuje Was emocjonalnie i złamie Wasze serca już po prologu! Wiele razy byłam wzruszona, jednak na zakończeniu łzy płynęły mi po policzkach 😭 Ta książka to emocjonalny rollercoaster- będziecie się uśmiechać 😁 otwierać szeroko usta ze zdziwienia 😯 i ocierać policzki mokre od łez 🥺

Autorka świetnie wykreowała bohaterów i otaczający ich świat ✨️ Podczas czytania czułam się, jakbym podróżowała z Hanką i Michałem kamperem oraz odkrywała z nimi piękno Polski 🗺 Fantastycznie połączona wakacyjna historia z realiami życia codziennego-problemami i trudnościami 💘

⚰️ Śmierć
🩺 Nieuleczalna choroba
🪦 Strach o stratę bliskiej osoby
👤 Samotność
🍾 Uzależnienie od alkoholu
💔 Trauma
🤐 Kłamstwa

Oprócz tego w tej historii świetnie został poprowadzony motyw friends to lovers i ukazana została prawdziwa przyjaźń 🫂 To wszystko w połączeniu z wakacyjnymi podrożami i odkrywaniem zakątków Polski 🛣🏕

,,Dokąd zaniesie nas wiatr" uświadamia nam, że nic nie jest wieczne i nie wiadomo kiedy dobrze znany nam świat; może runąć. Zachęca do cieszenia się z każdej chwili i korzystania w pełni z każdego dnia. Skłania do refleksji i zawiera wiele pięknych, godnych zapamiętania cytatów ❤️‍🩹

Zdecydowanie polecam Was tą opowieść! Poruszyła ona najgłębsze struny mojej duszy i ogromnie mnie wciągnęła! 🥹🫶🏻

Hejka! Książka, o której Według Was powinno być głośniej?

Moim zdaniem zdecydowanie ,,Dokąd zaniesie nas wiatr" 🚌🌾

"Dokąd zaniesie nas wiatr" to powieść, która wnikliwie analizuje ludzkie relacje, emocje i wyzwania, z jakimi każdy z nas może się zmagać. Autorka, Anna Sosna, zgrabnie prowadzi czytelnika przez labirynt ludzkich uczuć, odsłaniając ich głębię i złożoność.
Hanka, główna bohaterka, to postać, z którą czytelnik może łatwo się utożsamić. Jej poczucie stagnacji i niepewność co do przyszłości są bardzo realistyczne i mogą poruszyć serce każdego czytelnika. Kiedy pojawia się możliwość podróży z dawno niewidzianym przyjacielem Michałem, widzimy, jak ta szansa na zmianę otoczenia staje się symbolicznym ucieczką od problemów i rutyny.
Kamper, który staje się ich domem w trakcie podróży, staje się metaforą nowego początku. To nie tylko miejsce, gdzie stają się świadkami piękna przyrody, ale również szkoła życia, gdzie odkrywają siebie nawzajem oraz uczą się radzić sobie z trudnościami, które los rzuca im pod nogi.
Przez całą podróż, bohaterowie napotykają na różne przeciwności losu, które stawiają ich relacje na próbę. Ale to właśnie w tych momentach, gdy wszystko wydaje się być najtrudniejsze, odkrywają swoją siłę i wzajemne wsparcie.
Jednak "Dokąd zaniesie nas wiatr" to nie tylko opowieść o podróży fizycznej, ale także podróży w głąb ludzkiego serca i umysłu. To historia o odkrywaniu tajemnic przeszłości, zgłębianiu relacji międzyludzkich i budowaniu nowych więzi.
Czytelnik zostaje porwany w wir silnych emocji i wydarzeń, które składają się na tę fascynującą historię. Książka ta porusza nie tylko łzy wzruszenia, ale także pobudza do refleksji nad własnym życiem, czasem i relacjami z innymi.
Wreszcie, "Dokąd zaniesie nas wiatr" to również historia o akceptacji, zrozumieniu i odnalezieniu radości w drobnych, codziennych chwilach. To książka, która zmusza czytelnika do zatrzymania się na chwilę i docenienia piękna życia w jego pełnej złożoności.

To wcale nie tak, że ja specjalnie dużo czytam obyczajowych wyciskaczy łez. Bo nie. Ale ten jest pierwszej klasy. Trzeba dużo talentu, żeby napisać o poważnej chorobie, śmierci i stracie w sposób, który będzie poruszający, a nie będzie tanio sentymentalny. No to jest właśnie przykład takiego talentu.

Sam pomysł na książkę był moim zdaniem bardzo dobry, ale wykonanie zupełnie mnie nie porwało. :/

💚 „𝓓𝓸𝓴ą𝓭 𝔃𝓪𝓷𝓲𝓮𝓼𝓲𝓮 𝓷𝓪𝓼 𝔀𝓲𝓪𝓽𝓻” 𝓐𝓷𝓷𝓪 𝓐. 𝓢𝓸𝓼𝓷𝓪 💚

•• „Dokąd zaniesie nas wiatr” to oda do przyjaźni, młodzieńczej radości i miłości. ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

Hanka i Michał to główni bohaterowie powieści „Dokąd zaniesie nas wiatr”. Ich przyjaźń została poddana próbie i los rozdzielił ich na kilka lat. Gdy trafia się okazja, że mogą razem spędzić trochę czasu, Hanka nie waha się ani chwili. Oboje wyruszają w podróż kamperem, gdzie wspólnie doświadczać będą niezapomnianych przygód. Ciasny kamper sprawi, że Hanka i Michał odkryją nowe uczucia wobec siebie. Jednak przewrotny los zaraz przypomni im, że oboje tak naprawdę uciekając w tę podróż - uciekają przed swoimi demonami. Dlatego ta podróż jest dla nich taka ważna. Chcą jeszcze przez chwile poczuć smak beztroskiego życia nim ono się o nich upomni.

„Dokąd zaniesie nas wiatr” wręcz przepełniona jest skrajnymi emocjami, które odczuwamy wraz z bohaterami. To tak emocjonalnie napisana powieść, że nie sposób odłożyć jej na bok, dopóki nie pozna się zakończenia. Postaci wykreowane przez autorkę byli niezwykle, co się rzadko zdarza - realni, więc czytelnik z łatwością może się z nimi zaprzyjaźnić. Śledzimy całą ich ścieżkę, ich zmagania z trudnymi sytuacjami. Przez cały ten czas mocno im kibicowałam, a i zdarzały się takie momenty, że kompletnie nie potrafiłam zrozumieć ich zachowania. Często ich zachowanie było irracjonalne i bezmyślne, ale autorka chciała pokazać, że właśnie tacy jesteśmy i często działamy bez zastanowienia.

Nie jest to słodka i przyjemna historia. Ta książka niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny i sprawia, że nasze serce,  rozdział po rozdziale będzie rozpadało się na milion małych kawałeczków, a po skończeniu czytania ciężko będzie go pozbierać w całość. Książka wzrusza i to dość porządnie. Bałam się tego co się wydarzy, ale jednocześnie nie mogłam się tego doczekać. Bardzo dawno nie płakałam, aż tak przy żadnej lekturze, dawno też nie miałam styczności z historią, która złamie mi serce. Niezwykle życiowa i emocjonują lektura, która długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Anna A. Sosna przepięknie opowiada o kruchości ludzkiego życia, o jego niesamowitej ulotności, a także o tym, aby przeżyć je w pełni, póki mamy ku temu możliwość. 💚

💚 „𝓓𝓸𝓴ą𝓭 𝔃𝓪𝓷𝓲𝓮𝓼𝓲𝓮 𝓷𝓪𝓼 𝔀𝓲𝓪𝓽𝓻” 𝓐𝓷𝓷𝓪 𝓐. 𝓢𝓸𝓼𝓷𝓪 💚

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

Czy lubicie książki przepełnione emocjami?
"Dokąd zaniesie nas wiatr" to cudowna historia. To takie polskie Love Story.
Akcja rozgrywa się w czasie wakacji. Hania i Michal wyruszają w podróż po Polsce pożyczonym kamperem.
Wraz z nimi przeżywamy chwilę uniesień, zazdrości, przyjaźni i miłości. Ale lektura porusza też trudne tematy jak: choroby, nałogi, śmierć.
Sięgając po tę historię nie przypuszczałam, że zafunduje mi taki rollercoaster uczuciowy. Piękna okładka sugerowała raczej wakacyjne, beztroskie przygody. A tu książka "rozwaliła" mnie emocjonalnie i na długo zostanie ze mną w pamięci. Na pewno można o niej powiedzieć, że jest wartościowa i niesie refleksje nad kruchością życia. I choć od początku domyślamy się zakończenia tej historii, w niczym to nie ujmuje tej lekturze.
Mnie ta opowieść urzekła. Gorąco polecam każdemu. Ja na pewno od dziś będę śledzić kolejne perełki spod pióra Anny Sosny.
Dziękuję Wydawnictwu Endorfina za przepiękny czas z książką
Anna A. Sosna Dokąd zaniesie nas wiatr

Czy lubicie książki przepełnione emocjami?
"Dokąd zaniesie nas wiatr" to cudowna historia. To takie polskie Love Story.
Sięgając po...

"Zamknął mnie w ramionach, jakby w innym świecie, w którym nie liczyło się nic oprócz jego zapachu i równych uderzeń naszych serc, które odnalazły jakby wspólny rytm"
Czytając te książkę ciągle miałam z tyłu głowy historię bohaterów z książki It ends with us. Nie wiem, dlaczego! 🤷 Może zbliżone emocje... Może podobnie pokiereszowani przez los bohaterowie...
Wydawała się taka beztroska... Fajna, wakacyjna okładka, dwoje młodych ludzi i dojrzewające między mini uczucie. Ale gdy dodać do tego wszystkie ich strachy i obawy o przyszłość, nic nie jest się już tak kolorowe jak przedtem.
"Nie mam pojęcia, czy księżyc (...) nie świeci dziś dla mnie ostatni raz"
Choć kupił mnie prolog (nie czytałam jeszcze nic piękniejszego) skłamałabym twierdząc, że od początku czułam tę historię. Od samego początku czułam jednak niepokój, którym powoli karmiła mnie fabuła.
A później, na stronie 330 po prostu się rozpłakałam... Pękłam. Nie byłam w stanie doczytać do końca wypowiedzi Michała, bo łzy przysłoniły mi obraz.
"Dzisiaj ciągle mamy siebie", ale potem...
"Świat kończy się po cichu, w samotności , dla każdego z osobna"
Jeśli lubicie przypomnieć sobie o swojej wrażliwości, nie boicie się płakać i przyznać do uczuć, które na co dzień schowane gdzieś głęboko stanowią słaby punkt waszej maski... To właśnie ta książka, która złamie was doszczętnie... Dziękuję za nią. Kocham takie historie.
We współpracy reklamowej z @wydawnictwoendorfina
#książka #love #wakacyjnamilosc #summerlove #recenzja #czytam #instagood #goodtime #summer #bookstagram #kosmetyki #book #polishgirl #fun #poland #summervibes #cosmetics #czytambolubie #photooftheday #szczesliwa #summertime #polskadziewczyna #książki #photography #me #bookstagrampl #beautiful #happy #girl #beauty

Wydawała...

Hania jest bardzo samotna. Odkąd zmarła jej matka ojciec popadł w alkoholizm, tarza się w rozpaczy i całkowicie ignoruje jedyną córkę.

Gdy jej sąsiad, o parę lat starszy Michał, proponuje jej letnią wyprawę kamperem Hania ochoczo się zgadza, bo w domu nic dobrego na nią nie czeka.

Wyjeżdżają jako przyjaciele z dawnych lat, którzy stopniowo zakochują się w sobie. Michał opiekował się Hanią gdy była młodsza, dlatego na początku traktował ją jak młodszą siostrę, za to ona od dawna się w nim podkochiwała.

Stracili kilka lat gdy Michał zniknął z jej życia. Chłopak jako nastolatek przeszedł przeszczep serca i żyje z "terminem przydatności".

Młodzi ludzie cieszą się wakacjami, zwiedzają Polskę i poznają drugą parę podróżników. Zaprzyjaźniają się. Z czasem dołącza do nich przyjaciółka Hani i kumpel Michała.

Chłopak nie powiedział Hani jednej ważnej rzeczy. Pozwolił jej wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Chciał się skupić tylko na tych wakacjach. Wszystko wydało się przypadkiem i omal ich nie rozdzieliło.

Z początku widzimy radość i beztroskę gdy spoglądają na krajobraz z dachu kampera, chodzą po górach i imprezują z nowo poznanymi ludźmi. Stopniowo okazuje się, że to love story bez happy endu.

To tragiczna historia miłosna dwójki młodych ludzi. Hania ma dwadzieścia lat a Marcin jest o pięć lat starszy.

Oni są zbyt młodzi by myśleć o rzeczach ostatecznych a mają tylko kilka miesięcy jako para. Książkę od początku bardzo przyjemnie się czytało, styl autorki jest ciepły i otulający.

Spodziewałam się innego zakończenia, zaskoczyło mnie, ale mimo wszystko myślę, że dla Michała pod wieloma względami było lepsze niż alternatywa. Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ale to lektura warta przeczytania, o ile nie boicie się, że złamie wam serce.

• Kupić
  • W planach ebook