Cud w medycynie. Na granicy życia i śmierci: opowieści lekarzy

Okładka książki Cud w medycynie. Na granicy życia i śmierci: opowieści lekarzy Anna Mateja
Okładka książki Cud w medycynie. Na granicy życia i śmierci: opowieści lekarzy
Anna Mateja Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo Literackie
2010-04-07
2010-04-07
Anna Mateja historie lekarzy medycyna

Okładka książki Znak nr 825 (2) / 2024 Michał Cichy, Diana Dąbrowska, Ivan Davydenko, Wojciech Engelking, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Katarzyna Kasia, Karol Kleczka, Piotr Kosiewski, Dominika Kozłowska, Małgorzata Lebda, Anna Mateja, Lech M. Nijakowski, Janusz Poniewierski, Katarzyna Prot-Klinger, Ishbel Szatrawska, Ola Szmida, Joanna Tokarska-Bakir, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Bogdan de Barbaro
Znak nr 825 (2... Michał Cichy, Diana...
Okładka książki Znak nr 824 (1/2024) Wojciech Bonowicz, Karina Caban, Michael Chabon, Magdalena Czubaszek, Diana Dąbrowska, Olga Gitkiewicz, Dominika Kozłowska, Andrzej Leder, Jakub Majmurek, Anna Marchewka, Jacek Masłowski, Anna Mateja, Maciej Miłkowski, Janusz Poniewierski, Maciej Sieńczyk, Tadeusz Sławek, Monika Świerkosz, Ola Szmida, Aleksandra Woźniak-Marchewka, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Michał Zabdyr-Jamróz
Znak nr 824 (1... Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Znak nr 821 / 2023 Diana Dąbrowska, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Marcin Jarząbek, Dominika Kozłowska, Małgorzata Lebda, Bartłomiej Majzel, Anna Mateja, Urszula Pieczek, Janusz Poniewierski, Radek Rak, Agata Sikora, Ola Szmida, Maciej Topolski, Henryk Woźniakowski, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Mariusz Zawadzki
Znak nr 821 / ... Diana Dąbrowska, Ka...
Okładka książki Znak nr 820 / 2023 Wojciech Bonowicz, Michał Choiński, Anna Cieplak, Diana Dąbrowska, Olga Gitkiewicz, Katarzyna Kazimierowska, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Iwona Krupecka, Anna Mateja, Rafał Matyja, Azar Nafisi, Łukasz Najder, Daniel Odija, Janusz Poniewierski, Jakub Pszoniak, Ishbel Szatrawska, Alicja Urbanik-Kopeć, David Wengrow, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Michał Zabdyr-Jamróz
Znak nr 820 / ... Wojciech Bonowicz, ...

Jedne historie ogromnie ciekawe, inne nieco mniej - ale ogólnie dla miłośników popularnej literatury medycznej - na pewno warto.

Dziwi mnie tak niska ocena tej książki. Otrzymałam to czego oczekiwałam - ciekawe przypadki medyczne opisane z perspektywy lekarzy kilku specjalizacji. Jedynie dwa ostatnie rozdziały mnie wynudziły, ale spory wpływ miała na to ich forma. Najciekawsze były rozdziały dotyczące hematologii, genetyki, kardiochirurgii, neurochirurgii, chirurgii, onkologii i nefrologii. Ode mnie 8,5/10.

Czytało mi się tę książkę bardzo dobrze. Co prawda jest w niej dużo sformułowań medycznych, ale aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało. Polecam. Polecam dlatego, że opisane jest tutaj prawdziwe życie, radość życia i jego sens. Warto zatrzymać się na chwilę, aby zastanowić się nad tym co jest w życiu ważne.

W książce zainteresował mnie jedynie ostatni rozdział ,,Dusza i ciało w mocnym uścisku" Bogdana de Barbaro. Większość lekarzy wypowiadających się w tej książce czuje się mocarzami decydującymi o śmierci i życiu. Brak im pokory i skromności.

Najbardziej i like rozdział o kardiologi i genetyce.Nie bardzo na początku spodobał mi się rodział o duszy,ale gdy poświęciłam mu więcej czasu wszystko się wyjaśniło.

Świetna ksiazka, która pokazuje, że istnieja jeszcze ludzie, którzy naprawde przejmuja się I dbaja o pacjętów. Szkoda, że coraz częściej staja się oni rzadkościa. Wspaniałe są również przykłady siły woli człowieka, silniejszej od jakiejkolwiek innej choroby. Zawiera bardzo piękny oraz pokrzepiający morał, który daje nadzieje; CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!

Jak ocenić taką książkę ? Jak w ogóle można przyznać jej jakieś gwiazdki czy punkty ? Przecież tyle w niej ludzkiej tragedii, bólu, cierpienia. A jednocześnie tyle nadzieje, wiary w lekarzy, medycynę, naukę, w ludzi... Wiary w cuda.

2041

Bardzo mi się ta książka podobała!
"Cud w medycynie" to wypowiedzi nieprzeciętnych polskich lekarzy rożnych specjalizacji: od genetyka, przez kardiologa i onkologa, do transplantologa. To jest książkach o cudach w medycynie, o lekarzach, pacjentach, ich wzajemnych relacjach, o śmierci, cierpieniu, nadziei i wierze.
To nieprawda, że tacy lekarze istnieją tylko w teorii. Sama miałam do czynienia z lekarzami wybitnymi, lekarzami, którzy nie utracili człowieczeństwa, lekarzami, którzy mają czas dla pacjentów. Mnie również tacy wyjątkowi lekarze uratowali niedawno życie.
Oczywiście, zdecydowanie więcej jest lekarzy zniechęconych, nastawionych na mamonę, nie dbających należycie o pacjentów. Tym większe pokłony należą się tym, którym wciąż zależy.

"My, zdrowi, nie wiemy, co to znaczy jeszcze rok życia, jeszcze pięć lat albo dwanaście. Dopiero ktoś, komu to życie wymyka się z rąk, wie najlepiej, jak ono jest cenne i jakie to cudowne móc się nim cieszyć."

Bardzo mi się ta książka podobała!
To nieprawda, że tacy lekarze istnieją tylko w teorii....

Sugerując się tytulem spodziewałam się spektakularnych uzdrowień. Było to raczej coś innego, ale z racji, że lubię wątki medyczne podobała mi się i ta forma książki którą przeczytałam.

1920

Moim zdaniem warto przeczytać.
W temacie cudów wypowiadają się lekarze, którzy są znani, często w tv są lub były z nimi wywiady(tak, większość już nie żyje). To sprawia, że historie są rzetelne.

Moim zdaniem warto przeczytać.

• Medyczne
  • Medycyna

Anna Mateja Cud w medycynie. Na granicy życia i śmierci: opowieści lekarzy Zobacz więcej

Video

Video